Popularni pracodawcy w Krakowie

Popularni pracodawcy w Krakowie
Rynek pracy w Krakowie jest ogromny. Na terenie miasta działają zarówno duże zakłady produkcyjne, jak i wielkie korporacje i firmy o zasięgu międzynarodowym. Ilość przedsiębiorstw zatrudniających duże ilości pracowników jest ogromna.

Ciężko wskazać najlepszych pracodawców w Krakowie, ponieważ w każdej branży działają firmy dające atrakcyjne warunki zatrudnienia. Można jednak zwrócić uwagę na kilka większych firm cieszących się popularnością wśród pracowników oraz często poszukujących osób do pracy.

Popularne firmy w Krakowie

Comarch SA - prężnie działające przedsiębiorstwo IT zapewniające oprogramowanie dla różnych sektorów rynku. Firma regularnie poszukuje specjalistów IT oraz handlowców i analityków biznesowych. Pracownicy donoszą o przyzwoitych warunkach pracy i dobrej atmosferze. Często podkreślają jednak, że Comarch jest dobrym przystankiem na początku kariery informatycznej. Przedsiębiorstwo pozwala zdobyć doświadczenie potrzebne do wspinania się w górę, ale w innych firmach. Wygląda więc na to, że zarobki stoją na przeciętnym poziomie.

ELTE GPS Sp. z o.o. - przedsiębiorstwo projektujące i tworzące urządzenia do monitorowania floty pojazdów. Firma ciągle się rozwija i pracuje nad nowymi technologiami opartymi między innymi o łączność GPS. ELTE GPS Sp. z o.o. często poszukuje specjalistów z branży IT oraz elektroniki. Pracodawca raczej ma opinie solidnego, więc warto go sprawdzić na własnej skórze.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Kraków

Matex Transport S.C - duża firma transportowa zajmująca się przewozem towarów za pomocą busów. Przedsiębiorstwo zbiera mieszane opinie, ale wydaje się, że rotacja w firmie nie jest duża. Warunki powinny więc być znośne. Firma najczęściej poszukuje asystentów spedytora władających różnymi językami oraz kierowców.

Wawel S.A. - znana w całej Polsce i nie tylko firma produkująca słodycze. Co prawda zakład produkcyjny znajduje się w Dobczycach niedaleko Krakowa, ale firma ma swoją siedzibę i sklepy firmowe w stolicy Małopolski. Wawel poszukuje często pracowników do swojej fabryki, ale również handlowców. Trzeba jednak zaznaczyć, że rotacja w dziale handlowym nie jest duża, co pokazuje że warunki pracy i wynagrodzenia powinny stać na wysokim poziomie.

Walstead Kraków sp. z o.o. - jedna z wiodących drukarni w Europie. Krakowski oddział posiada spore zakłady produkcyjne oraz działy handlowe. Patrząc na opinie w sieci, można wywnioskować, że wielu pracowników osiada w Walstead na dłużej. Rzadko pojawiają się też ogłoszenia o pracę, co oznacza małą rotację. Osoby związane z przemysłem drukarskim powinny więc śledzić sytuację w tej firmie.

Capgemini sp. z o.o. - potężna międzynarodowa korporacja zajmująca się doradztwem, usługami technologicznymi i transformacją cyfrową. Firma posiada jeden z ośrodków w Krakowie, gdzie regularnie poszukuje ambitnych specjalistów z różnych dziedzin nowoczesnych technologii czy finansów. Praca w takiej korporacji może być zarówno dobrym przystankiem w budowie kariery, jak i pierwszym szczeblem skakania po drabince rozwoju wewnątrz korporacji.

TEVA Operations Poland - jeden z gigantów farmaceutycznych. Zakład produkujący leki w Krakowie nie oferuje pracy łatwej, ale mimo to ludzie chętnie składają tam CV. Przede wszystkim można dostrzec sporą rotację pracowników, co jest w dużej mierze efektem ciężkich warunków pracy przy środkach chemicznych. Pracownicy donoszą, że nowi pracownicy otrzymują podstawę w wysokości 3 900 zł brutto.

Mota-Engil Central Europe - duża firma budowlana odpowiadająca za spore projekty między innymi z zakresu budowy dróg czy mostów. Przedsiębiorstwo poszukuje regularnie fachowców budowlanych oraz specjalistów ds. badań, zakupów czy prawa. Przedsiębiorstwo oferuje nie najgorsze zarobki, ale także ciężką pracę. Pracownicy donoszą o długich godzinach pracy i raczej wskazują Mota-Engil Central Europe jako przystanek w karierze, a nie firmę, z którą chcą się wiązać na dłużej.

Philip Morris Polska Distribution sp. z o.o. - międzynarodowy koncern tytoniowy posiadający swoje zakłady oraz oddziały handlowe w Krakowie. Warunki pracy i wynagrodzenia na produkcji przedstawiają się raczej przeciętnie. Atrakcyjna wydaje się praca w roli handlowca. Przedstawiciele donoszą o atrakcyjnych zarobkach, ale podkreślają, że jest to praca dla osób zaczynających karierę.

Tak się prezentuje kilku największych pracodawców w Krakowie. W stolicy Małopolski działa multum innych przedsiębiorstw, w których regularnie prowadzone są procesy rekrutacji. Warto zaznaczyć, że wśród największych pracodawców regionu znajdują się między innymi uniwersytety oraz szpitale. Wiele osób zwróci swoją uwagę w stronę niewielkich firm prężnie podbijających rynek. Z pewnością osobom poszukującym pracy w Krakowie możliwości nie zabraknie.

Oceń ten wpis
Popularni pracodawcy w Krakowie
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Mike
2021-06-17, 15:51
Czyli żałośnie dla osoby po studiach bardzo słabe te firmy
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.