!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca lokalnie

Popularni pracodawcy w Krakowie

9 kwietnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 12 głosów

12 głosów

2 komentarze

Popularni pracodawcy w Krakowie
Rynek pracy w Krakowie jest ogromny. Na terenie miasta działają zarówno duże zakłady produkcyjne, jak i wielkie korporacje i firmy o zasięgu międzynarodowym. Ilość przedsiębiorstw zatrudniających duże ilości pracowników jest ogromna.

Ciężko wskazać najlepszych pracodawców w Krakowie, ponieważ w każdej branży działają firmy dające atrakcyjne warunki zatrudnienia. Można jednak zwrócić uwagę na kilka większych firm cieszących się popularnością wśród pracowników oraz często poszukujących osób do pracy.

Popularne firmy w Krakowie

Comarch SA - prężnie działające przedsiębiorstwo IT zapewniające oprogramowanie dla różnych sektorów rynku. Firma regularnie poszukuje specjalistów IT oraz handlowców i analityków biznesowych. Pracownicy donoszą o przyzwoitych warunkach pracy i dobrej atmosferze. Często podkreślają jednak, że Comarch jest dobrym przystankiem na początku kariery informatycznej. Przedsiębiorstwo pozwala zdobyć doświadczenie potrzebne do wspinania się w górę, ale w innych firmach. Wygląda więc na to, że zarobki stoją na przeciętnym poziomie.

Video

ELTE GPS Sp. z o.o. - przedsiębiorstwo projektujące i tworzące urządzenia do monitorowania floty pojazdów. Firma ciągle się rozwija i pracuje nad nowymi technologiami opartymi między innymi o łączność GPS. ELTE GPS Sp. z o.o. często poszukuje specjalistów z branży IT oraz elektroniki. Pracodawca raczej ma opinie solidnego, więc warto go sprawdzić na własnej skórze.

Matex Transport S.C - duża firma transportowa zajmująca się przewozem towarów za pomocą busów. Przedsiębiorstwo zbiera mieszane opinie, ale wydaje się, że rotacja w firmie nie jest duża. Warunki powinny więc być znośne. Firma najczęściej poszukuje asystentów spedytora władających różnymi językami oraz kierowców.

Video

Wawel S.A. - znana w całej Polsce i nie tylko firma produkująca słodycze. Co prawda zakład produkcyjny znajduje się w Dobczycach niedaleko Krakowa, ale firma ma swoją siedzibę i sklepy firmowe w stolicy Małopolski. Wawel poszukuje często pracowników do swojej fabryki, ale również handlowców. Trzeba jednak zaznaczyć, że rotacja w dziale handlowym nie jest duża, co pokazuje że warunki pracy i wynagrodzenia powinny stać na wysokim poziomie.

Video

Walstead Kraków sp. z o.o. - jedna z wiodących drukarni w Europie. Krakowski oddział posiada spore zakłady produkcyjne oraz działy handlowe. Patrząc na opinie w sieci, można wywnioskować, że wielu pracowników osiada w Walstead na dłużej. Rzadko pojawiają się też ogłoszenia o pracę, co oznacza małą rotację. Osoby związane z przemysłem drukarskim powinny więc śledzić sytuację w tej firmie.

Capgemini sp. z o.o. - potężna międzynarodowa korporacja zajmująca się doradztwem, usługami technologicznymi i transformacją cyfrową. Firma posiada jeden z ośrodków w Krakowie, gdzie regularnie poszukuje ambitnych specjalistów z różnych dziedzin nowoczesnych technologii czy finansów. Praca w takiej korporacji może być zarówno dobrym przystankiem w budowie kariery, jak i pierwszym szczeblem skakania po drabince rozwoju wewnątrz korporacji.

Video

TEVA Operations Poland - jeden z gigantów farmaceutycznych. Zakład produkujący leki w Krakowie nie oferuje pracy łatwej, ale mimo to ludzie chętnie składają tam CV. Przede wszystkim można dostrzec sporą rotację pracowników, co jest w dużej mierze efektem ciężkich warunków pracy przy środkach chemicznych. Pracownicy donoszą, że nowi pracownicy otrzymują podstawę w wysokości 3 900 zł brutto.

Mota-Engil Central Europe - duża firma budowlana odpowiadająca za spore projekty między innymi z zakresu budowy dróg czy mostów. Przedsiębiorstwo poszukuje regularnie fachowców budowlanych oraz specjalistów ds. badań, zakupów czy prawa. Przedsiębiorstwo oferuje nie najgorsze zarobki, ale także ciężką pracę. Pracownicy donoszą o długich godzinach pracy i raczej wskazują Mota-Engil Central Europe jako przystanek w karierze, a nie firmę, z którą chcą się wiązać na dłużej.

Video

Philip Morris Polska Distribution sp. z o.o. - międzynarodowy koncern tytoniowy posiadający swoje zakłady oraz oddziały handlowe w Krakowie. Warunki pracy i wynagrodzenia na produkcji przedstawiają się raczej przeciętnie. Atrakcyjna wydaje się praca w roli handlowca. Przedstawiciele donoszą o atrakcyjnych zarobkach, ale podkreślają, że jest to praca dla osób zaczynających karierę.

Tak się prezentuje kilku największych pracodawców w Krakowie. W stolicy Małopolski działa multum innych przedsiębiorstw, w których regularnie prowadzone są procesy rekrutacji. Warto zaznaczyć, że wśród największych pracodawców regionu znajdują się między innymi uniwersytety oraz szpitale. Wiele osób zwróci swoją uwagę w stronę niewielkich firm prężnie podbijających rynek. Z pewnością osobom poszukującym pracy w Krakowie możliwości nie zabraknie.

To może Cię również zainteresować

Praca Kraków

Podziel się

2 komentarze

Stary Majka

Stary Majka

Nie popłacz się
Mike

Mike

Czyli żałośnie dla osoby po studiach bardzo słabe te firmy

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.