Popularni pracodawcy w Katowicach

Popularni pracodawcy w Katowicach
Katowice dają bardzo duże możliwości budowania kariery zawodowej. Rynek pracy w stolicy województwa śląskiego jest ogromny i ma miejsce dla pracowników najróżniejszych sektorów. W mieście nie brakuje dużych przedsiębiorstw zatrudniających spore ilości pracowników.

Oczywiście nie sposób wskazać obiektywnie najlepszych pracodawców, ponieważ to w dużej mierze zależy od preferencji pracownika. Można za to przyjrzeć się firmom, które mają naprawdę duże załogi i budzą zainteresowanie wśród osób poszukujących zatrudnienia.

Popularne firmy w Katowicach

Tauron Ciepło - potężna firma energetyczna często wymieniana w rankingach najlepszych pracodawców. Na stronach spółki można znaleźć wiele ogłoszeń pracy, co między innymi wskazuje na ciągły rozwój przedsiębiorstwa. Wygląda także na to, że w zakładach Taurona istnieje dość spora rotacja pracowników. Co ciekawe pracownicy donoszą o bardzo dobrych zarobkach. Ich wysokość zależy od działu i stanowiska. Problemem w firmie według opinii w sieci wydaje się być atmosfera, w niektórych działach. Ciężko potwierdzić takie opinie, dlatego najlepiej przekonać się na własnej skórze. Zawsze można potraktować pracę w Tauronie, jako przystanek w rozwoju kariery.

TDJ S.A. - prężnie rozwijająca się firma inwestycyjna z siedzibą w Katowicach. Przedsiębiorstwo może się pochwalić między innymi tytułem Najlepszego Pracodawcy w Polsce zdobytym w 2019 roku. Patrząc na opinie pracowników w sieci, faktycznie wiele osób chwali warunki pracy i dodatkowe bonusy. Wygląda na to, że TDJ jest spółką, do której warto aplikować. Firma regularnie poszukuje ekspertów i menadżerów, a także organizuje staże dla studentów, więc daje szanse na zdobycie odpowiedniego doświadczenia w branży.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Katowice

Milko - duża hurtownia nabiału z siedzibą w Katowicach. Przedsiębiorstwo działa na rynku ponad 24 lata i posiada dużą bazę transportową. Oprócz kierowców firma zatrudnia także wielu przedstawicieli handlowych oraz ekspertów od sprzedaży i eksportu. Milko regularnie poszukuje pracowników, a w sieci nie znajdziemy nadmiernych narzekań, więc praca może się okazać dość dobra.

Grupa Farmacol - firma działająca w branży farmacji. Przedsiębiorstwa składające się na grupę zajmują się produkcją środków farmaceutycznych oraz ich dostawami i dystrybucją. Grupa posiada między innymi rozbudowaną sieć aptek. W Katowicach działa między innymi jedno z głównych centrów logistycznych. Przedsiębiorstwo poszukuje zarówno pracowników biurowych, jak i osób do pracy w logistyce i transporcie. Nie brakuje ofert dla specjalistów IT. Farmacol może być ciekawym szczeblem na drabinie kariery.

Famur S.A. - potężne przedsiębiorstwo produkcyjne zajmujące się między innymi nowoczesnymi maszynami dla przemysłu górniczego. Grupa Famur posiada swoje zakłady w wielu miejscach, w tym w Katowicach, gdzie regularnie poszukuje fachowców pokroju elektroników czy ślusarzy. Ciężko mówić o wysokości zarobków, ale w sieci nie widać narzekań na ten aspekt. Pracodawca organizuje także kursy dokształcające dla pracowników, czy finansowanie edukacji.

Elektrobudowa S.A. - jedna z największych firm działających w branży elektroinstalacyjnej. Spółka zajmuje się produkcją urządzeń elektroenergetycznych oraz usługami dla przemysłu i energetyki. Elektrobudowa S.A. posiada swoje oddziały i placówki w wielu miejscach w kraju, także w Katowicach gdzie znajduje się główna siedziba. W zakładach można zaobserwować sporą rotację pracowników, co może świadczyć o pewnych problemach. Faktycznie w sieci można znaleźć głosy o przeciętnych zarobkach i różnej atmosferze w niektórych działach. Osoby wykwalifikowane w tej branży mogą potraktować zatrudnienie w tej firmie, jako krok w pozyskiwaniu doświadczenia.

Polska Grupa Górnicza S.A. - jedno z największych przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem oraz sprzedażą węgla. Spółka prowadzi także kilka zakładów związanych z przemysłem górniczym i energetycznym. Przedsiębiorstwo poszukuje zarówno górników do swoich kopalni znajdujących się na terenie całego śląska, jak i do pozostałych zakładów i siedziby w Katowicach. Pracownicy donoszą, że zarobki nie są zdecydowanie najwyższe w branży, ale też nie należą do najgorszych.

ING Bank Śląski S.A. - jeden z największych banków funkcjonujących w Polsce posiada swoją siedzibę w Katowicach. Firma stanowi bardzo interesujący kąsek dla osób wykwalifikowanych w bankowości i finansach. Pracownicy donoszą o dobrych zarobkach i przyzwoitej atmosferze w pracy. Oczywiście nieunikniony w tej branży jest stres związany z wyrabianiem wyników. Mimo to rotacja pracowników nie wydaje się duża, więc ING Bank Śląski S.A. ma do zaoferowania coś, co zatrzymuje pracowników na dłużej.

STAR-TYP SPORT ZAKŁADY WZAJEMNE Sp. z o.o. - bardzo dobrze znana spółka STS zajmująca się zakładami bukmacherskimi. Firma posiada swoją siedzibę w Katowicach i od dłuższego czasu utrzymuje się wysoko w rankingach najlepiej zarabiających przedsiębiorstw. Rotacja pracowników jest dość spora i STS regularnie poszukuje nowych osób do pracy. Między innymi firma ma wakaty dla specjalistów ds. marketingu czy obsługi klienta oraz fachowców z zakresu IT czy grafiki. Pracownicy donoszą o raczej przeciętnych zarobkach i wskazują STS jako pracodawcę będącego dobrym przystankiem w rozwoju kariery.

Tak się prezentuje kilka największych firm z Katowic zatrudniających duże ilości pracowników. Oczywiście w Katowicach funkcjonuje więcej dużych i znacznie mniejszych przedsiębiorstw. Osoby poszukujące pracy szczególnie w obliczu niskiego bezrobocia i problemów ze znalezieniem pracowników mają szerokie możliwości do rozpoczęcia bądź rozwijania swojej kariery zawodowej.

Oceń ten wpis
Popularni pracodawcy w Katowicach
Ocena: 4.3, liczba głosów: 14

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.