Praca lokalnie

Popularni pracodawcy w Katowicach

7 kwietnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 13 głosów

13 głosów

11 komentarzy
Popularni pracodawcy w Katowicach
Katowice dają bardzo duże możliwości budowania kariery zawodowej. Rynek pracy w stolicy województwa śląskiego jest ogromny i ma miejsce dla pracowników najróżniejszych sektorów. W mieście nie brakuje dużych przedsiębiorstw zatrudniających spore ilości pracowników.

Oczywiście nie sposób wskazać obiektywnie najlepszych pracodawców, ponieważ to w dużej mierze zależy od preferencji pracownika. Można za to przyjrzeć się firmom, które mają naprawdę duże załogi i budzą zainteresowanie wśród osób poszukujących zatrudnienia.

Popularne firmy w Katowicach

Tauron Ciepło - potężna firma energetyczna często wymieniana w rankingach najlepszych pracodawców. Na stronach spółki można znaleźć wiele ogłoszeń pracy, co między innymi wskazuje na ciągły rozwój przedsiębiorstwa. Wygląda także na to, że w zakładach Taurona istnieje dość spora rotacja pracowników. Co ciekawe pracownicy donoszą o bardzo dobrych zarobkach. Ich wysokość zależy od działu i stanowiska. Problemem w firmie według opinii w sieci wydaje się być atmosfera, w niektórych działach. Ciężko potwierdzić takie opinie, dlatego najlepiej przekonać się na własnej skórze. Zawsze można potraktować pracę w Tauronie, jako przystanek w rozwoju kariery.

Video

TDJ S.A. - prężnie rozwijająca się firma inwestycyjna z siedzibą w Katowicach. Przedsiębiorstwo może się pochwalić między innymi tytułem Najlepszego Pracodawcy w Polsce zdobytym w 2019 roku. Patrząc na opinie pracowników w sieci, faktycznie wiele osób chwali warunki pracy i dodatkowe bonusy. Wygląda na to, że TDJ jest spółką, do której warto aplikować. Firma regularnie poszukuje ekspertów i menadżerów, a także organizuje staże dla studentów, więc daje szanse na zdobycie odpowiedniego doświadczenia w branży.

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Katowice

Specjalista ds. sprzedaży B2B

Amadeusz Krebs iKuchnia

  • Katowice
  • 8 000-12 200 zł / mc
Dodana
Dodana
Dodana

Asystent ds. Księgowości - Katowice

ZoltOs.pl Agencja Pracy Tymczasowej i Pośrednictwa Pracy

  • Katowice
Dodana

Milko - duża hurtownia nabiału z siedzibą w Katowicach. Przedsiębiorstwo działa na rynku ponad 24 lata i posiada dużą bazę transportową. Oprócz kierowców firma zatrudnia także wielu przedstawicieli handlowych oraz ekspertów od sprzedaży i eksportu. Milko regularnie poszukuje pracowników, a w sieci nie znajdziemy nadmiernych narzekań, więc praca może się okazać dość dobra.

Video

Grupa Farmacol - firma działająca w branży farmacji. Przedsiębiorstwa składające się na grupę zajmują się produkcją środków farmaceutycznych oraz ich dostawami i dystrybucją. Grupa posiada między innymi rozbudowaną sieć aptek. W Katowicach działa między innymi jedno z głównych centrów logistycznych. Przedsiębiorstwo poszukuje zarówno pracowników biurowych, jak i osób do pracy w logistyce i transporcie. Nie brakuje ofert dla specjalistów IT. Farmacol może być ciekawym szczeblem na drabinie kariery.

Famur S.A. - potężne przedsiębiorstwo produkcyjne zajmujące się między innymi nowoczesnymi maszynami dla przemysłu górniczego. Grupa Famur posiada swoje zakłady w wielu miejscach, w tym w Katowicach, gdzie regularnie poszukuje fachowców pokroju elektroników czy ślusarzy. Ciężko mówić o wysokości zarobków, ale w sieci nie widać narzekań na ten aspekt. Pracodawca organizuje także kursy dokształcające dla pracowników, czy finansowanie edukacji.

Video

Elektrobudowa S.A. - jedna z największych firm działających w branży elektroinstalacyjnej. Spółka zajmuje się produkcją urządzeń elektroenergetycznych oraz usługami dla przemysłu i energetyki. Elektrobudowa S.A. posiada swoje oddziały i placówki w wielu miejscach w kraju, także w Katowicach gdzie znajduje się główna siedziba. W zakładach można zaobserwować sporą rotację pracowników, co może świadczyć o pewnych problemach. Faktycznie w sieci można znaleźć głosy o przeciętnych zarobkach i różnej atmosferze w niektórych działach. Osoby wykwalifikowane w tej branży mogą potraktować zatrudnienie w tej firmie, jako krok w pozyskiwaniu doświadczenia.

Polska Grupa Górnicza S.A. - jedno z największych przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem oraz sprzedażą węgla. Spółka prowadzi także kilka zakładów związanych z przemysłem górniczym i energetycznym. Przedsiębiorstwo poszukuje zarówno górników do swoich kopalni znajdujących się na terenie całego śląska, jak i do pozostałych zakładów i siedziby w Katowicach. Pracownicy donoszą, że zarobki nie są zdecydowanie najwyższe w branży, ale też nie należą do najgorszych.

Video

ING Bank Śląski S.A. - jeden z największych banków funkcjonujących w Polsce posiada swoją siedzibę w Katowicach. Firma stanowi bardzo interesujący kąsek dla osób wykwalifikowanych w bankowości i finansach. Pracownicy donoszą o dobrych zarobkach i przyzwoitej atmosferze w pracy. Oczywiście nieunikniony w tej branży jest stres związany z wyrabianiem wyników. Mimo to rotacja pracowników nie wydaje się duża, więc ING Bank Śląski S.A. ma do zaoferowania coś, co zatrzymuje pracowników na dłużej.

STAR-TYP SPORT ZAKŁADY WZAJEMNE Sp. z o.o. - bardzo dobrze znana spółka STS zajmująca się zakładami bukmacherskimi. Firma posiada swoją siedzibę w Katowicach i od dłuższego czasu utrzymuje się wysoko w rankingach najlepiej zarabiających przedsiębiorstw. Rotacja pracowników jest dość spora i STS regularnie poszukuje nowych osób do pracy. Między innymi firma ma wakaty dla specjalistów ds. marketingu czy obsługi klienta oraz fachowców z zakresu IT czy grafiki. Pracownicy donoszą o raczej przeciętnych zarobkach i wskazują STS jako pracodawcę będącego dobrym przystankiem w rozwoju kariery.

Tak się prezentuje kilka największych firm z Katowic zatrudniających duże ilości pracowników. Oczywiście w Katowicach funkcjonuje więcej dużych i znacznie mniejszych przedsiębiorstw. Osoby poszukujące pracy szczególnie w obliczu niskiego bezrobocia i problemów ze znalezieniem pracowników mają szerokie możliwości do rozpoczęcia bądź rozwijania swojej kariery zawodowej.

Podsumowanie:
    • Tauron Ciepło i TDJ S.A. to obecnie najlepsi pracodawcy w Katowicach, ze względu na pozytywne opinie pracowników i ciągły rozwój przedsiębiorstw.
    • Milko, Grupa Farmacol, Famur S.A., Elektrobudowa S.A. i Polska Grupa Górnicza S.A. to firmy, które regularnie poszukują pracowników i oferują możliwości rozwoju zawodowego.
    • ING Bank Śląski S.A. i STAR-TYP SPORT ZAKŁADY WZAJEMNE Sp. z o.o. to propozycje pracy dla wykwalifikowanych pracowników w branży finansów i zakładów bukmacherskich, oferujące dobre zarobki i stabilność zatrudnienia.

To może Cię również zainteresować

Praca Katowice

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

11 komentarzy

Nosfer

Nosfer

Artykuł pokazuje, że w Katowicach są ciekawe oferty pracy, ale dla mnie jako osoby poszukującej pracy i niezbyt doświadczonej w poszukiwaniach, to wyzwanie. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć pracę w jednej z tych firm, które wymieniono w artykule. Na pewno dam znać, jak mi poszukiwania idą.
Dorota Owczarska

Dorota Owczarska

Artykuł raczej dobrze odzwierciedla rzeczywistość w wielu firmach, ale warto zauważyć, że każda firma jest inna i zawsze może się zdarzyć jakiś problem. Ja pracuję w Famur S.A. i muszę powiedzieć, że to naprawdę fajny pracodawca. Oferta pracy była dla mnie idealna, zarobki są na przyzwoitym poziomie, a firma organizuje wiele szkoleń i kursów dokształcających dla pracowników. Polecam!
Mirek

Mirek

Jako pracodawca uważam, że artykuł pokazuje, że w Katowicach działa wiele dobrych firm, które nie tylko oferują pracownikom dobre zarobki, ale także dbają o ich rozwój i potrzeby. To bardzo ważne, żeby firma była elastyczna i otwarta na potrzeby pracowników, dzięki temu można zbudować długotrwałą relację i zatrzymać pracowników na dłużej.
Piotr

Piotr

Artykuł pokazuje, że w Katowicach działa wiele dużych i znanych firm, które oferują ciekawe stanowiska. Jestem pracownikiem w ING Bank Śląski S.A. i uważam, że firma rzeczywiście może zaoferować coś szczególnego dla osób z branży finansów. Zarobki są dobre, a atmosfera w pracy przyjazna. Jedynym minusem może być presja związana z wyrabianiem wyników, ale to chyba typowe dla branży.
Michał Karp Gliwice

Michał Karp Gliwice

Artykuł pokazuje, że w Katowicach jest wiele ciekawych firm, w których warto pracować. Dla mnie szczególnie interesująca jest Grupa Farmacol, która działa w branży farmaceutycznej. To moja pasja i marzę o tym, żeby pracować w tej branży. Cieszę się, że artykuł pokazał mi, że na Śląsku mamy tak dobrych pracodawców w tej branży.
Ramos

Ramos

Osobiście pracuję w Tauronie Ciepło i muszę powiedzieć, że opinie w artykule są dość trafne. Faktycznie, w niektórych działach atmosfera jest nieco napięta, a rotacja pracowników jest dość duża. Jednak ogólnie firma oferuje dobre zarobki i warunki pracy, a jeśli zależy ci na rozwoju kariery, to Tauron jest miejscem, gdzie możesz to osiągnąć.
Maja

Maja

Artykuł nie zawsze opisuje rzeczywistość w poszczególnych firmach. Pracowałem kiedyś w Elektrobudowie S.A. i niestety doświadczyłem tam różnych problemów, w tym złych relacji między pracownikami a pracodawcą. Mimo to, uważam, że artykuł jest bardzo pomocny dla osób szukających pracy, ponieważ pokazuje, że w Katowicach są ciekawe firmy, w których warto pracować.
Kulig

Kulig

Jako pracownik z doświadczeniem, muszę powiedzieć, że artykuł raczej odzwierciedla rzeczywistość w wielu firmach, które w nim wymieniono. Pracowałem w kilku z nich i zawsze uważałem, że oferują dobre zarobki i warunki pracy. Oczywiście, nie ma idealnych firm, ale te opisane w artykule należą do lepszych w regionie.
Donata

Donata

Jako osoba poszukująca pracy, muszę przyznać, że artykuł był dla mnie bardzo pomocny. W Katowicach działa wiele ciekawych firm, które oferują różnorodne stanowiska. Zainteresowałem się zwłaszcza firmą TDJ S.A., która zdobyła tytuł Najlepszego Pracodawcy w Polsce w 2019 roku. Na pewno sprawdzę ich oferty pracy i aplikuję, kto wie, może uda mi się tam rozwinąć swoją karierę.
Ola

Ola

Jako osoba bezrobotna, zawsze szukam inspiracji i pomysłów na to, gdzie mógłbym znaleźć pracę. Artykuł o firmach w Katowicach na pewno dał mi dużo cennych informacji i pokazał, że są tam wyjątkowo dobre firmy, które oferują przede wszystkim dobre zarobki i warunki pracy. Teraz tylko trzeba wziąć się do roboty i zacząć szukać ofert.
Daniel

Daniel

Jako pracodawca muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem różnorodności i bogactwa ofert pracy w Katowicach. Wiele z tych firm, które wymieniono w artykule, regularnie poszukuje nowych pracowników, a ich opinie w sieci często są bardzo pozytywne. To daje nadzieję na to, że każdy, kto chce znaleźć dobrą pracę w swojej branży, ma w Katowicach dużą szansę na sukces.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.