Praca lokalnie

Popularni pracodawcy w Czechowicach-Dziedzicach

13 listopada 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 8 głosów

8 głosów

5 komentarzy
Popularni pracodawcy w Czechowicach-Dziedzicach
Czechowice-Dziedzice mimo iż nie są dużą miejscowością to jej mieszkańcy nie mogą narzekać na słabo rozwiniętą lokalną gospodarkę. W mieście i okolicy funkcjonuje wiele przedsiębiorstw generujących sporą ilość miejsc pracy.

Miejscowość nieopodal Bielska-Białej dzięki swojemu położeniu stała się bazą dla całej masy firm transportowych i logistycznych. Co więcej, w Czechowicach-Dziedzicach funkcjonują także potężne zakłady produkcyjne, a także kopalnia "Silesia" czy terminal paliwowy na fundamentach dawnej Rafinerii Czechowice. Dużych pracodawców nie brakuje. Przyjrzyjmy się największym pracodawcom w Czechowicach-Dziedzicach.

Popularne firmy w Czechowicach-Dziedzicach

Przedsiębiorstwo Górnicze "SILESIA" sp. z o.o. - duża spółka zajmująca się wydobyciem węgla kamiennego oraz sprzedażą paliw kopalnych. Przedsiębiorstwo posiada kopalnię węgla kamiennego w Czechowicach-Dziedzicach i zatrudnia spore ilości pracowników. Warunki pracy oraz wynagrodzenia wydają się być dobre, ale niestety ze względu na niskie ceny węgla w ostatnim czasie spółka redukuje swoje zespoły. W najbliższym czasie raczej nie będzie można liczyć na masowe przyjęcia. Warto jednak śledzić ceny węgla i sytuację na rynku. Redukcje zatrudnienia i późniejsze masowe przyjęcia są charakterystyczne dla branży.

Video

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana
Dodana

Doradca Klienta- umowa zlecenie

PeoplePro

  • Nowy Dwór Gdański
Dodana
Dodana

Grupa Lotos - w Czechowicach-Dziedzicach funkcjonowała przed laty potężna Rafineria Czechowice. W 2005 roku na jej fundamencie Grupa Lotos zbudowała nowoczesny terminal paliwowy. Przedsiębiorstwo zatrudnia wielu pracowników dbających o sprawne funkcjonowanie placówki. W firmie nie występuje raczej duża rotacja pracowników, a to oznacza że warunki muszą być dość atrakcyjne. Spółki Grupy Lotos działające w Czechowicach-Dziedzicach sporadycznie poszukują pracowników do pracy w samym terminalu, jak i do obsługi taborów kolejowych transportujących paliwa.

Video

Walcownia Metali „Dziedzice” S.A. - duże przedsiębiorstwo działające od 1896 roku. Firma jest uznanym producentem półfabrykatów z metali nieżelaznych i ma dość silną pozycję na rynku. Według informacji na jej stronie internetowej poszukuje fachowców dla swoich działów produkcyjnych. Rotacja pracowników nie jest raczej zbyt duża. Z informacji publikowanych przez pracowników nowe osoby na produkcji otrzymają 120% wynagrodzenia minimalnego obowiązującego w danym roku. Taka stawka ma obowiązywać przez okres próbny.

Kontakt-Simon S.A. - przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją osprzętu elektroinstalacyjnego. Firma funkcjonuje od 1921 roku i obecnie jest częścią dwóch europejskich grup przemysłowych. Przedsiębiorstwo się ciągle rozwijało i regularnie szukało pracowników produkcyjnych, których obecnie zatrudnia ponad 600 osób. Pracownicy donoszą o przeciętnych wynagrodzeniach oraz zwyczajnych problemach występujących w zakładach tego typu.

Video

Inter Trade Sp. z o.o. - prężnie funkcjonujące przedsiębiorstwo zajmujące się dostarczaniem osprzętu potrzebnego w utrzymaniu ruchu firm produkcyjnych. Firma regularnie poszukuje pracowników działu handlowego i technicznego. W sieci nie można znaleźć większych narzekań na przedsiębiorstwo, więc wydaje się ono dobrym miejscem do pracy. Przynajmniej może pełnić role przystanku w rozwoju kariery zawodowej.

3CARGO Sp. z o.o. Sp. k. - w Czechowicach-Dziedzicach funkcjonuje multum firm logistycznych. Jedną z większych jest 3CARGO posiadające w mieście biurowiec, magazyny oraz siedzibę agencji celnej. Przedsiębiorstwo dynamicznie się rozwija i ciągle rekrutuje nowych pracowników. Przeglądając sieć, można znaleźć same dobre opinie pracowników, którzy raczej nie palą się do opuszczenia szeregów firmy.

Video

Valeo Poland - międzynarodowy koncern produkujący części dla branży samochodowej. W Czechowicach-Dziedzicach firma posiada zakład produkcji i regeneracji systemów napędowych. Fabryka zatrudnia obecnie ponad 1600 osób. Zakłady ciągle prowadzą rekrutację na różne stanowiska, choć rotacja pracowników nie wydaje się duża. Pracownicy donoszą o przeciętnych zarobkach oraz standardowych problemach zakładów produkcyjnych wynikających głównie z nastawienia ludzi.

Tak wygląda kilka największych przedsiębiorstw w Czechowicach-Dziedzicach, które cieszą się popularnością wśród pracowników. Oczywiście to nie jedyni duzi pracodawcy w okolicy. Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic mają znacznie większe możliwości podjęcia pracy nie tylko w rodzinnej miejscowości, ale także w okolicznych miastach, jak Bielsko-Biała, Pszczyna czy Tychy.

Podsumowanie:
  • Przedsiębiorstwo Górnicze "SILESIA" sp. z o.o. zajmuje się wydobyciem węgla kamiennego w Czechowicach-Dziedzicach i redukuje zatrudnienie ze względu na niskie ceny węgla.
  • Grupa Lotos zbudowała nowoczesny terminal paliwowy na miejscu dawnej Rafinerii Czechowice i zatrudnia wielu pracowników dbających o sprawne funkcjonowanie placówki.
  • Walcownia Metali „Dziedzice” S.A. produkująca półfabrykaty z metali nieżelaznych szuka fachowców dla swoich działów produkcyjnych i oferuje stawkę 120% wynagrodzenia minimalnego na okres próbny.
  • Kontakt-Simon S.A. zajmuje się produkcją osprzętu elektroinstalacyjnego od 1921 roku i ciągle poszukuje pracowników produkcyjnych, zatrudniając obecnie ponad 600 osób.
  • Inter Trade Sp. z o.o. dostarcza osprzęt potrzebny do utrzymania ruchu firm produkcyjnych i regularnie poszukuje pracowników działu handlowego i technicznego, oferując dobre warunki pracy.
  • 3CARGO Sp. z o.o. Sp. k. jest jedną z większych firm logistycznych w Czechowicach-Dziedzicach, ciągle się rozwija i posiada dobre opinie pracowników.
  • Valeo Poland to międzynarodowy koncern produkujący części dla branży samochodowej posiadający zakład produkcji i regeneracji systemów napędowych w Czechowicach-Dziedzicach zatrudniający ponad 1600 osób.

To może Cię również zainteresować

Praca Czechowice-Dziedzice

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Rabadżu

Rabadżu

Słyszałem wiele dobrego o firmie działającej w logistyce. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć pracę tam, gdyż nie chcę szukać poza miastem.
Elka23

Elka23

Jako pracodawca jestem zadowolony z obecności Grupy Lotos w Czechowicach-Dziedzicach. Oferują oni dobry terminal paliwowy i ważną dla mnie stabilność zatrudnienia. Są zwyczajnym, ale solidnym pracodawcą.
Amelia

Amelia

Ważne, że w Czechowicach-Dziedzicach są duże przedsiębiorstwa, które ciągle prowadzą rekrutacje. Może uda mi się znaleźć pracę w jednym z nich i zaoszczędzić na dojazdach.
Donald

Donald

Mieszkam w Czechowicach-Dziedzicach i szukam pracy już od dłuższego czasu. Zastanawiam się, czy warto składać aplikacje w wymienionych firmach, czy szukać czegoś poza miastem. Przynajmniej praca w firmach logistycznych wydaje się dostępna.
kamikadze

kamikadze

Pracuję w jednym z wymienionych przedsiębiorstw od ponad roku i jestem zadowolony z warunków pracy i zarobków. Wiem jednak, że sytuacja na rynku jest dynamiczna i nie można niczego sobie zapewnić na dłuższą metę.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.