Popularni pracodawcy w Czechowicach-Dziedzicach

Popularni pracodawcy w Czechowicach-Dziedzicach
Czechowice-Dziedzice mimo iż nie są dużą miejscowością to jej mieszkańcy nie mogą narzekać na słabo rozwiniętą lokalną gospodarkę. W mieście i okolicy funkcjonuje wiele przedsiębiorstw generujących sporą ilość miejsc pracy.

Miejscowość nieopodal Bielska-Białej dzięki swojemu położeniu stała się bazą dla całej masy firm transportowych i logistycznych. Co więcej, w Czechowicach-Dziedzicach funkcjonują także potężne zakłady produkcyjne, a także kopalnia "Silesia" czy terminal paliwowy na fundamentach dawnej Rafinerii Czechowice. Dużych pracodawców nie brakuje. Przyjrzyjmy się największym pracodawcom w Czechowicach-Dziedzicach.

Popularne firmy w Czechowicach-Dziedzicach

Przedsiębiorstwo Górnicze "SILESIA" sp. z o.o. - duża spółka zajmująca się wydobyciem węgla kamiennego oraz sprzedażą paliw kopalnych. Przedsiębiorstwo posiada kopalnię węgla kamiennego w Czechowicach-Dziedzicach i zatrudnia spore ilości pracowników. Warunki pracy oraz wynagrodzenia wydają się być dobre, ale niestety ze względu na niskie ceny węgla w ostatnim czasie spółka redukuje swoje zespoły. W najbliższym czasie raczej nie będzie można liczyć na masowe przyjęcia. Warto jednak śledzić ceny węgla i sytuację na rynku. Redukcje zatrudnienia i późniejsze masowe przyjęcia są charakterystyczne dla branży.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Czechowice-Dziedzice

Grupa Lotos - w Czechowicach-Dziedzicach funkcjonowała przed laty potężna Rafineria Czechowice. W 2005 roku na jej fundamencie Grupa Lotos zbudowała nowoczesny terminal paliwowy. Przedsiębiorstwo zatrudnia wielu pracowników dbających o sprawne funkcjonowanie placówki. W firmie nie występuje raczej duża rotacja pracowników, a to oznacza że warunki muszą być dość atrakcyjne. Spółki Grupy Lotos działające w Czechowicach-Dziedzicach sporadycznie poszukują pracowników do pracy w samym terminalu, jak i do obsługi taborów kolejowych transportujących paliwa.

Walcownia Metali „Dziedzice” S.A. - duże przedsiębiorstwo działające od 1896 roku. Firma jest uznanym producentem półfabrykatów z metali nieżelaznych i ma dość silną pozycję na rynku. Według informacji na jej stronie internetowej poszukuje fachowców dla swoich działów produkcyjnych. Rotacja pracowników nie jest raczej zbyt duża. Z informacji publikowanych przez pracowników nowe osoby na produkcji otrzymają 120% wynagrodzenia minimalnego obowiązującego w danym roku. Taka stawka ma obowiązywać przez okres próbny.

Kontakt-Simon S.A. - przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją osprzętu elektroinstalacyjnego. Firma funkcjonuje od 1921 roku i obecnie jest częścią dwóch europejskich grup przemysłowych. Przedsiębiorstwo się ciągle rozwijało i regularnie szukało pracowników produkcyjnych, których obecnie zatrudnia ponad 600 osób. Pracownicy donoszą o przeciętnych wynagrodzeniach oraz zwyczajnych problemach występujących w zakładach tego typu.

Inter Trade Sp. z o.o. - prężnie funkcjonujące przedsiębiorstwo zajmujące się dostarczaniem osprzętu potrzebnego w utrzymaniu ruchu firm produkcyjnych. Firma regularnie poszukuje pracowników działu handlowego i technicznego. W sieci nie można znaleźć większych narzekań na przedsiębiorstwo, więc wydaje się ono dobrym miejscem do pracy. Przynajmniej może pełnić role przystanku w rozwoju kariery zawodowej.

3CARGO Sp. z o.o. Sp. k. - w Czechowicach-Dziedzicach funkcjonuje multum firm logistycznych. Jedną z większych jest 3CARGO posiadające w mieście biurowiec, magazyny oraz siedzibę agencji celnej. Przedsiębiorstwo dynamicznie się rozwija i ciągle rekrutuje nowych pracowników. Przeglądając sieć, można znaleźć same dobre opinie pracowników, którzy raczej nie palą się do opuszczenia szeregów firmy.

Valeo Poland - międzynarodowy koncern produkujący części dla branży samochodowej. W Czechowicach-Dziedzicach firma posiada zakład produkcji i regeneracji systemów napędowych. Fabryka zatrudnia obecnie ponad 1600 osób. Zakłady ciągle prowadzą rekrutację na różne stanowiska, choć rotacja pracowników nie wydaje się duża. Pracownicy donoszą o przeciętnych zarobkach oraz standardowych problemach zakładów produkcyjnych wynikających głównie z nastawienia ludzi.

Tak wygląda kilka największych przedsiębiorstw w Czechowicach-Dziedzicach, które cieszą się popularnością wśród pracowników. Oczywiście to nie jedyni duzi pracodawcy w okolicy. Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic mają znacznie większe możliwości podjęcia pracy nie tylko w rodzinnej miejscowości, ale także w okolicznych miastach, jak Bielsko-Biała, Pszczyna czy Tychy.

Oceń ten wpis
Popularni pracodawcy w Czechowicach-Dziedzicach
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.