Popularni pracodawcy w Cieszynie

Popularni pracodawcy w Cieszynie
Cieszyn jest niewielkim miastem o dość zróżnicowanym rynku pracy, na którym prym wiodą małe przedsiębiorstwa. Najwięcej w Cieszynie można znaleźć firm handlowych i usługowych, ale nie brakuje także dużych przedsiębiorstw zatrudniających spore ilości osób.

Także w okolicy Cieszyna funkcjonuje wiele dużych zakładów produkcyjnych, nie wspominając o firmach czeskich, w których Polacy także znajdują zatrudnienia. Mieszkańcy miasta mają spore możliwości wyboru ścieżki zawodowej. Przyjrzyjmy się największym firmom w mieście, które zatrudniają wielu pracowników i cieszą się popularnością wśród osób poszukujących pracy.

Popularne firmy w Cieszynie

Celma Indukta S.A. - przedsiębiorstwo z bogatym doświadczeniem na rynku zajmujące się produkcją maszyn i silników elektrycznych. Firma posiada swoje główne zakłady w Cieszynie. W sieci można znaleźć różne opinie na temat zakładów, ale zdaje się, że większość negatywnych wynika ze spięć między członkami załogi. Taka sytuacja w podobnych zakładach produkcyjnych jest codziennością.

Przedsiębiorstwo ciągle się rozwija i według donosów pracowników warunki zatrudnienia nie są złe. Celma Indukta poszukuje też regularnie fachowców na swoje linie produkcyjne. Nie wiadomo jednak, jak duża jest skala rotacji pracowników.

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie - Szpital Śląski w Cieszynie od lat zalicza się do jednego z największych pracodawców w regionie. Placówka służby zdrowia, jak inne ośrodki tego typu w kraju cierpi na spory deficyt pracowników. Szpital Śląski regularnie poszukuje lekarzy, pielęgniarki, sanitariuszy oraz ratowników medycznych. Osoby posiadające wykształcenie medyczne bez problemu znajdą zatrudnienie w tym miejscu.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Cieszyn

Szpital Śląski oprócz osób z wykształceniem medycznym okazjonalnie poszukuje także innych pracowników potrzebnych do utrzymania funkcjonowania placówki. Jeżeli chodzi o pracę w tym miejscu, to szpital dotykają standardowe problemy służby zdrowia, o których regularnie słyszymy.

PPG Polifarb Cieszyn S.A. - duże i prężnie działające przedsiębiorstwo produkujące wyroby lakiernicze. Zakłady produkują różnego rodzaju farby i lakiery trafiające na światowe rynki. Firma utrzymuje się w czołówce przedsiębiorstw zatrudniających najwięcej osób w Cieszynie.

Pracownicy donoszą o raczej dobrych warunkach zatrudnienia, choć podkreślają, że w wielu przypadkach jest to praca okresowa. Duże znaczenie w zakładach ma sezonowość i raczej niewielu pracowników najniższego stopnia otrzymuje umowy na stałe, ponieważ poza sezonem na sprzedaż lakierów prowadzone są redukcje zatrudnienia. To standardowy proces w dużych zakładach produkcyjnych. W sieci można znaleźć informacje o szkoleniach dla technologów. Młode osoby mogą zdobyć kwalifikacje i doświadczenie, po czym mają otwartą ścieżkę kariery w innych przedsiębiorstwach oferujących więcej.

Elektrometal S.A. - przedsiębiorstwo produkcyjno-projektowe z siedzibą w Cieszynie. Firma opracowuje kompleksowe rozwiązania dla górnictwa, gazownictwa i innych gałęzi przemysłu. Elektrometal posiada spore doświadczenie na rynku i przez lata plasował się w czołówce największych pracodawców w Cieszynie.

Obecnie firma poszukuje fachowców na swoje linie produkcyjne. Niestety w sieci nie ma wiele opinii na temat aktualnej sytuacji w firmie. Może to świadczyć o zadowoleniu pracowników. Nie wiadomo, jak wygląda rotacja w zakładzie, ale wiadomo, że przedsiębiorstwo potrzebuje fachowców.

Nordflam Sp. z o.o. - cieszyńskie przedsiębiorstwo produkujące wkłady i piece kominkowe. Przedsiębiorstwo ciągle się rozwija i jak donoszą pracownicy widać ciągłe zmiany. Niestety na temat firmy można znaleźć niewiele konstruktywnych opinii pracowników. Przedsiębiorstwo nie poszukuje też wielu pracowników w ostatnim czasie, więc może to świadczyć o niewielkiej rotacji.

Daedong System Poland Sp. z o.o. - firma z branży motoryzacyjnej założona przez koreański koncern. Przedsiębiorstwo z zakładami produkcyjnymi w Cieszynie produkuje cięgna sterujące na potrzeby między innymi skrzyń biegów czy hamulców ręcznych. Placówka zaopatruje w podzespoły fabryki Hyundaia i Kii na Słowacji i w Czechach. Obecnie zakład zatrudnia przeszło 400 osób.

Firma stosunkowo rzadko poszukuje nowych pracowników, co może świadczyć o dobrych warunkach pracy. Z opinii pracowników można wywnioskować, że zarobki nie są najlepsze w regionie, ale trzymają pracowników. Co więcej, nie ma problemów z wypłatami, a pracownicy dostają umowy na stałe.

Tak wygląda kilka największych firm w Cieszynie zatrudniających największe ilości pracowników. Mieszkańcy miasta nie muszą się jednak skupiać na poszukiwaniu pracy w dużych zakładach. Gospodarka Cieszyna stoi małymi przedsiębiorstwami i to one mogą się okazać doskonałymi miejscami pracy.

Oceń ten wpis
Popularni pracodawcy w Cieszynie
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.