Praca lokalnie

Popularni pracodawcy w Cieszynie

3 kwietnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 9 głosów

9 głosów

10 komentarzy
Popularni pracodawcy w Cieszynie
Cieszyn jest niewielkim miastem o dość zróżnicowanym rynku pracy, na którym prym wiodą małe przedsiębiorstwa. Najwięcej w Cieszynie można znaleźć firm handlowych i usługowych, ale nie brakuje także dużych przedsiębiorstw zatrudniających spore ilości osób.

Także w okolicy Cieszyna funkcjonuje wiele dużych zakładów produkcyjnych, nie wspominając o firmach czeskich, w których Polacy także znajdują zatrudnienia. Mieszkańcy miasta mają spore możliwości wyboru ścieżki zawodowej. Przyjrzyjmy się największym firmom w mieście, które zatrudniają wielu pracowników i cieszą się popularnością wśród osób poszukujących pracy.

Popularne firmy w Cieszynie

Celma Indukta S.A. - przedsiębiorstwo z bogatym doświadczeniem na rynku zajmujące się produkcją maszyn i silników elektrycznych. Firma posiada swoje główne zakłady w Cieszynie. W sieci można znaleźć różne opinie na temat zakładów, ale zdaje się, że większość negatywnych wynika ze spięć między członkami załogi. Taka sytuacja w podobnych zakładach produkcyjnych jest codziennością.

Przedsiębiorstwo ciągle się rozwija i według donosów pracowników warunki zatrudnienia nie są złe. Celma Indukta poszukuje też regularnie fachowców na swoje linie produkcyjne. Nie wiadomo jednak, jak duża jest skala rotacji pracowników.

Video

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie - Szpital Śląski w Cieszynie od lat zalicza się do jednego z największych pracodawców w regionie. Placówka służby zdrowia, jak inne ośrodki tego typu w kraju cierpi na spory deficyt pracowników. Szpital Śląski regularnie poszukuje lekarzy, pielęgniarki, sanitariuszy oraz ratowników medycznych. Osoby posiadające wykształcenie medyczne bez problemu znajdą zatrudnienie w tym miejscu.

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Cieszyn

Technik-Automatyk Utrzymania Ruchu

Hutchinson Poland Sp.z o.o.

  • Bielsko-Biała
Dodana

Ustawiacz maszyn do formowania

Hutchinson Poland Sp.z o.o.

  • Bielsko-Biała
Dodana

Specjalista ds. automatyki

ELEKTROMETAL Spółka Akcyjna

  • Cieszyn
Dodana
Dodana
Dodana

Szpital Śląski oprócz osób z wykształceniem medycznym okazjonalnie poszukuje także innych pracowników potrzebnych do utrzymania funkcjonowania placówki. Jeżeli chodzi o pracę w tym miejscu, to szpital dotykają standardowe problemy służby zdrowia, o których regularnie słyszymy.

Video

PPG Polifarb Cieszyn S.A. - duże i prężnie działające przedsiębiorstwo produkujące wyroby lakiernicze. Zakłady produkują różnego rodzaju farby i lakiery trafiające na światowe rynki. Firma utrzymuje się w czołówce przedsiębiorstw zatrudniających najwięcej osób w Cieszynie.

Pracownicy donoszą o raczej dobrych warunkach zatrudnienia, choć podkreślają, że w wielu przypadkach jest to praca okresowa. Duże znaczenie w zakładach ma sezonowość i raczej niewielu pracowników najniższego stopnia otrzymuje umowy na stałe, ponieważ poza sezonem na sprzedaż lakierów prowadzone są redukcje zatrudnienia. To standardowy proces w dużych zakładach produkcyjnych. W sieci można znaleźć informacje o szkoleniach dla technologów. Młode osoby mogą zdobyć kwalifikacje i doświadczenie, po czym mają otwartą ścieżkę kariery w innych przedsiębiorstwach oferujących więcej.

Elektrometal S.A. - przedsiębiorstwo produkcyjno-projektowe z siedzibą w Cieszynie. Firma opracowuje kompleksowe rozwiązania dla górnictwa, gazownictwa i innych gałęzi przemysłu. Elektrometal posiada spore doświadczenie na rynku i przez lata plasował się w czołówce największych pracodawców w Cieszynie.

Obecnie firma poszukuje fachowców na swoje linie produkcyjne. Niestety w sieci nie ma wiele opinii na temat aktualnej sytuacji w firmie. Może to świadczyć o zadowoleniu pracowników. Nie wiadomo, jak wygląda rotacja w zakładzie, ale wiadomo, że przedsiębiorstwo potrzebuje fachowców.

Video

Nordflam Sp. z o.o. - cieszyńskie przedsiębiorstwo produkujące wkłady i piece kominkowe. Przedsiębiorstwo ciągle się rozwija i jak donoszą pracownicy widać ciągłe zmiany. Niestety na temat firmy można znaleźć niewiele konstruktywnych opinii pracowników. Przedsiębiorstwo nie poszukuje też wielu pracowników w ostatnim czasie, więc może to świadczyć o niewielkiej rotacji.

Daedong System Poland Sp. z o.o. - firma z branży motoryzacyjnej założona przez koreański koncern. Przedsiębiorstwo z zakładami produkcyjnymi w Cieszynie produkuje cięgna sterujące na potrzeby między innymi skrzyń biegów czy hamulców ręcznych. Placówka zaopatruje w podzespoły fabryki Hyundaia i Kii na Słowacji i w Czechach. Obecnie zakład zatrudnia przeszło 400 osób.

Video

Firma stosunkowo rzadko poszukuje nowych pracowników, co może świadczyć o dobrych warunkach pracy. Z opinii pracowników można wywnioskować, że zarobki nie są najlepsze w regionie, ale trzymają pracowników. Co więcej, nie ma problemów z wypłatami, a pracownicy dostają umowy na stałe.

Tak wygląda kilka największych firm w Cieszynie zatrudniających największe ilości pracowników. Mieszkańcy miasta nie muszą się jednak skupiać na poszukiwaniu pracy w dużych zakładach. Gospodarka Cieszyna stoi małymi przedsiębiorstwami i to one mogą się okazać doskonałymi miejscami pracy.

Podsumowanie:
  • Celma Indukta S.A. to firma z bogatym doświadczeniem na rynku zajmująca się produkcją maszyn i silników elektrycznych, z głównymi zakładami w Cieszynie. Pracownicy donoszą o dobrych warunkach zatrudnienia, chociaż rotacja pracowników może być wysoka ze względu na standardowe problemy między członkami załogi.
  • Szpital Śląski w Cieszynie to jedno z największych miejsc zatrudnienia w regionie. Placówka służby zdrowia boryka się z brakami kadrowymi, ale posiadające wykształcenie medyczne osoby bez problemu znajdą tam pracę. Oprócz personelu medycznego, szpital okazjonalnie poszukuje innych potrzebnych pracowników.
  • PPG Polifarb Cieszyn S.A. to duże przedsiębiorstwo produkujące wyroby lakiernicze, z raczej dobrymi warunkami zatrudnienia. Rotacja pracowników jest związana z sezonowością i pracę okresową, ale firma oferuje szkolenia dla technologów, którzy po zdobyciu kwalifikacji mogą znaleźć zatrudnienie w innych miejscach.
  • Elektrometal S.A. to firma z bogatym doświadczeniem na rynku i kompleksowymi rozwiązaniami dla przemysłu, poszukująca fachowców na swoje linie produkcyjne. Brak konstruktywnych opinii o firmie może świadczyć o zadowoleniu pracowników, ale nie wiadomo, jak wygląda rotacja w zakładzie.
  • Daedong System Poland Sp. z o.o. to firma z branży motoryzacyjnej, produkująca podzespoły dla fabryk Hyundaia i Kii na Słowacji i w Czechach, zatrudniająca przeszło 400 osób. Pracownicy donoszą o dobrych warunkach pracy, chociaż zarobki nie są najlepsze w regionie.

To może Cię również zainteresować

Praca Cieszyn

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

10 komentarzy

regina

regina

Daedong System Poland to firma z dobrymi warunkami pracy, ale płace jednak nie są wyjątkowo wysokie. Jeśli szukasz stabilnej i spokojnej pracy, to to miejsce dla Ciebie.
prezes

prezes

Chętnie znalazłbym pracę w Nordflam, ale czytając opinie pracowników, zastanawiam się, czy warto. Mam nadzieję, że znajdę coś lepszego.
Dorota

Dorota

Wiem, że Elektrometal ciągle się rozwija i szuka nowych fachowców. To świetne miejsce dla ambitnych i pracowitych ludzi.
nauczyc. PO

nauczyc. PO

Zastanawiałem się nad pracą w Celma Indukta, ale słyszałem o problemach między pracownikami. Czy to naprawdę poważny problem?
quman

quman

Pracuję w PPG Polifarb i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z warunków i płac. Sezonowość jest jednak problematyczna, ale to często w takich firmach norma.
Balbina

Balbina

Czy ktoś słyszał coś na temat pracy w Daedong System Poland? Czy warto tam aplikować?
Olszyna

Olszyna

W Cieszynie jest wiele małych przedsiębiorstw, które szukają pracowników. Większe firmy, takie jak Elektrometal i PPG Polifarb, są świetnymi miejscami do zdobycia doświadczenia i rozwoju zawodowego.
znużona AS

znużona AS

Jeśli jesteś z wykształceniem medycznym, to Szpital Śląski w Cieszynie to świetne miejsce na znalezienie pracy. Słyszałem, że zawsze poszukują nowych pracowników.
Bolo

Bolo

Szukam pracy i myślę, że Nordflam to nie jest najlepsze miejsce dla mnie. Pracownicy nie są zbyt zadowoleni z warunków i płac, więc chyba nie ma sensu tracić czasu.
Ula

Ula

Praca w Celma Indukta daje mi szansę na zdobycie cennej wiedzy i doświadczenia. Zespół jest świetny, a warunki zatrudnienia na dobrym poziomie.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.