!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca lokalnie

Popularni pracodawcy w Bielsku-Białej

14 grudnia 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 13 głosów

13 głosów

0 komentarzy

Popularni pracodawcy w Bielsku-Białej
Bielsko-Biała posiada bardzo rozbudowany rynek pracy, na którym niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Pod względem ilości zatrudnianych pracowników prym wiodą oczywiście duże zakłady produkcyjne, których nie brakuje w mieście i na jego obrzeżach.

Osoby poszukujące zatrudnienia w Bielsku-Białej mają spore pole do manewru. Na lokalnym rynku pracy można znaleźć ciekawe oferty z praktycznie każdej branży. Przyjrzyjmy się nieco największym pracodawcom w Bielsku-Białej, którzy dość często poszukują nowych pracowników.

Popularne firmy w Bielsku-Białej

Eaton Automotive Systems Sp. z o.o. - firma posiadająca swoją fabrykę w Bielsku-Białej od 1997 roku. Eaton zajmuje się produkcją między innymi elementów hydraulicznych dla przemysłu samochodowego. Firma ma na koncie liczne nagrody dla pracodawców, jak "Pracodawca - Organizator pracy bezpiecznej" czy "PracoDawca Zdrowia". W firmie występuje ciągła rotacja pracowników, co owocuje częstym pojawianiem się ofert pracy. Trzeba jednak zaznaczyć, że pracownicy donoszą o dość atrakcyjnych zarobkach i warunkach pracy. Zakłady organizują również staże pozwalające rozwijać kwalifikacje zawodowe.

Video

Polmos Bielsko-Biała S.A. - jedna z bardziej znanych firm w Bielsku-Białej. Producent alkoholi prowadzi rzadko rekrutację, co oznacza stabilne i najwyraźniej atrakcyjne warunki pracy. Jeżeli już poszukuje pracowników, to w grę wchodzą oferty pracy na produkcji bądź w dziale handlowym. Rozwijający się dział handlowy potrzebuje co jakiś czas nowych przedstawicieli.

Aluprof SA - wiodący producent systemów okiennych i konstrukcji aluminiowych. Firma prowadzi ciągłą rekrutację zarówno pracowników produkcyjnych, jak i fachowców czy przedstawicieli handlowych. Obecnie zatrudnia ponad 2300 pracowników i posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, oraz w Stanach Zjednoczonych. Polskie oddziały Aliprof SA zlokalizowane są w Bielsku-Białej, Opolu, Goleszowie i Złotowie, zaś niezależne Centrum Badań i Innowacji mieści się w Ogrodzonej. Aluprof regularnie znajduje się w rankingu najlepszych pracodawców w Polsce, więc aplikowanie do tego miejsca zdaje się być bardzo dobrym pomysłem. Tym bardziej że firma ciągle się rozwija.

Avio Aero Polska - zakład produkcyjny i rozwojowy z branży lotniczej działający w Bielsku-Białej. Firma zatrudnia około 600 pracowników i prężnie się rozwijała. Z pewnością warto mieć na uwadze tę firmę. Szczególnie inżynierowie zajmujący się przemysłem lotniczym. Niestety w ostatnim czasie problemy Boeinga doprowadziły do wstrzymania wielu projektów. Obecnie Avio nie prowadzi rekrutacji, ale po rozwiązaniu problemów Boeinga sytuacja może się diametralnie zmienić.

Video

Cooper Standard - firma zajmująca się między innymi produkcją uszczelnień do karoserii samochodowych. Zakłady w Bielsku-Białej zatrudniają około 900 osób. Firma poszukuje zazwyczaj pracowników produkcyjnych za pośrednictwem agencji pracy, samodzielnie zaś często szuka osób do swojego działu finansowego. Pracownicy donoszą o przeciętnych zarobkach, choć nie najniższych w bielskich fabrykach.

Hutchinson Poland - producent między innymi przewodów klimatyzacyjnych dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne w Bielsku-Białej i okolicach oraz jeden w Żywcu. Zakład poszukuje regularnie pracowników produkcyjnych oraz magazynierów. Firma organizuje także staże, co może interesować osoby zdobywające dopiero kwalifikacje zawodowe.

Nemak Poland Sp. z o.o. - część dużej korporacji zajmującej się produkcją części samochodowych. Bielskie zakłady zatrudniają niemal 1400 pracowników. Przedsiębiorstwo regularnie poszukuje owych pracowników zarówno na produkcję, jak i do biur. Rotacja nie jest duża, co wskazywałoby na stabilne warunki zatrudnienia.

Video

REKORD SI Sp. z o.o. - bielska firma działająca na rynku IT zatrudnia przeszło 100 pracowników i regularnie zwiększa swój zespół. W efekcie co jakiś czas poszukuje nowych osób na stanowiska związane z programowaniem, oraz wdrażaniem systemów informatycznych. Jak donoszą pracownicy, zarobki nie należą do najwyższych, ale z drugiej strony warunki pracy i atmosfera wynagradzają pewne braki.

Grammer Automotive Polska - zakłady produkujące elementy wnętrz samochodowych. Fabryka w Bielsku-Białej boryka się z dużą rotacją pracowników produkcyjnych. Wynika to nie z niskich zarobków, ale braku dodatkowych świadczeń socjalnych oraz systemu premiowego eliminującego możliwość wyrobienia pełnych premii. Przynajmniej tak donoszą pracownicy firmy. Duża rotacja oznacza, że można się załapać na pracę tymczasową będącą przystankiem w dalszym rozwoju kariery.

Tak się prezentuje kilka większych przedsiębiorstw funkcjonujących w Bielsku-Białej. Trzeba zaznaczyć, że to tylko skromna część z firm regularnie poszukujących pracowników w "stolicy Podbeskidzia".

W Bielsku działają duże markety budowlane, jak Castorama czy Leroy Merlin zatrudniające dużą ilość sprzedawców. Podobnie sprawa ma się z centrami handlowymi. Duża rotacja pracowników występuje także w popularnych sieciówkach, jak choćby CCC, czy Pepco oraz wiele innych.

To może Cię również zainteresować

Praca Bielsko-Biała

Podziel się

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.