Praca za granicą

Agencje pracy Gruzja - biura pracy w Gruzji

19 marca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 5 głosów

5 głosów

6 komentarzy
Agencje pracy Gruzja - biura pracy w Gruzji
Poszukiwanie pracy w Gruzji nie jest sprawą prostą. Rynek w tym kraju posiada spore braki w porównaniu z innymi krajami europejskimi, a co za tym idzie niewiele agencji pośrednictwa pracy działa w tym państwie.

Zazwyczaj poszukiwanie pracy z pomocą usług biur pracy jest najlepszą metodą. Pośrednicy często pomagają nie tylko w znalezieniu pracy, ale również w przeprowadzce oraz zaaklimatyzowaniu się w obcym państwie. Na gruzińskim rynku może z tym być problem, ponieważ wiele agencji to dość małe biura niemające wiele doświadczenia.

Mimo mało rozwiniętego rynku pośrednictwa pracy w Gruzji warto przyjrzeć się nieco bliżej agencjom działającym w tym kraju. Przede wszystkim należy poznać zasady ich działania, aby się móc wystrzegać pewnych nieprzyjemności w przyszłości. Warto też zainteresować się wszelkimi innymi metodami szukania pracy, lub miejsca do pracy, jakim np. jest to, przedstawione na poniższym filmie:

Video

Szukasz pracy?

Pracownik produkcji

SGP GROUP

 • Nowa Sól
Dodana

Projektant / Projektantka - LEROY MERLIN - Zgorzelec

Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.

 • Zgorzelec
Dodana
Dodana

Montaż -> na wakacje, bądź na dłużej!

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Łódź
 • 4 550-6 000 zł / mc
Dodana

Pracownik magazynu w Heerlen – PRACA IDEALNA NA WAKACJE

Carriere Contracting International Recruitment Polska Sp. z o. o.

 • Holandia
 • 58-65 zł / h
Dodana

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy w Gruzji?

Prywatne agencje pośrednictwa pracy przede wszystkim muszą działać na rynku legalnie. Wielu pośredników sama informuje o stosownych wpisach do rejestrów oraz certyfikatach dających im prawo do świadczenia usług. Biura pracy chętnie chwalą się również zdobytymi nagrodami będącymi potwierdzeniem legalności ich pracy oraz jakości świadczonych usług.

W przypadku wątpliwości można spróbować uzyskać informacje za pośrednictwem strony Ministerstwa Pracy, Zdrowia i Spraw Socjalnych Gruzji:

Miniterstwo Pracy, Zdrowia i Spraw Socjalnych Gruzji

Nieco łatwiej sprawa się ma w przypadku agencji pracy operujących i posiadających swoje placówki na terenie Polski. Takie biura muszą być wpisane do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia (KRAZ). Spis legalnie działających pośredników nad Wisłą znajdziecie pod adresem internetowym: http://stor.praca.gov.pl

Osoby poszukujące pracy nie powinny się także bać opłat za usługi agencji pracy

 • Te nie mogą pobierać wynagrodzenia od aplikantów, ponieważ zyski czerpią od przedsiębiorstw poszukujących pracowników.
 • W efekcie rejestracja oraz proces rekrutacji będą darmowe.
 • Ewentualne naliczanie opłat za podstawowe usługi świadczy o nieuczciwych praktykach.

Trzeba jednak wiedzieć, że agencja pracy może zażądać zwrotu kosztów pewnych usług. Przykładem może być tłumaczenie dokumentów, czy badania lekarskie. Po zatrudnieniu mogą również wyniknąć pewne obciążenia wynagrodzenia wynikające z usług dodatkowych. Agencje nierzadko organizują odpłatne zakwaterowanie, transport do pracy czy wyżywienie.

Ważne, aby wszystkie usługi dodatkowe oraz związane z nimi koszta były uwzględnione w podpisywanej umowie. Im bardziej rozbudowany dokument, tym lepiej, ponieważ uwzględnienie wszystkich ewentualności pozwoli na uniknięcie późniejszych nieprzyjemności.

Alternatywy dla agencji pracy w Gruzji

Mimo słabo rozwiniętego rynku pośrednictwa pracy w Gruzji pośrednicy wydają się nadal najlepszą opcją dla zagranicznego pracownika. Oczywiście można odwiedzić lokalny urząd pracy, ale te ciągle są dalekie od nowoczesnego funkcjonowania, a barierą może się okazać już język.

Osoby poszukujące pracy mogą także śledzić lokalne media. Wielu pracodawców ciągle ogłasza się w radiu oraz w prasie. Warto śledzić bloki ogłoszeniowe, choć prawdopodobnie nie znajdą się w nich oferty pracy na średnich czy wyższych stanowiskach.

Ostatnią metodą jest przeglądanie ogłoszeń na portalach z ofertami pracy. W tym wypadku należy sobie zdawać sprawę, że spora część z propozycji będzie publikowana przez agencje pracy.

Jakie agencje pośrednictwa pracy działają w Gruzji?

Gruziński rynek pracy jest ciągle mało rozwinięty i nie ma w nim wiele miejsca dla agencji pracy. Głównie na terenie kraju funkcjonują mniejsze biura oraz pośrednicy działający w regionie, jak choćby w Turcji. Ciężko wskazać także najlepsze i najpopularniejsze agencje w kraju. Można jednak zwrócić uwagę na kilka biur sprawiających dobre wrażenie.

HR.ge - agencja pośrednictwa pracy działająca w różnych sektorach rynku. Biuro posiada między innymi oferty pracy dla zagranicznych pracowników.

Video

BabySiter - agencja pracy rekrutująca nianie oraz osoby do opieki i zajmowania się domem. Pośrednik szuka pracowników do prac tymczasowych.

Pedersen and Partners - duża międzynarodowa agencja pracy mająca swoje biuro w Tbilisi. Pośrednik poszukuje pracowników o różnej specjalizacji dla przedsiębiorstw na całym świecie, w tym mających siedziby w Gruzji.

Baia - biuro pośrednictwa pracy poszukujące między innymi pracowników opieki oraz branż usługowych i edukacji. Pośrednik przede wszystkim organizuje pomoc domową.

Workspace - młoda agencja pracy z biurem w Tbilisi. Pośrednik ciągle się rozwija i poszerza bazę przedsiębiorstw, z którymi współpracuje.

ADELANTE - internetowa agencja pośrednictwa pracy mająca własną platformę zbierającą CV kandydatów oraz oferty pracy gruzińskich przedsiębiorstw.

Tak się prezentuje kilka biur pracy posiadających przychylne opinie gruzińskich pracowników. Niestety w tym niewielkim kraju funkcjonuje bardzo mało pośredników. Osoby chcące znaleźć zatrudnienie w Gruzji mogą próbować szczęścia, przeglądając oferty agencji pośrednictwa pracy działających na przykład w Turcji. Niewykluczone, że wśród ofert największych międzynarodowych pośredników trafią się ogłoszenia korporacji szukających pracowników dla gruzińskich oddziałów.

Podsumowanie:
  • W Gruzji funkcjonują głównie mniejsze biura pośrednictwa pracy oraz pośrednicy działający w regionie, takim jak Turcja.
  • Agencje pośrednictwa pracy muszą działać na rynku legalnie i posiadają stosowne wpisy do rejestrów oraz certyfikaty.
  • Agencje pracy mogą organizować odpłatne zakwaterowanie, transport do pracy oraz wyżywienie i mogą zażądać zwrotu kosztów pewnych usług, jednak wszystkie usługi dodatkowe oraz związane z nimi koszta powinny być uwzględnione w podpisywanej umowie.
  • Alternatywą dla agencji pracy w Gruzji może być śledzenie lokalnych mediów oraz przeglądanie ogłoszeń na portalach z ofertami pracy, jednak spora część ofert może pochodzić od agencji pracy.

To może Cię również zainteresować

Praca Gruzja

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

6 komentarzy

doradca TN

doradca TN

Portal z ofertami pracy, o którym mówił autor artykułu, okazał się dla mnie sporym źródłem pomysłów na znalezienie pracy. Cieszy mnie to, że coraz więcej agencji pracy działa również w Gruzji.
Marian

Marian

Wszystkie możliwości związane z pracy w Gruzji zostały tutaj dokładnie przedstawione. Dla pracodawców również warto zwracać uwagę na legalność agencji pośrednictwa pracy, aby uniknąć problemów związanych z zatrudnieniem cudzoziemców.
Pianista

Pianista

Fajne poradniki w artykule. Zawsze przy wyborze agencji pracy warto zrozumieć zasady ich działania. Dobrze, że artykuł obejmuje również inne sposoby szukania pracy w Gruzji.
spotify

spotify

Nie wiedziałem, że rynek pracy w Gruzji jest tak słabo rozwinięty. Dzięki temu artykułowi dowiedziałem się, gdzie warto szukać pracy i na co zwracać uwagę przy wyborze agencji pracy.
sanepid- prac

sanepid- prac

Ciekawy artykuł. Szukając pracy w Gruzji lub za granicą, warto zwracać uwagę na legalność pośredników, aby uniknąć problemów w przyszłości.
Hania

Hania

Kraj jak każdy inny. Spoko, że działa to tam w sposób porównywalny do europejskiego systemu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.