Agencje pracy Gruzja - biura pracy w Gruzji

Agencje pracy Gruzja - biura pracy w Gruzji
Poszukiwanie pracy w Gruzji nie jest sprawą prostą. Rynek w tym kraju posiada spore braki w porównaniu z innymi krajami europejskimi, a co za tym idzie niewiele agencji pośrednictwa pracy działa w tym państwie.

Zazwyczaj poszukiwanie pracy z pomocą usług biur pracy jest najlepszą metodą. Pośrednicy często pomagają nie tylko w znalezieniu pracy, ale również w przeprowadzce oraz zaaklimatyzowaniu się w obcym państwie. Na gruzińskim rynku może z tym być problem, ponieważ wiele agencji to dość małe biura niemające wiele doświadczenia.

Mimo mało rozwiniętego rynku pośrednictwa pracy w Gruzji warto przyjrzeć się nieco bliżej agencjom działającym w tym kraju. Przede wszystkim należy poznać zasady ich działania, aby się móc wystrzegać pewnych nieprzyjemności w przyszłości. Warto też zainteresować się wszelkimi innymi metodami szukania pracy, lub miejsca do pracy, jakim np. jest to, przedstawione na poniższym filmie:

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy w Gruzji?

Prywatne agencje pośrednictwa pracy przede wszystkim muszą działać na rynku legalnie. Wielu pośredników sama informuje o stosownych wpisach do rejestrów oraz certyfikatach dających im prawo do świadczenia usług. Biura pracy chętnie chwalą się również zdobytymi nagrodami będącymi potwierdzeniem legalności ich pracy oraz jakości świadczonych usług.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Gruzja

W przypadku wątpliwości można spróbować uzyskać informacje za pośrednictwem strony Ministerstwa Pracy, Zdrowia i Spraw Socjalnych Gruzji:

Miniterstwo Pracy, Zdrowia i Spraw Socjalnych GruzjiWejdź na stronę

Nieco łatwiej sprawa się ma w przypadku agencji pracy operujących i posiadających swoje placówki na terenie Polski. Takie biura muszą być wpisane do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia (KRAZ). Spis legalnie działających pośredników nad Wisłą znajdziecie pod adresem internetowym: http://stor.praca.gov.pl

Osoby poszukujące pracy nie powinny się także bać opłat za usługi agencji pracy

  • Te nie mogą pobierać wynagrodzenia od aplikantów, ponieważ zyski czerpią od przedsiębiorstw poszukujących pracowników.
  • W efekcie rejestracja oraz proces rekrutacji będą darmowe.
  • Ewentualne naliczanie opłat za podstawowe usługi świadczy o nieuczciwych praktykach.

Trzeba jednak wiedzieć, że agencja pracy może zażądać zwrotu kosztów pewnych usług. Przykładem może być tłumaczenie dokumentów, czy badania lekarskie. Po zatrudnieniu mogą również wyniknąć pewne obciążenia wynagrodzenia wynikające z usług dodatkowych. Agencje nierzadko organizują odpłatne zakwaterowanie, transport do pracy czy wyżywienie.

Ważne, aby wszystkie usługi dodatkowe oraz związane z nimi koszta były uwzględnione w podpisywanej umowie. Im bardziej rozbudowany dokument, tym lepiej, ponieważ uwzględnienie wszystkich ewentualności pozwoli na uniknięcie późniejszych nieprzyjemności.

Alternatywy dla agencji pracy w Gruzji

Mimo słabo rozwiniętego rynku pośrednictwa pracy w Gruzji pośrednicy wydają się nadal najlepszą opcją dla zagranicznego pracownika. Oczywiście można odwiedzić lokalny urząd pracy, ale te ciągle są dalekie od nowoczesnego funkcjonowania, a barierą może się okazać już język.

Osoby poszukujące pracy mogą także śledzić lokalne media. Wielu pracodawców ciągle ogłasza się w radiu oraz w prasie. Warto śledzić bloki ogłoszeniowe, choć prawdopodobnie nie znajdą się w nich oferty pracy na średnich czy wyższych stanowiskach.

Ostatnią metodą jest przeglądanie ogłoszeń na portalach z ofertami pracy. W tym wypadku należy sobie zdawać sprawę, że spora część z propozycji będzie publikowana przez agencje pracy.

Jakie agencje pośrednictwa pracy działają w Gruzji?

Gruziński rynek pracy jest ciągle mało rozwinięty i nie ma w nim wiele miejsca dla agencji pracy. Głównie na terenie kraju funkcjonują mniejsze biura oraz pośrednicy działający w regionie, jak choćby w Turcji. Ciężko wskazać także najlepsze i najpopularniejsze agencje w kraju. Można jednak zwrócić uwagę na kilka biur sprawiających dobre wrażenie.

HR.ge - agencja pośrednictwa pracy działająca w różnych sektorach rynku. Biuro posiada między innymi oferty pracy dla zagranicznych pracowników.

BabySiter - agencja pracy rekrutująca nianie oraz osoby do opieki i zajmowania się domem. Pośrednik szuka pracowników do prac tymczasowych.

Pedersen and Partners - duża międzynarodowa agencja pracy mająca swoje biuro w Tbilisi. Pośrednik poszukuje pracowników o różnej specjalizacji dla przedsiębiorstw na całym świecie, w tym mających siedziby w Gruzji.

Baia - biuro pośrednictwa pracy poszukujące między innymi pracowników opieki oraz branż usługowych i edukacji. Pośrednik przede wszystkim organizuje pomoc domową.

Workspace - młoda agencja pracy z biurem w Tbilisi. Pośrednik ciągle się rozwija i poszerza bazę przedsiębiorstw, z którymi współpracuje.

ADELANTE - internetowa agencja pośrednictwa pracy mająca własną platformę zbierającą CV kandydatów oraz oferty pracy gruzińskich przedsiębiorstw.

Tak się prezentuje kilka biur pracy posiadających przychylne opinie gruzińskich pracowników. Niestety w tym niewielkim kraju funkcjonuje bardzo mało pośredników. Osoby chcące znaleźć zatrudnienie w Gruzji mogą próbować szczęścia, przeglądając oferty agencji pośrednictwa pracy działających na przykład w Turcji. Niewykluczone, że wśród ofert największych międzynarodowych pośredników trafią się ogłoszenia korporacji szukających pracowników dla gruzińskich oddziałów.

Oceń ten wpis
Agencje pracy Gruzja - biura pracy w Gruzji
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.