Praca lokalnie

Popularni pracodawcy w Nowym Sączu

18 lutego 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 15 głosów

15 głosów

6 komentarzy
Popularni pracodawcy w Nowym Sączu
Nowy Sącz to ciekawe miasto kontrastów, w którym żyje dość spora ilość milionerów. Przeciętni mieszkańcy nie opływają jednak w luksusach. W okolicy funkcjonuje kilka dużych przedsiębiorstw stanowiących główną bazę zarobkową dla mieszkańców Nowego Sącza.

Rynek pracy Nowego Sącza opiera się głównie na dużych przedsiębiorstwach działających w okolicy. To w nich pracuje spora część mieszkańców, którzy nie zdecydowali się na wyjazd za karierą do dużych metropolii. Przyjrzyjmy się więc największym pracodawcom w Nowym Sączu i jego okolicach.

Popularne firmy w Nowym Sączu

Grupa Konspol jest wielkim producentem produktów spożywczych z kurczaka. W skład grupy wchodzą cztery firmy: Konspol Holding, Trans Konspol, Pasz Konspol oraz Konspol Bis. Pierwsze dwie mają swoje siedziby w samym Nowym Sączu.

Obecnie Grupa Konspol przechodzi poważne zmiany wynikające ze sprzedaży firmy przez rodzinę Pazganów amerykańskiemu koncernowi Cargill. Ten ruch może wkrótce zaowocować zmianami w funkcjonowaniu zakładów. Obecnie pracownicy chwalą rozwijanie dodatków socjalnych. Dotychczasowo pracownicy produkcyjni mogli liczyć na wynagrodzenia bliskie kwotom minimalnym, ale niewykluczone, że nowy właściciel zmieni coś w tym temacie. Grupa Konspol oprócz pracowników produkcji okazjonalnie poszukuje specjalistów i techników żywienia.

Video

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Nowy Sącz
Dodana
Dodana

AUTOMATYK

LAMINTEX sp. z o.o.

  • Nowy Sącz
Dodana
Dodana

Specjalista ds. Sprzedaży

LINEMEDIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  • Nowy Sącz
Dodana

FAKRO jest jednym z czołowych producentów okien dachowych na świecie. Firma obecnie zatrudnia przeszło 3300 osób w swoich spółkach na całym świecie. FAKRO powstało w 1991 roku w Nowym Sączu, gdzie do dziś znajduje się siedziba główna.

Producent poszukuje zarówno pracowników produkcji, jak i specjalistów w różnych dziedzinach. Rozrastająca się firma potrzebuje fachowców od utrzymania systemów oraz baz danych. FAKRO zatrudnia także przedstawicieli handlowych funkcjonujących na terenie całego kraju. FAKRO jest kolejnym przedsiębiorstwem bazującym głównie na płacach minimalnych. To z kolei generuje rotację pracowników i daje okazję do zdobycia doświadczenia z zamysłem na szybkie ruszenie dalej.

Wiśniowski funkcjonuje od 1989 roku w Wielogłowach pod Nowym Sączem. Firma zajmuje się produkcją bram, okien, drzwi oraz ogrodzeń i rozwojem nowych technologii. W przypadku tej firmy można mówić o nowoczesnym przedsiębiorstwie inwestującym w rozwój.

Firma szczyci się nie tylko pracą nad nowymi technologiami oraz ciągłym rozwojem swoich zakładów. Wiśniowski przedstawia się między innymi jako pracodawca dbający o swoich pracowników. Oprócz samego zatrudnienia firma organizuje szkolenia i dofinansowania edukacji. Organizuje również staże i praktyki uczelniane. Zakłady regularnie poszukują specjalistów od produkcji oraz fachowców od handlu. Możliwość działania na rynkach międzynarodowych jest okazją do podnoszenia kwalifikacji. Wynagrodzenia na produkcji przewyższają kwotę minimalną i według relacji pracowników stoją na wyższym poziomie niż u konkurencji w regionie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że po sezonie na produkcję okien z końcem roku najczęściej dochodzi do sporych redukcji zatrudnienia.

Video

Batim świadczy usługi transportowe na terenie całej Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Firma posiada swoją bazę w Starym Sączu i zatrudnia obecnie około 900 pracowników, z czego ponad 800 to kierowcy.

Batim regularnie poszukuje kierowców do przewozu towarów na trasach międzynarodowych. Firma zatrudnia także specjalistów od spedycji i logistyki. Założycielka firmy zapowiada dynamiczny rozwój na przyszłe lata. Przedsiębiorstwo ma w planie zwiększenie taboru i co za tym idzie powiększenie liczby pracowników. Wygląda więc na to, że w niedalekiej przyszłości Batim czeka kilka przemian. Ciężko jednak powiedzieć, jak rozwój odbije się na zarobkach kierowców, które obecnie według doniesień pracowników plasują się na przeciętnym pułapie.

NEWAG S.A. jest nowoczesną firmą zajmującą się produkcją i modyfikacjami taboru kolejowego. Przedsiębiorstwo z korzeniami sięgającymi 1876 roku stanowi jedną z najstarszych firm kolejowych w kraju. Producent lokomotyw elektrycznych i spalinowych posiada swoją siedzibę główną w Nowym Sączu.

Przedsiębiorstwo regularnie poszukuje fachowców z wykształceniem technicznym w takich kierunkach, jak mechanika, budowa maszyn, automatyka oraz robotyka. Firma regularnie rozwija swoje technologie produkcji pojazdów szynowych. Duża rotacja pracowników i ciągły rozwój sprawiają, że NEWAG S.A. poszukuje regularnie pracowników mających bezpośredni kontakt z budowanymi maszynami, jak i specjalistów od projektowania i technologii. Spółka radzi sobie na rynku bardzo dobrze i w ostatnim czasie podpisała kilka intratnych kontraktów na dostawy nowych lokomotyw. Na najbliższe lata sytuacja zakładów rysuje się stabilnie. Największym problemem firmy NEWAG S.A. są niskie wynagrodzenia. Nowi pracownicy mogą liczyć najczęściej na minimalne pensje, co powoduje dużą rotację i wręcz niedobór fachowców w firmie. Taka sytuacja sprawia, że NEWAG S.A. jest dobrym miejscem do zdobycia doświadczenia na początku kariery.

Video

DAKO zajmuje się produkcją między innymi okien i drzwi z PCV od 1994 roku. Przedsiębiorstwo posiada swoją główną siedzibę oraz zakład produkcyjny w Nowym Sączu. Firma ciągle się rozwija i poszerza zakres swojego działania. W ostatnim czasie przedsiębiorstwo poszukuje kierowników sprzedaży na rynki europejskie, co jest szansą dla osób chcących zdobyć doświadczenie w handlu międzynarodowym.

Także na produkcji występuje rotacja, choć wydaje się mniejsza niż u konkurencji. Początkujący pracownicy mogą liczyć na stawki nieco przekraczające minimalne wynagrodzenie krajowe. Z czasem wynagrodzenia mogą wzrosnąć, ale podobnie jak w innych firmach w regionie pensje nie należą do imponujących. Firma oferuje za to różne dodatki dla pracowników w postaci między innymi kart Multisport itp.

Tak się prezentuje kilku największych pracodawców w Nowym Sączu. Jak widać, lokalnie można liczyć głównie na pracę przy produkcji. Przemysł okien i drzwi wiedzie tu prym. Oczywiście w Nowym Sączu nie brakuje mniejszych przedsiębiorstw. Osoby szukające pracy mogą znaleźć zatrudnienie w handlu czy gastronomii. Trzeba jednak zauważyć, że najbardziej ambitni skierują swoją uwagę w kierunku Krakowa bądź śląska.

To może Cię również zainteresować

Praca Nowy Sącz

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

Orchidea

Orchidea

DAKO jest ciekawą opcją na rynku pracy, ponieważ produkuje różnego rodzaju produkty z PCV i zatrudnia w zakładzie produkcyjnym w Nowym Sączu.
Pietrek

Pietrek

NEWAG S.A. poszukuje fachowców i jest dobrze prosperującą firmą, ale niestety zatrudnia pracowników za niskie wynagrodzenia.
Beata

Beata

Batim wydaje się dobrym miejscem do pracy, ze względu na ich plany na przyszłość i potrzebę zatrudnienia kierowców.
kibice

kibice

Cieszy mnie rozwój firm, takich jak Wiśniowski, które inwestują w rozwój i dbają o swoich pracowników.
pracownik na umowie

pracownik na umowie

FAKRO wydaje się interesującym miejscem do pracy, ponieważ oferuje zatrudnienie w różnych dziedzinach.
Kasia

Kasia

Warto pracować w Konspolu, bo dbają o swoich pracowników i oferują dodatki socjalne.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.