Popularni pracodawcy w Zgierzu

Popularni pracodawcy w Zgierzu
Zgierz po upadku państwowego przemysłu przechodzi ciężkie czasy. W mieście panuje wysokie bezrobocie, a lokalny rynek pracy opiera się głównie o małe i średnie firmy, co niestety generuje niewielkie ilości miejsc pracy. Bezrobotni ze Zgierza muszą często posiłkować się ofertami większych firm z innych powiatów.

Nie oznacza to, że w Zgierzu i najbliższych okolicach nie funkcjonują firmy oferujące większą ilość posad. Sprawdźmy, jacy przedsiębiorcy zatrudniają najwięcej mieszkańców Zgierza.

Popularne firmy w Zgierzu

Texton S.A. - jedna z większych firm w Zgierzu zajmująca się produkcją włóknin i wyrobów z włóknin. Zakłady znajdujące się w mieście posiadają zarówno halę produkcyjną, jak i biura, laboratoria i magazyny. To daje szeroki zakres posad. Przedsiębiorstwo poszukuje głównie pracowników produkcji i magazynu. Najczęściej rekrutację prowadzi za pośrednictwem agencji pracy.

Kandydaci do pracy powinni mieć wykształcenie zawodowe bądź doświadczenie w pracy z maszynami. Pracownicy na początku mogą liczyć na nieco ponad płacę minimalną i jak donoszą osoby zatrudnione w zakładzie, funkcjonuje dodatek na święta Bożego Narodzenia oraz pakiet medyczny. Jednak praca w Texton S.A. nie daje większych możliwości awansów i rozwoju zawodowego. Mimo to może być dobrym miejscem do nabycia cennego doświadczenia w tej branży.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Zgierz

Met-Plast - przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem oraz wykonywaniem form wtryskowych i rozdmuchowych. Firma funkcjonuje od 1987 roku, a w 2015 roku otworzyła nową, większą fabrykę. Przedsiębiorstwo ciągle się rozwija, co dobrze wróży na przyszłość.

Aktualnie firma nie publikuje ogłoszeń o pracę, co może sugerować niską rotację w zespole. Mimo to osoby edukujące się w kierunku projektowania i produkcji form wtryskowych powinny złożyć CV i sprawdzić, czy akurat przedsiębiorstwo nie będzie mieć wolnego wakatu. Firma zdaje się być dobrym miejscem na zdobycie doświadczenia.

WDX S.A. - duża firma zajmująca się produkcją i serwisowaniem systemów magazynowych, czyli regałów oraz wózków widłowych. Przedsiębiorstwo chwali się zatrudnieniem przeszło 300 osób. Firma posiada w Zgierzu zakład produkcyjny.

Według doniesień pojawiających się w sieci producent oferuje na początek najniższe zarobki i można zauważyć dużą rotację pracowników. Przedsiębiorstwo poszukuje zarówno pracowników produkcyjnych, jak i inżynierów automatyki, czy przedstawicieli handlowych. WDX S.A. może być przystankiem w budowaniu kariery związanej z logistyką.

P.H.U. Domtop - prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo produkujące i stawiające domy drewniane letniskowe oraz całoroczne. Firma przeżywa rozkwit dzięki zmianom na rynku nieruchomości. Domy drewniane stają się coraz popularniejszą alternatywą dla murowanych konstrukcji. W efekcie producent się rozwija i zwiększa zespół pracowników.

W związku z rodzajem konstrukcji Domtop poszukuje głównie fachowców stolarskich, ale także budowlańców do swoich ekip montażowych. Przedsiębiorstwo chwali się dbaniem o rozwój swoich pracowników. Aktualnie firma oferuje zarobki na okresie próbnym dla stolarzy i cieśli powyżej 4 000 zł brutto miesięcznie. Nie wiemy, jak wygląda dalsza współpraca z tą firmą, ale przedsiębiorstwo wydaje się być interesującym wyborem dla osób z doświadczeniem w stolarstwie oraz budownictwie.

Danex - przedsiębiorstwo działające w Zgierzu od 2001 roku zajmuje się usługami galwanicznymi, lakierowania proszkowego oraz piaskowania. W ostatnim czasie zakład poszukiwał szlifierza detali metalowych oraz galwanizera, ale w sieci nie można znaleźć wielu ogłoszeń od tego pracodawcy. Wygląda więc na to, że rotacja nie jest duża, a więc warunki pracy mogą być stabilne. Przedsiębiorstwo dla wspomnianych stanowisk oferowało miesięczne wynagrodzenie od 3 200 zł brutto.

UNIDRUK - przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją obwodów drukowanych. Firma obecnie zatrudnia 42 pracowników i jeżeli wierzyć doniesieniom w sieci rotacja jest dość duża, co wynika z niewysokich wynagrodzeń. Same oferty pracy znajdujące się w sieci są opatrzone tylko nieco wyższymi zarobkami niż płace minimalne.

W ostatnim czasie firma poszukiwała operatora procesu metalizacji oraz operatora maszyn CNC. Na stronie firmy widnieje zaś propozycja pracy dla magazynierów. Jak widać UNIDRUK może być dla Zgierzan przystankiem w rozwoju kariery.

Tak się prezentuje kilka większych firm działających na terenie Zgierza. Rynek pracy w tym mieście tworzą głównie małe przedsiębiorstwa zatrudniające po kilka i kilkanaście pracowników. Osoby szukające pracy w dużych zakładach bądź korporacjach muszą zwrócić swoją uwagę nieco dalej, na przykład w stronę Łodzi.

Oceń ten wpis
Popularni pracodawcy w Zgierzu
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.