Praca lokalnie

Popularni pracodawcy w Zgierzu

17 lutego 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 16 głosów

16 głosów

4 komentarze
Popularni pracodawcy w Zgierzu
Zgierz po upadku państwowego przemysłu przechodzi ciężkie czasy. W mieście panuje wysokie bezrobocie, a lokalny rynek pracy opiera się głównie o małe i średnie firmy, co niestety generuje niewielkie ilości miejsc pracy. Bezrobotni ze Zgierza muszą często posiłkować się ofertami większych firm z innych powiatów.

Nie oznacza to, że w Zgierzu i najbliższych okolicach nie funkcjonują firmy oferujące większą ilość posad. Sprawdźmy, jacy przedsiębiorcy zatrudniają najwięcej mieszkańców Zgierza.

Popularne firmy w Zgierzu

Texton S.A. - jedna z większych firm w Zgierzu zajmująca się produkcją włóknin i wyrobów z włóknin. Zakłady znajdujące się w mieście posiadają zarówno halę produkcyjną, jak i biura, laboratoria i magazyny. To daje szeroki zakres posad. Przedsiębiorstwo poszukuje głównie pracowników produkcji i magazynu. Najczęściej rekrutację prowadzi za pośrednictwem agencji pracy.

Kandydaci do pracy powinni mieć wykształcenie zawodowe bądź doświadczenie w pracy z maszynami. Pracownicy na początku mogą liczyć na nieco ponad płacę minimalną i jak donoszą osoby zatrudnione w zakładzie, funkcjonuje dodatek na święta Bożego Narodzenia oraz pakiet medyczny. Jednak praca w Texton S.A. nie daje większych możliwości awansów i rozwoju zawodowego. Mimo to może być dobrym miejscem do nabycia cennego doświadczenia w tej branży.

Video

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Zgierz
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

Met-Plast - przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem oraz wykonywaniem form wtryskowych i rozdmuchowych. Firma funkcjonuje od 1987 roku, a w 2015 roku otworzyła nową, większą fabrykę. Przedsiębiorstwo ciągle się rozwija, co dobrze wróży na przyszłość.

Aktualnie firma nie publikuje ogłoszeń o pracę, co może sugerować niską rotację w zespole. Mimo to osoby edukujące się w kierunku projektowania i produkcji form wtryskowych powinny złożyć CV i sprawdzić, czy akurat przedsiębiorstwo nie będzie mieć wolnego wakatu. Firma zdaje się być dobrym miejscem na zdobycie doświadczenia.

WDX S.A. - duża firma zajmująca się produkcją i serwisowaniem systemów magazynowych, czyli regałów oraz wózków widłowych. Przedsiębiorstwo chwali się zatrudnieniem przeszło 300 osób. Firma posiada w Zgierzu zakład produkcyjny.

Według doniesień pojawiających się w sieci producent oferuje na początek najniższe zarobki i można zauważyć dużą rotację pracowników. Przedsiębiorstwo poszukuje zarówno pracowników produkcyjnych, jak i inżynierów automatyki, czy przedstawicieli handlowych. WDX S.A. może być przystankiem w budowaniu kariery związanej z logistyką.

Video

P.H.U. Domtop - prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo produkujące i stawiające domy drewniane letniskowe oraz całoroczne. Firma przeżywa rozkwit dzięki zmianom na rynku nieruchomości. Domy drewniane stają się coraz popularniejszą alternatywą dla murowanych konstrukcji. W efekcie producent się rozwija i zwiększa zespół pracowników.

W związku z rodzajem konstrukcji Domtop poszukuje głównie fachowców stolarskich, ale także budowlańców do swoich ekip montażowych. Przedsiębiorstwo chwali się dbaniem o rozwój swoich pracowników. Aktualnie firma oferuje zarobki na okresie próbnym dla stolarzy i cieśli powyżej 4 000 zł brutto miesięcznie. Nie wiemy, jak wygląda dalsza współpraca z tą firmą, ale przedsiębiorstwo wydaje się być interesującym wyborem dla osób z doświadczeniem w stolarstwie oraz budownictwie.

Danex - przedsiębiorstwo działające w Zgierzu od 2001 roku zajmuje się usługami galwanicznymi, lakierowania proszkowego oraz piaskowania. W ostatnim czasie zakład poszukiwał szlifierza detali metalowych oraz galwanizera, ale w sieci nie można znaleźć wielu ogłoszeń od tego pracodawcy. Wygląda więc na to, że rotacja nie jest duża, a więc warunki pracy mogą być stabilne. Przedsiębiorstwo dla wspomnianych stanowisk oferowało miesięczne wynagrodzenie od 3 200 zł brutto.

UNIDRUK - przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją obwodów drukowanych. Firma obecnie zatrudnia 42 pracowników i jeżeli wierzyć doniesieniom w sieci rotacja jest dość duża, co wynika z niewysokich wynagrodzeń. Same oferty pracy znajdujące się w sieci są opatrzone tylko nieco wyższymi zarobkami niż płace minimalne.

W ostatnim czasie firma poszukiwała operatora procesu metalizacji oraz operatora maszyn CNC. Na stronie firmy widnieje zaś propozycja pracy dla magazynierów. Jak widać UNIDRUK może być dla Zgierzan przystankiem w rozwoju kariery.

Tak się prezentuje kilka większych firm działających na terenie Zgierza. Rynek pracy w tym mieście tworzą głównie małe przedsiębiorstwa zatrudniające po kilka i kilkanaście pracowników. Osoby szukające pracy w dużych zakładach bądź korporacjach muszą zwrócić swoją uwagę nieco dalej, na przykład w stronę Łodzi.

To może Cię również zainteresować

Praca Zgierz

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Specjalista ds. marketingu, redaktor, copywriter i dziennikarz. Ma ponad 10 lat doświadczenia. Poza pisaniem i korektą zajmuje się zarządzaniem i optymalizacją treści, a także planowaniem i realizacją kampanii marketingowych oraz projektów link outreach na potrzeby SEO.

4 komentarze

Idylla

Idylla

Domtop wydaje się być ciekawą opcją, zwłaszcza dla osób z doświadczeniem w stolarstwie czy budownictwie. Firma dba o rozwój swoich pracowników, a wynagrodzenie na okresie próbnym dla stolarzy jest naprawdę zachęcające.
Patka

Patka

WDX S.A. jest dla mnie ciekawym wyborem jeśli chodzi o rekrutację pracowników logistycznych. Okazuje się, że rotacja jest dość duża, ale wiele osób przychodzi do nas z doświadczeniem i umiejętnościami nabytymi w tej firmie.
Gita

Gita

W Met-Plast i UNIDRUKu wynagrodzenia nie są zbyt wysokie, ale warto złożyć CV i spróbować swoich sił. Zawsze to praca i zdobycie doświadczenia.
Krystyna Orzechowska

Krystyna Orzechowska

Pracuje w Texton S.A. już od kilku miesięcy i nie mogę narzekać na warunki pracy. Faktycznie nie ma dużych możliwości awansów, ale jestem zadowolony z wynagrodzenia i dodatków na święta.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.