Popularni pracodawcy w Piekarach Śląskich

Popularni pracodawcy w Piekarach Śląskich
Piekary Śląskie są niewielkim miastem będącym częścią Górnośląskiego Okręgu Gospodarczego. Na terenie miasta działa wiele różnych firm od tych najmniejszych po duże przedsiębiorstwa. Rozbudowa infrastruktury miasta i położenie przy kilku ważnych szlakach komunikacyjnych sprawiają, że miasto zwraca uwagę nowych inwestorów.

Rynek pracy w Piekarach Śląskich jest więc mocno zróżnicowany i ciągle się rozwija. Jeszcze kilka lat temu bazował w dużej mierze na przemyśle związanym z wydobyciem węgla. Dziś sytuacja wygląda inaczej. Warto się przyjrzeć kilku firmom działającym w Piekarach Śląskich, które często poszukują pracowników.

Popularne firmy w Piekarach Śląskich

ZDROWIT S.A. - sieć aptek działająca w południowej Polsce z główną siedzibą w Piekarach Śląskich. Firma posiada cztery punkty apteczne w tym śląskim mieście. Firma regularnie poszukuje wykształconych farmaceutów do swoich placówek na całym Śląsku. Przyglądając się opiniom zawartym w sieci, można dojść do wniosku, że ZDROWIT oferuje dobre zarobki oraz możliwość rozwijania się. Przedsiębiorstwo stawia na wykwalifikowany personel.

STOKSON - duże zakłady zajmujące się produkcją wyrobów ciastkarskich. Firma powstała w 1990 roku i ciągle się rozrasta. Obecnie posiada centralę w Chorzowie oraz między innymi halę produkcyjną i magazyny w Piekarach Śląskich. Pracodawca oferuje różne dodatki do pensji, choć w sieci można znaleźć różne opinie na temat wynagrodzeń. Zakłady regularnie szukają pracowników nie tylko produkcyjnych, ale także na magazyny, czy do biur. Wygląda na to, że rotacja jest dość spora, ale praca w tej firmie daje możliwość zdobycia doświadczenia w branży produkcji wyrobów cukierniczych, czy nawet logistyki.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Piekary Śląskie

Ekopol Górnośląski Holding SA - przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowo-usługowe zajmujące się między innymi paliwami, mikrostacjami oraz blachami. Firma dynamicznie się rozwija i zasięgiem obejmuje cały kraj. Przedsiębiorstwo w ostatnim czasie poszukuje między innymi handlowców, ale także ambasadorów swojej marki. Firma potrzebuje pracowników na stałe, a także osób poszukujących pracy dorywczej. Opinie w sieci są raczej przychylne i Ekopol może być dobrym przystankiem w rozwoju kariery.

MARCOLL - zakłady zajmujące się projektowaniem i tworzeniem linii produkcyjnych. Przedsiębiorstwo ciągle się rozwija i firma już zapowiedziała, że planuje zatrudnienie kolejnych specjalistów. MARCOLL poszukuje głównie inżynierów automatyków, inżynierów CAD/CAM, mechaników, narzędziowców, operatorów CNC czy elektryków i spawaczy. Ciężko powiedzieć o warunkach pracy i wynagrodzeniu, ale z pewnością praca w tej firmie zapewni doświadczenie pozwalające budować dalszą karierę.

Zasada Fabryka Maszyn Sp.z o.o. - prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo produkujące i serwisujące maszyny przemysłu spożywczego. Zakłady stosunkowo rzadko poszukują pracowników, co może świadczyć o dobrych warunkach pracy i małej rotacji. Mimo to na swojej stronie przedsiębiorstwo informuje, że chętnie zatrudni młodych, zdolnych automatyków, elektryków oraz spawaczy. To oznacza, że warto złożyć podanie o pracę. Oczywiście o ile posiada się doświadczenie bądź wykształcenie pozwalające na pracę przy produkcji, bądź serwisie maszyn przemysłowych.

DEMETRIX Sp. z o.o. sp.k. - duże przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją maszyn i urządzeń dla przemysłu wydobywczego, przetwórczego, chemicznego oraz spożywczego. Firma regularnie poszukuje fachowców, w tym inżynierów budowlanych czy spawaczy. W ogłoszeniach podaje zarobki od 2 600 zł brutto, ale w sieci można znaleźć informacje, że płace są lepsze. Przynajmniej wiele osób interesuje się zatrudnieniem w tym przedsiębiorstwie, więc warto przynajmniej sprawdzić ofertę.

Queris Sp. z o.o. - firma informatyczna z Piekar Śląskich produkująca własne systemy przemysłowe. W sieci można znaleźć pozytywne informacje o atmosferze pracy, acz zarobki nie należą do najwyższych w branży. Wiele zależy od umiejętności kandydata. Przedsiębiorstwo prowadzi rekrutację na programistów i analityków. Konkurencja jest jednak spora i należy się wykazać doświadczeniem.

Tak wygląda kilka firm działających w Piekarach Śląskich, którymi interesują się bezrobotni internauci. Na terenie miasta działa cała masa małych i średnich przedsiębiorstw, więc możliwości podjęcia pracy są różne. Warto też pamiętać, że lokalizacja Piekar Śląskich daje dostęp do wielu dużych przedsiębiorstw działających na terenie Górnego Śląska.

Oceń ten wpis
Popularni pracodawcy w Piekarach Śląskich
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.