Praca za granicą

Agencje pracy Malta - biura pracy na Malcie

14 stycznia 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 12 głosów

12 głosów

4 komentarze
Agencje pracy Malta - biura pracy na Malcie
Poszukiwania pracy za granicą nie należą do najłatwiejszych zadań. W przypadku Malty warto przed wyjazdem znaleźć zatrudnienie, co pozwoli na lepszą organizację wyjazdu i uniknięcie sytuacji pozostania bez zatrudnienia w obcym państwie. Pracy można szukać na wiele sposobów, ale najlepszym na początek wydaje się skorzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy.

Agencje pracy posiadają doświadczenie w rekrutacji i mają dostęp do licznych ofert pracy. W efekcie osoba poszukująca zatrudnienia za granicą może w dość łatwy sposób znaleźć posadę na start nowej drogi kariery. Pośrednicy oferują zarówno prace tymczasowe, jak i poszukują kandydatów do stałej pracy u swoich klientów.

Przed nawiązaniem współpracy z biurem pracy warto zapoznać się z kilkoma ważnymi kwestiami. Dobra znajomość zasad funkcjonowania agencji pracy pozwoli ustrzec się przed późniejszymi nieporozumieniami oraz przykrościami. Przyjrzyjmy się bliżej rynkowi pośrednictwa pracy na Malcie.

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy na Malcie?

Najważniejszą kwestią na początku zdaje się być ustalenie legalności działania wybranej agencji pośrednictwa pracy. W przypadku dużych międzynarodowych pośredników nie trzeba mieć wątpliwości, ale już mniejsze biura powinny zostać dobrze sprawdzone.

Legalność agencji pracy na Malcie można sprawdzić w specjalnym rejestrze prowadzonym przez departament pracy. Informacje odnośnie pośredników można znaleźć na stronie urzędu: https://dier.gov.mt/en/Pages/home.aspx. Warto nadmienić, że także w Polsce można sprawdzić stosowny rejestr KRAZ dostępny pod adresem: http://stor.praca.gov.pl. Pod tym adresem znajdują się agencje pracy zarejestrowane i legalnie działające w naszym kraju.

Warto mieć świadomość, że prywatne agencje pośrednictwa pracy nie mogą pobierać opłat za swoje usługi od osób poszukujących zatrudnienia. Stosowne wynagrodzenie otrzymują od pracodawców będących ich klientami. W efekcie rejestracja u pośrednika powinna być darmowa. Należy jednak pamiętać, że część usług może być płatna. Biuro pracy może pobrać opłaty za takie czynności jak tłumaczenie dokumentów czy badania lekarskie. Po zawarciu umowy pośrednik może również naliczać opłaty za dodatkowe usługi w postaci na przykład kosztów zakwaterowania, dojazdów do pracy czy wyżywienia.

Ostatnią kluczową kwestią jest dobre zaznajomienie się z umową podpisywaną z agencją pracy. Dokument powinien zawierać informacje o wszystkich obowiązkach i prawach obu stron. W umowie muszą zostać zawarte także wszystkie ewentualne koszta ponoszone przez pracownika. Im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej.

Alternatywy dla agencji pracy na Malcie

Korzystanie z usług biur pracy jest dobrym rozwiązaniem, ale nie jest to jedyna metoda poszukiwania pracy na Malcie. Skuteczne może się okazać skorzystanie z pomocy doradców sieci EURES. Malta jako kraj Unii Europejskiej jest objęta przez sieć Europejskich Służb Zatrudnienia pomagających europejskim pracownikom w migrowaniu między krajami.

Szukasz pracy?

Doradca Klienta- umowa zlecenie

PeoplePro

  • Nowy Dwór Gdański
Dodana
Dodana

Doradca Klienta- umowa zlecenie

PeoplePro

  • Nowy Dwór Mazowiecki
Dodana
Dodana
Dodana

Doradcy EURES pomagają w określeniu kwalifikacji oraz posiadają dostęp do ofert pracy z różnych krajów europejskich. Doradcy dostarczają także informacji o danym rynku oraz kraju, co pomaga w zorganizowaniu wyjazdu za granicę.

Poszukiwania pracy na Malcie można także prowadzić za pośrednictwem licznych stron z ogłoszeniami o pracę. Pomocna może się także okazać lokalna prasa. Ostatnią metodą może być aplikowanie bezpośrednio do firm, którymi osoba poszukująca pracy jest zainteresowana.

Video

Jakie agencje pracy działają na Malcie?

Na Malcie funkcjonuje wiele dużych oraz niewielkich agencji pośrednictwa pracy. Nie sposób wskazać najlepszych, ale można zwrócić uwagę na kilku pośredników, od których warto zacząć poszukiwania. Sprawdźmy, jakie agencje pracy działają na maltańskim rynku pracy.

Muovo - agencja pośrednictwa pracy funkcjonująca od 2007 roku. Firma poszukuje fachowców dla firm z sektora IT, finansów, nowych technologii oraz handlu i marketingu. Firma poszukuje zarówno do pracy tymczasowej, jak i stałej.

Ceek Recruitment Solutions - biuro pośrednictwa pracy działające w wielu sektorach rynku. Agencja posiada szereg ofert zarówno pracy tymczasowej, jak i stałej.

Boston Recruitment - agencja pracy wyspecjalizowana w poszukiwaniu specjalistów dla branży IT, nowych technologii i finansów. Ciekawe oferty znajdą tu także osoby chcące się związać z rosnącą branżą iGamingu.

Castille - agencja rekrutująca stawiająca duży nacisk na obsługę on-line. Pośrednik zajmuje się naborem pracowników dla firm działających w branżach finansów oraz nowych technologii. Głównie poszukuje wykwalifikowanych fachowców.

Video

KONNEKT Search & Selection - pośrednik funkcjonujący od 2007 roku. Agencja poszukuje fachowców dla firm reprezentujących różne branże od IT i finansów po produkcję czy logistykę.

Scandistaff - agencja pracy stawiająca głównie na iGaming, czyli stanowiska związane z hazardem w sieci oraz zakładami sportowymi.

Manpower - jeden z gigantów rynku pośrednictwa pracy. Duża agencja znana także w Polsce i posiadająca szeroki wachlarz ofert z wielu branż dla pracowników o różnych kwalifikacjach.

Cross Border Consulting - biuro pośrednictwa pracy działające w sektorze prawnym i finansowym. Agencja posiada oferty dla wykwalifikowanych specjalistów.

PRL Malta - doświadczona agencja pracy działająca na lokalnym rynku od 1992 roku. Firma poszukuje pracowników dla firm z wielu sektorów rynku. Pośrednik posiada oferty zarówno dla fachowców, jak i osób bez kwalifikacji.

Triple Three Group - agencja rekrutująca pracowników do pracy tymczasowej oraz stałej dla firm reprezentujących różne sektory rynku. Zatrudnienie znajdą tu zarówno fachowcy, jak i osoby mniej wykwalifikowane.

iGaming Elite - pośrednik prężnie działający w sektorze iGaming. Biuro poszukuje osoby do pracy przy zakładach bukmacherskich i grach losowych.

Archer Specialist Recruitment - agencja pośrednictwa pracy specjalizująca się w rekrutacji pracowników dla firm z branży IT.

Video

Crossroads - biuro pracy poszukujące specjalistów z branży IT i finansów. W ofercie agencji znajdą się także posady z innych sektorów rynku.

Quad Consultancy - maltańska agencja pracy zajmująca się poszukiwaniem fachowców z zakresu finansów, IT, komunikacji oraz prawa. Biuro przeznaczone dla wykwalifikowanych pracowników.

Vacancy Center - biuro pośrednictwa pracy poszukujące specjalistów dla firm działających na rynku IT, finansów, iGaming oraz sprzedaży i marketingu.

Tak się prezentuje kilka agencji pracy funkcjonujących na terenie Malty. Jak widać, większość biur skupia się na poszukiwaniu fachowców dla nowoczesnych przedsiębiorstw. Rynek pracy na Malcie chłonie przede wszystkim specjalistów z zakresu finansów, IT oraz iGaming.

To może Cię również zainteresować

Praca na Malcie

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

4 komentarze

Jola

Jola

Jako pracodawca cenię sobie agencje pośrednictwa pracy, które działają legalnie i rzetelnie. Polegam na nich przy szukaniu wykwalifikowanych pracowników. Dobre umowy i przejrzyste opłaty to dla mnie kluczowe kwestie.
Kasia

Kasia

Myślę, że warto skorzystać z pomocy doradców sieci EURES. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą znaleźć pracę w innych krajach UE. Wykorzystanie ogłoszeń i lokalnej prasy też może dać efekty.
pill

pill

Nie wiedziałam, że prywatne agencje pracy nie mogą pobierać opłat od osób poszukujących pracy. To dobra informacja, bo nie chcę wydawać pieniędzy na coś, co nie przyniesie mi rezultatów. Warto też poszukać pracy na własną rękę.
Kornelia Migas

Kornelia Migas

Warto poczytać o agencjach pracy zanim skorzysta się z ich usług. Nie każde biuro jest legalne, a niektóre pobierają nieuzasadnione opłaty. Dobra znajomość rynku pośrednictwa pracy na Malcie z pewnością się przyda.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.