Praca za granicą

Agencje pracy Portugalia - biura pracy w Portugalii

7 stycznia 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 5 głosów

5 głosów

5 komentarzy
Agencje pracy Portugalia - biura pracy w Portugalii
Większość osób poszukujących pracy za granicą sięga po oferty agencji pracy. Takie rozwiązanie szczególnie w przypadku pierwszego wyjazdu do danego kraju takiego, jak Portugalia, wydaje się być najlepsze. Biura pośrednictwa pracy często pomagają w organizacji wyjazdu, załatwieniu wszystkich formalności oraz przede wszystkim zajmują się znalezieniem ofert. Pośrednicy pozwalają także ominąć bariery językowe.

Nie sposób wskazać najlepszych agencji, ale można się przyjrzeć kilku kwestiom pomagającym w znalezieniu dobrego partnera. Oczywiście biura pośrednictwa pracy nie są jedynymi możliwościami, jakie ma aplikant. Przyjrzyjmy się agencjom działającym w Portugalii oraz rzeczom, na jakie trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Na co zwracać uwagę szukając biura pracy w Portugalii?

Na portugalskim rynku pracy funkcjonują zarówno międzynarodowe agencje pracy, jak i lokalne biura. Decydując się na współpracę z danym, pośrednikiem warto sprawdzić, czy funkcjonuje on legalnie. Najczęściej agencje pośrednictwa pracy same chwalą się odpowiednimi certyfikatami oraz nagrodami za swoją pracę. Najbezpieczniejsze wydaje się skorzystanie na początek z oferty gigantów branży działających na całym świecie. Takie biura pracy oferują nie tylko międzynarodową renomę, ale także posiadają szeroką bazę ofert.

Wiele osób za pierwszym razem decyduje się na korzystanie z usług polskich agencji pośrednictwa pracy. Te oprócz pomocy w znalezieniu pracy i organizacji wyjazdu zapewniają też koordynatorów polskojęzycznych. Daje to możliwość znalezienia zatrudnienia osobom niewładającym językami obcymi. Oczywiście w tym wypadku można liczyć tylko na posady niższego szczebla. W przypadku polskich agencji pracy legalność ich działania można sprawdzić w oficjalnym rejestrze KRAZ znajdującym się pod adresem: http://stor.praca.gov.pl

Utarło się, że agencje pracy nie pobierają opłat za swoje usługi od pracowników. Rejestracja powinna być darmowa, a pracownik przed podjęciem pracy nie powinien płacić pośrednikowi. Wyjątkiem mogą być opłaty za badania czy tłumaczenie dokumentów. Także po zatrudnieniu biuro pracy może potrącać z wynagrodzenia zapłatę z tytułu zakwaterowania, transportu do pracy czy wyżywienia.

Ważne, aby dokładnie zapoznać się z umową podpisywaną z pośrednikiem. Powinny w niej zostać ujęte wszystkie ewentualne obciążenia oraz warunki zatrudnienia. Im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnych nieporozumień.

Video

Szukasz pracy?

MŁODSZY OPERATOR/KA LINII PRODUKCYJNEJ - Zapewniamy bezpłatny transport

Adecco Poland Sp. z o.o.

  • Skawina
  • 4 400-5 200 zł / mc
Dodana
Aplikuj bez CV
Dodana
Dodana
Aplikuj bez CV
Dodana

Pracownik inwentaryzacji Warszawa

Work&Profit sp. z o.o.

  • Warszawa
Dodana

Alternatywy dla agencji pracy w Portugalii

Większość Polaków szukających pracy w Portugalii w pierwszej kolejności sięgnie po pomoc polskich agencji pracy. Jednak to nie jedyna droga do znalezienia ciekawych ofert. Poszukiwania można zacząć od służb publicznych, które posiadają dostęp do licznych ofert, a także pomagają w załatwieniu pewnych formalności.

Instytut Zatrudnienia i Szkolenia Zawodowego w Portugalii pełni rolę głównej służby publicznej dla bezrobotnych. W instytucie można nie tylko znaleźć wiele ofert pracy. Bezrobotni zarejestrowani w urzędzie pracy będą mieli także możliwość skorzystania z darmowych szkoleń zawodowych. Informacje na temat działalności instytutu oraz oferty pracy można znaleźć na stronie: https://www.iefp.pt

Europejskie Służby Zatrudnienia (EURES) to kolejny dobry kierunek rozpoczęcia poszukiwań pracy w Portugalii. Sieć EURES obejmuje całą Europę i pomaga emigrantom zarobkowym w swobodnej migracji między krajami. Doradcy EURES pomagają w określeniu kompetencji zawodowych, a także w znalezieniu ofert pracy. Lokalne komórki sieci działają przy urzędach pracy.

Znając język portugalski, można także sięgnąć po ogłoszenia na stronach internetowych zajmujących się rynkiem pracy, a także po lokalną prasę. Dobrym pomysłem może być również kierowanie swoich aplikacji bezpośrednio do firm działających w Portugalii. Rynek pracy tego kraju pilnie poszukuje specjalistów i samodzielne aplikowanie może przynieść dobre efekty.

Jakie agencje pracy działają w Portugalii?

Nie da się obiektywnie polecić najlepszych agencji pracy. Pośrednicy są różni i działają w wielu sektorach rynku. Przyjrzyjmy się kilku biurom pośrednictwa pracy, od których można zacząć poszukiwania odpowiedniej posady.

Adecco - jedna z największych agencji pracy na świecie działająca również na portugalskim rynku. Pośrednik posiada wiele ofert pracy tymczasowej oraz stałej. Adecco ma w Portugalii silną pozycję, więc zdaje się być dobrym punktem zaczepienia.

Egor - biuro pośrednictwa pracy z bogatym doświadczeniem. Jedna z najprężniej działających agencji w Portugalii zajmująca się rekrutacją do pracy tymczasowej oraz stałej. Firma organizuje także liczne szkolenia oraz pełni szereg usług dla osób poszukujących pracy.

Randstad - międzynarodowa agencja pracy rekrutująca pracowników dla wielu branż. Pośrednik posiada wiele biur w całej Portugalii, więc można się kontaktować z placówką w konkretnym regionie.

Manpower - kolejny gigant na rynku agencji pracy. Pośrednik o międzynarodowej renomie rekrutuje zarówno pracowników niższego szczebla, jak i fachowców na wyższe stanowiska.

UpgradeM - agencja zajmująca się zatrudnianiem i wypożyczaniem pracowników dla sektora technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. Pośrednik poszukuje wykwalifikowanych fachowców gotowych do pracy dla portugalskich firm.

Regie - portugalska agencja pracy rekrutująca personel do pracy tymczasowej oraz stałej. Firma specjalizuje się w angażu pracowników zagranicznych na potrzeby lokalnych przedsiębiorstw.

ADA CONSULTING - biuro pośrednictwa pracy zajmujące się rekrutacją zagranicznych pracowników. Firma działa w kilku sektorach z naciskiem na branżę budowlaną.

Acede - agencja zajmująca się dostarczaniem pracowników tymczasowych na zastępstwo. Biuro poszukuje osób o różnych kwalifikacjach dla firm reprezentujących wiele sektorów rynku.

Intelac - portugalskie biuro pracy rekrutujące zagranicznych pracowników na potrzeby firm z różnych branż. Agencja w głównej mierze stawia na pracę tymczasową, ale także szuka pracowników stałych dla swoich klientów.

Dabster - brytyjska agencja pracy poszukująca specjalistów z zakresu nowych technologii i inżynierii. Pośrednik działa między innymi na rynku portugalskim.

Tak się prezentuje kilka najprężniej działających agencji pracy w Portugalii. Ten kierunek emigracji jest dość rzadko wybierany przez Polaków, dlatego polskie agencje niezbyt często oferują zatrudnienie w portugalskich firmach. Mimo wszystko ilość ofert zwiększa się w okolicach sezonu letniego, gdy rośnie zapotrzebowanie na pracowników sektora turystycznego czy rolniczego. Poszukując pracy najlepiej sprawdzić oferty kilku agencji. Nie trzeba się ograniczać do jednego biura.

To może Cię również zainteresować

Praca Portugalia

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

5 komentarzy

dasdasd

dasdasd

Ja skorzystałem z pomocy polskiej agencji pośrednictwa pracy i jestem bardzo zadowolony. Dostaliśmy pomoc w załatwieniu formalności i znaleźliśmy pracę w branży gastronomicznej. Ważne, żeby uważać na koszty i czytać umowy, ale my trafiliśmy na dobrych ludzi i nam się udało.
Mazan

Mazan

Uważam, że warto zwrócić uwagę na ogłoszenia z lokalnej prasy i internetu, jeśli chodzi o poszukiwanie pracowników. Jednocześnie należy dbać o legalność pośrednictwa pracy i dokładnie czytać umowy. W branży technologicznej polecam UpgradeM – to agencja, która specjalizuje się w rekrutacji wykwalifikowanych fachowców.
Belia2

Belia2

Jestem bezrobotny już od kilku miesięcy i zastanawiam się nad emigracją zarobkową. Artykuł podaje kilka ciekawych propozycji i warto na pewno rozważyć poszukanie pracy za granicą. Instytut Zatrudnienia i Szkolenia Zawodowego wydaje się być szczególnie pomocny, gdy chodzi o szukanie pracy i zdobycie dodatkowych kwalifikacji.
Loirdi

Loirdi

Szukanie pracy w Portugalii jest trudne, ale artykuł podaje kilka ciekawych sposobów, jak na to zaradzić. Zależy mi na szkoleniach zawodowych, warto więc skorzystać z usług Instytutu Zatrudnienia i Szkolenia Zawodowego. Z drugiej strony, jeśli znam język portugalski, to może warto spróbować bezpośrednio aplikować do firm?
pytajnik

pytajnik

Ciekawy artykuł, warto zwrócić uwagę na legalność działania biur pracy w Portugalii. Polecam korzystać z usług renomowanych agencji, które posiadają odpowiednie certyfikaty, ale także zawsze trzeba uważać na koszty i dokładnie czytać umowy. Wszystko zależy od branży, w której poszukujemy pracowników, ale warto rozważyć współpracę z jedną z wymienionych agencji.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka