!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca za granicą

Agencje pracy Portugalia - biura pracy w Portugalii

7 stycznia 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 5 głosów

5 głosów

0 komentarzy

Agencje pracy Portugalia - biura pracy w Portugalii
Większość osób poszukujących pracy za granicą sięga po oferty agencji pracy. Takie rozwiązanie szczególnie w przypadku pierwszego wyjazdu do danego kraju takiego, jak Portugalia, wydaje się być najlepsze. Biura pośrednictwa pracy często pomagają w organizacji wyjazdu, załatwieniu wszystkich formalności oraz przede wszystkim zajmują się znalezieniem ofert. Pośrednicy pozwalają także ominąć bariery językowe.

Nie sposób wskazać najlepszych agencji, ale można się przyjrzeć kilku kwestiom pomagającym w znalezieniu dobrego partnera. Oczywiście biura pośrednictwa pracy nie są jedynymi możliwościami, jakie ma aplikant. Przyjrzyjmy się agencjom działającym w Portugalii oraz rzeczom, na jakie trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Na co zwracać uwagę szukając biura pracy w Portugalii?

Na portugalskim rynku pracy funkcjonują zarówno międzynarodowe agencje pracy, jak i lokalne biura. Decydując się na współpracę z danym, pośrednikiem warto sprawdzić, czy funkcjonuje on legalnie. Najczęściej agencje pośrednictwa pracy same chwalą się odpowiednimi certyfikatami oraz nagrodami za swoją pracę. Najbezpieczniejsze wydaje się skorzystanie na początek z oferty gigantów branży działających na całym świecie. Takie biura pracy oferują nie tylko międzynarodową renomę, ale także posiadają szeroką bazę ofert.

Wiele osób za pierwszym razem decyduje się na korzystanie z usług polskich agencji pośrednictwa pracy. Te oprócz pomocy w znalezieniu pracy i organizacji wyjazdu zapewniają też koordynatorów polskojęzycznych. Daje to możliwość znalezienia zatrudnienia osobom niewładającym językami obcymi. Oczywiście w tym wypadku można liczyć tylko na posady niższego szczebla. W przypadku polskich agencji pracy legalność ich działania można sprawdzić w oficjalnym rejestrze KRAZ znajdującym się pod adresem: http://stor.praca.gov.pl

Utarło się, że agencje pracy nie pobierają opłat za swoje usługi od pracowników. Rejestracja powinna być darmowa, a pracownik przed podjęciem pracy nie powinien płacić pośrednikowi. Wyjątkiem mogą być opłaty za badania czy tłumaczenie dokumentów. Także po zatrudnieniu biuro pracy może potrącać z wynagrodzenia zapłatę z tytułu zakwaterowania, transportu do pracy czy wyżywienia.

Ważne, aby dokładnie zapoznać się z umową podpisywaną z pośrednikiem. Powinny w niej zostać ujęte wszystkie ewentualne obciążenia oraz warunki zatrudnienia. Im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnych nieporozumień.

Video

Alternatywy dla agencji pracy w Portugalii

Większość Polaków szukających pracy w Portugalii w pierwszej kolejności sięgnie po pomoc polskich agencji pracy. Jednak to nie jedyna droga do znalezienia ciekawych ofert. Poszukiwania można zacząć od służb publicznych, które posiadają dostęp do licznych ofert, a także pomagają w załatwieniu pewnych formalności.

Instytut Zatrudnienia i Szkolenia Zawodowego w Portugalii pełni rolę głównej służby publicznej dla bezrobotnych. W instytucie można nie tylko znaleźć wiele ofert pracy. Bezrobotni zarejestrowani w urzędzie pracy będą mieli także możliwość skorzystania z darmowych szkoleń zawodowych. Informacje na temat działalności instytutu oraz oferty pracy można znaleźć na stronie: https://www.iefp.pt

Europejskie Służby Zatrudnienia (EURES) to kolejny dobry kierunek rozpoczęcia poszukiwań pracy w Portugalii. Sieć EURES obejmuje całą Europę i pomaga emigrantom zarobkowym w swobodnej migracji między krajami. Doradcy EURES pomagają w określeniu kompetencji zawodowych, a także w znalezieniu ofert pracy. Lokalne komórki sieci działają przy urzędach pracy.

Znając język portugalski, można także sięgnąć po ogłoszenia na stronach internetowych zajmujących się rynkiem pracy, a także po lokalną prasę. Dobrym pomysłem może być również kierowanie swoich aplikacji bezpośrednio do firm działających w Portugalii. Rynek pracy tego kraju pilnie poszukuje specjalistów i samodzielne aplikowanie może przynieść dobre efekty.

Jakie agencje pracy działają w Portugalii?

Nie da się obiektywnie polecić najlepszych agencji pracy. Pośrednicy są różni i działają w wielu sektorach rynku. Przyjrzyjmy się kilku biurom pośrednictwa pracy, od których można zacząć poszukiwania odpowiedniej posady.

Adecco - jedna z największych agencji pracy na świecie działająca również na portugalskim rynku. Pośrednik posiada wiele ofert pracy tymczasowej oraz stałej. Adecco ma w Portugalii silną pozycję, więc zdaje się być dobrym punktem zaczepienia.

Egor - biuro pośrednictwa pracy z bogatym doświadczeniem. Jedna z najprężniej działających agencji w Portugalii zajmująca się rekrutacją do pracy tymczasowej oraz stałej. Firma organizuje także liczne szkolenia oraz pełni szereg usług dla osób poszukujących pracy.

Randstad - międzynarodowa agencja pracy rekrutująca pracowników dla wielu branż. Pośrednik posiada wiele biur w całej Portugalii, więc można się kontaktować z placówką w konkretnym regionie.

Manpower - kolejny gigant na rynku agencji pracy. Pośrednik o międzynarodowej renomie rekrutuje zarówno pracowników niższego szczebla, jak i fachowców na wyższe stanowiska.

UpgradeM - agencja zajmująca się zatrudnianiem i wypożyczaniem pracowników dla sektora technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. Pośrednik poszukuje wykwalifikowanych fachowców gotowych do pracy dla portugalskich firm.

Regie - portugalska agencja pracy rekrutująca personel do pracy tymczasowej oraz stałej. Firma specjalizuje się w angażu pracowników zagranicznych na potrzeby lokalnych przedsiębiorstw.

ADA CONSULTING - biuro pośrednictwa pracy zajmujące się rekrutacją zagranicznych pracowników. Firma działa w kilku sektorach z naciskiem na branżę budowlaną.

Acede - agencja zajmująca się dostarczaniem pracowników tymczasowych na zastępstwo. Biuro poszukuje osób o różnych kwalifikacjach dla firm reprezentujących wiele sektorów rynku.

Intelac - portugalskie biuro pracy rekrutujące zagranicznych pracowników na potrzeby firm z różnych branż. Agencja w głównej mierze stawia na pracę tymczasową, ale także szuka pracowników stałych dla swoich klientów.

Dabster - brytyjska agencja pracy poszukująca specjalistów z zakresu nowych technologii i inżynierii. Pośrednik działa między innymi na rynku portugalskim.

Tak się prezentuje kilka najprężniej działających agencji pracy w Portugalii. Ten kierunek emigracji jest dość rzadko wybierany przez Polaków, dlatego polskie agencje niezbyt często oferują zatrudnienie w portugalskich firmach. Mimo wszystko ilość ofert zwiększa się w okolicach sezonu letniego, gdy rośnie zapotrzebowanie na pracowników sektora turystycznego czy rolniczego. Poszukując pracy najlepiej sprawdzić oferty kilku agencji. Nie trzeba się ograniczać do jednego biura.

To może Cię również zainteresować

Praca Portugalia

Podziel się

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.