Praca za granicą

Agencje pracy Hiszpania - biura pracy w Hiszpanii

18 grudnia 2019

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 20 głosów

20 głosów

5 komentarzy
Agencje pracy Hiszpania - biura pracy w Hiszpanii
Poszukiwania pracy w Hiszpanii można prowadzić na różne sposoby, jednak najskuteczniejszą metodą wydaje się być korzystanie z pomocy agencji pracy. Szczególnie przy próbie znalezienia pierwszej pracy w kraju byków i flamenco.

Przed podpisaniem umowy z biurem pośrednictwa pracy warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę oraz jak funkcjonują agencje pracy w Hiszpanii. Dobra znajomość ogólnie obowiązujących zasad pozwoli uniknąć nieporozumień oraz przykrych sytuacji. Warto też poznać alternatywy dla prywatnych pośredników.

Na co uważać szukając biura pracy w Hiszpanii?

Rozpoczynając poszukiwania agencji pracy funkcjonującej na terenie Hiszpanii, należy poznać kilka fundamentalnych zasad. Przede wszystkim agencje powinny być legalnie zarejestrowane i posiadać zezwolenie na funkcjonowanie.

Hiszpańskie biura pośrednictwa pracy są określane mianem ETT - Empresas de Trabajo Temporal. Stosowny rejestr legalnie funkcjonujących biur pracy można znaleźć na stronie: http://www.mitramiss.gob.es. W przypadku polskich pośredników muszą oni być wprowadzeni do rejestru KRAZ znajdującego się na stronie: http://stor.praca.gov.pl.

ETT najczęściej poszukują pracowników do pracy tymczasowej trwającej poniżej pół roku. Agencje obowiązuje kilka zasad. Pośrednicy nie mogą pobierać żadnych opłat wstępnych za poszukiwanie pracy i proces rekrutacji. Oznacza to, że biuro wymagające opłaty rejestracyjnej postępuje nieuczciwie.

Video

Szukasz pracy?
Dodana
Aplikuj bez CV

Inżynier ds. klimatyzacji i wentylacji

ELEKTRIK 22 sp. z o.o.

  • Warszawa
Dodana

Specjalista ds. eksportu z językiem hiszpańskim

Lontex Group Sp. z o.o.

  • Czechowice-Dziedzice
Dodana

Specjalista ds. eksportu z językiem włoskim

Lontex Group Sp. z o.o.

  • Czechowice-Dziedzice
Dodana

Spawacz (MIG-MAG/TIG) w Veluw Metal Creations w Nieuwkuijk

OTTO Special Staffing

  • 16 € / mc
  • Holandia
Dodana

Agencja nie może także zablokować angażu na stałe pracownika przez pracodawcę, u którego świadczył pracę tymczasowo. Pośrednicy mogą pobierać pewne opłaty z tytułu zakwaterowania, transportu do pracy czy wyżywienia. Wszystkie dodatkowe koszta, jakie zostaną nałożone na pensję, muszą zostać wyszczególnione w umowie z agencją. Ogólna zasada mówi, że im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej. Uwzględnienie wszystkich ewentualności pomoże uniknięcia nieporozumień w przyszłości.

Alternatywy dla agencji pracy w Hiszpanii

Poszukiwania pracy za pośrednictwem agencji pracy są metodą skuteczną, ale nie jedyną. W Hiszpanii oprócz prywatnych pośredników działają także publiczne służby. Osoby przebywające już na terenie tego kraju mogą się zwrócić o pomoc do lokalnego urzędu pracy.

W celu skorzystania z usług urzędu pracy w Hiszpanii należy posiadać adres zameldowania w tym kraju oraz ważny dowód osobisty bądź paszport. Wszystkie urzędy są zgrupowane w Krajowe Służby Zatrudnienia (Servicios Público de Empleo Estatal). Informacje na temat działalności urzędów oraz ich adresy można znaleźć na stronie publicznych służb: http://www.sepe.es/HomeSepe.

Hiszpania została objęta siecią EURES. Europejskie Służby Zatrudnienia działają na terenie całej Europy i pomagają w migracji pracowników między krajami. Doradcy EURES pomagają osobom szukającym pracy w określeniu kompetencji zawodowych i znalezieniu ofert pracy. Doradcy dostarczają także potrzebnych informacji do przeprowadzenia całego procesu wyjazdu zarobkowego do innego państwa.

Jakie agencje pracy znajdę w Hiszpanii?

Na hiszpańskim rynku działają zarówno lokalne biura pośrednictwa pracy, jak i międzynarodowi giganci branży. Osoby szukające pracy mogą się także posiłkować polskimi agencjami, które rekrutują pracowników na potrzeby hiszpańskich przedsiębiorstw. Przyjrzyjmy się niektórym pośrednikom oferującym pracę w Hiszpanii.

Canary Employment ETT - hiszpańska agencja pracy tymczasowej poszukująca pracowników, którzy podejmą się krótkotrwałych prac w różnych przedsiębiorstwach.

Areajob Spain ETT - biuro pośrednictwa pracy wyszukujące pracowników różnych szczebli i branż na potrzeby hiszpańskich firm.

Randstad - duża międzynarodowa agencja pracy działająca w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce. Dzięki temu już w ojczystym kraju można zaczerpnąć informacji o stanowiskach pracy w Hiszpanii.

GI Group Spain - agencja pracy prowadząca zarówno nabór do pracy tymczasowej, jak i szukająca pracowników bezpośrednio dla swoich klientów. Pośrednik między innymi rekrutuje wykwalifikowanych menadżerów.

Manpower - gigant na rynku pośrednictwa pracy. Potężna agencja posiadająca wiele kontaktów i co za tym idzie szeroki zakres ofert pracy. Pośrednik działa także w Polsce, co daje możliwość załatwienia wielu formalności jeszcze na miejscu.

Adecco - kolejna wielka międzynarodowa agencja pośrednictwa pracy. Firma dobrze znana z polskiego rynku. Biuro posiada szeroki zakres ofert i działa w wielu branżach.

EPSN Workforce - międzynarodowa agencja pracy zajmująca się rekrutacją pracowników różnych branż. W ofercie można znaleźć zarówno stanowiska dla bardziej wykwalifikowanych pracowników, jak i dla osób szukających mniej wymagających zawodów.

Pro-Staff Polska - biuro pośrednictwa pracy działające w branży turystycznej. Pośrednik rekrutuje pracowników na potrzeby hoteli działających między innymi w Hiszpanii. Osoby poszukujące pracy mogą liczyć na opiekę, pomoc w wyjeździe i zakwaterowanie.

NOAWORK ETT CASTELLÓN S.L. - hiszpańska agencja pracy z ponad 25-letnim doświadczeniem. Firma oferuje nie tylko pracę tymczasową, ale także prowadzi liczne szkolenia.

Video

EUROFIRMS ETT - biuro pośrednictwa pracy tymczasowej funkcjonujące w licznych branżach. Agencja posiada oferty dla osób o różnych kwalifikacjach.

Servitrece E.T.T. - agencja pracy tymczasowej działająca w Hiszpanii od 1994 roku. Firma była pierwszym biurem tego typu w Aragonii, co ugruntowało jej silną pozycję w regionie.

Flexiplan - międzynarodowe biuro pracy tymczasowej posiadające liczne biura w całej Hiszpanii. Agencja poszukuje pracowników dla firm z różnych branż i posiada szeroką ofertę. Oprócz rekrutacji prowadzi także różne szkolenia.

Iman Temporing - duża agencja pracy tymczasowej działająca głównie na polu branży automotive. Jednak w swojej ofercie posiada także posady w innych gałęziach rynku.

Synergie - hiszpański pośrednik posiadający biura w całym kraju oraz w kilku innych państwach europejskich. Agencja rekrutuje pracowników do pracy tymczasowej.

Nortempo - firma działająca na dwóch polach. Z jednej strony jest to agencja pracy tymczasowej, a z drugiej strony mamy do czynienia z firmą posiadającą oddział zajmujący się sprzątaniem. W tym celu także rekrutuje pracowników.

Video

Grupo Norte - kolejna agencja działająca na dwóch polach. Z jednej strony prowadzi działalność rekrutacji do pracy tymczasowej, a z drugiej prowadzi działalność w zakresie pomocy w utrzymaniu działalności fabryk, takich jak utrzymanie porządku i konserwacja.

Tak się prezentuje część agencji pracy działających na rynku hiszpańskim. Nie sposób wskazać najlepszych pośredników, ale na szczęście osoby szukające pracy nie są ograniczone do wyboru tylko jednego biura. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić kilka agencji.

To może Cię również zainteresować

Praca Hiszpania

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Specjalista ds. marketingu, redaktor, copywriter i dziennikarz. Ma ponad 10 lat doświadczenia. Poza pisaniem i korektą zajmuje się zarządzaniem i optymalizacją treści, a także planowaniem i realizacją kampanii marketingowych oraz projektów link outreach na potrzeby SEO.

5 komentarzy

Jowisz

Jowisz

Polecam tę lekturę wszystkim, którzy poszukują pracy w Hiszpanii. Jest to świetny przewodnik dla osób, które chcą znaleźć dobre biuro pośrednictwa pracy. Warto zapoznać się z wymaganiami, by uniknąć ryzyka utraty pieniędzy, czasu i wysiłku.
Iga

Iga

Jestem zadowolony, że artykuł mówi o alternatywnych sposobach na poszukiwanie pracy w Hiszpanii. Odkryłem wiele nowych rzeczy, które pomogą mi znaleźć najlepszą pracę w tym kraju. Z nowej wiedzy będę w stanie dokonać najlepszego wyboru i nie zostanę oszukany!
Bogna

Bogna

Nie wiedziałem, że istnieją publiczne służby pracy w Hiszpanii. Teraz mam pomysł, co zrobić, by znaleźć pracę w tym kraju. Należy jednak być ostrożnym przy wyborze biura pośrednictwa pracy. Dzięki artykułowi jestem teraz na bieżąco.
Renata

Renata

Ciekawy artykuł, który uświadamia, jak ważne jest znalezienie odległych firm rekrutacyjnych przy szukaniu pracy w Hiszpanii. Dobre biuro pośrednictwa pracy to klucz do znalezienia najlepszego miejsca do pracy, które spełni wszystkie wymagane wymagania.
Choja

Choja

Proszę o kontakt praca hiszpania

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.