Praca za granicą

Agencje pracy Słowacja - biura pracy w Słowacji

18 grudnia 2019

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 7 głosów

7 głosów

4 komentarze
Agencje pracy Słowacja - biura pracy w Słowacji
Poszukiwanie pracy na Słowacji można rozpocząć na wiele różnych sposobów. Jednym z popularniejszych jest udanie się do agencji pośrednictwa pracy, w której można nie tylko znaleźć atrakcyjne oferty, ale także z jej pomocą załatwić wszystkie formalności.

Ciężko wskazać doskonałe agencje pracy, ale na podstawie opinii w sieci możemy przyjrzeć się firmom, od których warto zacząć szukanie pracy na Słowacji. Przyjrzymy się temu, na co zwracać uwagę podczas szukania biura pracy oraz z jakich alternatyw można skorzystać.

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy?

Coraz więcej międzynarodowych agencji pracy interesuje się słowackim rynkiem pracy. Właśnie dlatego najlepiej skorzystać w pierwszej kolejności z oferty największych firm. Przede wszystkim ze względu na ich kulturę pracy. Liczące się biura pracy nie pobierają opłat za rejestrację i nie ukrywają dodatkowych kosztów nakładanych na pracownika. Często też zajmują się zakwaterowaniem pracowników oraz wsparciem na terenie występowania stosunku pracy.

Na Słowacji działa wiele pomniejszych prywatnych biur pracy, ale ciągle zdarzają się wśród nich firmy pobierające opłaty za skorzystanie z usług. Trzeba pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. Pośrednik może nakładać na pracownika koszta zakwaterowania, dojazdu czy wyżywienia. Znajomość dokładnych obciążeń pozwoli oszacować, czy praca za pośrednictwem danego biura będzie faktycznie opłacalna.

Alternatywy dla biur pracy na Słowacji

Poszukując pracy na Słowacji, nie trzeba korzystać z usług agencji pracy, choć jest to jedna z łatwiejszych metod. Szczególnie gdy przebywamy na terenie Polski. Jak jeszcze można znaleźć pracę u naszych południowych sąsiadów?

Jednym z pierwszych miejsc poszukiwań może być słowacki Urząd Pracy, Spraw Socjalnych i Rodziny (Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny). Urzędy pracy zbierają informacje na temat ofert pracy, a także oferują pomoc w formalnościach. Podstawowe informacje na temat słowackich urzędów oraz lokalizacji poszczególnych placówek można znaleźć na stornie: www.upsvar.sk.

Video

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana
Dodana

Projektant Konstrukcji Budowlanych

SMART-HR

  • Mińsk Mazowiecki
Dodana

Kierowca kat. B Kraków od zaraz

INNOVATIVE TRANSPORTS CARS sp. z o.o.

  • Kraków
  • 4 242-9 081 zł / mc
Dodana
Aplikuj bez CV

Warto także udać się do doradcy sieci EURES. Europejskie Służby Zatrudnienia działają na terenie całej Europy i pomagają osobom poszukującym pracę w znalezieniu ofert na terytorium obcego państwa. Specjaliści EURES pomagają wybrać kierunek rozwoju zawodowego oraz w znalezieniu posady.

Oczywiście nie brakuje ogłoszeń o pracę w sieci czy lokalnej prasie. W tym wypadku można natrafić na wiele ofert publikowanych właśnie przez agencje pracy. Tak więc należy sprawdzić, czy ogłoszenie pochodzi bezpośrednio od pracodawcy jeżeli nie chcemy korzystać z usług pośrednika.

Jakie biura pracy działają na rynku słowackim?

Wiele agencji pracy świadczy usługi na rynku słowackim. Ciężko określić, które z nich są najlepszym wyborem. Przyjrzyjmy się kilku najpopularniejszym pośrednikom oferującym zatrudnienie dla Polaków chcących podjąć pracę na Słowacji.

Manuvia - agencja pracy powstała w 2018 roku po połączeniu czterech międzynarodowych pośredników. Firma specjalizuje się w poszukiwaniu pracowników na rynki państw Europy Środkowej i Wschodniej. Przede wszystkim biuro rekrutuje pracowników dla przemysłu oraz logistyki. W ofercie znajduje się zakwaterowanie, bezpłatny transport oraz opieka koordynatorów.

Video

INDEX NOSLUŠ - jedna z najlepiej ocenianych agencji pracy działająca na terenie Słowacji oraz Czech. Pośrednik poszukuje pracowników produkcyjnych, ale działa także w innych branżach.

Manpower - gigant na rynku agencji pracy, działający praktycznie na całym świecie. Wieloletnie doświadczenie i bogata baza kontrahentów sprawia, że biuro oferuje szeroki zakres ofert z różnych gałęzi rynku.

Adecco - kolejna wielka agencja funkcjonująca w niemal każdym kraju. Pośrednik posiada potężną bazę firm, dla których poszukuje pracowników. Biura w Polsce pozwalają na załatwienie części formalności na miejscu.

EUROTRADE SR - biuro pracy funkcjonujące na Słowacji i w Czechach. Pośrednik zajmuje się głównie rekrutacją pracowników dla zakładów produkcyjnych. Słowaccy pracownicy dobrze oceniają tę agencję, więc warto zainteresować się jej ofertą.

Grafton - sieć agencji pracy posiadająca biura także w Polsce. Dużą zaletą jest szeroki zakres branż, dla jakich pośrednik poszukuje pracowników. W efekcie w jednym miejscu mamy duży przegląd ofert pracy.

Lugera & Maklér - agencja pracy działająca na wielu rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Firma poszukuje pracowników niższego szczebla, ale posiada również oferty dla bardziej wykwalifikowanych pracowników.

Trenkwalder - międzynarodowa agencja pracy działająca na 17 rynkach europejskich. Biuro posiada sporą bazę kontrahentów, więc poszukujący pracy mają dostęp do sporego wachlarza ofert.

OTTO Work Force - duża międzynarodowa agencja działająca także na Słowacji. Biuro współpracuje głównie z firmami z branży motoryzacji i logistyki. Większość ofert pośrednika jest kierowanych do osób już przebywających w danym regionie.

Gi Group - międzynarodowa agencja pracy tymczasowej działająca w 57 krajach całego świata. Pośrednik poszukuje zarówno pracowników niższego szczebla, jak i wykwalifikowane osoby na wyższe stanowiska. Dostęp do szerokiej bazy ofert pozwala znaleźć ciekawe posady.

Rynek pracy na Słowacji dynamicznie się rozwija, a co za tym idzie, ciągle powstają nowe prywatne agencje pośrednictwa pracy. Najlepiej jednak zacząć poszukiwania od wizyty w większych firmach, które posiadają dostęp do szerokiej bazy ofert pracy. Renomowane agencje dają też pewność usług wysokiej jakości. Firmy o międzynarodowym zasięgu nie mogą sobie pozwolić na duże wpadki wizerunkowe.

Wymienione powyżej agencje posiadają dobrą opinię. Niestety nie da się dobrze określić uczciwości oraz jakości biura pośrednictwa nie korzystając z jego usług. Nim podpiszecie umowę, warto znaleźć różne opinie na temat konkretnego pośrednika i wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski.

To może Cię również zainteresować

Praca Słowacja

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

4 komentarze

Klimczakowa

Klimczakowa

Zaletą pracy za pośrednictwem takich biur pracy jest zakwaterowanie. Z tego co wiem, Manuvia ma bardzo dobre warunki - bezpłatny transport i opiekę koordynatorów. Nie spotkałem się jeszcze z takimi propozycjami.
GOSIA

GOSIA

Cieszę się, że na Słowacji jest wiele agencji pracy, które oferują zatrudnienie. Testowałem już oferty od Grafton i był to zawsze najlepszy wybór. Na pewno po raz kolejny skorzystam z ich usług.
Gaja

Gaja

Szukają pracowników produkcyjnych? Może i warto skorzystać z usług Manpower lub Index Nosluš. Osobiście korzystaliśmy z usług Adecco i byliśmy zadowoleni z wyboru pracowników.
CAŁA PRAWDA

CAŁA PRAWDA

Szukam pracy na Słowacji i na pewno skorzystam z Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. To dobre miejsce, aby rozpocząć poszukiwania pracy. Mam nadzieję, że też mi pomogą w formalnościach.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.