Praca za granicą

Agencje pracy Norwegia - biura pracy w Norwegii

13 grudnia 2019

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 11 głosów

11 głosów

5 komentarzy
Agencje pracy Norwegia - biura pracy w Norwegii
Norweski rynek pracy jest dość specyficzny i osoby nie posiadające doświadczenia w pracy na terenie Norwegii bądź pozbawione rekomendacji mogą mieć problem ze znalezieniem posady. Taki stan rzeczy pozwolił rozwinąć skrzydła agencjom pracy, które prowadzą rekrutację pracowników zagranicznych.

W Norwegii działa wiele agencji ukierunkowanych na różne formy działania. Część pośredników preferuje jedynie poszukiwanie osób do pracy tymczasowej, zaś inni skupiają się na pośredniczeniu w rekrutacji na stałe. Wiele biur wyspecjalizowało się także w konkretnych branżach, co pozwala im na znalezienie bardziej wykwalifikowanych pracowników.

Przyjrzyjmy się agencjom pracy działającym na rynku norweskim. Przed nawiązaniem współpracy z pośrednikiem warto sprawdzić kilka kwestii. Dobrze też poznać alternatywy dla prywatnych agencji pracy.

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy w Norwegii?

Najważniejsze przed nawiązaniem współpracy z pośrednikiem jest sprawdzenie, czy działa on legalnie na rynku. Agencja pracy powinna się legitymować certyfikatami potwierdzającymi legalność działania. W przypadku biur działających także na terenie polski wystarczy sprawdzić oficjalny rejestr KRAZ znajdujący się na stronie: http://stor.praca.gov.pl

Warto także sprawdzić, czy dana agencja nie chwali się różnymi nagrodami. Te często są potwierdzeniem jakości usług i skuteczności danego pośrednika. Jedną z najważniejszych kwestii są opłaty za działalność agencji pracy, a w zasadzie ich brak. Utarło się, że uczciwe biura pośrednictwa pracy nie pobierają żadnych opłat przed znalezieniem zatrudnienia. W efekcie rejestracja powinna być bezpłatna.

Wiele agencji oferujących pracę za granicą organizuje także zakwaterowanie, transport do miejsca pracy czy dopłaty do wyżywienia. Wiele z tych usług wiąże się z opłatami odprowadzanymi z wynagrodzenia pracownika. Należy się więc bardzo dokładnie zapoznać z umową. Szczegółowe przeczytanie podpisywanej umowy pozwoli uniknąć późniejszych przykrych niespodzianek. W takim przypadku potwierdza się zasada, że im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej.

Video

Szukasz pracy?

Pracownik produkcji

Hutchinson Polska

  • Żywiec
Dodana

Zbieracz zamówień w Jumbo

Carriere Contracting International Recruitment Polska Sp. z o. o.

  • Holandia
  • 62-65 zł / h
Dodana

Operator Wózka Widłowego UDT

Human & Hunter Sp. Z O.O.

  • Katowice
  • 6 100-6 205 zł / mc
Dodana

Pracownik produkcji sałatek - stabilna praca - do €15,82 brutto/h

Carriere Contracting International Recruitment Polska Sp. z o. o.

  • Holandia
Dodana

MYSŁOWICE - Kompletacja zamówień 30.00 zł/br. Spożywka

TWG Polska Sp. z o.o.

  • Jaworzno
  • 30-31 zł / h
Dodana

Alternatywy dla agencji pracy w Norwegii

Znając język norweski bądź angielski i mając pewne obycie w lokalnym rynku pracy, można skorzystać z pomocy norweskiego urzędu pracy NAV. Rządowa placówka posiada dostęp do licznych ofert pracy. Urzędnicy mogą też pomóc w różnych kwestiach formalnych związanych z podjęciem pracy. Szczegółowe informacje na temat działalności urzędu pracy można znaleźć na stronie: www.nav.no

Norwegia została także objęta siecią EURES, czyli Europejskich Służb Zatrudnienia. Zajmują się one migracją pracowników na terenie państw europejskich. Doradcy EURES udzielają informacji na temat lokalnego rynku pracy danego państwa oraz pomagają w określeniu kwalifikacji zawodowych i znalezieniu ofert pracy.

Oczywiście osoby szukające pracy mogą się swobodnie posiłkować stronami internetowymi z ogłoszeniami o pracę, bądź lokalną prasą. W ten sposób można znaleźć bezpośredni kontakt do pracodawców poszukujących pracowników. Trzeba jednak pamiętać, że część z ogłoszeń będzie zapewne pochodzić od agencji pracy.

Agencje pracy działające w Norwegii

Na rynku norweskim działa wiele agencji pracy zajmujących się różnymi branżami. Nie sposób wskazać najlepszych, ale można się przyjrzeć najbardziej popularnym firmom pośredniczącym w zatrudnieniu.

Aktiv Personell - norweska agencja pośrednictwa pracy z ponad 20-letnim doświadczeniem. Biuro poszukuje pracowników dla firm norweskich działających głównie w administracji, księgowości czy handlu.

BACK UP PERSONELL - duże biuro pośrednictwa pracy powstałe w 1997 roku. Obecnie pośrednik rekrutuje pracowników biurowych, administracji czy księgowości. Agencja obsługuje także branżę logistyki oraz handlu.

BJ ØRG FIELL - agencja założona w 1985 roku, która działa w wielu gałęziach rynku. Pośrednik prowadzi zarówno rekrutację dla norweskich firm, jak i wyszukuje ludzi do pracy tymczasowej.

Video

Kelly Services - pośrednik, który rozpoczął działalność w Norwegii w 1986 roku. Agencja prowadzi zarówno działalność z zakresu rekrutacji pracowników, jak i wyszukiwania pracowników tymczasowych. Biuro prowadzi nabór zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego.

HRC - agencja pracy poszukująca między innymi pracowników dla sektora petrochemicznego i stoczniowego. Dobre miejsce dla fachowców chcących podjąć pracę w wyżej wymienionych branżach.

Adecco - gigant na rynku pośrednictwa pracy. Agencja przede wszystkim deleguje pracowników do pracy tymczasowej. Firma prowadzi działalność w Polsce, więc można już na miejscu zaczerpnąć informacji odnośnie pracy za granicą.

Arpi - agencja zajmująca się rekrutowaniem pracowników zagranicznych na potrzeby norweskich firm. Pośrednik działa w wielu branżach.

Barnehageressurser - pośrednik pracy tymczasowej działający na rynku edukacji poziomu przedszkolnego. Biuro poszukuje opiekunów dla przedszkoli na terenie Norwegii.

ClockWork Bemanning AS - wyspecjalizowana agencja zajmująca się rekrutacją oraz wynajmem pracowników budowlanych. Biuro poszukuje zagranicznych fachowców budowlanych chcących podjąć zatrudnienie na terenie Norwegii.

Video

Elan IT - norweska agencja pracy zajmująca się branżą IT. Pośrednik wyszukuje wykwalifikowanych specjalistów z zagranicy do pracy dla norweskich firm.

Eterni - agencja pracy tymczasowej zajmująca się rekrutacją i wynajmem siły roboczej dla firm z różnych branż. Szczególnie stawia nacisk na prace sezonowe.

Manpower - międzynarodowy gigant na rynku pośrednictwa pracy. Agencja posiada dostęp do licznych ofert pracy z różnych branż. Światowa renoma i bogata baza kooperantów pozwalają na znalezienie wielu interesujących prac tymczasowych oraz stałych posad.

Pro Puro - agencja pracy tymczasowej działająca w sektorze budowlanym. Pośrednik poszukuje fachowców budowlanych, których oddelegowuje do pracy przy projektach budowlanych w Norwegii. Biuro zapewnia zakwaterowanie oraz pełną opiekę podczas wyjazdów do pracy.

Skuteviken Personell AS - kolejna agencja pracy specjalizująca się w rekrutacji pracowników budowlanych. Pośrednik poszukuje fachowców z zagranicy gotowych do pracy na norweskich budowach.

Uniflex - duża norweska agencja pracy działająca w branży budowlanej, naftowej, gazowej oraz w przemyśle i logistyce. Pośrednik posiada biura w przeszło 50 lokalizacjach na terenie Skandynawii.

Workshop Bemanning & Kompetanse AS - biuro pośrednictwa pracy zajmujące się pozyskiwaniem pracowników dla branży budowlanej. Agencja jest spółką zależną grupy Manpower i szczyci się wysoką wydajnością swojej pracy.

Tak się prezentują niektóre z popularnych agencji pracy działających w Norwegii. Oczywiście nie brakuje polskich firm puszkujących pracowników dla norweskich firm. Jednak skorzystanie z norweskich agencji pozwala poszerzyć nieco zakres poszukiwań atrakcyjnych stanowisk.

To może Cię również zainteresować

Praca Norwegia

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

5 komentarzy

Ada

Ada

Właśnie rozważam podjęcie pracy w Norwegii i ten artykuł okazał się bardzo pomocny. Najbardziej przydatne informacje to te dotyczące legalności działania agencji pracy oraz opłat z nimi związanych. Dobre też, że są wymienione alternatywy, a zwłaszcza norweski urząd pracy NAV.
Jogi

Jogi

Bardzo kusząco brzmią biedroneczki oferowane przez niektóre agencje - zakwaterowanie, transport czy dopłaty do wyżywienia. Niemniej jednak, warto zachować ostrożność i dokładnie zapoznać się z umową, aby nie znaleźć się w niechcianej sytuacji. Alternatywy wymienione w artykule także brzmią interesująco.
Oskar

Oskar

Cieszę się, że zostały wymienione popularne agencje pracy. Sam często korzystam z ich usług przy zatrudnieniu pracowników tymczasowych. Warto jednak pamiętać, żeby dokładnie przeczytać umowę z agencją, szczególnie jeśli chodzi o opłaty za wynajem pracownika oraz dodatkowe usługi, takie jak zakwaterowanie czy transport.
Gość 45

Gość 45

Bardzo przydatny artykuł dla osób, które planują podjęcie pracy w Norwegii. Informacje dotyczące agencji pracy oraz alternatywnych źródeł znalezienia pracy są bardzo pomocne. Dobrze, że jest też poruszony temat legalności działania agencji oraz opłat z nimi związanych. Z pewnością zachęci to do dokładnego sprawdzenia danego pośrednika.
Artur 1997

Artur 1997

Biura pracy i agencje pośrednictwa z pewnością są przydatne dla wszystkich ludzi wiążących swoją przyszłość z Norwegią. To bardzo praktyczne rozwiązania i pomocne punkty.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.