Praca za granicą

Agencje pracy Holandia - biura pracy w Holandii

6 czerwca 2023

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 13 głosów

13 głosów

3 komentarze
Agencje pracy Holandia - biura pracy w Holandii
Większość osób szukających pracy w Holandii zaczyna swoją przygodę od kontaktu z agencją pracy. W Holandii znajduje się wiele biur pracy zatrudniających Polaków. Postanowiliśmy przybliżyć Wam kilka z nich cieszących się dobrą opinią.

Ciężko bezbłędnie wskazać doskonałe agencje, ale na podstawie opinii w sieci oraz informacji zawartych na ich stronach da się wyciągnąć dość sporo informacji. Na początek, szukając agencji pracy, warto zwrócić uwagę na fundamentalne sprawy.

Na co uważać szukając agencji pracy w Holandii?

Sprawdzając agencję pracy, zacznijcie od dobrego przejrzenia jej strony internetowej oraz ogłoszeń. Pośrednicy pracy mogą żądać opłaty za dojazd do pracy, czy wymagać przesłania skanów dokumentów przed pierwszym kontaktem. Na stronie agencji powinniśmy znaleźć informacje o przynależności do ABU i NBBU. Zrzeszenie w powyższych strukturach oznacza zewnętrze monitorowanie warunków zatrudnienia oraz zakwaterowania. Agencje przynależące do ABU i NBBU działają zgodnie z wysokimi normami. Dużym plusem będzie informacja o certyfikacie FlexHome oznaczającym bardzo dobre warunki zakwaterowania. Chyba nie musimy nikomu tłumaczyć, że stawki uwłaczające godności czy nieludzkie warunki zakwaterowania z miejsca dyskwalifikują pośrednika pracy.

Opłaty za dojazd do pracy nie są co prawda niczym nadzwyczajnym, ale ich wysokość może oznaczać, że biuro pracy chce wycisnąć z pracowników jak największe zyski. Warto sprawdzić, czy agencja informuje o ilości godzin pracy. Nikt nie chce, aby dochód starczał tylko na opłaty.

Jakie biura pracy znajdę w Holandii?

W sieci znajdziemy sporo pośredników zatrudniających Polaków do pracy w Holandii. Przyjrzyjmy się kilku popularnym biurom zbierającym dobre opinie wśród polskich pracowników.

Van Koppen Van Eijk - za tym biurem już na wstępie przemawia doświadczenie. Agencja powstała w 2003 roku i przez ten czas zgromadziła liczne certyfikaty potwierdzające działanie zgodne z prawem. Osoby poszukujące pracy mogą liczyć na oferty pracy z szerokiego wachlarza branż. Co więcej, firma zajmuje się nie tylko wyszukiwaniem stanowisk pracy, ale także organizacją transportu i zakwaterowania.

Dailyflex - agencja z 15-letnim doświadczeniem na rynku. Pośrednik zajmuje się głównie branżą ogrodniczą, ale obsługuje także oferty z logistyki czy produkcji. Osoby zatrudniające się za pośrednictwem Dailyflex mogą liczyć na zakwaterowanie oraz pomoc w sprawach osobistych następujących w wyniku niespodziewanych wypadków.

Szukasz pracy?

Monter klimatyzacji z umiejetnoscia lutowania twardego

Rübsam Fachkräfte GmbH & Co.KG

  • Niemcy
Dodana

Santander Partner Sulejówek - Doradca Klienta

Invest Michał Płuciennik

  • Sulejówek
  • 4 000-7 000 PLN / mies.
Dodana

Operator urządzeń montażowych

Flexider Poland Sp. z o.o.

  • Bieruń
Dodana

Monter klimatyzacji- Niemcy

Rübsam Fachkräfte GmbH & Co.KG

  • Niemcy
Dodana

Monter klimatyzacji!!!

Rübsam Fachkräfte GmbH & Co.KG

  • Niemcy
Dodana

Aldiver - holenderski pośrednik pracy szczycący się szeroką ofertą prac w rozmaitych sektorach rynku. Biuro zapewnia zakwaterowanie dość wysokiej jakości, czego dowodem ma być certyfikat FlexHome. Na szczególną uwagę zasługują kursy dla pracowników agencji. Między innymi można liczyć na lekcje języka holenderskiego na poziomie podstawowym oraz ukierunkowanym dla wykonywanego zawodu. Aldiver przeprowadza także szkolenia Bezpieczeństwa i Higieny Pracy VCA oraz kursy operatorów wózków widłowych.

A&A People B.V. - pośrednik specjalizujący się w pozyskiwaniu pracowników z Europy Wschodniej. Agencja przeprowadza rekrutację w Polsce, a następnie pomaga w zakwaterowaniu na miejscu w Holandii. Pracownikami opiekują się koordynatorzy władający językiem polskim i holenderskim. Pośrednik szczególnie poszukuje pracowników technicznych oraz produkcyjnych. Nie brakuje również ofert z sektora rolniczego.

Euro Labora - agencja szukająca pracowników na rynki państw Europy Zachodniej. Pośrednik chwali się tym, że zatrudnia pracowników bezpośrednio u pracodawców. Takie podejście może być sporym plusem. Często opieka ze strony pracodawcy może być bardziej dochodowa i komfortowa niż w przypadku dużych agencji.

Axidus - w przypadku tego biura wrażenie robi podejście do pracowników. Pośrednik oferuje posady w branżach ogrodniczej, produkcyjnej oraz w logistyce. Jednak najciekawsze jest to, że oprócz zakwaterowania oraz transportu oferuje także liczne imprezy integracyjne, a także wypady na miasto w celu lepszego zapoznania się z innymi pracownikami. Firma zapewnia, że chce, aby wyjazdy do pracy były nie tylko czystym zarobkiem, ale także przygodą i dobrze spędzonym czasem.

Aldora - polska agencja szukająca pracowników do sektora rolniczego. Od kandydatów najczęściej nie wymaga się żadnych umiejętności. Co ważne biuro podaje dokładne informacje na temat zarobków i publikuje zdjęcia z miejsc pracy oraz kwater. Niestety nie posiada informacji o ABU czy FlexHome.

Bolap - holenderski pośrednik zrzeszony w NBBU, co daje gwarancję dobrych warunków. Specjalizacją agencji są oferty pracy związane z budownictwem i rolnictwem. W czasie sezonowego wzrostu zapotrzebowania na pracowników pojawiają się także oferty z innych sektorów. Niestety biuro nie podaje informacji o ewentualnym zakwaterowaniu, czy organizowaniu transportu do pracy. Może to oznaczać, że Bolap stawia na pracowników, którzy osiedli na stałe w Holandii.

Best & West - przynależność do ABU oraz certyfikaty SO 9001:2008 i NEN 4400-1 oznaczają, że agencja jest monitorowana przez zewnętrzne organizacje. To daje gwarancję uczciwości i dobrych warunków zatrudnienia oraz zakwaterowania. Holenderski pośrednik nie tylko poszukuje pracowników, ale także pomaga im w wyrobieniu numeru identyfikacji podatkowej czy założeniu konta bankowego. Best & West głównie skupia się na ofertach z sektora rolniczego oraz na produkcji i logistyce.

AB Midden Nederland - agencja działa już przeszło 50 lat, a od 12 lat specjalizuje się w zatrudnianiu obcokrajowców w tym głównie Polaków. Poszukujący pracę mogą liczyć na oferty w rolnictwie, na produkcji, w zakładach przetwórstwa mięsnego czy na magazynach. Biuro oferuje zakwaterowanie, transport do pracy oraz opiekę koordynatora. Przynależność do ABU i certyfikat FlexHome to kolejne atuty.

AB Job Service Polska Sp. z o.o. zajmuje się od 15 lat rekrutacją pracowników dla firm w kraju i za granicą. Biuro współpracuje z holenderskimi agencjami pracy tymczasowej i oferuje głównie stanowiska w produkcji, logistyce i ogrodnictwie.

APN - opolska agencja działająca od 2004 roku i poszukująca pracowników do opieki nad osobami starszymi w Holandii i Niemczech. Na stronie agencji można sprawdzić, czy posiada się wystarczającą znajomość języka. Pośrednik oferuje bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie w miejscu pracy.

Grupa Bis Pol - agencja pracy działająca od 1989 roku i poszukująca pracowników głównie do pracy w rolnictwie, na produkcji oraz w budownictwie. Większość ofert stanowią prace sezonowe, ale zdarzają się także ogłoszenia opiewające na dłuższy czas. Agencja wprost przyznaje, że zakwaterowanie jest zapewniane przez danego pracodawcę i zdarzają się także przyczepy kempingowe na farmach o bardzo podstawowym standardzie.

Addeco - gigant na rynku pośredników. Biura agencji znajdują się w każdym większym mieście, co oznacza, że mamy do czynienia z wielką firmą niemogącą sobie pozwolić na wizerunkowe wpadki. Z drugiej strony pracownik staje się małym trybikiem w wielkiej maszynie, co nie każdemu może przypaść do gustu. Pośrednik oferuje pracę w różnych gałęziach rynku.

JobXion - pośrednik mocno wyróżniający się na tle konkurencji. Biuro szuka przede wszystkim specjalistów takich jak elektrycy, cieśle, hydraulicy czy stolarze. Pracownicy mogą liczyć na jednoosobowe pokoje czy darmowe kursy języka holenderskiego. Agencja podkreśla, że zależy jej na długoterminowej współpracy z fachowcami.

Covebo - jedna z największych agencji pracy w Holandii. Oferty pracy z wielu sektorów rynku oraz kompleksowe dbanie o pracownika. Pośrednik nie tylko zapewnia stanowiska pracy, ale także dba o zakwaterowanie, transport do pracy i pomoc w załatwieniu wszystkich formalności na terenie Holandii.

Duijndam - holenderska agencja założona w 1997 roku. Swoje biura posiada także w Polsce, dzięki czemu przyszli pracownicy mogą jeszcze w kraju załatwić sporą część spraw. Początkowo Duijndam operował jedynie w rolnictwie, ale z czasem znacząco poszerzył swoje wpływy. Obecnie poszukuje pracowników w takich branżach jak rolnictwo, ogrodnictwo, logistyka, budownictwo, produkcja czy usługi dla lokalnych samorządów.

Axell - kolejna bardzo duża agencja pośrednictwa pracy w Holandii. Znalezienie pracy za pośrednictwem tej agencji jest praktycznie pewne, ponieważ posiada ona potężną bazę ogłoszeń. Axell może się pochwalić dbaniem o transport oraz zakwaterowanie. Liczni koordynatorzy dbają, aby w żadnym aspekcie współpracy nie pojawiały się żadne zgrzyty.

Jak widać, agencji pracy szukających pracowników na rynek holenderski jest sporo, a to i tak nie wszystkie. Z pewnością poszukując posady w Holandii, warto się przyjrzeć ofertom różnych pośredników. Czasami nie sama stawka jest decydująca, ale także to, co jeszcze ma do zaoferowania biuro pracy. Pamiętajmy, że wyjeżdżając za granicę, trzeba załatwić wiele spraw, a z części może nas odciążyć właśnie sprawnie działająca agencja pracy.

To może Cię również zainteresować

Praca Holandia

3 komentarze

XDDDDDd

XDDDDDd

Van Koppen dobrze oceniać? Ja p***dole... Nigdy na większych wałkarzy nie trafiłam, tak 250 euro tygodniowo bez wiekówki w sezonie to "dobra płaca". A Axidus to nie ci od spania na e-paletach w miejscu pracy? Ogólnie moja ocena tej recenzji o XD
Olek

Olek

Jak widać wiele międzynarodowych biur takich samych jak w Polsce ma tutaj swoje oddziały więc tym bardziej jest to ciekawe miejsce.
Lionka

Lionka

Jak ktoś ma zamiar pracować w Holandii- niech skorzysta z agencji tam się znajdujących, ale rzetelnych i uczciwych. Bardzo fajnie, że podaliście w tym artykule biura pracy na które można liczyć....

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka