R jak rozwój - co robić, gdy w firmie brak miejsca na progres?

R jak rozwój - co robić, gdy w firmie brak miejsca na progres?
Nie pracujemy wyłącznie dla pieniędzy – często zależy nam na tym, aby rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności. Co robić, gdy czujemy, że pracując dla danego pracodawcy zatrzymaliśmy się w miejscu i nie mamy możliwości dalszego rozwoju? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Jak pokazują liczne przykłady, zmiana pracy może zaowocować – możesz aplikować na wyższe stanowisko i… je otrzymać, a także wynegocjować wyższe niż dotychczas wynagrodzenie. Jeżeli świetnie znasz to uczucie – każdego dnia mechanicznie wykonujesz w firmie kolejne czynności i dawno już przestałeś czuć wyzwanie, czas coś z tym zrobić. W odróżnieniu od osób bezrobotnych jesteś w korzystniejszej sytuacji, bo masz pracę, a to oznacza, że nie musisz przyjmować pierwszej lepszej propozycji, jaką dostaniesz. Dowiedz się więc, jak poprzez zmianę dotychczasowego miejsca pracy zdobyć awans, który będzie oznaczał rozwój, lub podwyżkę.


Zmiana miejsca pracy a awans lub podwyżka

Skoro nie masz szansy na awans lub wyższą pensję w dotychczasowym miejscu pracy, to czas rozejrzeć się za inną posadą. W ten sposób możesz dostać to, czego potrzebujesz – wystarczy tylko, że odpowiednio dobrze przygotujesz się do poszukiwania nowego stanowiska. Potwierdzą to osoby, które tak właśnie zrobiły – uważają one, że często jest to najłatwiejszy sposób na uzyskanie awansu lub otrzymanie wyższego niż dotychczas wynagrodzenia. Od czego zacząć? Jak znaleźć pracę w Katowicach? Najlepiej od odświeżenia dokumentów aplikacyjnych.


Ile chcesz zarabiać?

Gdy ubiegasz się o posadę na wyższym stanowisku niż dotychczas zajmowane - twoje oczekiwania finansowe z pewnością wzrastają. O ile? Podczas rozmowy kwalifikacyjnej często poruszane jest zagadnienie zarobków, a jedno z ulubionych pytań rekruterów brzmi:  „Jakiego wynagrodzenia oczekiwałby Pan/Pani, gdybyśmy zaoferowali posadę?”. Jak odpowiedzieć na nie sensownie? Okazuje się, że istnieje prosty sposób.

W sieci bez trudu odnajdziesz raporty, których autorzy – na podstawie przeprowadzonych ankiet – określili, ile zarabiają pracownicy w poszczególnych branżach i na konkretnych stanowiskach. Zanim zatem w ogóle zaczniesz poszukiwać nowej pracy w Katowicach, sprawdź, czy twoje wynagrodzenie faktycznie jest zbyt niskie. Dowiedz się również, jakie wynagrodzenie minimalne, średnie i maksymalne jest oferowane na stanowisku wyższym niż to, które aktualnie zajmujesz.

zarobki w województwie śląskim - infografika

Fragment e-booka Zarobki mieszkańców Śląska w 2016 roku


Uruchom swoje kontakty, pokaż się pracodawcom

Pracy w Katowicach możesz szukać na wiele sposobów, ale z pewnością warto w tym celu wykorzystać internet. Podstawowa kwestia to uruchomienie swoich dotychczasowych kontaktów zawodowych i pokazanie się potencjalnym pracodawcom. Nie powinno to sprawić ci większej trudności, jeżeli posiadasz już konta na serwisach społecznościowych, które specjalizują się w budowie sieci kontaktów zawodowych. Dotychczas z takich nie korzystałeś? Czas zatem nadrobić zaległości, stworzyć profil i dodać pierwszych znajomych.

Korzystanie ze społecznościowych portali umożliwiających zdobywanie zawodowych kontaktów nie jest koniecznością, ale – z czego musisz zdawać sobie sprawę – dziś wielu pracodawców z Katowic przed zaproszeniem wybranych kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną szuka o nich informacji właśnie w internecie. Być może przeglądając twój profil, przyszły szef natknie się na swoich znajomych lub byłych pracowników? Nie od dziś wiadomo, że chętniej są zatrudniane osoby, które nie są anonimowe, ale za które ktoś może poręczyć.


A może znajdziesz headhuntera?

Poza agencjami zatrudnienia, na katowickim rynku pracy działają również agencje headhunterskie, które zajmują się wyszukiwaniem dla swoich klientów prawdziwych talentów. Nie oznacza to jednak, że ty – jako osoba poszukująca nowego miejsca pracy w Katowicach – nie masz szansy dotrzeć do przedstawicieli takiej firmy. Jeżeli ci się to uda, możesz liczyć na to, że profesjonalista zadziała na twoją korzyść – w twoim imieniu będzie szukał posady, może również pomóc w wynegocjowaniu dobrej stawki. Zobacz także artykuł: Headhunter - twój przyjaciel czy wróg?  

 

Oceń ten wpis
R jak rozwój - co robić, gdy w firmie brak miejsca na progres?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Norbert
2019-12-05, 08:37
Kazik zgadzam się z tobą. Ja pragnę pracować dla pieniędzy i stale rozwijać swoje umiejętności.
Kazik
2019-05-24, 11:51
R jak rozwój - co robić, gdy w firmie brak miejsca na progres? Przeczytajcie ten artykuł- warto..........!!!!!
Remen
2019-05-07, 11:59
Firmy, które uczą się najszybciej i dobrze dostosowują się do zmieniających się środowisk, osiągają najlepsze wyniki z biegiem czasu. Bardzo dobrze jest stawiać na rozwój.
Zuza
2019-04-16, 19:36
Niezależne szkolenie nie wymaga żadnych specjalnych kosztów materiałowych ani przyciągania instruktorów. Pracownicy sami decydują, kiedy iw jakiej ilości nauczyć się nowych informacji.
unia
2019-04-05, 14:26
Każdy ma swoje profity i ambicje. Jeżeli osoba jest ambitna i nie rozwija się w firmie, a zna swoją wartość to bez problemu znajdzie angaż w innej organizacji i tam może się rozwijać.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.