!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Agencje pracy i praca za granicą

Praca w Niemczech bez znajomości języka - czy taką znajdziesz?

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 27 głosów

27 głosów

8 komentarzy

Praca w Niemczech bez znajomości języka - czy taką znajdziesz?
Bliskość niemieckiego sąsiada to główny powodów, dla którego wielu Polaków decyduje się szukać pracy właśnie tą granicą. Czy dziś jest jeszcze możliwe znalezienie pracy bez znajomości języka niemieckiego?

Praca zagranicą cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród osób młodych i tych, którzy nie mają szans otrzymać zatrudnienia w Polsce. Jeżeli należysz do jednej z tych grup pracowników, to z pewnością wiesz, że istnieje możliwość wyjazdu do pracy za granicą. Takie rozwiązanie jest opłacalne. Jeżeli zatem nie masz szans na pracę w kraju, to poważnie powinieneś rozważyć możliwość wyjazdu za granicę. Co w sytuacji, gdy nie znasz języka obcego?


Niemiecki? Niekoniecznie!

Decydując się wyjechać do pracy do Niemczech, powinieneś znać język niemiecki co najmniej w stopniu komunikatywnym. Tyle teoria. Okazuje się, że znajomość tego języka wcale nie jest jednak konieczna. Dlaczego?

Angielski jest niezwykle popularnym językiem i władają nim mieszkańcy różnych krajów. Jeżeli potrafisz płynnie rozmawiać po angielsku, to duża szansa, że porozumiesz się ze swoim pracodawcą. Wiele jednak zależy od charakteru pracy, jaką zamierzasz podjąć. W przypadku obsługi klientów, czyli pracy z klientami, znajomość wyłącznie angielskiego może być niewystarczająca.

Choć angielski jest jednym z najpopularniejszych języków świata, to nie można zapomnieć, że są osoby, które nie posługują się nim. Czy takie osoby mają szansę zdobyć zatrudnienie? W tym przypadku rzeczywiście jest problem. Jeżeli nie znasz żadnego języka obcego, tu musisz się liczyć z tym, że nie będziesz mógł liczyć na dobrze płatną pracę, będziesz też wykonywał najprostsze prace. Oznacza to, że zajęcie znajdziesz np. w gospodarstwach rolnych czy w magazynach.


Jak szukać pracy bez znajomości języka?

Znając język obcy, możesz pokusić się o wyjazd za granicę i szukanie pracodawcy na miejscu. Gdy jednak nie znasz języka obcego, to takie posunięcie jest bardzo ryzykowne. Lepszym rozwiązaniem będzie wówczas skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych podmiotów, które zajmują się pośrednictwem. O jakich mowa?

Część działających na rynku agencji zatrudnienia trudni się głównie wysyłaniem pracowników za granicę. Większość stawia na kompleksową pomoc osobom zainteresowanym. Mowa tu głównie o takich, które – poza znalezieniem pracodawcy potrzebującego pracownika – pomagają również w zorganizowaniu transportu czy wynajmie mieszkania. Większość agencji ma również w kraju, do którego wysyła pracowników, koordynatorów. Kto to taki? To osoby posługujące się biegle co najmniej dwoma językami obcymi tak, by móc pomóc pracownikom wówczas, gdy potrzebują oni tego.


Zainwestuj w naukę, by zarabiać jeszcze lepiej

Nawet jeżeli nie znasz języka obcego, to możesz liczyć na zatrudnienie. Pamiętaj jednak o tym, że twoje szanse na lepszą posadę wzrosną, jeżeli zdecydujesz się zapisać na kurs językowy. W zależności od agencji, z którą nawiążesz współpracę, możesz liczyć na to, że pomoże ci ona w nauce języka – część organizuje kursy językowe dla swoich pracowników.

Kiedy z pewnością musisz postawić na znajomość języka? Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy zamierzasz zostać w danym kraju dłużej. Wówczas umiejętność porozumiewania się w danym języku pozwoli ci nie tylko zdobyć lepszą pracę, lecz także załatwić sprawy np. w urzędach bez konieczności szukania pomocy u tłumacza.

To może Cię również zainteresować

CV po niemiecku - co powinno zawierać?

Podziel się

8 komentarzy

Sebastian

Sebastian

Agencje rekrutacyjne umożliwiają pracownikom, którzy chcą rozpocząć pracę w nowej branży, zdobywanie doświadczenia za granicą. Trzeba tylko wybierać najlepsze podmioty działające na rynku.
jóżef

jóżef

Myślę, że wielu pracodawców szukających ludzi w Polsce zaje sobie z tego sprawę. Nie powinno się tym przejmować.
Dino

Dino

Nie znam języka niemieckiego, ale znam super język angielski. Jadąc do pracy do Niemiec, nie miałem nigdy problemu w porozumiewaniu się w trakcie pracy. Z Niemcami mówiłem po angielsku, bo ten język tam każdy zna.
Krzychu

Krzychu

Napewno na szparagach albo innym zbieractwie. Wiele firm także zatrudnia fizycznych bez znajomości. Trzeba szukać a z pewnością się coś znajdzie.
Henryk

Henryk

Uważam osobiście, że jeżeli ktoś pragnie pracować w Niemczech, to powinien najlepiej znać język niemiecki. Może też być to język angielski. Osobiście nie radzę tam wyjeżdżać , kto nie potrafi języka niemieckiego lub angielskiego. Udajcie się do agencji pracy, która zajmuje się znalezieniem pracy w Niemczech.
ganda

ganda

Znalezienie pracy może być wyzwaniem samym w sobie, ale znalezienie pracy w obcym kraju - gdzie nie znasz języka, zwyczajów i przepisów - to zupełnie inna sprawa.
Deutschalnd

Deutschalnd

Rzekome agencje pośrednictwa pracy są zatrzymywane przez zagranicznych klientów w celu pozyskiwania doświadczonych specjalistów i opłacania świadczonych usług.
Florian

Florian

Prace na budowie i inne fizyczne nie wymagają od pracowników znajomości języka. Wystarczy, że brygadzista i inni wyżej znają. Praca to praca, ale owszem przyda się język w każdym kraju.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.