Twoje wsparcie w rekrutacji

Kalendarz: dzienny, tygodniowy czy miesięczny?

Kalendarz: dzienny, tygodniowy czy miesięczny?
Końcówka roku to czas, gdy półki w księgarniach zapełniają się kalendarzami. Większość osób w pierwszym dniu nowego roku właśnie do kalendarza wpisuje swoje noworoczne postanowienia w nadziei, że każdego dnia będzie sobie o nich przypominała. By jednak zakup kalendarza był trafny, warto wiedzieć, jakie rodzaje kalendarzy są dostępne w sprzedaży i czym różnią się one miedzy sobą.

Kalendarze dzienne – gdy masz mnóstwo spotkań

Wśród kalendarzy dostępnych w księgarniach najpopularniejszymi są kalendarze dziennie. W ich przypadku każda strona to inny dzień roku. Poręczne i bez problemu mieszczące się do plecaka, torebki czy aktówki są kalendarze formatu A5. W zależności od producenta, kalendarz dzienny może posiadać dodatkowy notes, skorowidz teleadresowy czy część informacyjną.

Komu przyda się kalendarz dzienny? Powinieneś po taki sięgnąć, jeżeli twój dzień pracy jest wypełniony spotkaniami lub prowadzisz wirtualne biuro i musisz zadbać o sprawy swoich klientów. Wówczas strona A5 powinna być wystarczają, by zanotować wszystkie spotkania i tym samym o żadnym nie zapomnieć.


Kalendarze tygodniowe – gdy lubisz planować

Poza kalendarzami dziennymi na rynku można znaleźć kalendarze tygodniowe. Podstawową różnicą w stosunku do wyżej omówionych jest to, że są one znacznie cieńsze – zawierają najczęściej ok. 100 stron. Tydzień w takim kalendarzu znajduje się na dwóch stron, dzięki czemu możesz sporządzać notatki na cały tydzień i tuż po otworzeniu kalendarza przeczytasz, co zrobiłeś i co jeszcze na ciebie czeka.

Po kalendarz tygodniowy powinieneś sięgnąć wówczas, gdy lubisz planować cały tydzień już w poniedziałek. Z uwagi jednak na mniejszą ilość miejsca na notatki, będziesz musiał ograniczyć się do zapisywania tylko najważniejszych informacji.


Kalendarze miesięczne również się przydają

Ten rodzaj kalendarzy najczęściej jest dostępny jako kalendarz na ścianę, choć na rynku są firmy, które oferują zakup takich w postaci książkowej. Kalendarze miesięczne pozwalają zaplanować cały miesiąc z góry. W przypadku kalendarzy w wersji książkowej, miesiąc jest przedstawiony na dwóch stronach – na zapiski nie ma wiele miejsca, dzięki czemu zapiszesz tylko to, co najważniejsze.

To Cię powinno też zainteresować: Biurko - jak powinno wyglądać twoje?

Miesięczne kalendarze możesz wykorzystać m.in. do tego, by zapisywać istotne dla siebie wydarzenia, np. spotkania zawodowe, spotkania ze znajomymi czy imieniny. Prowadzenie takiego kalendarza, choćby z uwagi na możliwość zapisywania tylko najważniejszych informacji, nie zajmuje wiele czasu.

kalendarz online dla pracowników


A może fotokalendarz?

W ostatnich latach drukarnie prześcigają się w pomysłach na nowoczesne, interesujące kalendarze. Przykładem są fotokalendarze. To terminarze w formie książkowej (lub do postawienia na biurko czy powieszenia na ścianę), które poza miejscem na notatki przy konkretnych datach zawierają również kolorowe zdjęcia twoich bliskich.

Fotokalendarze są droższe niż tradycyjne kalendarze, bo spersonalizowane. Idealnie nadają się na prezent, pozwalają na prowadzenie zapisków w miejscu, które wyróżnia się choćby przez zdjęcia bliskich.

Poza wyborem formatu kalendarza i rozkładu musisz zdecydować również, czy chcesz kalendarz szyty czy też na spirali.

Oceń ten wpis
Kalendarz: dzienny, tygodniowy czy miesięczny?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Gong24
2019-12-11, 13:50
W dobie internetu możliwości na kalendarze jest bardzo wiele. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Każdy może inaczej podchodzić do tego tematu.
Kinga
2019-05-21, 14:54
Przydatne informacje o kalendarzach. Tam najlepiej wpisywać, aby nie zapomnieć kto ma kiedy imieniny czy urodziny. Kup najlepiej kalendarz na cały rok.
Gomez
2019-05-07, 18:01
Najgorszym podejściem, jakie może podjąć firma, jest przyciągnięcie osób podejmujących ryzyko. Grunt to aby pracownik każdy wyznaczył sobie cel i realizował go zgodnie z grafikiem.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.