Kalendarze dzienne – gdy masz mnóstwo spotkań
Wśród kalendarzy dostępnych w księgarniach najpopularniejszymi są kalendarze dziennie. W ich przypadku każda strona to inny dzień roku. Poręczne i bez problemu mieszczące się do plecaka, torebki czy aktówki są kalendarze formatu A5. W zależności od producenta, kalendarz dzienny może posiadać dodatkowy notes, skorowidz teleadresowy czy część informacyjną.
Komu przyda się kalendarz dzienny? Powinieneś po taki sięgnąć, jeżeli twój dzień pracy jest wypełniony spotkaniami lub prowadzisz wirtualne biuro i musisz zadbać o sprawy swoich klientów. Wówczas strona A5 powinna być wystarczają, by zanotować wszystkie spotkania i tym samym o żadnym nie zapomnieć.
Kalendarze tygodniowe – gdy lubisz planować
Poza kalendarzami dziennymi na rynku można znaleźć kalendarze tygodniowe. Podstawową różnicą w stosunku do wyżej omówionych jest to, że są one znacznie cieńsze – zawierają najczęściej ok. 100 stron. Tydzień w takim kalendarzu znajduje się na dwóch stron, dzięki czemu możesz sporządzać notatki na cały tydzień i tuż po otworzeniu kalendarza przeczytasz, co zrobiłeś i co jeszcze na ciebie czeka.
Po kalendarz tygodniowy powinieneś sięgnąć wówczas, gdy lubisz planować cały tydzień już w poniedziałek. Z uwagi jednak na mniejszą ilość miejsca na notatki, będziesz musiał ograniczyć się do zapisywania tylko najważniejszych informacji.
Kalendarze miesięczne również się przydają
Ten rodzaj kalendarzy najczęściej jest dostępny jako kalendarz na ścianę, choć na rynku są firmy, które oferują zakup takich w postaci książkowej. Kalendarze miesięczne pozwalają zaplanować cały miesiąc z góry. W przypadku kalendarzy w wersji książkowej, miesiąc jest przedstawiony na dwóch stronach – na zapiski nie ma wiele miejsca, dzięki czemu zapiszesz tylko to, co najważniejsze.
Miesięczne kalendarze możesz wykorzystać m.in. do tego, by zapisywać istotne dla siebie wydarzenia, np. spotkania zawodowe, spotkania ze znajomymi czy imieniny. Prowadzenie takiego kalendarza, choćby z uwagi na możliwość zapisywania tylko najważniejszych informacji, nie zajmuje wiele czasu.
A może fotokalendarz?
W ostatnich latach drukarnie prześcigają się w pomysłach na nowoczesne, interesujące kalendarze. Przykładem są fotokalendarze. To terminarze w formie książkowej (lub do postawienia na biurko czy powieszenia na ścianę), które poza miejscem na notatki przy konkretnych datach zawierają również kolorowe zdjęcia twoich bliskich.
Fotokalendarze są droższe niż tradycyjne kalendarze, bo spersonalizowane. Idealnie nadają się na prezent, pozwalają na prowadzenie zapisków w miejscu, które wyróżnia się choćby przez zdjęcia bliskich.
Poza wyborem formatu kalendarza i rozkładu musisz zdecydować również, czy chcesz kalendarz szyty czy też na spirali.
To może Cię również zainteresować