!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Agencje pracy i praca za granicą

Rok w Japonii bez większych kosztów? To możliwe! Poznaj rządowe programy!

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 13 głosów

13 głosów

7 komentarzy

Rok w Japonii bez większych kosztów? To możliwe! Poznaj rządowe programy!
Kraj kwitnącej wiśni kojarzy się z otwartymi, pracowitymi ludźmi. Turystów przyciąga azjatycka egzotyka, a specjalistów dobre wynagrodzenie oferowane w większości firm i możliwość rozwoju. Jeżeli jesteś zainteresowany poznaniem Japonii, to powinieneś wiedzieć o związanych z nią rządowych programach.

W Polsce funkcjonuje wiele programów skierowanych do ludzi młodych, którzy chcą przygotować się do pracy zawodowej. Jako przykłady warto wskazać staże i praktyki. By starać się o ten pierwszy, wystarczy złożyć stosowny wniosek do jednego z urzędów pracy. Praktyki kojarzą się głównie ze studentami, ale odbyć może je każdy zainteresowany. Zarówno staże, jak i praktyki pozwalają na lepsze poznanie wybranego zawodu i zorientowanie się, jak wygląda praca w danej firmie czy branży. To jednak nie wszystkie możliwości.


Japonia w zasięgu ręki

Osoby zamierzające w przyszłości wyjechać do pracy za granicę, powinny zorientować się w warunkach panujących w docelowym kraju. Pomocą służą liczne fora internetowe, na których zainteresowani wymieniają się poglądami i wiadomościami. Nic jednak nie zastąpi wizyty w wybranym państwie. Gdy mowa o ludziach młodych, którzy jeszcze się uczą lub dopiero wchodzą na rynek pracy, koszty takiego wyjazdu mogą być bardzo duże. Stąd też pomysł Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

W dniu 11 lipca bieżącego roku weszło w życie porozumienie między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Japonii. Kraje porozumiały się w zakresie wdrożenia Programu „Zwiedzaj i Pracuj”. Osoby zainteresowane wyjazdem do Japonii w celach turystycznych i zawodowych mogą to zrobić z pomocą wspominanego Ministerstwa.


Dla kogo ten Program?

Program „Zwiedzaj i pracuj” jest skierowany do osób młodych (w wieku od 18 do 30 lat), które chcą wyjechać do Japonii głównie w celach turystycznych. Wyjeżdżając, mogą oni poznać kulturę tego kraju oraz zorientować się, jak wygląda tamtejszy rynek pracy. Dzięki temu mogą sprawdzić swoje szanse na odnalezienie się w jednym z japońskich miast.

Szczegóły programu znajdują się na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Droga do uzyskania wizy jest otwarta dla osób młodych, które posiadają paszport i środki wystarczające na zakup biletu. Istotne jest również to, by osoba wyjeżdżająca wykupiła ubezpieczenie zdrowotne, które będzie obejmowało leczenie szpitalne.


Za granicą przez rok

Osoby zainteresowane wyjazdem do Japonii powinny wiedzieć, że mogą tam spędzić aż rok czasu. Warto też pamiętać, że zwiedzanie i poznawanie japońskich miast, kultury i stylu życia można połączyć z pracą zarobkową. To świetna szansa nie tylko dla tych, którzy są zainteresowani wyjazdem do pracy, lecz także dla tych, którzy chcą nauczyć się języka japońskiego.

Co należy zrobić, by wyjechać? Osoby zainteresowane muszą skontaktować się z Ambasadą Japonii w Warszawie. Jej pracownicy udzielają odpowiedzi na pytania i pomagają w dopełnieniu wszystkich formalności związanych z wyjazdem.

Podziel się

7 komentarzy

Renata

Renata

Bardzo ciekawy kierunek, ciekawe ile ludzi z Polski pracuje tam tymczasowo, w końcu to trochę dalej leży niż np. Anglia.
yeti

yeti

Japonia to kraj gdzie praca jest w cenie i cenią dobrych pracowników. Chyba jednak mało ludzi z pl tam trafia.
Henio

Henio

Mam kolegę w KIOTO robi i mieszka tam już kilka lat. Szukają tam specjalistów wielu branży. Bez problemu da się tam wdrożyć.
Alka

Alka

Ciekawy artykuł. Nie wiedziałam, że jest taki program „Zwiedzaj i pracuj”. Nie mam jeszcze 30 lat, władam kilkoma językami obcymi i to biegle- pomyślę o tej Japonii.
Denar

Denar

Nic dziwnego, że wiele organizacji decyduje się na outsourcing rekrutacji do tych specjalistycznych biur. Fajnie jest połączyć w Japonii przyjemne z pożytecznym itp.
Kasia

Kasia

Dzisiaj dla tych najlepszych oczywiście jest coraz więcej programów gdzie można np. być na stażu w ciekawym egzotycznym dla nas kraju. Taka Japonia bardzo fajna.
Hilary C.

Hilary C.

Fajnie, kiedyś dla młodych tego nie było. Praca za granicą połączona ze zwiedzaniem innej kultury może być idealnym rozwiązaniem. Piszcie tutaj więcej o takich programach, córka może skorzysta ;)

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.