Rok w Japonii bez większych kosztów? To możliwe! Poznaj rządowe programy!

Rok w Japonii bez większych kosztów? To możliwe! Poznaj rządowe programy!
Kraj kwitnącej wiśni kojarzy się z otwartymi, pracowitymi ludźmi. Turystów przyciąga azjatycka egzotyka, a specjalistów dobre wynagrodzenie oferowane w większości firm i możliwość rozwoju. Jeżeli jesteś zainteresowany poznaniem Japonii, to powinieneś wiedzieć o związanych z nią rządowych programach.

W Polsce funkcjonuje wiele programów skierowanych do ludzi młodych, którzy chcą przygotować się do pracy zawodowej. Jako przykłady warto wskazać staże i praktyki. By starać się o ten pierwszy, wystarczy złożyć stosowny wniosek do jednego z urzędów pracy. Praktyki kojarzą się głównie ze studentami, ale odbyć może je każdy zainteresowany. Zarówno staże, jak i praktyki pozwalają na lepsze poznanie wybranego zawodu i zorientowanie się, jak wygląda praca w danej firmie czy branży. To jednak nie wszystkie możliwości.


Japonia w zasięgu ręki

Osoby zamierzające w przyszłości wyjechać do pracy za granicę, powinny zorientować się w warunkach panujących w docelowym kraju. Pomocą służą liczne fora internetowe, na których zainteresowani wymieniają się poglądami i wiadomościami. Nic jednak nie zastąpi wizyty w wybranym państwie. Gdy mowa o ludziach młodych, którzy jeszcze się uczą lub dopiero wchodzą na rynek pracy, koszty takiego wyjazdu mogą być bardzo duże. Stąd też pomysł Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

W dniu 11 lipca bieżącego roku weszło w życie porozumienie między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Japonii. Kraje porozumiały się w zakresie wdrożenia Programu „Zwiedzaj i Pracuj”. Osoby zainteresowane wyjazdem do Japonii w celach turystycznych i zawodowych mogą to zrobić z pomocą wspominanego Ministerstwa.


Dla kogo ten Program?

Program „Zwiedzaj i pracuj” jest skierowany do osób młodych (w wieku od 18 do 30 lat), które chcą wyjechać do Japonii głównie w celach turystycznych. Wyjeżdżając, mogą oni poznać kulturę tego kraju oraz zorientować się, jak wygląda tamtejszy rynek pracy. Dzięki temu mogą sprawdzić swoje szanse na odnalezienie się w jednym z japońskich miast.

Szczegóły programu znajdują się na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Droga do uzyskania wizy jest otwarta dla osób młodych, które posiadają paszport i środki wystarczające na zakup biletu. Istotne jest również to, by osoba wyjeżdżająca wykupiła ubezpieczenie zdrowotne, które będzie obejmowało leczenie szpitalne.


Za granicą przez rok

Osoby zainteresowane wyjazdem do Japonii powinny wiedzieć, że mogą tam spędzić aż rok czasu. Warto też pamiętać, że zwiedzanie i poznawanie japońskich miast, kultury i stylu życia można połączyć z pracą zarobkową. To świetna szansa nie tylko dla tych, którzy są zainteresowani wyjazdem do pracy, lecz także dla tych, którzy chcą nauczyć się języka japońskiego.

Co należy zrobić, by wyjechać? Osoby zainteresowane muszą skontaktować się z Ambasadą Japonii w Warszawie. Jej pracownicy udzielają odpowiedzi na pytania i pomagają w dopełnieniu wszystkich formalności związanych z wyjazdem.

Oceń ten wpis
Rok w Japonii bez większych kosztów? To możliwe! Poznaj rządowe programy!
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Henio
2019-12-03, 12:26
Mam kolegę w KIOTO robi i mieszka tam już kilka lat. Szukają tam specjalistów wielu branży. Bez problemu da się tam wdrożyć.
Alka
2019-05-16, 15:04
Ciekawy artykuł. Nie wiedziałam, że jest taki program „Zwiedzaj i pracuj”. Nie mam jeszcze 30 lat, władam kilkoma językami obcymi i to biegle- pomyślę o tej Japonii.
Denar
2019-05-08, 18:11
Nic dziwnego, że wiele organizacji decyduje się na outsourcing rekrutacji do tych specjalistycznych biur. Fajnie jest połączyć w Japonii przyjemne z pożytecznym itp.
Kasia
2019-05-02, 11:21
Dzisiaj dla tych najlepszych oczywiście jest coraz więcej programów gdzie można np. być na stażu w ciekawym egzotycznym dla nas kraju. Taka Japonia bardzo fajna.
Hilary C.
2019-04-01, 12:58
Fajnie, kiedyś dla młodych tego nie było. Praca za granicą połączona ze zwiedzaniem innej kultury może być idealnym rozwiązaniem. Piszcie tutaj więcej o takich programach, córka może skorzysta ;)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.