!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Pieczątka firmowa - zbędny gadżet?

10 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 6 głosów

6 głosów

6 komentarzy

Pieczątka firmowa - zbędny gadżet?
Najczęściej są małe, poręczne, wykonane z wysokiej jakości materiałów i pozwalają na wykonanie tysięcy odbitek. Pieczątki, bo o nich mowa, są używane głównie przed przedsiębiorców. Choć nie ma wymogu posiadania ich przez właścicieli firm, wielu zastanawia się, czy nie warto w taką zainwestować.

W branży stemplarskiej działa wiele firm i oferują one różne produkty. Wystarczy wskazać, że poszczególne pieczątki, które można nabyć, różnią się wielkością, użytym materiałem wykończeniowym czy trwałością. To, czy i na jaką pieczątkę zdecyduje się zainteresowany właściciel firmy, zależy wyłącznie od niego – nie ma prawnego przymusu posiadania pieczątki przez przedsiębiorcę. Z drugiej strony dobra pieczątka firmowa to więcej niż tylko gadżet.


Podziały pieczątek. Czy to istotne?

Zasadniczo pieczątki można podzielić, biorąc pod uwagę choćby zastosowaną przy produkcji technologię. Ta ma znaczenie, bo od niej zależy wytrzymałość produktu. Droższe pieczątki, które powstały w parkach produkcyjnych uznanych w branży stemplarskiej firm, można użytkować dłużej niż wyrób pochodzący z chińskich fabryk.

Poza jakością pieczątki istotne są dane, jakie zostaną na niej zamieszczone. Przedsiębiorca ma sporo możliwości, powinien jednak pamiętać o tym, do czego służy pieczątka – będzie ją użytkował na co dzień, by nie wypełniać np. formularza czy wniosku. Z tego względu dane nie mogą być przypadkowe – powinny znaleźć się tam najważniejsze.


Jakie dane na pieczątce?

Zakładając firmę, konieczne jest pamiętanie o dopełnieniu formalności. W przypadku określenia danych mających znaleźć się na pieczątce, niezbędne jest zwrócenie uwagi na przepisy tak, by pieczątka była nie tylko gadżetem, ale przede wszystkim przydatnym produktem, po który przedsiębiorca będzie mógł sięgać stosunkowo często.

Jakie dane powinny znaleźć się na firmowej pieczątce? Jest ich sporo. Poza nazwą firmy, niezbędne jest podanie imienia i nazwiska przedsiębiorcy. Zdecydowana większość przedsiębiorców decyduje się również na podanie danych adresowych firmy i numeru NIP. Na starszych pieczątkach znajduje się numer REGON, ale dziś zdecydowana większość klientów rezygnuje z jego podawania.

Wymienione dane są podstawowe, by firmowa pieczątka spełniała ona swoje zadania. Nie oznacza to jednak, że nie można umieścić na niej dodatkowych informacji. Przeciwnie – przedsiębiorcy mogą zdecydować się na podanie np. numeru telefonu czy adresu firmowej strony internetowej. Na pieczątkach pojawiają się również adresy poczty elektronicznej. To, jakie dane zdecyduje się podać właściciel firmy, powinno zostać przez niego dokładnie przemyślane.


Tak czy nie dla firmowej pieczątki?

Komu przyda się firmowa pieczątka? Z pewnością przedsiębiorcom prowadzącym stacjonarną działalność gospodarczą. Mając kontakt z klientami, może zdarzyć się, że w firmie zabraknie np. wizytówek. Wówczas zamiast odręcznie wypisywać dane firmy, wystarczy postawić pieczątkę. Z drugiej strony również przedsiębiorcy koncentrujący się na prowadzeniu działalności głównie w sieci mogą na co dzień korzystać z pieczątki, przygotowując np. dokumenty dla klientów.

Firmowa pieczątka ułatwia załatwienie wielu formalności i może być wykorzystywana przez przedsiębiorcę na co dzień. To jednak, czy właściciel firmy zdecyduje się na korzystanie z niej, zależy wyłącznie od niego. Warto przeanalizować wszystkie za i przeciw, by zdecydować, czy ten produkt przyda się w firmie.

Podziel się

6 komentarzy

Sebastian Czak

Sebastian Czak

Ja posiadam takie pieczątki i nigdy się z nimi nie rozstaję.
dugi

dugi

Jak dla mnie pieczątkę warto mieć tym bardziej gdy papierków jst wiele i np. by trzeba było ciągle pisać.
podpis

podpis

Nie zaszkodzi mieć takiej pieczątki, tym bardziej że teraz jej wykonanie jest bardzo proste. Ja mam kilka pieczątek i uważam to za wielkie ułatwienie.
Lidzia

Lidzia

Warto mieć firmową pieczątkę. Można ja wyrobić bardzo szybko. Powinna pieczątka być trwała i na niej muszą być zgodnie z przepisami wszystkie potrzebne dane firmy.
Danka

Danka

Mimo wszystko pieczątka dodaje powagi oraz w wielu przypadkach ułatwia jakby pacę z dużą ilością dokumentów. Dzisiaj wyrobienie jej nie wymaga wysiłku i robi się ją 1 dzień.
Odda

Odda

Każda firma powinna mieć pieczątkę. Jej wykonanie jest proste a mimo wszystko te wszystkie tradycyjne rzeczy dają dobre działania zarówno reklamowe jak i prestiżowe.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.