!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Punkt rozwoju firmy

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 22 głosy

22 głosy

7 komentarzy

Punkt rozwoju firmy
Współczesny pracownik wykonuje niejednokrotnie pracę, która jest ponad jego siły. Chcąc zatrudnić dobrych pracowników i rozwijać firmę, niezbędne jest inwestowanie w nowoczesne technologie. Służbowy sprzęt i narzędzia ułatwiające pracę są zupełną podstawą dobrze wyposażonego przedsiębiorstwa.

Współczesny pracownik ma wiele obowiązków. Czasem z trudnością przychodzi mu pogodzenie życia prywatnego z zawodowym. W tym drugim często brakuje mu odpowiednich, nowoczesnych narzędzi, które mogłyby usprawnić jego pracę. Właśnie w związku z tym coraz więcej pracodawców zauważa, że konieczne jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom swoich podwładnych i wyposażenie ich biurek w nowoczesne sprzęty. W jakiś sposób efektywnie zarządzać pracą zatrudnionych i jednocześnie rozwijać firmę? Okazuje się, że technologia przychodzi tu z pomocą. Wskazać można na różnorodne urządzenia, narzędzia, programy czy aplikacje, które pomagają uporządkować dzień pracy w firmie.

Kreatywny umysł

Trudno, aby pracownicy byli kreatywni, gdy ich myśli są zaprzątnięte zadaniami organizacyjnymi, które muszą wykonać w firmie. Tu z pomocą przychodzi wiele nowoczesnych programów i aplikacji. Część z nich to połączenie organizera z kalendarzem. Dostęp do takiego narzędzia mogą mieć przy tym wszyscy zatrudnieni. W ten sposób możliwe jest koordynowanie spotkań, ustalanie ważnych dat czy godzin, podczas których omawiane będą poszczególne projekty. Warto przy tym zauważyć, że takie narzędzia uwalniają umysł pracownika ? nie musi on pamiętać o wszystkim ? wystarczy, że przynajmniej raz dziennie do nich zajrzy i sprawdzi, co musi zrobić.

W grupie jest siła

Projekty grupowe mają to do siebie, że każdy członek zespołu otrzymuje konkretne zadanie do wykonania. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wszyscy wiedzieli, co mają robić. Tu również przydadzą się nowoczesne narzędzia i programy, za pomocą których można ustalać plan dnia przydzielać zadania. Ponownie ? dostęp do takiej aplikacji powinni mieć wszyscy pracownicy. Dla szefa to również narzędzie, za pomocą którego może sprawdzać swoich podwładnych, przydzielać nowe zadania, które muszą być wykonane natychmiast. Wiele współczesnych firm nie wyobraża sobie działania właśnie bez takich aplikacji. Część z nich jest przy tym nieodpłatna i dedykowana właśnie przedsiębiorcom ? oznacza to, że de facto potężne narzędzie można otrzymać zupełnie bezpłatnie.

Do 40 minut dziennie w kieszeni

Pracownik, który przychodzi do pracy musi uruchomić nie tylko komputer, ale również wszystkie programy, z których korzysta w swojej codziennej pracy. Na rynku pojawiły się nowoczesne aplikacje, dzięki którym można zaoszczędzić nawet do 40 minut dziennie. Wystarczy, że wprowadzi się automatyczne ustawienia ? komputer zostanie uruchomiony o określonej godzinie, załadowane zostaną zakładki czy też istotne programy. Inteligentne aplikacje również logują do systemu pracownika ? nie musi on tych czynności wykonywać ręcznie. Oszczędności czasowe są przy tym bardzo duże ? około 40 minut dziennie. To dłuższa przerwa w pracy lub możliwość wykonania dodatkowych zadań.

Optymalizacja kosztów

Niezwykle ważne jest korzystanie z nowoczesnych narzędzi wówczas, gdy firma zatrudnia elastycznie, zaś pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki w domowym zaciszu. W takiej sytuacji świetnie sprawdzają się m.in. chmury. Dzięki nim można dzielić się dokumentami, spostrzeżeniami czy też wymieniać się informacjami istotnymi dla aktualnie realizowanego projektu. Takie aplikacje ułatwiają pracę i pozwalają zaoszczędzić zarówno pieniądze (które należałoby wydać na rozmowy telefoniczne np. z podwładnymi, stałe utrzymanie powierzchni biurowej) i czas (nie jest konieczne spotykanie się z pracownikami w biurze).

Podziel się

7 komentarzy

andzia

andzia

Rozwój musi być planowany i te cele krok po kroku trzeba realizoać.
Pantera

Pantera

To wszystko prawda. W grupie jest siłą lecz ta grupa musi być ze sobą dobrze zmotywowana. To ciekawa opcja.
Debian

Debian

Konsultanci analizują biznes, identyfikują problemy i oferują rozwiązania. Aby być konkurencyjnym, musisz się specjalizować w określonej dziedzinie.
Jadwiga

Jadwiga

Punkt rozwoju firmy. Artykuł dla fachowców, ale ok..........
Tom12

Tom12

Wszystko trzeba rozłożyć na dany okres i realizować wyznaczone cele i wtedy ma się rękę i widać co poszło dobrze, a co nie tak. Można wtedy korygować zmiany.
Inka

Inka

Dobre zaplanowanie czasu pracy oraz oszczędzanie na drobnych rzeczach pozwoli bardziej optymalnie działać każdej firmie. Bardzo dobrze zrealizować to jak najszybciej.
Kuba

Kuba

Dobrze prosperujące firmy zawsze mają plan działania i jeżeli wprowadzają nowości ulepszając swoje usługi czy produkt to jest to jak najbardziej pozytywna sprawa.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.