Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 4143        SUBSKRYBUJE: 7518
Tematy, które interesują czytelników:  Systemy czasu pracy, Certyfikaty językowe, Ergonomia, Coworking, Kiedy zus wypłaca chorobowe

Punkt rozwoju firmy

Punkt rozwoju firmy
Współczesny pracownik wykonuje niejednokrotnie pracę, która jest ponad jego siły. Chcąc zatrudnić dobrych pracowników i rozwijać firmę, niezbędne jest inwestowanie w nowoczesne technologie. Służbowy sprzęt i narzędzia ułatwiające pracę są zupełną podstawą dobrze wyposażonego przedsiębiorstwa.

Współczesny pracownik ma wiele obowiązków. Czasem z trudnością przychodzi mu pogodzenie życia prywatnego z zawodowym. W tym drugim często brakuje mu odpowiednich, nowoczesnych narzędzi, które mogłyby usprawnić jego pracę. Właśnie w związku z tym coraz więcej pracodawców zauważa, że konieczne jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom swoich podwładnych i wyposażenie ich biurek w nowoczesne sprzęty. W jakiś sposób efektywnie zarządzać pracą zatrudnionych i jednocześnie rozwijać firmę? Okazuje się, że technologia przychodzi tu z pomocą. Wskazać można na różnorodne urządzenia, narzędzia, programy czy aplikacje, które pomagają uporządkować dzień pracy w firmie.

Kreatywny umysł

Trudno, aby pracownicy byli kreatywni, gdy ich myśli są zaprzątnięte zadaniami organizacyjnymi, które muszą wykonać w firmie. Tu z pomocą przychodzi wiele nowoczesnych programów i aplikacji. Część z nich to połączenie organizera z kalendarzem. Dostęp do takiego narzędzia mogą mieć przy tym wszyscy zatrudnieni. W ten sposób możliwe jest koordynowanie spotkań, ustalanie ważnych dat czy godzin, podczas których omawiane będą poszczególne projekty. Warto przy tym zauważyć, że takie narzędzia uwalniają umysł pracownika ? nie musi on pamiętać o wszystkim ? wystarczy, że przynajmniej raz dziennie do nich zajrzy i sprawdzi, co musi zrobić.

W grupie jest siła

Projekty grupowe mają to do siebie, że każdy członek zespołu otrzymuje konkretne zadanie do wykonania. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wszyscy wiedzieli, co mają robić. Tu również przydadzą się nowoczesne narzędzia i programy, za pomocą których można ustalać plan dnia przydzielać zadania. Ponownie ? dostęp do takiej aplikacji powinni mieć wszyscy pracownicy. Dla szefa to również narzędzie, za pomocą którego może sprawdzać swoich podwładnych, przydzielać nowe zadania, które muszą być wykonane natychmiast. Wiele współczesnych firm nie wyobraża sobie działania właśnie bez takich aplikacji. Część z nich jest przy tym nieodpłatna i dedykowana właśnie przedsiębiorcom ? oznacza to, że de facto potężne narzędzie można otrzymać zupełnie bezpłatnie.

Do 40 minut dziennie w kieszeni

Pracownik, który przychodzi do pracy musi uruchomić nie tylko komputer, ale również wszystkie programy, z których korzysta w swojej codziennej pracy. Na rynku pojawiły się nowoczesne aplikacje, dzięki którym można zaoszczędzić nawet do 40 minut dziennie. Wystarczy, że wprowadzi się automatyczne ustawienia ? komputer zostanie uruchomiony o określonej godzinie, załadowane zostaną zakładki czy też istotne programy. Inteligentne aplikacje również logują do systemu pracownika ? nie musi on tych czynności wykonywać ręcznie. Oszczędności czasowe są przy tym bardzo duże ? około 40 minut dziennie. To dłuższa przerwa w pracy lub możliwość wykonania dodatkowych zadań.

Optymalizacja kosztów

Niezwykle ważne jest korzystanie z nowoczesnych narzędzi wówczas, gdy firma zatrudnia elastycznie, zaś pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki w domowym zaciszu. W takiej sytuacji świetnie sprawdzają się m.in. chmury. Dzięki nim można dzielić się dokumentami, spostrzeżeniami czy też wymieniać się informacjami istotnymi dla aktualnie realizowanego projektu. Takie aplikacje ułatwiają pracę i pozwalają zaoszczędzić zarówno pieniądze (które należałoby wydać na rozmowy telefoniczne np. z podwładnymi, stałe utrzymanie powierzchni biurowej) i czas (nie jest konieczne spotykanie się z pracownikami w biurze).

Oceń ten wpis
Punkt rozwoju firmy
Ocena: 3.5, liczba głosów: 22

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.