!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Pomysł na pracę - pokój zagadek

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 13 głosów

13 głosów

6 komentarzy

Pomysł na pracę - pokój zagadek
Escapy-roomy cieszą się ogromną popularnością – codziennie bawią się nim setki, jeżeli nie tysiące osób. Być może słyszałeś o pokojach zagadek, ale w miejscowości, w której mieszkasz nie ma takiego. A skoro tak, może czas założyć działalność gospodarczą i zacząć zarabiać na osobach, które są zainteresowane odgadywaniem zagadek.

Jak zacząć? Aby móc legalnie prowadzić pokój zabawek czy też tzw. escape room, musisz założyć działalność gospodarczą. Bez tego punktu się nie obejdzie – w przeciwnym razie będziesz prowadził działalność nielegalnie, a to jest zagrożone bardzo wysokimi karami pieniężnymi. Ponadto będziesz potrzebował dobrej lokalizacji na działalność gospodarczą.


Pokój zagadek – na czy to polega?

Zasady są proste – do pokoju wchodzi kilka osób, które w określonym czasie muszą rozwiązać zagadkę. Jeżeli to zrobią, otrzymają klucz i będą mogły wydostać się z pokoju. Na rozwiązanie zagadki mają najczęściej ok. 60 min. Ponieważ niektóre zagadki mogą być bardzo trudne, pracownicy takich miejsc przewidują podanie dwóch wskazówek (podpowiedzi). Aby było to możliwe, pokój, w który przebywają uczestnicy gry, musi zostać wyposażony m.in. w mikrofon i kamerę – pracownicy muszą mieć możliwość kontrolowania postępów zamkniętej drużyny.

Z powyższego opisu z pewnością wiesz, czego potrzebujesz. Pokoje nie muszą być duże, może być ich też kilka – w ten sposób z pokoju zagadek będzie mogło skorzystać jednocześnie kilka grup, a ty zwiększysz swoje zyski. Patrząc zatem od strony wyposażenia, które będzie ci potrzebne na starcie, to nie jest ono naprawdę nieznaczne, a największe koszty poniesiesz w związku z wynajmem pomieszczenia, które zagospodarujesz pod prowadzoną działalność gospodarczą.
Oczywiście nie obejdzie się również bez przygotowania scenariusza, który będzie podstawą zabawy. Z tym nie będziesz miał problemu, jeżeli jesteś miłośnikiem gier czy to planszowych, czy też komputerowych. Jeżeli nie jesteś kreatywny, możesz zlecić to zadanie osobom trzecim.


Jak szukać klientów?

Ponieważ aktualnie pokoje zagadek są bardzo popularne, nie powinieneś mieć większego problemu, aby znaleźć zainteresowanych. Promocję takiej firmy możesz też zrobić bardzo niskim kosztem – wystarczy, że wykorzystasz media społecznościowe, postawisz na reklamę na lokalnych portalach internetowych.

Poza klientami indywidualnymi, ofertę możesz przygotować również z myślą o szkołach czy firmach. Szczególne te ostatnie mogą być zainteresowane nawiązaniem współpracy. Dlaczego? Bo taka zabawa to świetny sposób, aby załoga jeszcze lepiej się poznała lub też odprężyła, pracując w grupie. Duże firmy mogą nawet badać w ten sposób zachowania poszczególnych pracowników, odpowiadając w ten sposób na pytanie, kto jest liderem, kto zaś woli się nie udzielać, ale wspiera swoją drużynę, udzielając cennych wskazówek.


Czy na tym można zarobić?

Ten biznes jest stosunkowo nowy, co oznacza, że zainteresowanie nim jest bardzo duże. Możesz zatem zarobić, ale pamiętaj, że zgromadzenie grupy osób, zajmuje sporo czasu. Większość osób w ciągu dnia pracuje, a na takie wyjście może sobie pozwolić popołudniami lub weekendami. Z tego względu nie licz, że będzie to główny biznes, z którego będziesz mógł czerpać wystarczająco duże dochody, aby utrzymać firmę.

Jeżeli myślisz o pokoju zagadek jako dodatkowym biznesie, to zdecydowanie dobrze trafiłeś. Z takim nastawieniem nie rozczarujesz się, a będziesz mógł dodatkowo zarobić, promując przy tym logiczne myślenie i zabawę wymagającą współpracy.

To może Cię również zainteresować

Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Podziel się

6 komentarzy

Feel

Feel

Pomysłów jest multum na swoją działalność. Jednym się coś uda a innym nie - warto jednak czytać o tym.
Kuba

Kuba

Wiele pomysłów w realizacji jest ciekawych. Pytanie tylko jaka jest konkurencja i rzeczywiste dochody z tego tytułu.
Barbara

Barbara

Hehe pomysłów co nie miara jest ile ludzi. Warto o tym wiedzieć. Każdy pomysł wart realizacji jest gdy jest to opłacalne. To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich z innowacyjnymi pomysłami.
Olek

Olek

Pomysł na pracę - pokój zagadek. Escape Room - pokój zagadek i...dobry pomysł na biznes ... wymaga ogromnego nakładu pracy, zaangażowania i inwestycji finansowych. Coraz częściej firmy/osoby prywatne organizują pokoje zagadek i zapraszają do nich za stosowną opłatą. Pokój zagadek – na czy to polega? - wszytko napisane w tym artykule.
Olivier

Olivier

„Kiedy wsiadasz na samolot, jaka jest pierwsza rzecz, którą ci pokazują? Jak się z niego wydostać. Trzeba być przygotowanym na wszystkie opcje łącznie ze stratą.
Prima

Prima

Jeśli zysk netto Twojej firmy jest wyższy od zera, nie licząc kosztów sprzętu, a także podatków, wtedy Twoja firma przetrwa, ponieważ generuje trochę pieniędzy.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.