Oszczędności w firmie - w twojej również się znajdą!

Oszczędności w firmie - w twojej również się znajdą!
Prowadzenie firmy to wyzwanie również finansowe. Oszczędności są niezbędne, by przedsiębiorstwo mogło się prawidłowo rozwijać. Jeżeli jesteś właścicielem, sprawdź, na jakich płaszczyznach powinieneś szukać oszczędności.

Firma zapewnia utrzymanie nie tylko właścicielowi, lecz także zatrudnionym w niej pracownikom. By mogła się rozwijać, niezbędne są oszczędności, które zostaną wydane na inwestycje. Znalezienie tych w firmowej kasie bywa wyzwaniem – zdarza się, że firma nie może pochwalić się oszczędnościami. Gdzie zatem ich szukać?

Specjaliści podkreślają, że oszczędności w firmie można poszukiwać na wielu płaszczyznach i zachęcają do tego, by wykorzystać wszystkie dostępne możliwości. Jeżeli chcesz pozyskać środki na inwestycje, to sprawdź, czy w poniżej podanych obszarach nie znajdziesz sporych pieniędzy, które dotychczas były marnowane.


Zatrudnianie pracowników – czy wszyscy muszą mieć umowę o pracę?

Wielu pracodawców poszukiwania oszczędności w firmie rozpoczyna od pracowników. Rzeczywiście, tu oszczędności mogą być duże i wcale nie oznaczają cięć w wysokości wynagrodzeń poszczególnych zatrudnionych. Przeciwnie, rozpocząć należy od umów. Zdarza się, że pracownicy otrzymali umowy o pracę, choć wykonują pracę, która może być rozliczana na podstawie jednej z tańszych umów cywilnoprawnych.

Jeżeli chodzi o kwestie pracownicze, to eksperci zalecają ostrożność . Na tej płaszczyźnie z pewnością lepiej inwestować niż oszczędzać, bo inwestycja w zatrudnionych może się zwrócić w postaci zaangażowanych i lojalnych podwładnych.


Rachunki za energię. Czy mogą być niższe?

Być może podpisałeś umowę na dostawy energii elektrycznej, gdy operator był jeden. Dziś sytuacja wygląda inaczej – na rynku pojawiły się konkurencyjne podmioty. Efekt? Poszczególne firmy zaciekle walczą o klienta. Przejrzyj zatem podpisane umowy, sprawdź cenniki dostawców, skontaktuj się z wybranymi podmiotami. Być może po przeanalizowaniu twoich rachunków będą w stanie zaoferować ci lepsze warunki.

Z twojego punktu widzenia dostawca energii nie ma znaczenia – każdy wywiąże się ze współpracy. Dla firmy to zaś kolejna płaszczyzna, na której możesz skutecznie poszukiwać oszczędności. Zwróć przy tym uwagę, że twoje przedsiębiorstwo na zmianie dostawcy energii może wyłącznie zyskać.


Rachunki za internet i telefon

Tu oszczędności mogą być największe, zwłaszcza jeżeli firma zajmuje się działalnością usługową i takie narzędzia wykorzystuje na co dzień. Jak obniżyć wysokość rachunków za internet i telefon? Najlepiej zweryfikować swoją dotychczasową umowę i porównać zapisy znajdujące się w niej z cennikiem innych dostawców takich usług działających na rynku.

Podobnie jak w przypadku energii, powinieneś poprosić o przygotowanie ofert potencjalnych dostawców. Być może otrzymasz lepszą propozycję, a w firmowej kasie zostanie więcej pieniędzy.


Podstaw na… dobre ubezpieczenie

Ubezpieczenia to wciąż temat tabu w polskich firmach. Znaczący odsetek przedsiębiorców uważa zakup polisy za zbędny wydatek. Trudno się z tym zgodzić. Dobre ubezpieczenie może stworzyć solidne zaplecze finansowe, z którego będzie można skorzystać w sytuacji kryzysowej.

Kiedy koniecznie powinieneś pomyśleć o ubezpieczeniu? Wówczas, gdy zakupione przez ciebie urządzenia czy maszyny kosztowały wiele, a ich utrata czy usterki mogą skutecznie doprowadzić firmę na skraj bankructwa.

Oceń ten wpis
Oszczędności w firmie - w twojej również się znajdą!
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Judyta
2019-12-06, 12:05
Jeśli myślisz o założeniu firmy, prawdopodobnie masz już pojęcie o tym, co chcesz robić - ale ważne jest także przeliczenie wszystkiego w oparciu o kasę jaką trzeba wydać.
Jolka
2019-05-25, 11:41
Oszczędności w firmie - w twojej również się znajdą! Zgadzam się z tym. Mój pracodawca najpierw zatrudnia na umowę na czas próbny i już zyskuje na tym. Niektórym z początku daje minimalne wynagrodzenie. Niektórych zatrudnia na umowie zlecenie. Zwraca uwagę ile niszczą papieru jak drukują, bo się pomyli. W zależności co robi firma, w każdej można na czymś zaoszczędzić....
Wola
2019-05-03, 12:33
Jak wszystkie drobnostki się pozbiera to może nawet całkiem ciekawa oszczędność się pojawić. Dlatego w wielu firmach logistyka i działy hr mają spore zadanie by optymalizować to.
Borsa
2019-04-18, 19:15
Biorąc pod uwagę ilość zasobów finansowych we współczesnym świecie, znalezienie kapitału początkowego powinno być łatwe, zwłaszcza jeśli chcesz stworzyć skuteczny model biznesowy lub przejść przez rynek z produktem o minimalnej funkcjonalności.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.