Motywowanie pracowników

Korzyści Z Programów dla Pracowników - Multisport i Medicover Sport

20 lipca 2023

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 30 głosów

30 głosów

9 komentarzy
Korzyści Z Programów dla Pracowników - Multisport i Medicover Sport
Dowiedz się, jak korzyści dla pracowników, takie jak karnety na siłownię, karta Multisport, czy program Medicover Sport, wpływają na produktywność pracowników.

Rodzaje benefitów pracowniczych przyznanych przez pracodawcę zależą od wielu czynników. O jakich mowa? Poza wielkością firmy, znaczenie ma również to, o jakiej branży mowa i o jakiej grupie pracowników. Na pozapłacowe dodatki najczęściej mogą liczyć pracownicy, którzy są świetnie wykształceni, pracują na kluczowych dla firmy stanowiskach. Jest to zrozumiałe, bo właśnie tacy pracownicy są dla firmy szczególnie ważni.

Co pracownik chciałby otrzymać? Oczekiwania wobec benefitów.

Wiele powiedziano już na temat motywacji pracowników. Specjaliści, którzy zajmują się tym tematem wskazują, że nie zawsze tylko i wyłącznie dodatkowe pieniądze muszą motywować zatrudnionych do wydajniejszej pracy. Ich potrzeby zmieniają się dość często, zaś mądry pracodawca powinien nieustannie ze swoimi pracownikami rozmawiać, aby znaleźć tzw. złoty środek. Jest to przede wszystkim istotne, gdy mowa o kluczowych dla firmy pracownikach, którzy zajmują wysokie stanowisko lub posiadają szczególne umiejętności czy kwalifikacje. Z omawianego raportu wynika przy tym, że najwięcej zatrudnionych ucieszyłoby się, gdyby ich szef zdecydował się na opłacanie im lunchu lub dawał karty na paliwo.

Benefity w firmie – czy spełniają oczekiwania pracowników?

Nie każdą firmę stać na to, aby pracownicy otrzymywali szereg benefitów. Warto jednak wskazać, że te są niekiedy tańsze niż wręczanie np. premii. W związku z powyższym, zainteresowani pracodawcy powinni rozważyć możliwość zmiany swoich dotychczasowych zachowań.

Wśród najpopularniejszych świadczeń pozapłacowych, jak wskazano powyżej, wymienić należy możliwość korzystania z usług prywatnych placówek medycznych. Część pracodawców pokrywa wszelkie koszty, część zaś dofinansowuje wizyty pracowników. Taka forma świadczeń jest uznawana przez zatrudnionych za mile widzianą (42% respondentów wskazała, że jest ona dla nich niezwykle istotna), co ma związek głównie ze stanem państwowej służby zdrowia w naszym kraju. Również oferowane ubezpieczenia na życie dla pracownika i jego rodziny są odpowiedzią na zapotrzebowanie wśród osób zatrudnionych.

Samochód, laptop lub telefon, czyli firmowy sprzęt, który…

…pracownik może wykorzystywać również do celów prywatnych. Naturalnym jest, że na dostęp do takiego sprzętu nie może liczyć każdy zatrudniony. Najczęściej otrzymują go pracownicy, którzy pracują w terenie. Mowa tu o osobach zatrudnionych na stanowisku przedstawicieli handlowych czy windykatorów terenowych.

Szukasz pracy?

Sortowanie paczek**TYGODNIÓWKI**24/h**Bielsko-Biała

TWG Polska Sp. z o.o.

  • Jaworze
  • 24-25 zł / h
Dodana

Inżynier ds. Inwestycji Budowlanych

Dijo Baking Sp. z o.o.

  • Wrocław
Dodana

Asystent Projektanta drogowego

ROBIMART Sp. z o.o.

  • Pruszków
Dodana
Dodana

Sortowanie paczek**TYGODNIÓWKI**24/h**Bielsko-Biała

TWG Polska Sp. z o.o.

  • Bielsko-Biała
  • 24-25 zł / h
Dodana

To, czy pracownik będzie mógł korzystać z otrzymanych urządzeń również po godzinach pracy zależy wyłącznie od ciebie. Jako pracodawca powinieneś jednak postawić sprawę jasno, by pracownik wiedział, co mu wolno, czego zaś nie. Jeżeli zdecydujesz, że zatrudniony może korzystać z otrzymanego sprzętu po godzinach, to dobrze, byś go o tym poinformował.

Wsparcie dla rodziców – przedszkole czy kursy dla dzieci jako benefit?

Warto zauważyć, że omawiany raport pokazuje również zmiany w postrzeganiu przez pracowników świadczeń pozapłacowych, które przyznają pracodawcy. Coraz większy nacisk kładzie się na to, aby niekoniecznie były one przeznaczone wyłącznie dla osoby zatrudnionej. Popularnością cieszą się takie świadczenia, które przeznaczone są bezpośrednio dla rodziny pracowników. Darmowe przedszkole, zorganizowanie w siedzibie firmy bezpłatnej opieki dla dzieci czy opłacenie kursów językowych lub zajęć pozaszkolnych cieszy się wśród pracowników dużym zainteresowaniem. To bez wątpienia związane jest z faktem, że współcześni rodzice muszą właściwe zadbać o życiowy start swojej pociechy, jeżeli chcą, aby w przyszłości mogła ona zdobyć dobrze płatną i interesującą pracę.

Siłownia jako benefit – dlaczego warto?

Siedzący tryb życia jest dziś faktem. Co ciekawe, eksperci podkreślają, że taka pozycja ciała jest wymuszona, nie jest wcale dla nas naturalną. Po 8 godzinach w nawet najlepszym fotelu, posłuszeństwa odmawiać mogą nam m.in. plecy. Właśnie dlatego tak ważne jest to, byśmy prawidłowo zadbali o nasze zdrowie.

Karnety na siłownię lub fitness są zatem szczególnie popularne wśród benefitów nie przypadkowo. W ten sposób pracodawcy dokładają swoją cegiełkę do zdrowia pracowników. Co więcej, postawienie właśnie na taki pozapłacowy bonus nie powinno nadto obciążyć budżetu firmy. Inaczej mówiąc, to doskonałe rozwiązanie, o którym warto pamiętać.

Zdrowie i koodycja z Benefit Systems Oddział Fitness. 

Działalność Benefit Systems jest skierowana ku dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla pracowników, które pomagają im wprowadzić aktywny tryb życia. Dostęp do obiektów sportowych takich jak siłownie, baseny rekreacyjne, czy studia fitness jest nieoceniony dla osób pragnących dbać o swoje zdrowie i kondycję. Pracownicy cenią sobie szczególnie benefit siłownia, który nie tylko poprawia ich samopoczucie, ale także zwiększa produktywność pracy. Dzięki możliwości korzystania z ofert obiektów sportowych pracownik czuje się doceniony, co przekłada się na lepszą atmosferę w miejscu pracy.

Karta Multisport oraz program kafeteryjny

Karta Multisport to rozwiązanie, które jest chętnie wybierane zarówno przez pracowników, jak i pracodawców. Jest to program, który oferuje nieograniczone możliwości korzystania z różnego rodzaju zajęć sportowych. Istnieją różne opcje tej karty, takie jak Multisport Student, Multisport Light, oraz Multisport Plus. Dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie z bliskimi, istnieje nawet możliwość wykupienia karty dla osoby towarzyszącej. Zajęcia taneczne, lekcje pływania, czy programy fitness - wszystko to jest dostępne dla posiadaczy kart Multisport.

Program Kafeteryjny to system, który pozwala pracownikom na wybór świadczeń pozapłacowych według ich własnych preferencji. Połączenie programu kafeteryjnego z Kartą Multisport daje pracownikom nieograniczone możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Dostęp do obiektów sportowych, możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach fitness, czy korzystanie z basenów rekreacyjnych - to wszystko jest na wyciągnięcie ręki dzięki tej kombinacji benefitów.

Zdrowszy ruch, zdrowszy pracownik – programy Medicover Sport.

Pomoc w układaniu indywidualnego planu treningowego, dostęp do zajęć sportowych, aerobiku, czy total fitness - to tylko część oferty Medicover Sport. Zdrowszy Ruch z Medicover Sport to propozycja dla pracowników, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie na najwyższym poziomie. Korzystanie z usług oferowanych przez Medicover Sport to inwestycja w zdrowie pracowników, które przekłada się na zwiększenie ich efektywności w pracy.

Medicover Sport to propozycja dla tych pracowników, którzy cenią sobie nie tylko aktywność fizyczną, ale także kompleksową opiekę nad swoim zdrowiem. Oferta aktywności zawarta w programie Medicover Sport połączona z profesjonalną opieką medyczną to gwarancja zdrowego trybu życia. Pracodawca, który zdecyduje się na wprowadzenie tego typu benefitu, pokaże swoim pracownikom, że ich zdrowie jest dla niego priorytetem.

Inwestowanie w benefity sportowe dla pracowników, takie jak karta Multisport, programy fitness Benefit Systems czy Medicover Sport, przekłada się na zadowolenie i wydajność w miejscu pracy.

Inwestycja w zdrowie pracowników – jak zapobiegać chorobom?

Wśród popularnych benefitów pracowniczych trzeba wskazać prywatną opiekę medyczną. Cieszy się ona też dużym zainteresowaniem wśród pracowników. Dlaczego? Przyczyna jest oczywista – zły stan publicznej służby zdrowia. Ponieważ wykupienie prywatnej wizyty u lekarza jest kosztowne, pracownicy skrupulatnie wykorzystują szansę na wykonanie badań i skontrolowanie stanu zdrowia na koszt pracodawcy.

Powyższe rozwiązanie jest też korzystne z punktu widzenia każdej firmy – w ten sposób można ograniczyć sytuację, że pracownicy będą często korzystać ze zwolnień lekarskich. Dostęp do lekarzy różnych specjalizacji pozwala na bieżąco zadbać o stan swojego zdrowia. 

W naszym kraju wciąż pokutuje przeświadczenie, że pracodawca może docenić swojego podwładnego m.in. przez awans czy wypłacenie premii. Wciąż niewielu pracowników jest zainteresowanych świadczeniami pozapłacowymi, które  jak warto zauważyć  mogą być nie tylko przydatne, ale również bardzo praktyczne. Ze statystyk wynika, że podmioty zatrudniające, które decydują się na taką formę docenienia swoich pracowników najczęściej oferują im możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej (28%) czy też wręczają karty na siłownie (16%). Wciąż poza zasięgiem większości pracowników znajduje się możliwość korzystania z samochodu służbowego czy otrzymanie karty pre-paid.

Niektórzy myślą o emeryturze…

…ale takich pracodawców jest niewielu. Zdecydowana większość nie oferuje swoim pracownikom utworzenia funduszu czy pomocy w oszczędzaniu z myślą o wysokości emerytury. Dlaczego? Rotacja może spowodować problem z rozliczeniem, a jeżeli pracodawca zdecyduje się na współpracę z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym, to nie wszyscy pracownicy muszą być zadowoleni z wyboru. Z tego względu taki pomysł wciąż cieszy się niewielkim zainteresowaniem.

Fakt, że niewielu pracowników myśli o oszczędzaniu z myślą o emeryturze, zaś jeszcze mniej rozmawia o tym z pracodawcą wynika również z braku przezorności. Jeżeli jesteś pracodawcą, który chce kompleksowo zadbać o zatrudnionych, to powinieneś pomyśleć o rozmowie na ten temat z podwładnymi..

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest Benefit Systems Oddział Fitness?

Benefit Systems Oddział Fitness to platforma umożliwiająca dostęp do wielu obiektów sportowych, takich jak siłownie, baseny rekreacyjne, czy studia fitness. Ma na celu poprawę zdrowia i kondycji fizycznej pracowników.

Dla kogo przeznaczona jest karta Multisport dla osoby towarzyszącej?

Karta Multisport dla osoba towarzyszący jest przeznaczona dla bliskich osób posiadaczy karty Multisport, umożliwiając im wspólne korzystanie z obiektów sportowych i zajęć.

Czym różni się karta Multisport od programu kafeteryjnego?

Karta Multisport umożliwia dostęp do różnych obiektów i zajęć sportowych, natomiast program kafeteryjny to system pozwalający pracownikom na wybór różnych świadczeń pozapłacowych według ich preferencji.

Jakie usługi oferuje Medicover Sport?

Medicover Sport oferuje kompleksową opiekę nad zdrowiem pracowników, obejmującą zarówno aktywność fizyczną, jak i profesjonalną opiekę medyczną.

Czym jest Zdrowszy Ruch z Medicover Sport?

Zdrowszy Ruch z Medicover Sport to program zdrowotny dla pracowników, obejmujący indywidualny plan treningowy, zajęcia sportowe, aerobik i inne usługi, mające na celu poprawę zdrowia pracowników.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Robert Ćwiertnia

Student

Cześć! Jestem Robert i  jestem copywriterem dla  serwisu Aplikuj.pl. Od kilku lat moją pracą jest pisanie artykułów,
Pasjonuję się  prawem pracy i wszystkimi powiązanymi z nimi tematami.

9 komentarzy

Kolter

Kolter

U nas nie jest to potrzebne. To zwykłą rzecz z której mało kto korzysta. Owsem stały procent jest ale to nie jest dla wszystkich.
Ilona

Ilona

Chyba tylko dla młodych. Nie każdy chce akurat chodzić w wyznaczone miejsce i ogólnie mały Procent pracowników takie coś wykorzystuje. DLategpo powinny być zamienniki.
Janda

Janda

Niemniej jednak zespół na nowo się rozwija: ktokolwiek rośnie, nie może tego zrobić bez struktur. Benefity takie jak karty sportowe są dość ciekawe i korzystne dla ludzi.
Dominik

Dominik

Gdy pracownik spełni pewne początkowe cele, uświadamia sobie wyraźny związek między wysiłkiem a wynikami, co dodatkowo motywuje ich do kontynuowania pracy na wysokim poziomie.
Daga

Daga

Ogromny plus to posiadanie wspaniałych pracowników, którzy przez jakiś czas byli w Twojej firmie. Utrzymywanie motywacji pracowników, szczególnie w trudnych czasach, jest ważną częścią sukcesu Twojej firmy.
Kaczor

Kaczor

Jednym z najskuteczniejszych materialnych sposobów nagradzania pracowników są niezapomniane prezenty za pewną zasługę lub z okazji świąt. Karnety w sumie też są dobre.
Jaki Maki

Jaki Maki

Indywidualna motywacja ma na celu współpracę z poszczególnymi podwładnymi. Unas wielu młodych wykorzystuje te karnety i jest to w sumie dobry dodatek.
Aldona2

Aldona2

Najlepsze chyba są premie kwartalne. Każda firma inaczej do dlatego podchodzi. U znajomego mają np. dwa dodatkowe dni urlopu gratis. To także jest wg mnie atrakcyjna forma motywacji.
master

master

U nas dają karnety na fitness i darmowe wejścia na siłownie. Także można się zapisać do klubu gdzie po atrakcyjnych cenach są wycieczki autokaroe czy wyjazdy górskie.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka