Karnet na siłownię. Wciąż najpopularniejszy pracowniczy benefit?

Karnet na siłownię. Wciąż najpopularniejszy pracowniczy benefit?
Pensja to za mało – większość pracodawców doskonale o tym wie i dlatego proponuje swoim pracownikom dodatkowe, pozapłacowe benefity. Czy karnet na siłownię jest dobrym pomysłem? Jakie benefity najczęściej przyznają pracodawcy?

Rodzaj benefitów pracowniczych przyznanych przez pracodawcę zależy od wielu czynników. O jakich mowa? Poza wielkości firmy, znaczenie ma również to, o jakiej branży mowa i jakiej grupie pracowników. Na pozapłacowe dodatki najczęściej mogą liczyć pracownicy, którzy są świetnie wykształceni, pracują na kluczowych dla firmy stanowiskach. Jest to zrozumiałe, bo właśnie tacy pracownicy są dla firmy szczególnie ważni.


Dlaczego właśnie siłownia?

Siedzący tryb życia jest dziś faktem. Co ciekawe, eksperci podkreślają, że taka pozycja ciała jest wymuszona, nie jest wcale dla nas naturalną. Po 8 godzinach w nawet najlepszym fotelu, posłuszeństwa odmawiać mogą nam m.in. plecy. Właśnie dlatego tak ważne jest to, byśmy prawidłowo zadbali o nasze zdrowie.

Karnety na siłownię lub fitness są zatem szczególnie popularne wśród benefitów nie przypadkowo. W ten sposób pracodawcy dokładają swoją cegiełkę do zdrowia pracowników. Co więcej, postawienie właśnie na taki pozapłacowy bonus nie powinno nadto obciążyć budżetu firmy. Inaczej mówiąc, to doskonałe rozwiązanie, o którym warto pamiętać.


Samochód, laptop lub telefon, czyli firmowy sprzęt, który…

…pracownik może wykorzystywać również do celów prywatnych. Naturalnym jest, że na dostęp do takiego sprzętu nie może liczyć każdy zatrudniony. Najczęściej otrzymują go pracownicy, którzy pracują w terenie. Mowa tu o osobach zatrudnionych na stanowisku przedstawicieli handlowych czy windykatorów terenowych.

To, czy pracownik będzie mógł korzystać z otrzymanych urządzeń również po godzinach pracy zależy wyłącznie od ciebie. Jako pracodawca powinieneś jednak postawić sprawę jasno, by pracownik wiedział, co mu wolno, czego zaś nie. Jeżeli zdecydujesz, że zatrudniony może korzystać z otrzymanego sprzętu po godzinach, to dobrze, byś go o tym poinformował.


Niektórzy myślą o emeryturze…

…ale takich pracodawców jest niewielu. Zdecydowana większość nie oferuje swoim pracownikom utworzenia funduszu czy pomocy w oszczędzaniu z myślą o wysokości emerytury. Dlaczego? Rotacja może spowodować problem z rozliczeniem, a jeżeli pracodawca zdecyduje się na współpracę z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym, to nie wszyscy pracownicy muszą być zadowoleni z wyboru. Z tego względu taki pomysł wciąż cieszy się niewielkim zainteresowaniem.

Fakt, że niewielu pracowników myśli o oszczędzaniu z myślą o emeryturze, zaś jeszcze mniej rozmawia o tym z pracodawcą wynika również z braku przezorności. Jeżeli jesteś pracodawcą, który chce kompleksowo zadbać o zatrudnionych, to powinieneś pomyśleć o rozmowie na ten temat z podwładnymi.


By pracownicy nie chorowali

Wśród popularnych benefitów pracowniczych trzeba wskazać prywatną opiekę medyczną. Cieszy się ona też dużym zainteresowaniem wśród pracowników. Dlaczego? Przyczyna jest oczywista – zły stan publicznej służby zdrowia. Ponieważ wykupienie prywatnej wizyty u lekarza jest kosztowne, pracownicy skrupulatnie wykorzystują szansę na wykonanie badań i skontrolowanie stanu zdrowia na koszt pracodawcy.

Powyższe rozwiązanie jest też korzystne z punktu widzenia każdej firmy – w ten sposób można ograniczyć sytuację, że pracownicy będą często korzystać ze zwolnień lekarskich. Dostęp do lekarzy różnych specjalizacji pozwala na bieżąco zadbać o stan swojego zdrowia. 

Oceń ten wpis
Karnet na siłownię. Wciąż najpopularniejszy pracowniczy benefit?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Ilona
2019-12-04, 10:28
Chyba tylko dla młodych. Nie każdy chce akurat chodzić w wyznaczone miejsce i ogólnie mały Procent pracowników takie coś wykorzystuje. DLategpo powinny być zamienniki.
Janda
2019-05-13, 15:32
Niemniej jednak zespół na nowo się rozwija: ktokolwiek rośnie, nie może tego zrobić bez struktur. Benefity takie jak karty sportowe są dość ciekawe i korzystne dla ludzi.
Dominik
2019-05-08, 15:43
Gdy pracownik spełni pewne początkowe cele, uświadamia sobie wyraźny związek między wysiłkiem a wynikami, co dodatkowo motywuje ich do kontynuowania pracy na wysokim poziomie.
Daga
2019-05-02, 11:58
Ogromny plus to posiadanie wspaniałych pracowników, którzy przez jakiś czas byli w Twojej firmie. Utrzymywanie motywacji pracowników, szczególnie w trudnych czasach, jest ważną częścią sukcesu Twojej firmy.
Kaczor
2019-04-18, 17:21
Jednym z najskuteczniejszych materialnych sposobów nagradzania pracowników są niezapomniane prezenty za pewną zasługę lub z okazji świąt. Karnety w sumie też są dobre.
Jaki Maki
2019-04-16, 11:21
Indywidualna motywacja ma na celu współpracę z poszczególnymi podwładnymi. Unas wielu młodych wykorzystuje te karnety i jest to w sumie dobry dodatek.
Aldona2
2019-04-01, 14:17
Najlepsze chyba są premie kwartalne. Każda firma inaczej do dlatego podchodzi. U znajomego mają np. dwa dodatkowe dni urlopu gratis. To także jest wg mnie atrakcyjna forma motywacji.
master
2019-03-30, 17:07
U nas dają karnety na fitness i darmowe wejścia na siłownie. Także można się zapisać do klubu gdzie po atrakcyjnych cenach są wycieczki autokaroe czy wyjazdy górskie.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.