Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 30157        SUBSKRYBUJE: 7197
Tematy, które interesują czytelników:  PIP, Kompetencje miękkie i twarde

Impreza motywacyjna. Kiedy taką zorganizować?

Impreza motywacyjna. Kiedy taką zorganizować?
O imprezach integracyjnych słyszał każdy pracownik. Jako pracodawca możesz również zorganizować imprezę motywacyjną. Jakie są korzyści opłacenia takiego wydarzenia? Co trzeba wiedzieć o imprezach motywacyjnych?

Gdy firma się rozwija, część wypracowanych zysków może zostać przeznaczona dla pracowników. Zdecydowana większość pracodawców decyduje się wypłacić np. premie. Tymczasem jednak jest też inna możliwość spożytkowania tej puli środków. Impreza motywacyjna to doskonałe rozwiązanie, które jest praktykowane głównie przez przedsiębiorców mających siedzibę w Europie Zachodniej i Ameryce. Ponieważ pracodawcy z Polski coraz częściej czerpią z rozwiązań powszechnie obowiązujących za granicą, w imprezach motywacyjnych wzięli udział już pracownicy z niektórych dużych firm.

Jeżeli twoje przedsiębiorstwo rozwija się dynamicznie, a ty myślisz o tym, by nagrodzić swoich podwładnych, to rozważ możliwość zorganizowania imprezy motywacyjnej. Sprawdź, na jakie korzyści możesz liczyć, decydując się na taki krok.


Gdzie odbywa się impreza motywacyjna?

W odróżnieniu od imprez integracyjnych, które najczęściej odbywają się w firmie lub klubie, imprezy motywacyjne najczęściej wiążą się z wyjazdem z miasta. Takie rozwiązanie jest podyktowane tym, by pracownicy odpoczęli od środowiska, w którym przebywają na co dzień. W porozumieniu z zatrudnionymi, pracodawcy mogą wybrać jedno z miast w Polsce lub za granicą.

Na wyjazd za granicę mogą pozwolić sobie wyłącznie najbogatsze, dynamicznie rozwijające się firmy. Inaczej jest w przypadku wyjazdów w Polskę – duża ilość ośrodków wypoczynkowych oferuje za przystępne ceny wiele atrakcji. Przykładem są gospodarstwa agroturystyczne czy hotele położone w miejscowościach turystycznie atrakcyjnych.


Kilka dni urlopu

W zależności od zobowiązań firmy i jej możliwości, pracodawca może zdecydować się zorganizować imprezę motywacyjną zarówno w weekend (często spotykane rozwiązanie), jak w tygodniu (rzadziej wybierana opcja). W każdym przypadku chodzi o to, by pracownicy odpoczęli od swoich codziennych zajęć, mogli spędzić czas w ciekawym miejscu.

To Cię powinno też zainteresować: Motywowanie pracowników - dlaczego warto to robić?

Impreza motywacyjna w formie podróży to po prostu nagroda dla pracowników za rozbudowę firmy i działanie na rzecz jej rozwoju. W zależności od możliwości finansowych przedsiębiorstwa, jej właściciel może przewidzieć również, że w trakcie wyjazdu pracownicy spotkają się np. z coachem, który pomoże im ustalić ich cele na najbliższe miesiące.


Jakie korzyści płyną z organizacji imprez motywacyjnych?

Poza kwestią konieczności ustalenia terminu wyjazdu, co może być wyzwaniem, korzyści płynących ze zorganizowania imprezy motywacyjnej jest wiele. W ten sposób można zyskać przede wszystkim lojalnych pracowników, bo będą oni świadomi, że pracodawca dzieli się z nimi wypracowanymi zyskami i dba o nich. Lojalność pracowników łączy się bezpośrednio z rotacja pracowników. Takie zjawisko jest bardzo negatywne z punktu widzenia przedsiębiorcy – powoduje, że konieczne jest cykliczne organizowanie rekrutacji i wdrażanie nowych osób do pracy. To rozwiązanie, które nie opłaca się ani czasowo, ani finansowo.

Ciekawa, dobrze zorganizowana impreza motywacyjna może być też motywacją do wytężonej pracy – pracownicy będą chcieli zapracować na kolejny wyjazd. Jeżeli dodać do tego również to, że grupa będzie bardziej zgrana, zaś poszczególni pracownicy będą wiedzieli, że mogą na siebie liczyć, to z cała pewnością można powiedzieć, że to rozwiązanie, które się opłaca.

Oceń ten wpis
Impreza motywacyjna. Kiedy taką zorganizować?
Ocena: 4.0, liczba głosów: 13

Zobacz inne porady

Opinie

bartez
2016-06-20, 16:00
Takie wyjazdy integracyjno-motywacyjny na pewno skracają dystans między szefem a pracownikiem, który jest doceniony. Premia to nie wszystko. Taki wyjazd np. dla 10 najlepszych osób to duża motywacja. Ostatnio byliśmy w Monaco z Adrenalin Travel i rewelacja. Podstawą jest właściwa organizacja, żeby było o co walczyć :)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.