!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Jaką pieczątkę wybrać, prowadząc firmę?

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 10 głosów

10 głosów

6 komentarzy

Jaką pieczątkę wybrać, prowadząc firmę?
Nie każdy przedsiębiorca decyduje się na zakup pieczątki, bo nie ma wymogu posiadania takiej przez firmę. Trzeba jednak pamiętać, że może ona znacząco ułatwić pracę w biurze, może również pozwolić na utrzymanie porządku w dokumentach. Wszystko dlatego, że na rynku są dostępne różne rodzaje pieczątek. Jakie wybrać, by firma działała sprawnie?

Pieczątka firmowa

Własna firma to sposób na niezależności. By jednak działalność gospodarcza funkcjonowała sprawnie przez cały rok kalendarzowy, niezbędne jest jej wyposażenie w szereg urządzeń i akcesoriów. Pieczątka firmowa, czyli taka, która zawiera np. nazwę firmy, imię i nazwisko jej właściciela, adres firmy, NIP i adres firmowej strony internetowej, przydaje się na co dzień. Dzięki niej przedsiębiorca nie musi wypełniać np. danych firmy na formularzach – wystarczy, że przystawi pieczątkę.

Z uwagi na uniwersalność, pieczątki firmowe są najpopularniejszymi pieczątkami, z jakich korzystają przedsiębiorcy. Jeżeli właściciele firm decydują się na zakup pieczątki, to najczęściej jest to właśnie taka. Z drugiej jednak strony to nie jedyna, jaka może się w firmie znaleźć.


Datownik idealny do biura

W biurach firm handlowo-usługowych najczęściej można znaleźć datownik, czyli pieczątkę, której odcisk pokazuje datę. Eliminuje ona konieczność ręcznego nanoszenia daty na dokumenty przychodzące do firmy. Rozwiązanie jest praktyczne, bo pozwala na zaoszczędzenie czasu. Odbity odcisk prezentuje się też lepiej niż odręczne pismo – jest czytelniejszy.

Datowniki są powszechnie stosowane w biurach, bo pozwalają m.in. na uporządkowanie dokumentów według dat wpływu. Jest to szczególnie ważne, gdy mowa o np. rozpatrywaniu reklamacji. Wówczas data wpływu jest istotna, bo pozwala na określenie terminu, w którym należy reklamację rozpatrzeć i udzielić klientowi odpowiedzi.


Gdy firma się rozrasta…

…to zatrudnia pracowników i tworzy działy. Na czele tych najczęściej stoją najbardziej doświadczeni pracownicy. I to właśnie oni otrzymują imienne pieczątki. Na takich najczęściej znajduje się imię i nazwisko pracownika. Zdarza się, że pieczątka imienna zostaje wzbogacona o informacji o stanowisku zajmowanych przez pracownika. Dzięki niej zatrudniony może parafować, a nie czytelnie podpisywać sporządzone dokumenty.

To, czy rzeczywiście parafka wystarczy, wcale nie jest oczywiste. Warto pamiętać, że urzędnicy wymagają, by podpis złożony na dokumentach był czytelny. Zasadniczo zatem taka pieczątka sprawdza się wówczas, gdy mowa o obiegu dokumentów wewnątrz firmy.


Pieczątka pieczące nierówna

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na zakup pieczątek, powinni pamiętać o tym, że produkty te są produkowane w oparciu o różnorodne technologie. W zależności od zastosowanej, zależy m.in. to, czy i jak długo z pieczątki będzie można korzystać. Jeżeli dodać do tego gabaryty opraw i paletę kolorystyczną, śmiało można powiedzieć, że każdy zainteresowany wybierze coś dla siebie. Ważne jednak, by zwrócić uwagę na to, czy pieczątka rzeczywiście będzie trwała i tym samym będzie służyła przez wiele lat.

Gdy mowa o pieczątkach, uwagę warto zwrócić również na to, jak uzupełnia się tusz. Z myślą o wygodzie klientów producenci stawiają na wygodę i łatwą obsługę. Nie oznacza to jednak, że na rynku brakuje bardziej skomplikowanych modeli. Tę kwestię również zatem warto mieć na uwadze.

Podziel się

6 komentarzy

Filip Węgrzyn

Filip Węgrzyn

W tym temacie wiele jest ofert na rynku. Pozwala to dostosować informacje i odpowiednią formę graficzną do oczekiwań.
Janek

Janek

Pieczątek gdzie wszystko co najważniejsze na niej jest jest sporo. Wzorów też dużo. Dzisiaj nie ma problemu z wybraniem najlepszego.
Aldona

Aldona

Bardzo łatwo jest dzisiaj zrobić pieczątkę firmo. Dzięki temu można mieć zawsze pod ręką wszystkie swoje dane dając podpis i nie tylko.
Stann

Stann

Jak ktoś potrzebuje pieczątki swojej firmy, to nie ma problemu z jej zrobieniem. Pieczątka powinna być trwała, a na niej powinny się znaleźć wszystkie potrzebne dane.
Zuzanna

Zuzanna

Dużo firm zajmuje się produkcją pamiątek już po paru sekundach wyszukiwarka przedstawi wiele możliwości w tym zakresie. Wykonanie pieczątki dzisiaj to nie jest problem.
Armedes

Armedes

Pod względem pieczątek jak i wizytówek jest przecież jest wiele firm, które świadczą takie usługi, więcej jest to sprawa bardzo normalna. Tak to wszystko wygląda.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.