Czy to Twoja firma?

Sibelco Poland sp. z o.o. praca

Gdańsk

W sercu Polski, w malowniczym Bukownie, znajduje się nasza siedziba – Sibelco Poland. Jesteśmy dumni z naszej ponad 150-letniej tradycji, która czyni nas jednym z najbardziej doświadczonych graczy na rynku materiałów dla przemysłu odlewniczego. Nasza historia to opowieść o pasji, innowacji i nieustannym dążeniu do doskonałości.

Specjalizujemy się w produkcji i dostawie piasków formierskich oraz piasków oliwinowych, które są niezbędne w procesie tworzenia precyzyjnych odlewów. Nasze masy do pieców indukcyjnych również cieszą się uznaniem wśród klientów, którzy cenią sobie najwyższą jakość i niezawodność. Nasze produkty są wynikiem połączenia tradycji z nowoczesną technologią, co pozwala nam sprostać nawet najbardziej wymagającym zadaniom.

Jako lider na rynku, rozumiemy, jak ważne jest dostarczanie nie tylko produktów, ale i wartości dodanej. Dlatego też z dumą oferujemy naszym klientom doradztwo techniczne. Nasz zespół ekspertów jest zawsze gotowy, by wspierać, doradzać i pomagać w wyborze najlepszych rozwiązań, co sprawia, że nasze usługi są kompleksowe i dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego partnera.

Nasza długa historia to nie tylko lata na kalendarzu, ale przede wszystkim zbiór doświadczeń, które pozwalają nam na ciągłe udoskonalanie naszych procesów i oferty. Jesteśmy przekonani, że nasza wiedza i doświadczenie są naszym największym atutem, który wyróżnia nas na tle konkurencji.

W Sibelco Poland wierzymy w to, że sukces naszych klientów jest również naszym sukcesem. Dlatego każdego dnia pracujemy z zaangażowaniem, aby dostarczać produkty i usługi, które przyczyniają się do wzrostu i rozwoju branży odlewniczej, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Zapraszamy do współpracy i dołączenia do grona zadowolonych partnerów, którzy już zaufali naszemu doświadczeniu i ekspertyzie. Razem możemy tworzyć historię sukcesu, opartą na solidnych fundamentach i wzajemnym zaufaniu.

Sibelco Poland Sp. z o.o. najczęściej poszukuje kandydatów
- w kategoriach zawodowych:
księgowość / ekonomia praca fizyczna

Oferty pracy Sibelco Poland Sp. z o.o.

Praca alert - powiadomienia

Praca Sibelco Poland Sp. z o.o.

Mapa Sibelco Poland Sp. z o.o.

Siedziba główna

Sibelco Poland Sp. z o.o. poszukuje najczęściej pracowników na stanowiska

Praca Sibelco Poland Sp. z o.o. - oferty archiwalne

  • AP Accountant

    Sibelco Poland Sp. z o.o.
    • Gdańsk
    • umowa o pracę
    • pełny etat
    • Your responsibilities

      • Keeping track of all payments and expenditures, including payroll, purchase orders, invoices, statements, etc.
      • Reconciling processed work by verifying entries and comparing system reports to balances
      • Entering invoices into accounting system
      • Booking costs Invoices
      • OPEX & CAPEX Invoice booking
      • Booking Travel & Expenses reports
      • Maintaining historical records
      • Paying employees by verifying expense reports and preparing pay checks
      • Paying vendors by scheduling pay checks and ensuring payment is received for outstanding credit; generally responding to all vendor enquiries regarding finance
      • Continuing to improve the payment process
      • Perform and deliver inventory accounting
      • Following up end-to-end CAPEX process, including financial justification calculation and post investment review
      • Ensures database is updated and integrity checks are performed
      • Analyzes, interprets data and performs comparative analyses; studies proposed changes in methods and materials

      Our requirements

      • Bachelor’s degree in Business Administration, Economics, Accounting or Finance
      • 3-5 years of experience as a financial analyst or a finance business partner in a multi-site organization (preferably in manufacturing or production environment)
      • Good understanding of bookkeeping and accounting skills as well experience with Polish Accounting Standards is required
      • An understanding of accounting according to IFRS is an advantage
      • Experience in analyzing financial data, prepare financial reports, statements and forecasts
      • Strong Analytical thinking skills, high attention to detail & accuracy
      • Advanced knowledge of Excel (e.g. S-reference, pivot tables)
      • Working knowledge of SAP is an advantage
      • Diplomatic, self-motivated & action oriented
      • Strong problem-solving skills
      • Ability to build good working relationships with internal stakeholders
      • Quick adaptor to new technology tools and processes
      • Be able to work independently as well as part of a dispersed team
      • Good time management skills
      • Fluency in both written and spoken English & Polish is imperative
      • Ability to travel to Olsztyn a few days every month

      What we offer

      • Work in the company with 150 years tradition
      • Benefits: medical healthcare, life insurance, PPE (3.5%), Multisport, lunch card
      • Annual bonus
      • Hybrid working time – 2 days at home 3 days in the office

      Benefits

      • private medical care
      • life insurance
      • retirement pension plan
      • no dress code
      • coffee / tea
      • extra social benefits
      • pre-paid cards
      • holiday funds
      • christmas gifts

      Role Purpose:

      Within the Accounting team (internally know as Business Servicing Team-BST) we are looking for an AP Accountant. This role is accountable for the Finance matters and supporting the business in Poland as well as Estonia.

      We are looking for a candidate with some experience as an Accountant with a good command of written and spoken English & Polish. We are looking for an open-minded team member who can work independently as well as being part of a dispersed team. This is an opportunity for the right candidate who is looking to join a team within an international organization and to grow within the position.

      You will be working closely with the Chief Accountant to provide her all relevant insights & documents she needs to support the business in driving the performance as well as being responsible for financial activities.

      As member of the Country Servicing Business Services Team, this role is responsible for recording accounting information, enter transactions, consolidate and verify accounting records to assess accuracy and compliance.

      We offer hybrid working conditions to ensure flexibility of our employees.

      This role is based in our operations in Gdansk but will also be traveling to Olsztyn on a monthly basis.

      Sibelco is a global material solutions company. We mine, process and sell industrial minerals at locations worldwide, focused primarily on silica, clays, feldspathics and olivine. We are also leaders in glass recycling. The Sibelco Group operates over 110 production sites in 31 countries, with a team of over 5,000 people.

  • Głowny Księgowy

    • Gdańsk
    • Twój zakres obowiązków

      • Zarządzanie procesami księgowymi i podatkowymi oraz nadzór merytoryczny nad zespołem działu księgowego
      • Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z lokalnymi i międzynarodowymi standardami (MSSF)
      • Kierowanie i koordynowanie przygotowania sprawozdawczości finansowej zgodnie z MSSF, sprawozdawczością Sibelco Group oraz wymogami ustawowymi
      • Rozliczanie podatków oraz przygotowywanie okresowych i rocznych deklaracji i raportów z zakresu: CIT, VAT, GUS, VIES itp.
      • Prowadzenie i kontrola rozliczeń z bankami, dostawcami, odbiorcami, innymi kontrahentami i tworzenie rezerw
      • Obliczanie i szacowanie zmiany salda produktów
      • Księgowanie transakcji walutowych z kontrahentami, wycena bilansowa walut i rozrachunków
      • Wspieranie rozliczeń dotacji
      • Zarządzanie uzgodnieniami sald między spółkami w grupie Sibeclo oraz kalkulacjami cen transferowych
      • Zarządzanie i koordynacja procesu rocznego audytu zewnętrznego oraz kontroli podatkowych

      Nasze wymagania

      • Tytuł magistra w zakresie administracji biznesu, rachunkowości lub finansów
      • Co najmniej 5 lat doświadczenia w księgowości z dogłębną znajomością zasad i procesów księgowych, skarbowych i podatkowych w Polsce, najlepiej w środowisku produkcyjnym
      • Umiejętność budowania dobrych relacji z interesariuszami wewnętrznymi i zewnętrznymi
      • Znajomość SAP
      • Szybka adaptacja do nowych narzędzi i procesów technologicznych
      • Biegła znajomość języka angielskiego i polskiego w mowie i piśmie jest niezbędna
      • Zdolność do kierowania zespołem
      • Zdolność do samodzielnej pracy, jak również pracy w zespole o zasięgu globalnym
      • Dobre zarządzanie czasem
      • Duża dbałość o szczegóły
      • Dyplomacja, motywacja do pracy i orientacja na działanie
      • Umiejętność rozwiązywania problemów
      • Możliwość podróży służbowych między biurami w Gdańsku i Olsztynie
      • Jeśli wyznajesz nasze podstawowe wartości i jeśli ta rola wzbudza Twój entuzjazm, aby wykorzystać swoją pasję do wniesienia znaczącego wkładu jako część zespołu Sibelco, składającego się z wyjątkowych talentów w zróżnicowanej międzynarodowej społeczności biznesowej, to czekamy na wiadomość od Ciebie.

      Benefity

      • prywatna opieka medyczna
      • ubezpieczenie na życie
      • program emerytalny
      • brak dress code’u
      • kawa / herbata
      • dodatkowe świadczenia socjalne
      • karty przedpłacone
      • dofinansowanie wypoczynku
      • paczki świąteczne

      Sibelco jest globalną firmą zajmującą się dostarczaniem rozwiązań i materiałów. Wydobywamy, przetwarzamy i sprzedajemy minerały przemysłowe w lokalizacjach na całym świecie, koncentrując się głównie na krzemionce, glinach, skaleniach i oliwinach. Jesteśmy również liderem w recyklingu szkła. Grupa Sibelco prowadzi ponad 110 zakładów produkcyjnych w 31 krajach, zatrudniając zespół ponad 5 000 osób.

Pracodawcy w Gdańsku