Czy to Twoja firma?

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Bochni praca

Bochnia

Od ponad pół wieku, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni stoi na straży edukacji i rozwoju dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Nasza historia zaczęła się w 1962 roku, a każdy kolejny rok to nowe osiągnięcia i możliwości, które oferujemy naszym podopiecznym. Jesteśmy dumni z naszego przedszkola dla dzieci z autyzmem, szkoły podstawowej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, a także z Szkoły Branżowej I stopnia i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Wszystko to tworzy przestrzeń, gdzie każdy uczeń może rozwijać się i uczyć w atmosferze akceptacji i wsparcia.

Nasze działania nie ograniczają się tylko do edukacji. Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka to przykład naszej troski o najmłodszych, a innowacje pedagogiczne, takie jak projekt „Upcykling – wartościowe z niepotrzebnego”, świadczą o naszym zaangażowaniu w nowoczesne metody nauczania. Organizujemy również festiwale, takie jak „Integracja malowana dźwiękiem”, które promują integrację społeczną i artystyczną ekspresję osób niepełnosprawnych.

Chociaż nie dysponujemy informacjami o naszej pozycji rynkowej, jesteśmy przekonani, że nasza oferta edukacyjna i wychowawcza jest unikatowa i niezastąpiona w regionie. Jako jednostka organizacyjna Powiatu Bocheńskiego, cieszymy się stabilnością i wsparciem, które pozwala nam skupić się na naszej misji – choć nie jest ona oficjalnie zdefiniowana, każdego dnia wyrażamy ją poprzez nasze działania.

Nasza przewaga konkurencyjna może nie być zdefiniowana w danych rynkowych, ale jest wyraźnie widoczna w uśmiechach naszych uczniów i ich sukcesach. To oni są naszym największym osiągnięciem i motywacją do dalszej pracy. W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni każdy dzień to krok naprzód w kierunku lepszego jutra dla naszych uczniów i ich rodzin.

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Bochni najczęściej poszukuje kandydatów
- w kategoriach zawodowych:
edukacja / badania naukowe / szkolenia / tłumaczenia media / pr / reklama / marketing księgowość / ekonomia inne administracja biurowa / praca biurowa

Oferty pracy Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Bochni

Obecnie pracodawca nie ma aktywnych ofert pracy.

Praca alert - powiadomienia

Praca Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Bochni

Oferty pracy, które mogą cię zainteresować

Mapa Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Bochni

Siedziba główna

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Bochni poszukuje najczęściej pracowników na stanowiska

Statystyki odwiedzin opublikowanych ogłoszeń i profilu pracodawcy

Odwiedziny w ostatnich 9 miesiącach

Profil firmy:
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Bochni
najczęściej odwiedzają kandydaci z miast:

  1. Kraków

Data aktualizacji: 01.04.2024

Praca Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Bochni - oferty archiwalne

  • Główny księgowy

    • Bochnia
    • umowa o pracę
    • pełny etat
    • Zakres obowiązków

      Zapewnienie realizacji polityki finansowej Ośrodka. Prowadzenie gospodarki finansowej, zgodnie z zakresami rachunkowości oraz w sposób umożliwiający prawidłowe zarządzanie Ośrodkiem. Wykonywanie obowiązków określonych w ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych. Opracowywanie planu finansowego Ośrodka oraz bieżąca kontrola jego wykonania. Sporządzanie prawidłowej sprawozdawczości budżetowej. Wykonywanie planów finansowych w zakresie dochodów. Prowadzenie ewidencji i sprawozdań z dochodów budżetowych oraz okresowe przekazywanie zrealizowanych dochodów budżetowych na wskazany rachunek Starostwa Powiatowego w Bochni. Terminowe regulowanie zobowiązań Ośrodka. Ochrona środków pieniężnych, gromadzenie ich na rachunkach bankowych. Prawidłowe dysponowanie środkami finansowymi. Opracowywanie wewnętrznych przepisów dotyczących gospodarki finansowej i obiegu dokumentów. Sprawowanie nadzoru nad podległymi stanowiskami. Sygnalizowanie okresowych inwentaryzacji majątku. Wykonanie planów finansowych Ośrodka w zakresie wydatków. Projektowanie budżetu na wydatki administracyjno gospodarcze. Obsługa finansowo - księgowa, ustalanie dekretacji finansowo- księgowej. Analiza wykorzystania środków pieniężnych. Kontrola wewnętrzna mienia i środków finansowych. Gospodarka środkami pozabudżetowymi i innymi będącymi w dyspozycji placówki. Zapewnienie bezpieczeństwa przed niepowołanym dostępem do danych osób nieupoważnionych, przed nieuzasadnioną modyfikacją danych lub ich zniszczeniem, nielegalnym ujawnieniem lub pozyskaniem, Wykonywanie pozostałych zadań wynikających z przepisów w sprawie obowiązków głównych księgowych jednostek budżetowych oraz ustawy o rachunkowości, a także innych zadań zleconych przez dyrektora. Opisywanie i segregowanie faktur pod kątem ustawy o zamówieniach publicznych. Prowadzenie rejestru zamówień publicznych. Rozliczanie i ewidencjonowanie projektów w ramach Programów Unii Europejskiej. Monitorowanie przepisów prawa w zakresie zajmowanego stanowiska.

      Wymagania

      • Inne wymagania: Ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości, ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości, jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów, - posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów. Osoba ubiegająca się o stanowisko głównego księgowego powinna spełniać zgodnie z art. 54 ust. 2 Ustawy o finansach publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 305, 1236, 1535, 1773, 1927, 1981, 2054 i 2270 oraz z 2020 r. poz. 583 i 655), następujące niezbędne wymagania: posiada obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, chyba że odrębne ustawy uzależniają zatrudnienie w jednostce sektora finansów publicznych od posiadania obywatelstwa polskiego ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych; nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe; posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego. -posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów. dodatkowe: Znajomość rachunkowości budżetowej w jednostkach oświatowych. Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i ustawy o finansach publicznych. Znajomość przepisów oświatowych i samorządowych. Znajomość przepisów z zakresu prawa podatkowego w jednostkach oświatowych. Znajomość przepisów płacowych. Znajomość przepisów dotyczących zakładu ubezpieczeń społecznych. Znajomość przepisów wynikających z Karty Nauczyciela i Kodeksu Pracy Znajomość obsługi programów komputerowych, w tym: finansowo-księgowych, kadrowo -płacowych: Ksat, Bestia, Płatnik. Dokładność, terminowość wykonywania zadań, samodzielność w poszukiwaniu rozwiązań bieżących spraw. Realizacja budżetu JST. Znajomość przepisów dotyczących zasad wykorzystywania, ewidencjonowania i rozliczania środków finansowych przyznanych na realizację projektów w ramach Programów Unii Europejskiej. Umowa o pracę na okres próbny 3 miesiące z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony, możliwość pracy w godzinach: 07:00-15:00, 08:00-16:00. Oferty wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 29.09.2022 r. do godz. 10:00 w sekretariacie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego w Bochni, ul. Kazimierza Wielkiego 67, 32-700 Bochnia lub pocztą na w/w adres (decyduje data wpływu). Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie z podanym adresem do korespondencji, numerem telefonu kontaktowego i dopiskiem "Konkurs na stanowisko głównego księgowego w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym im. ks. J. Twardowskiego w Bochni. Dokumenty złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.

      Oferujemy

      • Wynagrodzenie brutto: od 4 900 PLN
      • Opis wynagrodzenia: z możliwością negocjacji, + dodatek stażowy, +dodatek trudnościowy
      • System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Pracodawcy w Bochni