Zawody, które się opłacają

Zawody, które się opłacają
Znalezienie dobrze płatnej pracy nie jest problemem dla pracowników, którzy posiadają solidne wykształcenie, doświadczenie i konkretne umiejętności. Które zawody są aktualnie najczęściej poszukiwane przez pracodawców? Prezentujemy 5 zawodów, których wykonywanie zapewni zatrudnienie.

Mówi się, że na rynku pracy nieustannie zachodzą zmiany. To prawda, choć warto zauważyć, że są również takie zawody, które od kilku lat utrzymują się w czołówkach najprzydatniejszych dla pracodawców. Osoby, które zdecydują się wykonywać jeden z tych zawodów mają ogromne możliwości ? to właściwie one wybierać mogą w ofertach pracy czy nawet dyktować warunki zatrudnienia. Tymi zawodami powinny również zainteresować się osoby bezrobotne ? w przypadku niektórych nie jest trudnością skończyć kurs czy kilka szkoleń, aby móc rzeczywiście dobrze zarabiać. Kto zatem może aktualnie liczyć na dobre zarobki i stabilne zatrudnienie zarówno w mniejszych, jak i większych firmach?

1) Aktuariusz

Potrzebna jest przede wszystkim wiedza i doświadczenie. Taki ekspert, który dodatkowo zna języki obce, nie musi martwić się o pracę ? praktycznie każde drzwi są dla niego otwarte. Czym zajmuje się aktuariusz? Jego codzienna praca polega na obliczaniu ryzyka w branży ubezpieczeniowej. Warto zauważyć, że najlepsi specjaliści mogą liczyć naprawdę na wiele ? dotyczy to przede wszystkim tych, którzy posiadają wiedzę na temat europejskich ram regulacyjnych. W Polsce, co istotne, działa około 260 aktuariuszy, którzy posiadają licencję. To mało i z całą pewnością warto rozważyć, czy nie iść w tę stronę.

2) Programista aplikacji mobilnych

Rozwój technologii sprawia, że współcześnie niemal każdy z nas na co dzień posługuje się urządzeniami mobilnymi. Z tego też względu praca czeka na programistów właśnie aplikacji mobilnych. Zatrudnienie najczęściej znajdują oni w dużych firmach lub międzynarodowych korporacjach. Wymagana jest solidna wiedza, obycie z technicznymi nowinkami, przyda się również język angielski. Specjaliści prognozują przy tym, że dla tej grupy pracowników pracy w najbliższym czasie nie zabraknie. To również furtka dla osób, które są samoukami i chciałby w przyszłości znaleźć stabilne zatrudnienie.

3) Lean menedżer

W Polsce koszty pracy są wysokie, choć nie do tego stopnia jak w Europie Zachodniej. Z tego właśnie względu, coraz więcej zagranicznych firm rozważa możliwość przeniesienia działalności do naszego kraju. W czym pomaga lean menedżer? To specjalista, który posiada wiedzę nie tylko w zakresie zarządzania produkcją, ale również utrzymania ruchu. Aktualnie poszukiwani są zwłaszcza eksperci, którzy znają się na wdrażaniu do firm filozofii LEAN. Z całą pewnością nie można też narzekać na zarobki ? zachodnie koncerny proponują stabilne zatrudnienie i zarobki na europejskim poziomie.

4) Tłumacz

Tu możliwości są ogromne. Zapotrzebowanie na tłumaczy z roku na rok wzrasta. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że jako kraj jesteśmy przez zachodnie firmy postrzegani jako ciekawe miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej, ale również z tego powodu, że nasze rodzime przedsiębiorstwa coraz częściej otwierają się na europejski, afrykański czy azjatycki rynek. Tłumacze znajdują przy tym zatrudnienie bezpośrednio w danej firmie lub też w biurach tłumaczeń, które ściśle współpracują z zewnętrznymi podmiotami. Niezależnie jednak od sposobu zatrudnienia liczyć można na rozwój i ciekawą pracę.

5) Pośrednik nieruchomości

Ostatnie lata były bardzo dobre dla branży budowlanej. Zapotrzebowanie na mieszkania i obiekty użyteczności publicznej sprawiło, że na rynku zaczęło brakować pośredników nieruchomości. Warto wskazać, że po uwolnieniu tego zawodu nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem pracy. Z całą pewnością przydadzą się zdolności interpersonalne i umiejętność prowadzenia negocjacji. Choć praca nie należy do łatwych, jest ciekawa i również zarobki nie należą do tych z niskiej półki.

A czy Ty planujesz w najbliższym czasie zmianę zawodu?

Oceń ten wpis
Zawody, które się opłacają
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Wiktor
2019-12-12, 15:56
Warto szukać informacji co jest na topie. Trzeba także wiedzieć, że w niektórych regionach jest popyt na specjalistów gdzie ich nie ma.
Lidzia
2019-05-28, 14:16
Warto wiedzieć maturzystom, gimnazjalistom, a teraz po 8-mej klasie, do jakiej szkoły startować. Wybór szkoły ma znaczenie, jeśli po szkole pragnie się mieć pewna pracę i to dobrze płatną. Warto zapoznać się z zawodami, które są warte uwagi.
Ada
2019-05-19, 15:58
Fajne macie artykuły na tym portalu. O zawodach już coś poczytałam. Zawody, które się opłacają co pisujecie - bardzo przydatne są to informacje.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.