!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Zawody i ich potencjał

Zawody, które się opłacają

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 12 głosów

12 głosów

4 komentarze

Zawody, które się opłacają
Znalezienie dobrze płatnej pracy nie jest problemem dla pracowników, którzy posiadają solidne wykształcenie, doświadczenie i konkretne umiejętności. Które zawody są aktualnie najczęściej poszukiwane przez pracodawców? Prezentujemy 5 zawodów, których wykonywanie zapewni zatrudnienie.

Mówi się, że na rynku pracy nieustannie zachodzą zmiany. To prawda, choć warto zauważyć, że są również takie zawody, które od kilku lat utrzymują się w czołówkach najprzydatniejszych dla pracodawców. Osoby, które zdecydują się wykonywać jeden z tych zawodów mają ogromne możliwości ? to właściwie one wybierać mogą w ofertach pracy czy nawet dyktować warunki zatrudnienia. Tymi zawodami powinny również zainteresować się osoby bezrobotne ? w przypadku niektórych nie jest trudnością skończyć kurs czy kilka szkoleń, aby móc rzeczywiście dobrze zarabiać. Kto zatem może aktualnie liczyć na dobre zarobki i stabilne zatrudnienie zarówno w mniejszych, jak i większych firmach?

1) Aktuariusz

Potrzebna jest przede wszystkim wiedza i doświadczenie. Taki ekspert, który dodatkowo zna języki obce, nie musi martwić się o pracę ? praktycznie każde drzwi są dla niego otwarte. Czym zajmuje się aktuariusz? Jego codzienna praca polega na obliczaniu ryzyka w branży ubezpieczeniowej. Warto zauważyć, że najlepsi specjaliści mogą liczyć naprawdę na wiele ? dotyczy to przede wszystkim tych, którzy posiadają wiedzę na temat europejskich ram regulacyjnych. W Polsce, co istotne, działa około 260 aktuariuszy, którzy posiadają licencję. To mało i z całą pewnością warto rozważyć, czy nie iść w tę stronę.

2) Programista aplikacji mobilnych

Rozwój technologii sprawia, że współcześnie niemal każdy z nas na co dzień posługuje się urządzeniami mobilnymi. Z tego też względu praca czeka na programistów właśnie aplikacji mobilnych. Zatrudnienie najczęściej znajdują oni w dużych firmach lub międzynarodowych korporacjach. Wymagana jest solidna wiedza, obycie z technicznymi nowinkami, przyda się również język angielski. Specjaliści prognozują przy tym, że dla tej grupy pracowników pracy w najbliższym czasie nie zabraknie. To również furtka dla osób, które są samoukami i chciałby w przyszłości znaleźć stabilne zatrudnienie.

3) Lean menedżer

W Polsce koszty pracy są wysokie, choć nie do tego stopnia jak w Europie Zachodniej. Z tego właśnie względu, coraz więcej zagranicznych firm rozważa możliwość przeniesienia działalności do naszego kraju. W czym pomaga lean menedżer? To specjalista, który posiada wiedzę nie tylko w zakresie zarządzania produkcją, ale również utrzymania ruchu. Aktualnie poszukiwani są zwłaszcza eksperci, którzy znają się na wdrażaniu do firm filozofii LEAN. Z całą pewnością nie można też narzekać na zarobki ? zachodnie koncerny proponują stabilne zatrudnienie i zarobki na europejskim poziomie.

4) Tłumacz

Tu możliwości są ogromne. Zapotrzebowanie na tłumaczy z roku na rok wzrasta. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że jako kraj jesteśmy przez zachodnie firmy postrzegani jako ciekawe miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej, ale również z tego powodu, że nasze rodzime przedsiębiorstwa coraz częściej otwierają się na europejski, afrykański czy azjatycki rynek. Tłumacze znajdują przy tym zatrudnienie bezpośrednio w danej firmie lub też w biurach tłumaczeń, które ściśle współpracują z zewnętrznymi podmiotami. Niezależnie jednak od sposobu zatrudnienia liczyć można na rozwój i ciekawą pracę.

5) Pośrednik nieruchomości

Ostatnie lata były bardzo dobre dla branży budowlanej. Zapotrzebowanie na mieszkania i obiekty użyteczności publicznej sprawiło, że na rynku zaczęło brakować pośredników nieruchomości. Warto wskazać, że po uwolnieniu tego zawodu nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem pracy. Z całą pewnością przydadzą się zdolności interpersonalne i umiejętność prowadzenia negocjacji. Choć praca nie należy do łatwych, jest ciekawa i również zarobki nie należą do tych z niskiej półki.

A czy Ty planujesz w najbliższym czasie zmianę zawodu?

Podziel się

4 komentarze

Michael

Michael

Oczywiście opis stanowiska powinien określać wykształcenie, wcześniejsze doświadczenie zawodowe, certyfikaty i umiejętności techniczne wymagane na danym stanowisku.
Wiktor

Wiktor

Warto szukać informacji co jest na topie. Trzeba także wiedzieć, że w niektórych regionach jest popyt na specjalistów gdzie ich nie ma.
Lidzia

Lidzia

Warto wiedzieć maturzystom, gimnazjalistom, a teraz po 8-mej klasie, do jakiej szkoły startować. Wybór szkoły ma znaczenie, jeśli po szkole pragnie się mieć pewna pracę i to dobrze płatną. Warto zapoznać się z zawodami, które są warte uwagi.
Ada

Ada

Fajne macie artykuły na tym portalu. O zawodach już coś poczytałam. Zawody, które się opłacają co pisujecie - bardzo przydatne są to informacje.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.