Najwięksi pracodawcy na Pomorzu Zachodnim

Praca EUROAFRICA Linie Żeglugowe - jeden z wiodących polskich armatorów

23 czerwca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 15 głosów

15 głosów

5 komentarzy
Praca EUROAFRICA Linie Żeglugowe - jeden z wiodących polskich armatorów
EUROAFRICA Linie Żeglugowe jest przedsiębiorstwem powstałym w Szczecinie z wyodrębnionych struktur Polskich Linii Oceanicznych. Początkowo spółka była samodzielnym podmiotem zarejestrowanym w Szczecinie, ale z czasem stała się w pełni własnością spółki Hass Holding na Cyprze.

Przedsiębiorstwo EUROAFRICA Linie Żeglugowe jest znane na świecie jako ESL od ang. Euroafrica Shipping Lines. Armator skupia się na realizowaniu połączeń między portami na Bałtyku i Wielką Brytanią oraz Afryką Zachodnią. Firma dysponuje drobnicowcami, kontenerowcem oraz promami kolejowo-samochodowymi.

Armator działa na rynku od trzech dekad, a co za tym idzie, zakorzenił się w świadomości marynarzy. W efekcie zwraca na siebie uwagę potencjalnych pracowników. Warto się przyjrzeć nieco bliżej tym konkretnym liniom żeglugowym.

Działalność firmy EUROAFRICA Linie Żeglugowe

EUROAFRICA Linie Żeglugowe powstała w 1991 roku na fundamencie szczecińskiego oddziału Polskich Linii Oceanicznych. Wyodrębnienie spółki było następstwem przemian ustrojowych w kraju i reorganizacji przedsiębiorstw państwowych. W 2010 roku spółka stała się częścią Grupy Kapitałowej Hass Holding Limited.

Polski armator świadczy od początku swojego istnienia przede wszystkim usługi z zakresu przewozów morskich ładunków. Bazowymi portami floty są polskie porty, a połączenia są realizowane na regularnych liniach z Wielką Brytanią, Szwecją oraz Afryką Zachodnią z portów bałtyckich, oraz zachodnioeuropejskich.

Przedsiębiorstwo eksploatuje obecnie 9 statków, które pozwalają realizować transport towarów różnego rodzaju. Firma działa obecnie na trzech głównych liniach transportowych.

Linia Afryki Zachodniej:

Konwencjonalna linia żeglugowa, która funkcjonuje od 1958 roku. Początkowo statki kursowały między Europą Północną / Północno-Zachodnią oraz portami Afryki Zachodniej. W 2013 roku rozszerzono połączenia o porty Afryki Południowej oraz Południowo-Wschodniej.

Statki na tej linii obsługują:

 • drobnicę konwencjonalną;
 • ładunki masowe;
 • sztuki ciężkie;
 • sztuki przestrzenne (ponad-gabarytowe).

Linia Angielska:

Angielska linia kontynuuje tradycje połączenia zainaugurowanego w 1919 roku między Londynem i Gdańskiem. Po II Wojnie Światowej połączenie reaktywowano i od 1951 roku było realizowane przez Polskie Linie Oceaniczne. Obecnie na linii oferowane są przewozy kontenerowe oraz obsługa ładunków w systemie dom-dom.

Szukasz pracy?

Pracownik produkcji

JOBME S.A.

 • Tarnów
Dodana

Pracownik produkcji

JOBME S.A.

 • 4 500-5 500 zł / mc
 • Kraków
Dodana

Młodszy Inspektor - Psycholog

Straż Miejska m. st. Warszawy

 • Warszawa
Dodana
Dodana
Dodana

Linia promowa:

EUROAFRICA Linie Żeglugowe posiada w swojej flocie trzy promy samochodowo-kolejowe. Wszystkie jednostki działają na trasach obsługiwanych przez operatora Unity Line. Operator ten powstał ze wspólnych starań PLO EUROAFRYKA oraz Polskiej Żeglugi Morskiej.

Promy należące do EUROAFRICA Linie Żeglugowe kursują na trasach:

 • ze Świnoujścia do Trelleborga: m/f Galileusz i m/f Copernicus;
 • ze Świnoujścia do Ystad: m/f Jan Śniadecki.

Za pomocą promów przedsiębiorstwo transportuje towary oraz pasażerów zmotoryzowanych. Na pokład są zabierane samochody ciężarowe, naczepy oraz wagony kolejowe.

Obecnie EUROAFRICA Linie Żeglugowe jest częścią spółki Hass Holding powstałej w 2003 roku na Cyprze. Jej jedynymi udziałowcami są Hanna oraz Andrzej Haas.

Praca w firmie EUROAFRICA Linie Żeglugowe

EUROAFRICA Linie Żeglugowe może się pochwalić statusem jednego z największych armatorów w Polsce, ale nie oznacza to gigantycznej floty jednostek. Co za tym idzie, oferty pracy na statkach należących do tego armatora nie pojawiają się często.

Niestety przedsiębiorstwo nie prowadzi zakładki kariery na swojej witrynie internetowej www.euroafrica.com.pl, a co za tym idzie, nie informuje publicznie, co ma do zaoferowania kandydatom do pracy. Firma nie publikuje także na swojej witrynie ofert pracy, więc szukając ogłoszeń pochodzących od tego przedsiębiorstwa, należy się posiłkować portalami poświęconymi rynkowi pracy pokroju Aplikuj.pl. Na takich stronach można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert pracy, w tym te pochodzące od armatorów.

EUROAFRICA Linie Żeglugowe jako armator posiada swoją flotę statków i szukając pracowników, najczęściej potrzebuje ludzi pracujących na morzu. Czy to w roli podstawowych załogantów, czy też specjalistów od mechaniki lub obsługi kluczowych elementów.

Video

Opinie o pracy w firmie EUROAFRICA Linie Żeglugowe

Większość osób przed aplikowaniem do danej firmy chce się jak najwięcej dowiedzieć o potencjalnym pracodawcy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby skontaktowanie się z pracownikami przedsiębiorstwa, ale to zazwyczaj nie jest możliwe. Zamiast tego sporo osób sięga po pomoc serwisów gromadzących opinie na temat pracodawców.

Trzeba jednak pamiętać, że portale z opiniami są często miejscami wylewania żalów, więc należy do wpisów w nich zawartych podchodzić z pewnym dystansem. W przypadku przedsiębiorstwa EUROAFRICA Linie Żeglugowe ciężko znaleźć jakiekolwiek wpisy. Z jednej strony może to wynikać ze specyfiki branży, z drugiej może to oznaczać małą rotację pracowników lub ogólne zadowolenie.

Niestety w związku z brakiem konkretnych publikacji ciężko wydawać jakiekolwiek werdykty. Najwyraźniej najlepiej samemu przekonać się co firma ma do zaoferowania, dokonując spontanicznej aplikacji.

Kontakt z firmą EUROAFRICA Linie Żeglugowe

Osoby zainteresowane złożeniem spontanicznej aplikacji do EUROAFRICA Linie Żeglugowe lub chcące się skontaktować z przedsiębiorstwem w innym celu mogą skorzystać z udostępnionych przez firmę danych kontaktowych:

EuroAfrica Shipping Lines Cyprus Ltd.

EuroAfrica Services Ltd. sp. z o.o. Oddział w Polsce

70-952 Szczecin,

ul. Energetyków 3/4

tel.: (+48 91) 814-34-00

fax: (+48 91) 462-31-83

462-41-40

e-mail: info@euroafrica.com.pl

Biuro zarządu / Sekretariat:

tel.: (+48 91) 81-43-255/256

fax: (+48 91) 81-43-315

e-mail: info@euroafrica.com.pl

Można również skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie przedsiębiorstwa: http://euroafrica.com.pl/index.php/firma/pytania_i_sugestie/

Możecie również sprawdzić profil EUROAFRICA Linie Żeglugowe w serwisie Facebook:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057504576757

EUROAFRICA Linie Żeglugowe jest jednym z przodujących armatorów w Polsce, więc wzbudza zainteresowanie potencjalnych pracowników. Ciężko powiedzieć, co firma faktycznie ma do zaoferowania kandydatom do pracy, ale też nie ma przesłanek mówiących, że nie warto aplikować do tego przedsiębiorstwa.

Podsumowanie:
 • EUROAFRICA Linie Żeglugowe to polski armator, który od trzech dekad zajmuje się przewozami morskimi ładunków, obsługując regularne trasy z polskich i zachodnioeuropejskich portów do Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Afryki Zachodniej.
 • Obecnie przedsiębiorstwo eksploatuje 9 statków, które realizują transport towarów różnego rodzaju na trzech głównych liniach transportowych: Afryki Zachodniej, Angielskiej i promowej.
 • Mimo braku publikowanych ofert pracy na stronie internetowej, EUROAFRICA Linie Żeglugowe zatrudnia ludzi na morzu i poszukuje zarówno podstawowych załogantów, jak i specjalistów od mechaniki lub obsługi kluczowych elementów.
 • Z braku opinii na temat pracy w firmie można wnioskować, że rotacja pracowników jest niska lub ogólne zadowolenie jest wysokie.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Maria

Maria

Jako właściciel firmy z branży morskiej, muszę przyznać, że EUROAFRICA Linie Żeglugowe to solidna i godna zaufania firma. W pełni polecam.
Igola

Igola

Poszukuję pracy na morzu i zastanawiam się nad aplikacją do EUROAFRICA Linie Żeglugowe. Słyszałem dobre opinie o tej firmie, a poza tym mają ciekawe trasy.
yeti

yeti

Słyszałam, że EUROAFRICA Linie Żeglugowe to dobra firma, ale niestety nie publikują ofert pracy na swojej stronie. Trzeba szukać na innych portalach.
Załamanaksięgowaprzed20

Załamanaksięgowaprzed20

Pracuję w EUROAFRICA Linie Żeglugowe od wielu lat i muszę przyznać, że to świetna firma. Zawsze stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i jakość pracy na statku. Polecam!
Michał

Michał

W regonie takie firmy to najbardziej znani gracze. Warto dobrze szukać ofert rekrutacyjnych i przygotować się na spotkanie.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.