Najwięksi pracodawcy na Mazurach

Praca Res Energy BGW - zadbaj o ekologię dzięki odnawialnym źródłom energii

16 czerwca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 5 głosów

5 głosów

6 komentarzy
Praca Res Energy BGW - zadbaj o ekologię dzięki odnawialnym źródłom energii
Res Energy BGW jest firmą z Olsztyna, która zajmuje się inwestycjami związanymi z odnawialnymi źródłami energii. Przedsiębiorstwo powstało w regionie Polski nieodzownie kojarzącym się z piękną naturą, którą można chronić między innymi poprzez korzystanie z najnowszych ekologicznych rozwiązań pozyskiwania energii.

Firma Res Energy BGW zajmuje się kompleksowymi usługami z zakresu sprzedaży, montażu oraz doradztwa związanego z panelami fotowoltaicznymi, kolektorami słonecznymi, a także pompami ciepła. Przedsiębiorstwo zyskało spore doświadczenie i współpracuje z wiodącymi dostawcami komponentów z Polski i Europy.

Czy przedsiębiorstwo zajmujące się technologią ekologicznego pozyskiwania energii jest też dobrym miejscem do pracy? Przyjrzyjmy się bliżej firmie Res Energy BGW.

Działalność firmy Res Energy BGW

Res Energy BGW zajmuje się kompleksowymi usługami z zakresu pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Firma przede wszystkim wykonuje instalacje fotowoltaiczne oraz montuje pompy ciepła. Przedsiębiorstwo nie ogranicza się do samego montażu, ale dba o każdy etap procesu przejścia na zasilanie energią ze źródeł odnawialnych. Oznacza to przygotowanie projektu, montaż, sprzedaż komponentów, czy w końcu prowadzenie doradztwa w zakresie nowych technologii zasilania.

Realizacja firmy Res Energy BGW. Źródło: https://www.resenergy.pl/realizacje/instalacja-fotowoltaiczna-w-mikolajkach/

Przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie usługi zarówno dla właścicieli domów, jak i dla firm i gospodarstw rolnych. W zależności od rodzaju obiektu konieczne są inne rozwiązania zapewniające odpowiednią ilość pozyskiwanej energii elektrycznej czy cieplnej. Res Energy BGW wykonuje swoje usługi w kilku obszarach.

Panele fotowoltaiczne - to coraz popularniejsze rozwiązanie pozwalające na produkowanie energii z promieni słonecznych. Panele stają się nieodzowną częścią krajobrazu i chętnie korzystają z nich zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa.

Montaż paneli fotowoltaicznych pozwala zaoszczędzić na energii elektrycznej. W przypadku firm takie rozwiązanie daje także pewną niezależność energetyczną. Res Energy BGW korzysta z usług wykwalifikowanych specjalistów i przeprowadza kompleksowo procesy związane z panelami fotowoltaicznymi.

Firma zapewnia w ramach swoich usług:

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana

Pracownik biurowy - Specjalista ds. Administracji w branży nieruchomości

Trzaskoma Development

 • Szczecin
 • 8 000-12 000 zł / mc
Dodana

Doradca Klienta- umowa zlecenie

PeoplePro

 • Gorzów Wielkopolski
Dodana
Dodana
 • audyt obiektu przed inwestycją;
 • pozyskanie wszystkich wymaganych zezwoleń;
 • przygotowanie projektów instalacji;
 • wykonanie prac przygotowawczych;
 • realizacja inwestycji, montaż instalacji.

Pompy ciepła - to urządzenia grzewcze pozyskujące energię cieplną z otoczenia. Pompy pozwalają na pobieranie ciepła z powietrza, gruntu lub wody i oddawanie go do instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki tej technologii uzyskujemy ekologiczny sposób zapewniania odpowiednich warunków wewnątrz budynków. Pompy ciepła okazały się doskonałym rozwiązaniem dla firm, które dzięki temu rozwiązaniu mogą zaoszczędzić sporo energii, a także ograniczyć koszty utrzymania budynków.

Termomodernizacja - to proces pozwalający na zoptymalizowanie zużycia energii cieplnej w danym obiekcie. Res Energy BGW przeprowadza audyt obiektu i ocenia elementy wymagające poprawy w celu redukcji zużycia energii cieplnej.

W ramach termomodernizacji można wykonać wiele czynności, jak:

 • wymiana okien;
 • wymiana lub modernizacja systemów grzewczych;
 • docieplanie ścian i stropów;
 • stosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła;
 • modernizacja wentylacji;
 • izolacja przewodów centralnego ogrzewania.

To tylko część czynności wpływających na poprawę gospodarki cieplnej wewnątrz budynków. Przeprowadzenie termomodernizacji może znacząco ograniczyć koszta eksploatacji obiektów.

Res Energy BGW zajmuje się również pozyskiwaniem dofinansowań na realizację inwestycji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Przedsiębiorstwo realizuje usługi doradztwa oraz pozyskania dofinansowania. Specjaliści firmy oceniają opłacalność inwestycji, przygotowują kompleksową dokumentację oraz przeprowadzają cały proces pozyskiwania dofinansowania, a także finansowania wkładu własnego.

Warto nadmienić, że firma Res Energy BGW znalazła się w 2021 roku na pierwszym miejscu listy Diamentów Forbesa wśród firm z województwa warmińsko-mazurskiego.

Praca w firmie Res Energy BGW

Przedsiębiorstwo Res Energy BGW nie publikuje na swojej stronie informacji na temat możliwości budowania kariery w swoich szeregach. Na podstawie ogłoszeń publikowanych w sieci można stwierdzić, że firma poszukuje zazwyczaj pracowników budowlanych, którzy będą odpowiadali za montaż instalacji fotowoltaicznych oraz grzewczych, a także ogólnobudowlanych fachowców.

Video

Osoby zainteresowane pracą w Res Energy BGW muszą poszukiwać ofert na portalach zajmujących się rynkiem pracy takich, jak Aplikuj.pl. Firma ogłasza się także za pośrednictwem lokalnych serwisów. Niestety w ofertach nie porusza szczegółów dotyczących ewentualnych benefitów pracowniczych.

Opinie o firmie Res Energy BGW

Kandydaci do pracy bardzo często szukają informacji na temat potencjalnego pracodawcy. W tym celu najczęściej przeglądają serwisy zbierające opinie o pracodawcach. Trzeba jednak pamiętać, że wpisy w takich serwisach często przybierają formę wylewania żalów. Jak to wygląda w przypadku firmy Res Energy BGW?

Niestety w sieci można znaleźć zaledwie kilka pojedynczych wpisów, które nie wnoszą zbyt wiele do obrazu Res Energy BGW jako pracodawcy. Wygląda na to, że przedsiębiorstwo nie wyróżnia się pod względem warunków pracy. Przynajmniej brak prawdziwego wysypu negatywnych opinii świadczy o tym, że pracownicy obecni, ani byli nie narzekają na pracę w Res Energy BGW. To zaś pozwala sądzić, że zatrudnienie w tej firmie może być interesujące.

Kontakt z firmą Res Energy BGW

Osoby chcące podjąć pracę w Res Energy BGW muszą się posiłkować danymi kontaktowymi publikowanymi w ofertach pracy. W pozostałych sprawach można skorzystać z formularza kontaktowego na stronie firmy www.resenergy.pl lub z ogólnodostępnych danych kontaktowych.

Res Energy BGW Sp. z o.o. spółka komandytowa

ul. Metalowa 3

10-603 Olsztyn

tel.: (89) 532 00 94

e-mail: biuro@resenergy.pl

Przedsiębiorstwo prowadzi także swój profil na Facebooku, więc warto go odwiedzić w celu poznania bliżej potencjalnego pracodawcy:

facebook.com/resenergySp.z.o.o/

Na podstawie informacji w sieci ciężko stwierdzić jednoznacznie, jakim pracodawcą jest Res Energy BGW. Wygląda jednak na to, że osoby chcące pracować przy realizacji projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii mogą spokojnie spróbować. Nawet jeżeli nie będzie to praca na dłuższy czas to z pewnością pozwoli zdobyć cenne doświadczenie.

Podsumowanie:
 • Firma Res Energy BGW zajmuje się kompleksowymi usługami z zakresu pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, w tym montażem paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła.
 • Firma posiada w swojej ofercie usługi zarówno dla właścicieli domów, jak i dla firm i gospodarstw rolnych.
 • Res Energy BGW zajmuje się również pozyskiwaniem dofinansowań na realizację inwestycji wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz znalazła się na pierwszym miejscu listy Diamentów Forbesa wśród firm z województwa warmińsko-mazurskiego.
 • Nie ma wielu informacji na temat możliwości budowania kariery w Res Energy BGW, ale brak negatywnych opinii świadczy o tym, że praca w tej firmie może być interesująca.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

Emilia

Emilia

Szkoda, że oferty pracy w Res Energy BGW są skierowane głównie do pracowników budowlanych. Nie mam takich kwalifikacji, ale bardzo chętnie pracowałabym w firmie zajmującej się ekologicznym pozyskiwaniem energii.
Bruno z Białegostoku

Bruno z Białegostoku

Res Energy BGW to firma, która zdecydowanie przyciąga wzrok swoją wysoką jakością usług. Patrząc na wyniki finansowe oraz nagrodę Diamenty Forbesa, można powiedzieć, że to także dobry wybór dla pracowników.
Hela

Hela

Interesująca firma o przyjaznym podejściu do otoczenia. Chętnie spróbowałabym tam pracować jako fachowiec budowlany.
Roksana

Roksana

Ciekawa oferta pracy w Res Energy BGW, ale szkoda, że firma nie publikuje informacji na temat benefitów dla pracowników. To dla mnie ważne.
Andrzej

Andrzej

Jestem pracownikiem Res Energy BGW i uważam, że to wspaniałe miejsce do pracy! Firma jest profesjonalna i oferuje swoim pracownikom dużo możliwości rozwoju zawodowego.
warmiak

warmiak

BGW z Olsztyna dobre trafiłą w okres kiedy to źródła odnawialne są coraz szerzej wykorzystywane w gospodarce i wszędzie.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.