Najwięksi pracodawcy na Mazowszu

Praca Totalizator Sportowy - gigant oferujący produkty loteryjne

16 czerwca 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 5 głosów

5 głosów

5 komentarzy
Praca Totalizator Sportowy - gigant oferujący produkty loteryjne
Totalizator Sportowy jest znany wszystkim Polakom przede wszystkim dzięki loterii Lotto. Ta spółka ma za sobą ponad 65 lat działalności i na stałe wpisała się w polską rzeczywistość, stając się jednym z największych przedsiębiorstw nad Wisłą.

Spółka została powołana do życia w celu gromadzenia środków na remonty, budowę oraz utrzymanie obiektów sportowych. Z czasem zadaniem Totalizatora Sportowego stało się także przekazywanie środków na szeroko rozumianą kulturę narodową. Dziś firma dysponuje przeszło 18 000 punktów sprzedażowych oferujących produkty loteryjne. Totalizator Sportowy wyzwala w Polakach marzenia o bogactwie, ale też dla wielu osób jest interesującym pracodawcą. Przyjrzyjmy się więc bliżej tej polskiej spółce.

Historia spółki Totalizator Sportowy

Pisząc o historii Totalizatora Sportowego nie sposób nie zacząć od powołania pierwszej loterii w Polsce. Miało to miejsce w 1786 roku i jeszcze tego samego roku zdecydowano o przejęciu loterii przez Skarb Państwa oraz powołaniu dla niej administracji. Rok później ustawą uchwalono wyłączność państwa do organizowania gier loteryjnych.

Losy loterii w Polsce były różne ze względu na burzliwą historię kraju. Dokładnie 17 grudnia 1955 roku za pomocą Uchwały Prezydium Rządu powołano do życia instytucję, której dochód miał być przeznaczony na budowę i utrzymanie obiektów sportowych. Z dniem 25 stycznia 1956 roku oficjalnie powołano do życia Państwowe Przedsiębiorstwo Totalizator Sportowy. Pierwsza kolektura powstała w Warszawie u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Wspólnej.

Video

Z dniem 25 stycznia 1957 roku uruchomiono pierwszą grę liczbową Toto Lotek, która polegała na skreślaniu 6 spośród 49 liczb. W maju 1964 roku Totalizator Sportowy został przyjęty do Międzynarodowego Stowarzyszenia Loterii i Totalizatorów INTERTOTO, które później przekształcono w World Lottery Association.

Dużym przełomem dla loterii Toto Lotek było przeprowadzenie pierwszego losowania przed kamerami TVP w dniu 11 marca 1973 roku. Końcem tego roku wprowadzono legendarną bębnową maszynę losującą. We wrześniu 1975 roku Toto Lotek zmienił się w Duży Lotek, a rok później do loterii dołączyły kolejne losowania.

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

Totalizator Sportowy od 1991 roku rozpoczął przejście na system online, który pozwolił znacząco zwiększyć obroty przedsiębiorstwa. W 1993 roku spółka stała się członkiem organizacji European Lotteries. Z dniem 16 grudnia 1997 roku Państwowe Przedsiębiorstwo Totalizator Sportowy zostało przekształcone w spółkę Skarbu Państwa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Od jesieni 1999 roku spółka zaczęła oferować zdrapki.

Ustawa o grach i zakładach wzajemnych z 2003 roku nałożyła na spółkę obowiązek przekazywania środków nie tylko na infrastrukturę sportową, ale także na wspieranie kultury narodowej. Totalizator Sportowy z dniem 1 lipca 2010 r. rozpoczął nadawanie losowań z własnego studia telewizyjnego. Kolejne lata przebiegały pod znakiem rozbudowy oferty produktów loteryjnych. Ostatni przełom miał miejsce w 2018 roku, gdy spółka weszła na rynek e-commerce.

Działalność spółki Totalizator Sportowy

Totalizator Sportowy zajmuje się przede wszystkim organizowaniem loterii, gier hazardowych oraz dystrybucją produktów loteryjnych. Większość osób interesuje jedynie to, że korzystając z oferty spółki mogą wygrać pieniądze. Jednak działalność Totalizatora Sportowego nie polega jedynie na umożliwianiu zdobycia pieniężnych profitów swoim klientom.

Cena każdego zakupionego zakładu gier liczbowych zawiera dopłatę w wysokości 25% ceny zakładu. W przypadku loterii pieniężnych kwota ta stanowi 10% ceny losu. Na jaki cel trafiają naliczane przez spółkę opłaty? Te są przeznaczane na wsparcie odpowiednich funduszy.

Kwoty z dopłat są przeznaczane na:

Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej - 75% wpływów z dopłat;

Fundusz Promocji Kultury - 20% wpływów z dopłat;

Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych - 4% wpływów z dopłat;

Fundusz Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego - 1% wpływów z dopłat.

Obecnie Totalizator Sportowy jest dostawcą takich produktów loteryjnych, jak m.in.:

 • Lotto;
 • Szybkie 600;
 • Eurojackpot;
 • Keno;
 • Multi Multi;
 • Ekstra Pensja;
 • Multi Lotto;
 • Kaskada;
 • Super Szansa;
 • Zdrapki.

Od 2018 roku Totalizator Sportowy jest zaangażowany w rynek e-commerce. Przedsiębiorstwo uruchomiło platformę internetową umożliwiającą zakup kuponów Lotto drogą online. Firma uruchomiła także jedyne legalne w Polsce kasyno internetowe.

Totalizator Sportowy posiada rozbudowaną strukturę. Przedsiębiorstwo oprócz centrali posiada 18 oddziałów terenowych. Ich zadaniem oprócz jednego oddziału jest nadzór nad procesem sprzedaży oraz rozwój sieci sprzedaży. Pozostały jeden oddział to Tor Służewiec, na którym firma organizuje wyścigi konne. Oprócz głównych oddziałów firma może się pochwalić ponad 18 000 punktów sprzedaży produktów loteryjnych.

Przedsiębiorstwo oprócz przekazywania środków z dotacji na odpowiednie fundusze prowadzi także programy sponsorskie z własnych środków. Firma wspiera różne wydarzenia sportowe, zespoły oraz sportowców. Ponadto Fundacja Lotto zajmuje się popularyzacją aktywności fizycznej, wsparciem młodych talentów oraz prowadzi program kulturalny wspierający młodych twórców i animatorów. W ostatnim czasie Totalizator Sportowy włączył się także w walkę z epidemią koronawirusa poprzez przekazywanie środków na działania związane z ochroną przed COVID-19.

Nagrody i sukcesy branżowe Totalizatora Sportowego

Totalizator Sportowy w swojej historii zdobył wiele nagród i wyróżnień. Te pokazują, jak firma się rozwija oraz w jaki sposób radzi sobie z ciągle zmieniającym się rynkiem.

Przyjrzyjmy się najnowszym sukcesom jakie odniosło przedsiębiorstwo:

 • Mecenas Polskiego Sportu - nagroda wręczona podczas Gali Mistrzów Sportu za systematyczne wsparcie polskiego sportu.
 • Polish Gaming Aces - nagroda w kategorii Firma Roku oraz Najbardziej Zaangażowanej Kobiety Roku dla Pani Prezes Zarządu Magdaleny Kopki-Wojciechowskiej.
 • "Etyczna Firma 2020 roku" w kategorii Duże firmy. Nagroda przyznawana przez redakcję Puls Biznesu.
 • MP POWER VENUE - nagroda w kategorii Miejsce eventowe dla Toru Służewiec.
 • Innovation 2020 - nagroda BRĄZOWE INNOVATIONS za FORMATY MEDIOWE/REKLAMOWE w kategorii "Innowacyjne Media". Wyróżnienie przyznane za kampanię Lotteria Świąteczna Lotto – Smart Image.
 • Techno Biznes 2020 - wyróżnienie 2 miejscem w kategorii Przemysł 4.0 plebiscytu organizowanego przez Gazetę Bankową.
 • Friendly Workplace 2020 oraz Nagroda Specjalna - wyróżnienia przyznane przez redakcję portalu MarkaPracodawcy.pl

Tak wygląda zaledwie kilka z wielu wyróżnień, jakie Totalizator Sportowy zdobył w ostatnich dwóch latach. Przedsiębiorstwo regularnie jest nagradzane za swoją pracę oraz wsparcie dla sportu i kultury. Pozostaje pytanie, co ma do zaoferowania swoim pracownikom.

Praca w spółce Totalizator Sportowy

Totalizator Sportowy zatrudnia obecnie przeszło 1500 osób, które świadczą swoje usługi w centrali firmy w Warszawie oraz w 18 oddziałach, a także w punktach sprzedaży Lotto oraz w salonach gier na automatach. Większość zatrudnionych osób zajmuje się właśnie bezpośrednią obsługą klientów.

Oprócz sprzedawców produktów loteryjnych firma poszukuje również specjalistów z takich branż, jak m.in.: sprzedaż, innowacje, IT, administracja, marketing, finanse czy księgowość. Przedsiębiorstwo chwali się, że średni czas stażu pracy wynosi w spółce 8,5 roku, a ponad 80% pracowników posiada umowę na czas nieokreślony.

Totalizator Sportowy obiecuje potencjalnym pracownikom m.in. premie sprzedażowe, nagrody z zysku, prywatną opiekę medyczną, kartę sportową oraz bony świąteczne i różne dofinansowania, kredyty pracownicze oraz bilety na wydarzenia sportowe i kulturowe.

Aktualne oferty pracy w Totalizatorze Sportowym możecie znaleźć na stronie:

Oprócz tego można także monitorować ogłoszenia pojawiające się na portalach związanych z rynkiem pracy pokroju Aplikuj.pl.

Jak wygląda rekrutacja do Totalizatora Sportowego? Ta odbywa się w 5 etapach:

 1. Publikacja ofert pracy.
 2. Zbieranie aplikacji - kandydaci mogą aplikować poprzez formularze dostępne przy ofertach pracy.
 3. Rozmowa kwalifikacyjna - etap poznania kandydata i opowiedzenia mu o pracy i danym stanowisku. W przypadku stanowisk w salonach gier odbywają się zadania grupowe przybliżające specyfikę stanowiska.
 4. Kolejny etap rekrutacji - w przypadku niektórych stanowisk zostanie przeprowadzony kolejny etap rekrutacji uwzględniający poznanie bezpośrednich przełożonych.
 5. Informacja zwrotna - bez względu na wyniki rekrutacji wszyscy kandydaci otrzymają informację zwrotną.

Opinie o pracy w Totalizatorze Sportowym

Wiele osób szukających zatrudnienia przed złożeniem aplikacji chce dobrze poznać potencjalnego pracodawcę. W tym celu często sięgają po wpisy na portalach zbierających opinie o pracodawcach. Należy jednak pamiętać, że takie wpisy często są wylewaniem żalów, więc trzeba do nich podchodzić z pewnym dystansem. Mimo to z często powtarzanych opinii można wyciągnąć pewne wnioski.

Jeżeli chodzi o Totalizator Sportowy to rozrzut opinii jest naprawdę spory. Wiele wskazuje na to, że wszystko zależy od lokalizacji, punktu jaki dany pracownik obsługuje, czy rodzaju umowy. Możemy przeczytać w sieci zarówno wychwalanie pracy w tej spółce, jak i skrajnie negatywne opinie.

Wyciągając złoty środek można założyć, że w przypadku otrzymania umowy o pracę oraz objęciu stanowiska w dobrze prosperującym punkcie warunki zatrudnienia oraz wynagrodzenie są naprawdę dobre. Tym bardziej, że praca w punktach Lotto nie wymaga doświadczenia i dużych kwalifikacji. Wiele osób podkreśla jednak, że praca w Totalizatorze Sportowym dla ambitnych osób powinna być tylko przystankiem w drodze rozwoju kariery.

Źródło: gowork.pl

Źródło: absolvent.pl

Kontakt z firmą Totalizator Sportowy

Kandydaci do pracy w Totalizatorze Sportowym w celach kontaktowych muszą korzystać z formularzy aplikacyjnych dołączonych do ofert pracy. Natomiast wszystkie pozostałe sprawy można załatwić poprzez formularz kontaktowy na stronie https://www.totalizator.pl/kontakt lub wykorzystując tradycyjne dane kontaktowe:

Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

ul. Targowa 25

03-728 Warszawa

Tel.: 22 518 22 00

Możecie również odwiedzić firmę na oficjalnym profilu marki Lotto na Facebooku:

https://www.facebook.com/markaLOTTO/

Totalizator Sportowy jest jedną z największych polskich spółek, a z jej produktów loteryjnych korzystają miliony Polaków. Wiele osób upatruje w tej firmie swojego miejsca do pracy. Wygląda na to, że dla niektórych osób to może być praca idealna, a dla innych przynajmniej dobry przystanek przed podjęciem kolejnych wyzwań.

Podsumowanie:
 • Totalizator Sportowy został powołany do życia w 1956 roku, jako instytucja, której dochód miał być przeznaczony na budowę i utrzymanie obiektów sportowych.
 • Spółka zajmuje się organizowaniem loterii, gier hazardowych oraz dystrybucją produktów loteryjnych, a jej działalność polega także na przekazywaniu środków na wsparcie odpowiednich funduszy.
 • Od 2018 roku Totalizator Sportowy działa na rynku e-commerce, posiada rozbudowaną strukturę i ponad 18 000 punktów sprzedaży produktów loteryjnych.
 • Firma zdobyła wiele nagród i wyróżnień, co pokazuje jej rozwój oraz umiejętność radzenia sobie z ciągle zmieniającym się rynkiem.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Roop

Roop

To, że Totalizator Sportowy angażuje się w walkę z epidemią koronawirusa pokazuje, że to firma z prawdziwym wyznaniem. Właśnie takie wartości szukam u przyszłego pracodawcy.
Alfa Omega

Alfa Omega

Ciekawe, że Totalizator Sportowy ma taką bogatą historię. Może warto spróbować zatrudnić się w tej firmie i pomóc w rozwijaniu jej działalności.
Sabina

Sabina

Cieszę się, że pracuję w tak renomowanej firmie, jak Totalizator Sportowy. Jestem dumny, że nasza praca przyczynia się do rozwoju sportu i kultury w Polsce.
Ata

Ata

Na szczęście w porę zmądrzałam. 30 lat grania i tyle pieniędzy oddałam za darmo. Żenada. Wyniki kino miałam na internecie 15 sekund wcześniej niż samo losowanie. Puścić zakładu już nie można. Jak ufać skoro jawnie wiadomo, że wszystko to ustawka. Liczby chodzą, chodzą a tylko się puści kupon, już nie chodzą. Ściema dla naiwnych
prl3rp

prl3rp

Największa od lat marka w tej tematyce w naszym kraju.Już jej początki są obecne na rynku od poprzedniego systemu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka