Najwięksi pracodawcy na Mazowszu

Praca Grupa Polsat - zrób karierę w jednej z czołowych grup medialnych w Polsce

16 czerwca 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 12 głosów

12 głosów

1 komentarz

Praca Grupa Polsat - zrób karierę w jednej z czołowych grup medialnych w Polsce
Telewizję Polsat znają wszyscy Polacy, ponieważ to ona była pierwszą prywatną, ogólnopolską stacją przełamującą monopol telewizji publicznej. Stacja Polsat stała się szybko jednym z najważniejszych mediów w kraju i szybko stała się częścią przedsięwzięcia tworzącego grupę medialno-telekomunikacyjną.

Dziś Grupa Polsat jest jedną z największych polskich firm oraz wiodącą grupą medialno-telekomunikacyjną. W skład grupy wchodzą znane marki, z których korzystają miliony Polaków. Firma chwali się, że posiada 5,6 mln klientów, którym świadczy ponad 17,4 mln usług. Te liczby robią wrażenie.

Między innymi dlatego Grupa Polsat wzbudza zainteresowanie osób chcących robić karierę w mediach oraz telekomunikacji. Jak wygląda to potężne przedsiębiorstwo i co ma do zaoferowania pracownikom? Przyjrzyjmy się bliżej medialnej potędze.

Historia Grupy Polsat

Mówiąc o Grupie Polsat nie sposób nie wspomnieć o telewizji Polsat, czyli pierwszej ogólnopolskiej stacji prywatnej w Polsce. Kanał ogólny powstał w 1992 roku, a w 1994 roku stacja otrzymała koncesję od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na emisję ogólnopolską. Rok 1997 przyniósł debiut stacji Polsat 2, a w 2000 roku pojawiły się stacje TV4 oraz Polsat Sport.

Jak wyglądała historia samej Grupy Polsat?

Zaczęła się ona od zawiązania spółki Market S.A. w 1996 roku. Przedsiębiorstwo od 1999 roku rozpoczęło dostawy sygnału satelitarnego. Na przełomie lat 2000/2001 doszło do zmiany nazwy z Market S.A. na Polsat Cyfrowy S.A. oraz do porozumienia z Telewizją Polsat S.A. dotyczącego działalności płatnej cyfrowej platformy satelitarnej.

Video

Rok 2004 przyniósł kolejną zmianę nazwy na Cyfrowy Polsat S.A. W kolejnym roku firma łączy się ze spółką zależną Polsat Sp. z o.o. Kolejne decyzje przedsiębiorstwa dotyczą utworzenia spółki Cyfrowy Polsat Technology, wytwarzającego dekodery oraz zakupu nieruchomości, które stały się siedzibą główną Grupy Polsat.

W 2008 roku przedsiębiorstwo debiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz uruchamia usługę telefonii komórkowej. Dwa lata później po dynamicznej ekspansji i uruchomieniu nowych usług ogłoszono zakup Telewizji Polsat S.A. co ostatecznie nastąpiło rok później.

Szukasz pracy?

Operator maszyn

ROSINSKI PACKAGING Spółka z o.o.

 • Nowy Dwór Mazowiecki
Dodana

Właściciel Multiagencji Ubezpieczeniowej

Insur Invest Sp. z o.o.

 • Kujawsko-Pomorskie
Dodana
Polecana

Wychowawca/ Wychowawczyni

Centrum Opiekuńczo- Wychowawcze " Nadzieja"

 • Mysłowice
Dodana

Właściciel Multiagencji Ubezpieczeniowej

Insur Invest Sp. z o.o.

 • Pomorskie
Dodana
Polecana

Właściciel Multiagencji Ubezpieczeniowej

Insur Invest Sp. z o.o.

 • Dolnośląskie
Dodana

Przedsiębiorstwo w 2012 roku wykupiło pełne udziały w spółkach odpowiedzialnych za platformę IPLA oraz zawęziło współpracę z Polkomtel. W kolejnym roku rozpoczął się proces wykupu udziałów w Polkomtel będącym właścicielem sieci Plus oraz odbyło się przejęcie 100% udziałów w spółce Polskie Media S.A.

Następne lata to dynamiczny rozwój poprzez przejęcia kolejnych spółek, w tym wejście w akcjonariat Netii. Dzięki nabyciu w 2020 roku Grupy Interia.pl przedsiębiorstwo stało się czołowym graczem na rynku polskich mediów internetowych.

Działalność Grupy Polsat

Grupa Polsat jest obecnie wiodącą grupą medialno-telekomunikacyjną w Polsce. Przedsiębiorstwo zgromadziło pod swoimi skrzydłami szereg spółek, które działają w różnych obszarach mediów i telekomunikacji. Nadrzędną spółką grupy jest Cyfrowy Polsat S.A.

Cyfrowy Polsat S.A. zarządza licznymi spółkami, z których główne to:

 • Polkomtel Sp. z o.o.
 • Telewizja Polsat Sp. z o.o.
 • Netia S.A.
 • Grupa Interia Sp. z o.o.
 • Polkomtel Infrastruktura Sp. z o.o.

Oprócz tego w skład grupy wchodzi kilkadziesiąt spółek, w których Cyfrowy Polsat S.A. posiada pełne lub częściowe udziały. Jak widać grupa kapitałowa ma potężne rozmiary, dzięki czemu jej zasięg działalności jest naprawdę imponujący.

Grupa Polsat działa w kilku obszarach, którym warto się przyjrzeć nieco bliżej:

Nadawanie i produkcja telewizyjna - Grupa Polsat zajmuje się produkcją, zakupem oraz emisją programów telewizyjnych różnego rodzaju, a także filmów i seriali. Portfolio firmy obejmuje 36 kanałów oraz 6 kanałów współpracujących. Przedsiębiorstwo zajmuje się także sprzedażą czasu reklamowego oraz sprzedażą hurtową kanałów telewizyjnych. Kanały Grupy Polsat są dystrybuowane między innymi przez takich operatorów, jak Multimedia Polska S.A., UPC Polska Sp. z o.o. czy Vectra S.A.

Źródło: https://grupapolsat.pl/pl/biuro-prasowe/galeria/zdjecia

Media internetowe - Grupa Polsat tworzy i rozwija portale internetowe oraz od 2020 roku jest właścicielem Grupy Interia, czyli jednego z czołowych graczy na rodzimym rynku mediów online.

Usługi telekomunikacyjne - Grupa Polsat między innymi dzięki spółkom Polkomtel (właściciel sieci Play) oraz Netia jest jednym z liderów rynku telekomunikacyjnego w Polsce.

TPrzedsiębiorstwo świadczy usługi z zakresu:

 • telefonii komórkowej i stacjonarnej;
 • mobilnego internetu szerokopasmowego;
 • stacjonarnego internetu szerokopasmowego;
 • pozostałe usługi związane z branżą telekomunikacji.

Płatna telewizja - Cyfrowy Polsat zajmuje pozycję lidera wśród dostawców płatnej telewizji w Polsce oraz jest jedną z czołowych platform w Europie pod względem liczby klientów. Przedsiębiorstwo dostarcza telewizję cyfrową zarówno drogą satelitarną, jak i internetową za pośrednictwem dekoderów własnej produkcji.

Wideo online - firma prowadzi serwis rozrywkowy IPLA, który dostarcza zarówno kanały telewizyjne online, jak i daje dostęp do programów, seriali i filmów. Za pośrednictwem IPLA można także śledzić programy na żywo i relacje z największych wydarzeń sportowych.

Usługi zintegrowane - bogate portfolio usług pozwala przedsiębiorstwu tworzyć i oferować klientom rozbudowane pakiety obejmujące różne usługi Grupy Polsat.

Nagrody i sukcesy branżowe Grupy Polsat

Grupa Polsat przez niemal trzy dekady swojej działalności zapisała na swoje konto wiele sukcesów. Przedsiębiorstwo zbierało nagrody branżowe potwierdzające jakość usług.

Firma może się pochwalić między innymi takimi wyróżnieniami:

 • "Złoty Bell" w kategorii Debiut Roku 2019 dla Cyfrowego Polsatu i telewizji internetowej z dekoderem EVOBOX Stream;
 • "Złoty Bell" dla sieci Plus w kategorii Internet Mobilny Roku 2019;
 • "Złoty Bell" dla Netii w kategorii Oferta Operatorska w segmencie B2B w roku 2019;
 • "Złoty Bell" dla Grupy Polsat w kategorii Operator Roku 2019;
 • "VideoTech Innovation Awards 2019" za dekoder EVOBOX HD;
 • "Złota Antena" w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu;
 • "Giełdowa Spółka Roku 2018" - 2 miejsce w kategorii Relacje z inwestorami;
 • "SAT Kurier Awards 2018" - trzy nagrody dla produktów Grupy Polsat na rynku telewizji cyfrowej.

Tak wygląda skromna część wszystkich nagród, jakie na swoim koncie zgromadziła Grupa Polsat. Powyższe wyróżnienia to dorobek z 2019 i 2020 roku.

Praca w Grupie Polsat

Grupa Polsat zarządza stacjami telewizyjnymi oraz dostawcami usług medialnych i telekomunikacyjnych. Osoby chcące robić karierę w tym przedsiębiorstwie muszą sobie zdawać sprawę, że znajdą zatrudnienie przede wszystkim w handlu usługami poszczególnych spółek oraz w utrzymaniu technicznym.

Firma publikuje aktualne oferty pracy na swojej stronie:

Osoby zainteresowane pracą w Grupie Polsat mogą także szukać ogłoszeń na portalach poświęconych rynkowi pracy pokroju Aplikuj.pl.

Aktualnie większość ofert dotyczy stanowisk w punktach obsługi klienta. Nie brakuje także ofert dotyczących praktyk i stażów.

Rekrutacja zgodnie z informacjami podanymi przez Grupę Polsat odbywa się na czterech etapach:

 1. Publikacja ofert pracy.
 2. Selekcja aplikacji - na tym etapie mogą się odbyć krótkie rozmowy telefoniczne.
 3. Zaproszenie na spotkanie - spotkania różnią się w zależności od stanowiska na jakie trwa rekrutacja.
 4. Zakończenie rekrutacji - firma przekazuje informację zwrotną kandydatom.

Grupa Polsat obiecuje pewne zatrudnienie, możliwość udziału w innowacyjnych projektach oraz szerokie benefity pozapłacowe. Pracownicy mogą liczyć na opiekę medyczną, kartę Multisport, szkolenia, naukę j. angielskiego, dofinansowania nauki, czy wsparcie w rozwijaniu pasji sportowych. Pozostaje tylko pytanie, czy praca w Grupie Polsat jest faktycznie atrakcyjna?

Opinie o pracy w Grupie Polsat

Kandydaci do pracy zazwyczaj chcą poznać swojego potencjalnego pracodawcę przed aplikowaniem. W tym celu często sprawdzają portale z opiniami o pracodawcach. Trzeba jednak pamiętać, aby do wpisów podchodzić z pewną dozą rezerwy, ponieważ często są one zwykłym wylewaniem żalów.

Grupa Polsat posiada wiele swoich spółek, ale w sporej ilości z nich praca jest bardzo podobna. Dotyczy to sprzedaży usług medialnych i telekomunikacyjnych. Zazwyczaj praca dla grupy oznacza zatrudnienie w call center lub punktach sprzedaży. Nie brakuje również przedstawicieli terenowych.

Źródło: https://grupapolsat.pl/pl/biuro-prasowe/galeria/zdjecia

W sieci można znaleźć wpisy na temat pracy w poszczególnych spółkach, ale opinie mają naprawdę spory rozrzut od całkowicie negatywnych do wręcz wychwalających pracę dla Grupy Polsat. Wygląda na to, że przede wszystkim trzeba mieć predyspozycje do pracy w handlu usługami telekomunikacyjnymi. To nie jest łatwa praca i stawia przed osobami ją wykonującymi wiele wyzwań. Wiele wpisów podkreśla wyżyłowane plany sprzedażowe oraz stres związany z roszczeniowymi klientami. Część osób pisze o bardzo dobrych wynagrodzeniach, podczas gdy inni donoszą o niskich stawkach i wynagrodzeniach zależnych od realizacji planów. Wygląda więc na to, że najlepiej samemu przekonać się o zarobkach podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Różne osoby mają różne wymagania finansowe.

Źródło: indeed.com

Kontakt z Grupą Polsat

Osoby zainteresowane pracą w Grupie Polsat mogą się kontaktować z firmą poprzez oferty pracy i zawarte w nich dane. W innych sprawach można skorzystać z danych dostępnych na stronie internetowej www.grupapolsat.pl

Cyfrowy Polsat S.A.

Siedziba/Sekretariat spółki:

Cyfrowy Polsat S.A.

ul. Łubinowa 4a

03-878 Warszawa

e-mail: recepcja@cyfrowypolsat.pl

tel.: (22) 356 66 00, (22) 356 67 00

faks: (22) 356 60 03

Telewizja Polsat Sp. z o.o.

Siedziba/Sekretariat spółki:

Telewizja Polsat Sp. z o.o.

ul. Ostrobramska 77

04-175 Warszawa

tel.: (22) 514 40 00

Poszczególne spółki wchodzące w skład Grupy Polsat prowadzą swoje profile w social mediach, co pozwala sprawdzić ich aktualną działalność. Warto przejrzeć profile przed podjęciem decyzji o aplikowaniu do pracy.

https://www.facebook.com/cyfrowypolsat
https://www.facebook.com/polsat/
https://www.facebook.com/plus/
https://www.facebook.com/iplaTV/

Grupa Polsat jest potężnym graczem na rynku mediów i telekomunikacji, co przyciąga uwagę potencjalnych pracowników. Jednak opinie pracowników są skrajnie podzielone, więc ciężko powiedzieć, czy naprawdę warto podjąć pracę. Za to praca w Grupie Polsat na pewno da Wam atrakcyjny wpis do CV i pozwoli zdobyć bardzo cenne doświadczenie w branży.

Podziel się

1 komentarz

heheszka

heheszka

Bardzo duży gracz na medialnym rynku w kraju i nie tylko. Jego rozpoznawalność jest bardzo wielka!

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka