Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca Atal SA - zdobywaj doświadczenie u liderów rynku

20 lipca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 20 głosów

20 głosów

6 komentarzy
Praca Atal SA - zdobywaj doświadczenie u liderów rynku
Dziesiątki tysięcy mieszkań w kilku miastach w całej Polsce – to dorobek jednego z liderów rynku nieruchomości, który własne inwestycje deweloperskie rozpoczął dopiero w 2003 roku. Jednak dzięki wcześniejszemu doświadczeniu oraz intensywnemu rozwojowi szybko zaczął podbijać rynek, a po 10 latach wszedł na Giełdę Papierów Wartościowych. Jak działa spółka Atal? Kto znajdzie w niej pracę?

Atal SA to deweloper z trzydziestoletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, działający w całej Polsce, a od 2019 roku także w Niemczech. Spółka zajmuje się zarówno budownictwem mieszkaniowym, jak i budową oraz wynajmem powierzchni biurowych. Działa również w sektorze apartamentów inwestycyjnych.

Inwestycje Atal SA znajdziemy w największych aglomeracjach w naszym kraju: Warszawie, Krakowie, aglomeracji śląskiej, Wrocławiu, Łodzi oraz Trójmieście.

Historia firmy Atal SA

Firma Atal powstała w 1990 roku, jednak dopiero w 2003 roku stworzyła pierwsze własne projekty deweloperskie – w Katowicach. W tym samym czasie rozpoczęła działania na rynku wrocławskim. Niedługo później, bo w 2006 roku, powstała spółka akcyjna Atal SA, która w kolejnych latach prężnie się rozwijała: w 2008 roku jej inwestycje pojawiły się w Krakowie i Łodzi, w 2012 roku w Warszawie, a 2016 rok to wejście na rynki poznański i trójmiejski.

Atal - logotyp spółki

W międzyczasie firma uruchomiła projekt wykańczania wnętrz Atal Design i weszła najpierw na rynek obligacji Giełdy Papierów Wartościowych Catalyst, a dwa lata później, w 2015 roku na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych. Aktualne notowania spółki można śledzić na jej stronie internetowej w zakładce Dla inwestorów.

Niemal z roku na rok firma bije kolejne rekordy w sprzedaży lokali – w 2019 roku spółka miała ich na koncie 3196. Łącznie wypuściła już w świat więcej niż 50 projektów deweloperskich w całej Polsce, które zawierały niemal 19 tysięcy mieszkań i razem miały powierzchnię ponad 1 miliona metrów kwadratowych.

Atal zestawienie danych finansowych

Zestawienie danych finansowych Atal S.A. Źródło: atal.pl

Atal Design – nie tylko nieruchomość

Jeden z największych deweloperów w Polsce stworzył również własny program wykończeń wnętrz „pod klucz”, którą to usługę można wykupić razem z mieszkaniem. Statystyki firmy wskazują, że na to rozwiązanie decyduje się około 50% klientów.

Oferta Atal Design ma trzy warianty: standard, standard plus oraz VIP, które odróżnia szerokość wyboru materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia oraz ich jakość. Na przykład w pakiecie standard dostępne są panele podłogowe o klasie ścieralności AC4 i AC5, standard plus zapewnia panele klasy AC5 i AC6, a oferta VIP obejmuje już deski podłogowe.

Atal Business Centers

Poza tym spółka Atal angażuje się w tworzenie również budynków wielofunkcyjnych, w których część przestrzeni przeznacza pod wynajem. Tak zwane inwestycje omnifunkcyjne mają bardzo zróżnicowane funkcje – od lokali mieszkalnych przez apartamenty inwestycyjne aż po powierzchnie biurowe oraz usługowe.

Atal w największych polskich miastach posiada też kilka centrów biznesowych, w których znajdują się przede wszystkim powierzchnie biurowe, ale część lokali przeznaczona jest także pod usługi przydatne dla pracowników, takie jak żłobek oraz przedszkole (to przykład z wrocławskiego biurowca Krakowska 35). Deweloper, tworząc swoje kompleksy biurowe, zwraca uwagę na atrakcyjną lokalizację, nowoczesność projektu architektonicznego oraz wysoki standard wykończenia.

Zdjęcie budynku Atal Business Center

Budynek Atal Busines Center na Krakowskiej 35 we Wrocławiu. Źródło: atalbusiness.pl

Atal Business Centers na ten moment zrealizował trzy biurowce w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu, budowa dwóch kolejnych w Krakowie i Wrocławiu trwa. Te projekty dają łącznie 60 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu – a w planach spółki już są następne dwa kompleksy.

Pracodawca Atal – największe plusy firmy

Wśród swoich najważniejszych zalet Atal wymienia wiele lat doświadczenia, dużą samodzielność dzięki własnej sieci sprzedaży czy braku zewnętrznych generalnych wykonawców (są nimi jedynie spółki należące do grupy); oraz szerokość oferty, którą regularnie powiększa, zarówno o nowe miasta, jak i usługi, na przykład program wykończenia wnętrz w Atal Design.

W takiej strategii utwierdzają markę nie tylko nieustanny rozwój i coraz lepsze wyniki firmy, ale również nagrody, którymi Atal był wielokrotnie wyróżniany. Przedsiębiorstwo otrzymało między innymi Gazelę Biznesu, Diamenty Forbesa czy Perłę Polskiej Gospodarki.

Video

Spółka realizuje inwestycje w wielu miastach w całej Polsce, co daje możliwości zdobycia sporego doświadczenia wśród najlepszych specjalistów w branży. Zatrudnienie w Atal to także prestiż: firma jest krajowym liderem w swojej dziedzinie, a z jej usług zadowolonych jest wiele przedsiębiorstw i instytucji.

Atal SA praca

Ze względu na to, że spółka nieustannie się rozwija i inwestuje w kolejne projekty, często potrzebuje pracowników – zwykle do pracy w Atal poszukuje się specjalistów związanych z rynkiem nieruchomości: architektów i ich asystentów, kierowników oraz pracowników budowy, inżynierów budowy, inżynierów do spraw wykończeń mieszkań, specjalistów do spraw sprzedaży, public relations oraz marketingu, a także pracowników działów administracji i finansów.

Spółka Atal ma centralę w Cieszynie, ale biuro zarządu znajduje się w Katowicach. Dodatkowo w każdym mieście, w którym przedsiębiorstwo buduje swoje inwestycje, otwiera się biuro sprzedaży lokali. Adresy, dane kontaktowe oraz godziny otwarcia punktów w poszczególnych miastach można sprawdzić na stronie internetowej spółki.

Warto wiedzieć
Aby zgłosić swoją kandydaturę do pracy w Antal SA w odpowiedzi na oferty zamieszczone na stronie firmy, należy załączyć w aplikacji CV oraz list motywacyjny. Dokumenty powinny być opatrzone numerem referencyjnym ogłoszenia, którego dotyczy zgłoszenie.

Przedsiębiorstwo zapewnia kandydatów do pracy w Atal o stabilnym zatrudnieniu, szansie na zdobycie doświadczenia zawodowego i benefitach pozapłacowych, takich jak pakiet medyczny czy karta sportowa. Na swojej stronie w zakładce Kariera w Atal SA umieszcza aktualne ogłoszenia i zachęca do przesyłania CV oraz listu motywacyjnego przez formularz aplikacyjny.

Poza tym Atal chętnie nawiązuje współpracę z podwykonawcami – zarówno prac ogólnobudowlanych, jak i wykończeniowych. W takiej sytuacji zainteresowani są proszeni o kontakt z Elżbietą Wieczorek (elzbieta.wieczorek@atal.pl).

Kontakt z firmą Atal

Spółka Atal nie podaje danych kontaktowych do składania aplikacji spontanicznych, a odpowiedzi na ogłoszone wakaty przesyła się przez wyżej wspomniany formularz przy ofertach pracy. Nie mamy więc możliwości bezpośredniego kontaktu z rekruterami firmy – można ewentualnie próbować przez sekretariat, niekoniecznie jednak takie informacje zostaną udostępnione.

Jak już wspomnieliśmy, oddziały przedsiębiorstwa znajdują się w całej Polsce. Jej główna siedziba i centrala zlokalizowana jest w Cieszynie. Z tym biurem najlepiej kontaktować się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

e-mail: cieszyn@atal.pl
tel. (+48) 33 857 59 01, fax. (+48) 33 857 59 02
adres korespondencyjny: ul. Stawowa 27, 43-400 Cieszyn

Natomiast biuro zarządu spółki znajduje się w Katowicach i jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-16.30.

e-mail: sekretariat@atal.pl
tel. (+48) 32 254 11 65
adres korespondencyjny: ul. Porcelanowa 10, 40-246 Katowice

Godziny pracy, adresy i dane kontaktowe lokalnych biur sprzedaży – zarówno ogólne, jak i do poszczególnych osób je reprezentujących – znajdziemy w odpowiedniej zakładce na stronie w rozwijanym menu Kontakty (np. https://atal.pl/kontakt/krakow).

Kontaktu do działu Atal Design z kolei należy szukać na dedykowanej projektowi stronie ataldesign.pl.

 

Atal SA w Krajowym Rejestrze Sądowym

Firma Atal SA, zarejestrowana przy ul. Stawowej 27 w Cieszynie (43-400), widnieje w KRS od 2006 roku.
REGON: 240415672
NIP: 5482487278
KRS: 0000262397
Członkowie reprezentacji: Juroszek Zbigniew Eugeniusz – Prezes Zarządu, Juroszek Mateusz Zbigniew – Wiceprezes Zarządu.

Podsumowanie:
  • Firma Atal SA to jeden z największych deweloperów w Polsce. Inwestycje tej firmy można znaleźć w największych aglomeracjach w kraju: Warszawie, Krakowie, aglomeracji śląskiej, Wrocławiu, Łodzi oraz Trójmieście.
  • Firma Atal SA posiada szeroką ofertę, w której znajdują się nie tylko mieszkania, ale także budynek biznesowy Atal Business Centers oraz program wykończeń wnętrz Atal Design.
  • Atal SA zatrudnia wielu specjalistów związanych z rynkiem nieruchomości, takich jak architekci, kierownicy budowy, inżynierowie budowy, specjaliści do spraw sprzedaży, public relations oraz marketingu, a także pracownicy działów administracji i finansów.
  • Dzięki nieustannemu rozwojowi i inwestowaniu w kolejne projekty, Atal SA zapewnia swoim pracownikom prestiż i możliwości zdobycia doświadczenia wśród najlepszych specjalistów w branży słynącej z wysokich standardów i nieustannych zmian.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

organista

organista

Nie zdawałam sobie sprawy, że Atal SA ma tak bogatą ofertę - nie tylko mieszkania, ale też biurowce i usługi dla pracowników. Bardzo ciekawa firma, może uda mi się znaleźć tam pracę marzeń!
Hiena

Hiena

Jestem właścicielem mniejszej firmy deweloperskiej i zawsze z zainteresowaniem śledzę działania innych przedsiębiorstw z branży. Firma Atal SA wydaje się być godna uznania zarówno pod względem liczby zrealizowanych projektów, jak i jakości wykonania. Fajnie, że zaczynali od niewielkich inwestycji i stopniowo się rozwijali.
włodek

włodek

Atal SA wydaje się być bardzo solidnym i prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem. Ciekawi mnie oferta pracy w dziale sprzedaży lub marketingu. Z pewnością warto zainteresować się tą firmą, jeśli szukasz stabilnego zatrudnienia.
członek komisji

członek komisji

Po przeczytaniu artykułu zainteresowałam się firmą Atal SA i jej inwestycjami. Może uda mi się znaleźć tam pracę w przyszłości, zwłaszcza że Atal zatrudnia specjalistów z różnych dziedzin.
Michael

Michael

Pracuję w Atal już kilka lat i widzę, jak firma rozwija się w dobrym kierunku. Cieszy mnie też fakt, że Atal angażuje się nie tylko w budowanie mieszkań, ale również kompleksów biurowych i usługowych. Praca w tej firmie daje wiele możliwości rozwoju zawodowego.
Omnibus

Omnibus

Z pewnością praca u doświadczonych liderów rynku w tym sektorze będzie korzystna dla dalszej kariery.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.