Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca PZU - kariera w największej instytucji finansowej w Polsce

9 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 12 głosów

12 głosów

1 komentarz

Praca PZU - kariera w największej instytucji finansowej w Polsce
Myśląc o ubezpieczeniach wszelkiej maści, jedną z pierwszych firm przychodzących na myśl jest PZU SA. Nie ma się temu co dziwić, ponieważ to przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe było przez długi czas monopolistą na polskim rynku. Dziś Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA jest największą instytucją finansową w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej.

Nadrzędną spółką Grupy Kapitałowej jest PZU SA, którego tradycje sięgają 1803 roku. PZU według badań znajomości marki jest najbardziej rozpoznawalną marką w Polsce z wynikami 88% w badaniu spontanicznym i 100% w badaniu wspomaganym. Nie da się ukryć, że chyba każdy słyszał o PZU, a wielu Polaków korzystało choć raz z usług tej firmy.

PZU stało się prawdziwą potęgą. Firma posiada szeroką ofertę usług i dla wielu osób jest także kuszącym pracodawcą. Sprawdźmy, co oferuje Grupa PZU dla swoich klientów oraz potencjalnych pracowników.

Video

Historia firmy PZU SA

PZU SA jest dziś największą firmą ubezpieczeniową w Polsce, a historia przedsiębiorstwa rozpoczęła się już w 1803 roku, gdy na ziemiach polskich powstało pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe. Z czasem towarzystwo przekształciło się w Polską Dyrekcję Ubezpieczeń Wzajemnych, co miało miejsce w 1921 roku.

W latach 1927-1952 przedsiębiorstwo funkcjonowało pod nazwą Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych, a w 1952 roku firma stała się monopolistą pod kontrolą państwa. Od tego czasu klienci mogli korzystać z usług Państwowego Zakładu Ubezpieczeń.

PZU przeszło burzliwy proces prywatyzacji zapoczątkowany w 1998 roku. Rok później 20% akcji od Państwa Polskiego odkupiło portugalsko-holenderskie konsorcjum Eureko, a 10% trafiło w ręce ówczesnego BIG Banku Gdańskiego. Proces prywatyzacji w kolejnych latach napotkał liczne problemy i wywołał spory na linii rządu i Eureko. Ostatecznie spory rozwiązano w 2009 roku, podejmując decyzję o sprzedaży przez Eureko większości akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Działalność firmy Grupy PZU

Spółki Grupy PZU to nie tylko firmy funkcjonujące w obszarze ubezpieczeń na życie oraz majątkowych, choć większości osób PZU kojarzy się właśnie z taką działalnością. Poszczególne podmioty Grupy działają również w obszarze produktów inwestycyjnych, emerytalnych, ochrony zdrowia i bankowości.

PZU współpracuje z największymi polskimi firmami w ramach partnerstw strategicznych, dzięki czemu zapewnia sobie zbyt na produkty wśród gigantów rynku. W ofercie spółek PZU można znaleźć także usługi assistance dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Grupa PZU skupia w swoich szeregach czternaście spółek działających w różnych gałęziach rynku.

Na Grupę PZU składają się następujące podmioty:

Szukasz pracy?
Dodana
Polecana

Doradca Klienta

Credit Agricole Bank Polska S.A.

 • Wałbrzych
Dodana
Dodana
Polecana

Tapicer meblowy

Beskidzkie Fabryki Mebli Sp. z o.o.

 • Bielsko-Biała
Dodana

Doradca Klienta w Credit Agricole Bank Polska

Credit Agricole Bank Polska S.A.

 • Warszawa
Dodana
 • PZU SA
 • PZU Życie SA
 • PZU Zdrowie SA
 • PZU Pomoc SA
 • PTE PZU SA
 • TFI PZU SA
 • TUW PZUW
 • PZU LAB SA
 • Fundacja PZU
 • Tower Inwestycje Sp. z o.o.
 • PZU Cash SA
 • PZU Finance AB
 • PZU Centrum Operacji SA
 • Omicron BIS SA

PZU SA oraz cała Grupa Kapitałowa radzi sobie bardzo dobrze na rynku i jest dziś naprawdę silną marką. Świadczą o tym dane finansowe prezentowane przez przedsiębiorstwo. Raporty z 2019 roku pokazują, że firma notowała spore zyski i prężnie się rozwijała.

Największe osiągnięcia Grupy PZU w 2019 roku:

 • Zysk netto w wysokości 3 295 mln zł, co stanowi rekordowy wynik w giełdowej historii Grupy PZU.
 • Rekordowa sprzedaż ubezpieczeń z przypisem składki na poziomie 24,2 mld zł.
 • Podniesienie przez agencję S&P Global Ratings perspektywy ratingowej PZU ze stabilnej na pozytywną A-.
 • Wzrost zysku netto w przeliczeniu na akcję o 14%.
 • Rekordowy wzrost o 11% przypisu składki z operacji zagranicznych.
 • Wzrost przychodów PZU Zdrowie o 47% w ujęciu rok do roku.
 • Podwojenie placówek własnych PZU Zdrowie do 130 obiektów.

Praca w Grupie PZU

Grupa Kapitałowa PZU jest liderem na rynku ubezpieczeń w Polsce, ale jej podmioty świadczą szereg usług także w innych gałęziach rynku. Przedsiębiorstwo może się pochwalić statusem jednego z największych pracodawców w Polsce. Zgodnie z danymi umieszczonymi na stronie internetowej firmy, ta zapewnia pracę dla około 150 tysięcy osób. To potężna ilość miejsc pracy.

PZU chwali się, że zapewnia rozwój swoim pracownikom oraz możliwość pracy z najlepszymi ekspertami na rynku. Firma oferuje, jak to określa, rynkowe i motywujące warunki pracy. Co więcej, dzięki bardzo szerokiej ofercie produktów i realizacji zróżnicowanych projektów pracę w PZU znajdą nie tylko osoby z doświadczeniem w ubezpieczeniach.

Video

Aktualne oferty pracy w PZU można znaleźć na stronie internetowej: https://www.pzu.pl/kariera/oferty-pracy. PZU poszukuje pracowników w kilku kategoriach: Profesjonaliści, Agenci PZU, Eksperci IT oraz Contact Center (Call Center).

Kogo dokładnie PZU szuka do pracy?

 • Profesjonaliści - w PZU zatrudnienie znajdą specjaliści z różnych branż. Ich zadaniem będzie wdrażanie rynkowych innowacji i nowych technologii. PZU szuka fachowców z zakresu: IT, finansów, analizy biznesowej, marketingu, sprzedaży, administracji, nieruchomości, prawa czy HR. Oczywiście duży procent pracowników stanowią eksperci ubezpieczeniowi, to właśnie ubezpieczenia pozostają filarem działalności PZU.
 • Agenci PZU - w tym wypadku chodzi o osoby chcące pracować z ludźmi, oferując im zróżnicowane produkty Grupy PZU. Agenci przedsiębiorstwa prowadzą własne działalności gospodarcze i od ich obrotności zależy, jak wysokie uzyskają dochody. Takie osoby wiążą się z PZU umową o współpracy.
 • Eksperci IT - PZU zatrudnia zespół ponad 900 specjalistów IT. Przedsiębiorstwo stara się utrzymać miano nowoczesnej firmy i wprowadza wiele rozwiązań i technologii wymagających udziału dobrych fachowców IT. PZU między innymi posiada ponad 70 własnych systemów wymagających ciągłego rozwoju i wsparcia.
 • Contact Center - rozmowa telefoniczna jest często pierwszą metodą zapoznania się klientów z ofertą PZU. Właśnie dlatego przedsiębiorstwo prowadzi rozbudowaną sieć telefonicznej obsługi klienta zatrudniającą ponad 2000 osób. Na potrzeby pracy w Contact Center nie trzeba mieć specjalistycznych umiejętności. PZU poszukuje pracowników o różnych kalifikacjach.

Struktura zatrudnienia w firmie PZU

Grupa Kapitałowa PZU to bardzo rozbudowana organizacja działająca w różnych obszarach rynku. Sercem Grupy jest centrala znajdująca się w Warszawie i składająca się z trzech lokalizacji. To właśnie w centrali pracują eksperci z różnych dziedzin pracujący nad ogólnym rozwojem marki PZU.

Bezpośrednią obsługą klientów zajmują się oddziały Grupy PZU, których obecnie w całej Polsce funkcjonuje ponad 400. W placówkach tych przeprowadzane są spotkania z klientami oraz oferowane najważniejsze produkty PZU.

Struktury terenowe skupiają pracowników koordynujących działania oddziałów oraz agentów PZU. W skład struktur terenowych wchodzą również zespoły specjalistów zajmujące się obsługą klientów korporacyjnych.

Jednostki specjalistyczne zostały rozlokowane w największych miastach w Polsce. Ich celem jest obsługa szkód i świadczeń oraz operacje ubezpieczeniowe, księgowe, kadrowe i windykacyjne. Placówki można znaleźć w takich miastach, jak Warszawa, Kraków, Białystok czy Łódź. PZU prowadzi również dodatkowe projekty mające na celu usprawnianie funkcjonowania firmy czy wprowadzanie nowych technologii. Na czas prowadzenia projektów również są zatrudniani dodatkowi fachowcy.

Video

Opinie o firmie PZU SA

Poszukując pracy, najczęściej każdy chce dowiedzieć się jak najwięcej o firmie, do której będzie aplikował. W efekcie potencjalni pracownicy sprawdzają w internecie opinie, jakie można znaleźć na temat danego pracodawcy.

Także Grupa PZU jest szeroko oceniana w sieci i na portalach z opiniami o pracodawcach można znaleźć sporo opinii. Duża część dotyczy pracy w Contact Center i w tym wypadku raczej mówi się o bardzo przeciętnych zarobkach i brakach możliwości rozwoju kariery. Część placówek zajmujących się obsługą telefoniczną cierpi najwyraźniej też na słabą organizację pracy oraz wyposażenie.

W przypadku działu IT można znaleźć wypowiedzi sugerujące pracę częściowo na przestarzałych systemach, co przekłada się na ciężkie zadania dla specjalistów. Mimo to praca w PZU może się okazać dobrym miejscem na zdobywanie doświadczenia. Podobnie w innych działach firmy zatrudnienie w PZU będzie owocować doświadczeniem oraz dobrym wpisem do CV.

Sporo osób podkreśla, że jako praca tymczasowa zatrudnienie w PZU spisuje się doskonale. W przypadku pracy w centrali oraz placówkach PZU można liczyć na szkolenia. Wśród opinii na temat pracy w PZU można znaleźć wypowiedzi o różnym tonie, ale wiele z nich wskazuje na standardowe plusy i minusy pracy w tej branży. Najlepiej przekonać się samemu, czy taka praca jest właśnie tym, czego się szuka.

Źródło: www.absolvent.pl

Źródło: www.goldenline.pl

Kontakt z firmą PZU SA

Osoby zainteresowane pracą w Grupie PZU muszą się posiłkować ofertami pracy opublikowanymi na podanej powyżej stronie internetowej. W przypadku innych spraw petenci posiadają możliwość kontaktu z PZU na kilka sposobów.

PZU SA przygotowało infolinię dostępną przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Infolinia jest dostępna pod numerami:

801 102 102 oraz 22 566 55 55

Zapytania można kierować także pod adres mailowy: kontakt@pzu.pl

To nie jedyne możliwości kontaktu. Na stronie internetowej: www.pzu.pl znajdują się lokalizacje i dane kontaktowe do wszystkich oddziałów i placówek PZU. Na stronie znajdują się również stosowne formularze oraz odnośniki do komunikatorów internetowych. Warto również odwiedzić social media Grupy PZU, które pozwalają zapoznać się bliżej z ofertą oraz działalnością przedsiębiorstwa.

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/grupapzu

 

 

https://www.youtube.com/user/GrupaPZU

 

 

https://www.linkedin.com/company/pzu/

 

 

Grupa PZU jest potężną organizacją generującą tysiące miejsc pracy w całej Polsce. Praca w PZU jest dla wielu osób szansą na zdobycie cennego doświadczenia oraz na podłożenie fundamentu pod budowę kariery w branży ubezpieczeń i nie tylko. Szukając zatrudnienia, warto zwrócić uwagę na tego polskiego giganta.

Podziel się

1 komentarz

Józef

Józef

Od nazwy przez franczyzę po realną pracę pod tym szyldem to wiele różnych jest rodzajów zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka