Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca PGD Polska - wsparcie dla branży drogeryjnej

3 lipca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 3 głosy

3 głosy

6 komentarzy
Praca PGD Polska - wsparcie dla branży drogeryjnej
PGD Polska Sp. z o.o. pełni rolę rozbudowanej sieci dystrybucji produktów drogeryjnych. Przedsiębiorstwo powstało w celu stworzenia efektywnej ogólnopolskiej sieci dystrybucyjnej wspierającej swoimi działaniami drogerie oraz sieci sklepów drogeryjnych.

Firma od 2008 roku zdobyła pokaźne doświadczenie w swojej branży i obecnie zapewnia wsparcie dla tysięcy klientów prowadzących działalność drogeryjną. PGD Polska może się pochwalić rozbudowaną flotą transportową i magazynową obejmującą swoimi działaniami całą Polskę. Przedsiębiorstwo chwali się, że przez lata urosło do pozycji cenionego partnera w biznesie. Co ma do zaoferowania PGD Polska swoim klientom i pracownikom? Przyjrzyjmy się bliżej tej firmie.

Video

Działalność firmy PGD Polska

PGD Polska Sp. z o.o. powstało w 2008 roku, ale firma posiada doświadczenie spółek, które przejęła na swojej drodze do ostatecznego kształtu. Obecnie przedsiębiorstwo posiada rozbudowaną sieć dystrybucji zaopatrującą sieci sklepów drogeryjnych.

Najważniejszym celem PGD Polska jest budowa sprawnych łańcuchów dostaw oraz dystrybucja produktów drogeryjnych. W stosunkowo niedługiej historii działalności firma zbudowała dobrze rozłożoną sieć swoich oddziałów z magazynami.

Szukasz pracy?

KURIER Kierowca DHL

Grimp Logistics Sp. Z o.o.

 • Zielona Góra
 • 4 000-5 700 zł / mc
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

Oddziały firmy PGD Polska Sp. z o.o. znajdują się w:

 • Warszawie
 • Wrocławiu
 • Poznaniu
 • Gdańsku
 • Krakowie
 • Jarosławiu
 • Lublinie
 • Bielsku-Białej

PGD Polska w liczbach:

 • 134 - liczba pojazdów dostawczych w flocie firmy
 • 24 000 m² - powierzchnia magazynowa
 • 600 - ilość tras dostaw realizowanych miesięcznie
 • 300 - przybliżona liczba dostawców
 • 15 tys. - przybliżona ilość klientów

PGD Polska oprócz sieci magazynów i floty transportowej posiada również sieć franczyzową Jasmin, dla której dostarcza kompleksowo produkty. Przedsiębiorstwo w 2010 roku przejęło także dystrybutora spożywczego, firmę Rovita. Potencjalni klienci mogą się kontaktować z firmą, bądź korzystać z eHurtowni działającej na oficjalnej stronie firmy: www.pgdpolska.pl.

Firma prowadzi także tak zwany Centralny Magazyn Kosmetyczny pozwalający współpracującym sklepom na szybkie i sprawne zamawianie produktów kosmetycznych. Specjalny dział kosmetyczny obsługujący CMK dociera do 1 500 klientów i realizuje każdego miesiąca zamówienia od 4 000 podmiotów.

Przedsiębiorstwo posiada również wyłączność na dystrybucję pewnych marek. Wśród nich znajdują się:

 • CASHMIR - marka obejmuje produkty higieniczne z celulozy i bawełny. Asortyment obejmuje m.in. papiery toaletowe, ręczniki kuchenne, chusteczki higieniczne czy podpaski higieniczne. Oprócz tego w ramach marki na rynek trafiają produkty Cashmir Beauty obejmujące płatki kosmetyczne oraz patyczki kosmetyczne. Cashmir Baby zaś odpowiada za linię chusteczek nawilżanych.
 • Tak! - marka odpowiedzialna za szeroką gamę produktów chemii gospodarczej i środków do prania. Produkty z tej linii cechują się również funkcjonalnymi i wygodnymi opakowaniami o atrakcyjnym wzornictwie.
 • Avans Cosmetics - marka przygotowująca linię kosmetyków dla mężczyzn obejmującą m.in. pianki do golenia czy wody toaletowe.
 • Cari - linia kosmetyków do higieny codziennej i pielęgnacji ciała oraz włosów. Marka oferuje również własną linię akcesoriów kosmetycznych takich, jak pumeks czy gąbki do kąpieli.
 • Mati - marka akcesoriów do sprzątania obejmująca worki na śmieci, ściereczki, zmywaki, mopy oraz rękawice gumowe. Linia produktów tej marki ma się cechować odpowiednim wyważeniem między jakością, funkcjonalnością oraz atrakcyjną ceną.
 • Pyza - linia produktów przeznaczonych do przechowywania żywności, pieczenia oraz czynności kuchennych. Wśród produktów marki znajdziemy papiery śniadaniowe, woreczki śniadaniowe, folie spożywcze i aluminiowe czy papiery do pieczenia. Miłośnicy grillowania mogą skorzystać także z kompletnej listy akcesoriów.

Oprócz wspomnianych marek PGD Polska odpowiada za dystrybucję wszystkich najbardziej znanych marek kosmetycznych oraz drogeryjnych. Dystrybutor korzysta z oferty wielu dostawców, dzięki czemu zapewnia kompleksową ofertę dla sieci sklepów.

Źródło obrazka: https://www.pgdpolska.pl/marki-wylaczne/

Praca w PGD Polska

Osoby zainteresowane pracą w PGD Polska mogą się realizować w kilku funkcjach. Przedsiębiorstwo przede wszystkim realizuje misję budowy sieci dostaw, a więc najwięcej pracowników zatrudnia w roli magazynierów i przedstawicieli handlowych czy specjalistów ds. sprzedaży. Firma według informacji podanych na oficjalnej witrynie zatrudnia sztab ponad 150 przedstawicieli handlowych działających na terenie całego kraju.

Sprawne działanie firmy wymaga korzystania z usług zdolnych handlowców oraz magazynierów. Nie bez znaczenia są także kierowcy odpowiedzialni za transport towarów. W PGD Polska znajdą się także stanowiska dla osób odpowiadających za sprzedaż internetową czy prowadzenie administracji.

PGD Polska nie prowadzi rekrutacji za pośrednictwem swojej strony internetowej. Ogłoszeń należy więc szukać na portalach z ogłoszeniami o pracę, jak np. Aplikuj.pl. Za pośrednictwem publikowanych ofert można się kontaktować z przedsiębiorstwem.

Opinie o firmie PGD Polska

Poszukując zatrudnienia, najczęściej chcemy poznać potencjalnego pracodawcę przed aplikowaniem. Najlepiej byłoby porozmawiać z pracownikami, ale to nie jest często możliwe. W takiej sytuacji można się posiłkować portalami zbierającymi opinie na temat pracodawców.

Na temat firmy PGD Polska można również znaleźć opinie w sieci. Te są podzielone i dotyczą głównie pracy magazynierów. Wpisy donoszą raczej o niskich zarobkach, a w zależności od oddziałów atmosfera bywa różna. Mimo to pojawiają się głosy o przyjemnej pracy i nie najgorszych warunkach.

Wypowiedzi w sieci zawsze należy traktować z pewną dozą rezerwy i wyciągać z nich złoty środek. Wygląda więc na to, że najlepiej przekonać się na własnej skórze, co ma do zaoferowania PGD Polska. W ostateczności pracę w tej firmie można potraktować jako przystanek w rozwoju kariery.

Źródło: www.gowork.pl

Źródło: www.goldenline.pl

Jak się skontaktować z firmą PGD Polska?

Osoby zainteresowane kontaktem z firmą PGD Polska mogą skorzystać z formularzy kontaktowych publikowanych na stronie internetowej firmy: www.pgdpolska.pl. Formularze pozwalają na kontakt z konkretnymi oddziałami przedsiębiorstwa.

Można również skorzystać z tradycyjnych kanałów komunikacji. Na witrynie można znaleźć dane kontaktowe do wszystkich oddziałów z adresem i telefonami do centrali na czele:

PGD Polska Sp. z o.o.

ul. Paprotna 3

51-114 Wrocław

Dział Obsługi Klienta

+48 661 331 131

Reklamacje cenowe

+48 661 331 131

Reklamacje ilościowe

+48 603 513 731

e-mail: wroclaw.dok@pgdpolska.pl

Przedsiębiorstwo prowadzi również własny profil na Facebooku, ale nie był on dawno odświeżany, więc nie dostarcza on zbyt wielu informacji o obecnej działalności firmy.

https://www.facebook.com/pgd.polska

PGD Polska posiada ciągle rozrastającą się sieć dystrybucji, co generuje sporo miejsc pracy głównie dla pracowników magazynów, ale także dla przedstawicieli handlowych i osób odpowiadających za funkcjonowanie sprzedaży online. Jeżeli praca dla przedsiębiorstwa nie będzie tym, czego się oczekiwało, to zawsze można zdobyć cenne doświadczenie.

Podsumowanie:
 • PGD Polska Sp. z o.o. to firma zaopatrująca sieci sklepów drogeryjnych, która powstała w 2008 roku.
 • Przedsiębiorstwo posiada dobrze rozłożoną sieć oddziałów z magazynami oraz franczyzową sieć Jasmin, a także Centralny Magazyn Kosmetyczny.
 • Firma ma wyłączność na dystrybucję marek takich jak CASHMIR, Tak!, Avans Cosmetics, Cari, Mati oraz Pyza, a także dystrybuuje wszystkie popularne marki kosmetyczne i drogeryjne.
 • Z pracowników najwięcej zatrudnia się w roli magazynierów, przedstawicieli handlowych, specjalistów ds. sprzedaży i kierowców.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

6 komentarzy

Marolka

Marolka

Niskie wynagrodzenie to nie jest dobry prognostyk, jeśli chodzi o pracę jako magazynier w PGD Polska. Lepiej szukać gdzie indziej i nie rzucić się na taką ofertę z pośpiechu.
osoba DR

osoba DR

Zapoznałem się z ofertą firmy PGD Polska i muszę przyznać, że rozbudowana sieć dystrybucji wraz z wyłącznością na dystrybucję pewnych marek z pewnością wpłynie na skuteczność sprzedaży.
Roman Trojak

Roman Trojak

Bardzo lubię markę Cari, dlatego zainteresował mnie artykuł o PGD Polska. Może warto spróbować swoich sił w pracy dla tej firmy i mieć częstszy dostęp do części kosmetycznych.
Jagna

Jagna

Ciekawy artykuł, ale szkoda, że nie ma informacji o pensjach oferowanych w PGD Polska. Szukam pracy i chętnie bym skorzystał z oferty firmy, ale w pierwszej kolejności zależy mi na adekwatnym wynagrodzeniu.
Panama

Panama

Pracuję jako magazynier w PGD Polska i muszę przyznać, że atmosfera pracy bywa różna w zależności od oddziału, ale ogólnie jestem usatysfakcjonowany. Co do zarobków, faktycznie są niskie, ale dają radę na życie.
rudolf

rudolf

Czy mieliście styczność z oddziałami pgd? Czy w każdym mieście są te same warunki pracy na tym samym stanowisku?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.