Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Plastyczna obróbka metali i inne usługi dla przemysłu - praca PaksD Sp. z o.o.

3 lipca 2020

3 z 5

Ocena: 3 z 5 | 16 głosów

16 głosów

7 komentarzy
Plastyczna obróbka metali i inne usługi dla przemysłu - praca PaksD Sp. z o.o.
Tradycje firmy Paks’D sięgają 1990 roku. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w plastycznej obróbce metali na zimno i świadczy inne, pokrewne usługi dla przemysłu, jak klejenie czy spawanie. Szukając pracy na stanowisku produkcyjnym lub inżynierskim, warto sprawdzić aktualne oferty Paks’D.

Firma Paks’D z siedzibą w Tychach aktualnie zatrudnia około 350 pracowników i z roku na rok rozwija swoją działalność, dbając o jakość wyrobów i optymalizację procesu produkcji. Działalność firmy jest rozłożona na kilka zakładów zlokalizowanych na Śląsku.

 • Zarząd Paks’D Spółka z o.o. (Tychy).
 • Zakład Techniczno-Produkcyjny „Rajsko” (Oświęcim-Rajsko).
 • Zakład Tłoczni „Skoczów” (Skoczów-Międzyświeć).
 • Zakład Tłoczni „Jawiszowice” (Jawiszowice).
 • Zakład „Siewierz” (Siewierz).

Firma prowadzi działalność produkcyjną i usługową, co wiecej Paks’D jest certyfikowanym dystrybutorem marki Parker Hannifin, która należy do globalnych liderów branży napędów i sterowań elektromechanicznych, hydraulicznych i pneumatycznych. 

 

 PaksD logo firmy

Praca w Paks'D, czy w samych Tychach, czy też w jednym ze śląskich zakładów, jest okazją do poznania z bliska wielu procesów technologicznych, a co za tym idzie – nabycia unikatowych, cenionych na rynku pracy kompetencji

Historia firmy Paks’D Sp. z o.o.

Historia przedsiębiorstwa zaczyna się w 1990 roku, kiedy czterej pracownicy Fiat Auto Poland postanawiają połączyć siły i wykorzystać doświadczenie w ramach własnej działalności – spółki Paks'D w Tychach. Początkowo świadczyli usługi naprawy pras i maszyn podobnego typu. Kolejnym etapem, już w 1991 roku, było przejęcie hali produkcyjnej w Jawiszowicach i otwarcie w niej zakładu technicznego. Rok później firma Paks’D staje się polskim partnerem i dystrybutorem marki Parker Hannifin, którym pozostaje do dziś.

Kolejne ważne kroki w rozwoju spółki nastąpiły w latach 1995 (rozpoczęcie produkcji wytłoczek) czy 1996 (zakup hali w Skoczowie i otwarcie kolejnego zakładu). W 2003 roku firma Paks’D nawiązała współpracę z Electrolux Polska, czego skutkiem było otwarcie tłoczni w Porębie, a następnie przeniesienie jej do nowo wybudowanego zakładu w Siewierzu (2006).

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

Dziś, po wielu latach od rozpoczęcia działalności, spółka Paks'D z siedzibą w Tychach kontynuuje politykę rozwoju i doskonalenia. Rozbudowany park maszynowy pozwala świadczyć zaawansowane usługi. 

Klienci Paks’D
W gronie dotychczasowych klientów spółki Paks’D można wskazać takie firmy jak:
 • Takoni,
 • Sitech,
 • Sanhua Aweco Appliance Systems,
 • Proseat,
 • Megatech,
 • Magna,
 • Kiel,
 • Fritz,
 • Amvian Automotive (Europe) GmbH.
 • Zakres działalności PAK’S SP. Z O.O.

Działalność Paks'D SP. Z O.O.

Od ponad 20 lat PAK’S specjalizuje się w projektowaniu, profilowaniu i tłoczeniu produktów dostarczanych przede wszystkim dla branży motoryzacyjnej. Podzespoły wykonywane przez spółkę z siedzibą w Tychach można znaleźć w pojazdach takich marek jak Volkswagen, Fiat, Toyota, Audi, BMW, Mercedes-Benz, Dodge i SEAT.

Dzięki szerokim możliwościom zakładów należących do spółki przedsiębiorstwo Paks'D podejmuje się usług ultradźwiękowego mycia, nitowania materiałem własnym, klejenia i zgrzewania (punktowe, aluminium, garbowe śruby) czy zagniatania. Firma jest w stanie także zapewnić pokrycie KTL, cynkowanie czy malowanie proszkowe.

Spółka Paks'D od lat pełni rolę oficjalnego dystrybutora globalnej marki Parker. Klienci z sektora przemysłowego mogą dzięki temu zamawiać między innymi siłowniki hydrauliczne, filtry hydrauliczne, filtry do układów pneumatycznych czy serwonapędy.

Biuro firmy Paks'D w Tychach

Biuro Paks'D w Tychach, dystrybutora marki Parker. Źródło: parkerstore.pl

Wysokie standardy jakościowe Paks’D

Każdy pracownik zatrudniony w strukturach Paks’D jest zobowiązany do przestrzegania najwyższych norm jakości. Firma z siedzibą w Tychach dysponuje laboratoriami pomiarowymi, w których wykonuje się między innymi badania geometrii, grubości i twardości produktów, jak również ich testy wytrzymałościowe.

Praca na stanowiskach związanych z przeprowadzaniem pomiarów oznacza korzystanie z takich urządzeń jak WENZEL RS 1012 Plus, Mistral 1075, DEA SpA GLOBAL S 09 20 08 czy QUASAR 100. Firma przestrzega międzynarodowych standardów jakości, co potwierdzają przyznane certyfikaty:

 • IATF 16949:2016,
 • ISO 14001:2015.

Praca i rekrutacja w Paks’D

Oferty pracy są udostępniane na stronie internetowej spółki w zakładce Kariera. Przy każdym opisie stanowiska znajduje się lokalizacja, w jakiej będzie zatrudniony dany pracownik – to ważne, ponieważ spółka kontroluje kilka zakładów w różnych miejscowościach. Warto również śledzić internetowe serwisy z ofertami pracy, gdzie ogłoszenia o pracę w Paks'D również są publikowane przez rekruterów. Również w naszym portalu spółka zamieszczała oferty pracy – przy aktywnych rekrutacjach ogłoszenia można znaleźć w profilu firmy Paks'D na Aplikuj.pl.

Ogłoszenia są skierowane m.in. do pracowników produkcji i obejmują takie stanowiska jak: ślusarz narzędziowy, operator pras postępowych czy tłoczarz-pakowacz. Wśród oczekiwań względem kandydatów można wymienić między innymi wykształcenie zawodowe, doświadczenie, niezbędne uprawnienia czy znajomość obsługi maszyn.

Rekrutacja w Paks'D – zapamiętaj!
Aby wysłać CV i aplikować do Paks'D, należy najpierw sprawdzić adres e-mail do osoby odpowiedzialnej za rekrutację na dane stanowisko – jest to informacja dodawana do każdego ogłoszenia. Z przesłanych do rekrutera dokumentów wybierane są osoby zaproszone do dalszego etapu rekrutacji.

Jak podaje firma, nadesłane aplikacje za zgodą kandydatów są również przechowywane do kolejnych procesów rekrutacji przez okres 2 lat.

Jak podają zatrudnieni, benefity oferowane przez firmę Paks'D to przede wszystkim dostarczanie każdemu pracownikowi wód źródlanych Czantoria gazowanych lub niegazowanych, premie uznaniowe oraz bony świąteczne. Według byłych pracowników minusem pracodawcy jest częste zatrudnianie sezonowe. Pracownicy są nieraz poszukiwani na kilka miesięcy ze względu na większe zapotrzebowanie produkcyjne i bywa, że nie mają możliwości pracy na stałe. 

Jak skontaktować się z Paks’D Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Chcąc nawiązać bezpośredni kontakt z zarządem i siedzibą firmy Paks’D w Tychach, napisz na adres e-mail paksd@paksd.com.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 32 219 28 20. Jak już wspomnieliśmy, w celu zgłoszenia swojej kandydatury do pracy w Paks'D, należy kontaktować się bezpośrednio z osobami odpowiedzialnymi za rekrutacje na poszczególne stanowiska.

Główna siedziba firmy:

ul. Strzelecka 74

43-100 Tychy

Województwo śląskie

Paks'D w Krajowym Rejestrze Sądowym

Spółka Paks'D została zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorców 18 lat temu. Od tego czasu spółka rozwinęła się i powiększyła o kilka zakładów na Śląsku. Niżej podajemy najważniejsze informacje gospodarcze o firmie Paks'D z oficjalnej bazy KRS.

Nazwa "PAKS'D" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Rejestr Rejestr Przedsiębiorców
Numer KRS 0000098960 
Województwo ŚLĄSKIE
Miejscowość TYCHY
Adres UL. STRZELECKA 74
Kod pocztowy 43-100
NIP 6380004093
REGON 00347106500000
Forma prawna SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców 2002-03-14
Nazwa organu reprezentacji ZARZĄD
Członkowie reprezentacji SIKORA WITOLD JÓZEF – PREZES
SIKORA JERZY JAN – VICE PREZES
Podsumowanie:
 • Firma Paks'D Sp. z o.o. zajmuje się produkcją i usługami w branży napędów i sterowań elektromechanicznych, hydraulicznych i pneumatycznych oraz jest dystrybutorem marki Parker Hannifin na terenie Polski.
 • Paks'D posiada rozległy park maszynowy, pozwalający na zaawansowane usługi, takie jak mycie ultradźwiękowe, nitowanie, klejenie i zgrzewanie czy malowanie proszkowe.
 • Firma Paks'D posiada najwyższe standardy jakościowe i międzynarodowe certyfikaty, a oferta pracy w firmie obejmuje stanowiska m.in. ślusarza narzędziowego, operatora pras postępowych i tłoczkarza-pakowacza.
 • Benefity oferowane przez Paks'D to m.in. wody źródlane, premie uznaniowe i bony świąteczne, a zatrudnienie sezonowe jest uważane za minus pracodawcy.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

7 komentarzy

Gość z wadą wymowy

Gość z wadą wymowy

Interesująca historia firmy i bogata oferta usług produkcji i tłoczenia to na pewno bardzo dobre argumenty dla osób szukających pracy w dziedzinie motoryzacyjnej. Cieszę się, że firma troszczy się o jakość swoich produktów i procesów produkcyjnych.
Waldemar

Waldemar

Pracując w tej firmie od kilku lat niepokoi mnie to co jest wypisane w powyższych komentarzach. Firma nie prowadzi żadnych szkoleń dla pracowników. Jedynie coroczne szkolenie BHP. Oferują benefity takie jak woda z filtra odwróconej osmozy, owocowe poniedziałki i co roku na sw. Bożego Narodzenia bon na 500zl od lat nierewaloryzowany. Do tego darmowy parking pod firmą oraz premia uznaniowa co 2 miesiące po spełnieniu wysokich wymagań wydajnościowych, nierealnych do spełnienia dla nowego pracownika z powodu wspomnianego braku poważnych szkoleń.
Edek z fabryki kredek

Edek z fabryki kredek

Jako pracodawca interesuję się firmami, które dbają o jakość i rozwój swoich pracowników oraz posiadają odpowiednie standardy jakościowe. Paks'D spełnia te wymagania i jest godny uwagi partnerem biznesowym.
Radius

Radius

Oferty pracy w Paks'D są bardzo różnorodne i ciekawe. Niestety, często wymagają one doświadczenia i wysokiego poziomu wykształcenia, co dla mnie jako osoby dopiero startującej na rynku pracy może być trudne do spełnienia.
Norbi

Norbi

Słyszałam sporo dobrego o Paks'D jako pracodawcy. Kuszące wydają się benefity dla pracowników, jednak martwi mnie trochę fakt częstego zatrudniania sezonowego.
Oliwier

Oliwier

Praca w Paks'D to doskonała okazja do zdobycia unikatowych kompetencji, których na rynku pracy nie brakuje. Dodatkowo firma oferuje wiele benefitów dla zatrudnionych, jak np. wody Czantoria i premie uznaniowe.
Monika

Monika

Oferty pracy powinny być doczepione do wizytówki tej firmy to by pozwoliło jeszcze bardziej automatycznie mieć na wszystko wgląd.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.