Twoje wsparcie w rekrutacji

Praca Alior Bank - jeden z najdynamiczniej rozwijających się banków w Polsce

Praca Alior Bank - jeden z najdynamiczniej rozwijających się banków w Polsce
Alior Bank jest stosunkowo młodym tworem, który swoją działalność rozpoczął w 2008 roku. Niewielki bank ruszył do walki z potentatami branży finansowej, ale szybko okazał się graczem godnym uwagi. Już w 2013 roku magazyn Euromoney wyróżnił Alior Bank jako jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się banków w Polsce. Tymczasem w 2018 roku bank ten uzyskał jeden z najwyższych poziomów rentowności w całym sektorze bankowym.

Długa lista sukcesów zdobytych w bardzo krótkim czasie zachęca nie tylko klientów, ale również fachowców chcących budować karierę w dynamicznie rozwijającym się banku. Na pierwszy rzut oka Alior Bank wydaje się być bardzo solidnym i atrakcyjnym pracodawcą. Czy po bliższym spojrzeniu utrzymuje to wrażenie? Przyjrzyjmy się działalności Alior Banku oraz jego sukcesom.

Działalność Alior Banku

Alior Bank rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008 roku i przyjął formułę banku uniwersalnego. Oznacza to, że świadczy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Firma okazała się prężnie działającym innowatorem i szybko inwestowała w najnowsze technologie obsługi klienta. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank oraz internetowy bankowy kantor walutowy. Także temu bankowi zawdzięczamy pierwszą w Polsce wideoweryfikację przy zakładaniu rachunku osobistego.

W 2012 roku Alior Bank zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Po niespełna dwóch latach spółka została włączona do indeksu WIG20. Obecnie największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU posiadająca około 32% akcji.

W 2018 roku Alior Bank mógł się pochwalić jednym z najwyższych poziomów rentowności w całym polskim sektorze bankowym. Firma zanotowała wzrost zysku netto w 2018 roku o aż 51%, zapisując na swoje konto 713 mln zł. Przychody Alior Banku wzrosły o 4 mld zł do ponad 73 mld zł na koniec 2018 roku. Tak duży skok dochodów był doskonałym odzwierciedleniem bardzo dobrej formy i atrakcyjnej oferty.

Działalność Alior Banku obejmuje prowadzenie kont bankowych, ofertę kredytów i pożyczek różnego rodzaju oraz dostęp do kart płatniczych czy ubezpieczeń. Spółka mimo stosunkowo krótkiego czasu obecności na rynku szybko zadbała o kompleksowy wachlarz usług. Dzięki temu obsługuje ponad 4 mln klientów, w tym około 180 tys. klientów biznesowych.

Sukcesy branżowe Alior Banku

Alior Bank chwali się tym, że ciągle pracuje nad rozwojem i wprowadza na rynek nowatorskie rozwiązania. Przechwałki nie są tu słowami rzucanymi bezpodstawnie na wiatr. Świadczą o tym liczne nagrody i wyróżnienia, jakie Alior Bank otrzymuje z każdym rokiem.

Skalę sukcesu Alior Banku można ocenić, patrząc tylko na nagrody z dwóch ostatnich lat, a trzeba pamiętać, że bank zgarnia kolejne statuetki od roku założenia.

W latach 2018-2019 Alior Bank otrzymał:

  • Tytuł "Przyjazny Bank Newsweeka" oraz drugie miejsce w kategorii "Bankowość tradycyjna" i trzecie miejsce w kategorii "Bankowość hipoteczna";
  • Tytuł "Najlepszy Bank dla Firm" wg magazynu Forbes;
  • Tytuł "Instytucja Roku 2018" w rankingu portalu MojeBankowanie.pl;
  • Zwycięstwo w kategorii "New Digital Venture" w konkursie The Heart Corporate Innovation Awards;
  • Tytuł "Lider Informatyki 2018" w konkursie magazynu Computerworld;
  • Nagroda honorowa w kategorii "Banki innowacyjne" rankingu 50. największych banków w Polsce;
  • Tytuł "Najlepszy Bank w Polsce" przyznany w 2018 roku przez magazyn Global Finance.

Praca w Alior Banku

Alior Bank bardzo szybko wyrósł na jednego z najważniejszych graczy w polskim sektorze bankowym. Firma obecnie obsługuje ponad 4 mln klientów, a to oznacza, że potrzebuje wielu pracowników zdolnych podołać wymaganiom klientów. Faktycznie Alior Bank według raportu za 2018 rok zatrudniał przeszło 8 tys. pracowników. Osoby pracujące w Alior Banku zajmują stanowiska w biurach Centrali zlokalizowanych w Gdańsku, Krakowie oraz Warszawie, a także w oddziałach banku.

Bardzo rozbudowana sieć sprzedaży produktów bankowych oraz trzy Centrale Alior Banku zajmujące się rozwojem i innowacyjnymi rozwiązaniami generują sporą ilość miejsc pracy. Osoby zainteresowane pracą w bankowości mogą znaleźć zatrudnienie w jednej z licznych placówek.

Centrale w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku są miejscem pracy dla wykwalifikowanych fachowców m.in. w dziedzinach IT/Rozwoju oprogramowania, Rachunkowości, Operacji bankowych, Zarządzania ryzykiem czy Audytu i kontrolingu. Alior Bank deklaruje, że poszukuje zarówno wykwalifikowanych fachowców, jak i osoby chcące dopiero rozpocząć karierę.

Aktualne oferty pracy w Alior Banku można znaleźć na stronie internetowej: www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/kariera/aktualne-oferty-pracy.html. Jak widać, bank poszukuje cały czas pracowników. Wynika to między innymi z dynamicznego rozwoju, ale może również oznaczać sporą rotację pracowników.

Opinie o firmie Alior Bank

Wiele osób przed aplikowaniem do nowego miejsca pracy chce poznać warunki zatrudnienia i atmosferę w danym przedsiębiorstwie. Nie każdy ma możliwość spotkania się z pracownikami przyszłego pracodawcy, dlatego pozostaje posiłkowanie się portalami zbierającymi opinie pracowników.

Wpisy publikowane w sieci bardzo często przyjmują formę masowego wylewania żalów, ale wśród nich można znaleźć wartościowe opinie i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Alior Bank jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych banków jest dość często opisywany w sieci przez byłych pracowników. Co piszą o Alior Banku?

Opinie są zróżnicowane, ale prawie wszyscy podkreślają zdecydowanie korporacyjne nastawienie firmy. Alior Bank stawia na realizowanie planów i zgodność w tabelkach tworzonych przez wyższe szczeble zarządzania. Praca w tym banku jest więc przeznaczona dla osób, które potrafią się odnaleźć w korporacyjnym środowisku. Wynagrodzenia nie należą do najwyższych w branży, ale też nie należą do złych.

Wiele osób podkreśla, że praca w Alior Banku niesie za sobą bardzo duże profity w kwestii doświadczenia oraz atrakcyjności CV przy poszukiwaniu kolejnej pracy. Osoby na początku kariery w bankowości mogą śmiało starać się o zatrudnienie w Alior Banku.

Źródło: www.goldenline.pl

Źródło: www.absolvent.pl

Kontakt z firmą Alior Bank

Osoby zainteresowane pracą w Alior Banku mogą się kontaktować z firmą za pośrednictwem ofert pracy publikowanych na wspomnianej wyżej stronie. W pozostałych kwestiach można skorzystać z udostępnionych przez bank danych kontaktowych.

Siedziba Alior Banku:

Alior Bank Spółka Akcyjna

ul. Łopuszańska 38D

02-232 Warszawa

fax +48 22 555 23 23

Adres korespondencyjny:

Alior Bank SA

ul. Postępu 18 B

02-676 Warszawa

e-mail: kontakt@alior.pl

Klienci mogą również korzystać z linii informacyjnej dostępnej pod numerami telefonu 19 502 lub +12 370 70 00. Klienci indywidualni oraz micro i małe firmy mogą korzystać z infolinii przez całą dobę. Na stronie internetowej www.aliorbank.pl są również dostępne odpowiednie formularze kontaktowe.

Alior Bank chwali się innowacyjnymi technologiami i wprowadzaniem technologicznych rewolucji do bankowości. Firma stawiająca na takie podejście do biznesu nie może nie być obecna w social mediach. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o Alior Banku, możecie odwiedzić profile społecznościowe firmy:

Facebook ikona

YouTube ikona

LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/AliorBankSA

 

 

https://www.youtube.com/user/aliortv

 

 

https://www.linkedin.com/company/alior-bank-s-a-/

 

 

Alior Bank bardzo szybko przebił się do czołówki polskiej bankowości. Dzięki temu na rynku powstała firma kusząca swoją ofertą oraz przyciągająca potencjalnych pracowników. Z budowaniem kariery w Alior Banku jest różnie, ale zdecydowanie jest to dobre miejsce pracy dla początkujących adeptów bankowości.

Oceń ten wpis
Praca Alior Bank - jeden z najdynamiczniej rozwijających się banków w Polsce
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.