!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Alior Bank - jeden z najdynamiczniej rozwijających się banków w Polsce

17 czerwca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 9 głosów

9 głosów

1 komentarz

Praca Alior Bank - jeden z najdynamiczniej rozwijających się banków w Polsce
Alior Bank jest stosunkowo młodym tworem, który swoją działalność rozpoczął w 2008 roku. Niewielki bank ruszył do walki z potentatami branży finansowej, ale szybko okazał się graczem godnym uwagi. Już w 2013 roku magazyn Euromoney wyróżnił Alior Bank jako jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się banków w Polsce. Tymczasem w 2018 roku bank ten uzyskał jeden z najwyższych poziomów rentowności w całym sektorze bankowym.

Długa lista sukcesów zdobytych w bardzo krótkim czasie zachęca nie tylko klientów, ale również fachowców chcących budować karierę w dynamicznie rozwijającym się banku. Na pierwszy rzut oka Alior Bank wydaje się być bardzo solidnym i atrakcyjnym pracodawcą. Czy po bliższym spojrzeniu utrzymuje to wrażenie? Przyjrzyjmy się działalności Alior Banku oraz jego sukcesom.

Działalność Alior Banku

Alior Bank rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008 roku i przyjął formułę banku uniwersalnego. Oznacza to, że świadczy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Firma okazała się prężnie działającym innowatorem i szybko inwestowała w najnowsze technologie obsługi klienta. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank oraz internetowy bankowy kantor walutowy. Także temu bankowi zawdzięczamy pierwszą w Polsce wideoweryfikację przy zakładaniu rachunku osobistego.

Video

W 2012 roku Alior Bank zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Po niespełna dwóch latach spółka została włączona do indeksu WIG20. Obecnie największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU posiadająca około 32% akcji.

W 2018 roku Alior Bank mógł się pochwalić jednym z najwyższych poziomów rentowności w całym polskim sektorze bankowym. Firma zanotowała wzrost zysku netto w 2018 roku o aż 51%, zapisując na swoje konto 713 mln zł. Przychody Alior Banku wzrosły o 4 mld zł do ponad 73 mld zł na koniec 2018 roku. Tak duży skok dochodów był doskonałym odzwierciedleniem bardzo dobrej formy i atrakcyjnej oferty.

Działalność Alior Banku obejmuje prowadzenie kont bankowych, ofertę kredytów i pożyczek różnego rodzaju oraz dostęp do kart płatniczych czy ubezpieczeń. Spółka mimo stosunkowo krótkiego czasu obecności na rynku szybko zadbała o kompleksowy wachlarz usług. Dzięki temu obsługuje ponad 4 mln klientów, w tym około 180 tys. klientów biznesowych.

Sukcesy branżowe Alior Banku

Alior Bank chwali się tym, że ciągle pracuje nad rozwojem i wprowadza na rynek nowatorskie rozwiązania. Przechwałki nie są tu słowami rzucanymi bezpodstawnie na wiatr. Świadczą o tym liczne nagrody i wyróżnienia, jakie Alior Bank otrzymuje z każdym rokiem.

Video

Skalę sukcesu Alior Banku można ocenić, patrząc tylko na nagrody z dwóch ostatnich lat, a trzeba pamiętać, że bank zgarnia kolejne statuetki od roku założenia.

W latach 2018-2019 Alior Bank otrzymał:

  • Tytuł "Przyjazny Bank Newsweeka" oraz drugie miejsce w kategorii "Bankowość tradycyjna" i trzecie miejsce w kategorii "Bankowość hipoteczna";
  • Tytuł "Najlepszy Bank dla Firm" wg magazynu Forbes;
  • Tytuł "Instytucja Roku 2018" w rankingu portalu MojeBankowanie.pl;
  • Zwycięstwo w kategorii "New Digital Venture" w konkursie The Heart Corporate Innovation Awards;
  • Tytuł "Lider Informatyki 2018" w konkursie magazynu Computerworld;
  • Nagroda honorowa w kategorii "Banki innowacyjne" rankingu 50. największych banków w Polsce;
  • Tytuł "Najlepszy Bank w Polsce" przyznany w 2018 roku przez magazyn Global Finance.

Praca w Alior Banku

Alior Bank bardzo szybko wyrósł na jednego z najważniejszych graczy w polskim sektorze bankowym. Firma obecnie obsługuje ponad 4 mln klientów, a to oznacza, że potrzebuje wielu pracowników zdolnych podołać wymaganiom klientów. Faktycznie Alior Bank według raportu za 2018 rok zatrudniał przeszło 8 tys. pracowników. Osoby pracujące w Alior Banku zajmują stanowiska w biurach Centrali zlokalizowanych w Gdańsku, Krakowie oraz Warszawie, a także w oddziałach banku.

Bardzo rozbudowana sieć sprzedaży produktów bankowych oraz trzy Centrale Alior Banku zajmujące się rozwojem i innowacyjnymi rozwiązaniami generują sporą ilość miejsc pracy. Osoby zainteresowane pracą w bankowości mogą znaleźć zatrudnienie w jednej z licznych placówek.

Centrale w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku są miejscem pracy dla wykwalifikowanych fachowców m.in. w dziedzinach IT/Rozwoju oprogramowania, Rachunkowości, Operacji bankowych, Zarządzania ryzykiem czy Audytu i kontrolingu. Alior Bank deklaruje, że poszukuje zarówno wykwalifikowanych fachowców, jak i osoby chcące dopiero rozpocząć karierę.

Video

Aktualne oferty pracy w Alior Banku można znaleźć na stronie internetowej: www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/kariera/aktualne-oferty-pracy.html. Jak widać, bank poszukuje cały czas pracowników. Wynika to między innymi z dynamicznego rozwoju, ale może również oznaczać sporą rotację pracowników.

Opinie o firmie Alior Bank

Wiele osób przed aplikowaniem do nowego miejsca pracy chce poznać warunki zatrudnienia i atmosferę w danym przedsiębiorstwie. Nie każdy ma możliwość spotkania się z pracownikami przyszłego pracodawcy, dlatego pozostaje posiłkowanie się portalami zbierającymi opinie pracowników.

Wpisy publikowane w sieci bardzo często przyjmują formę masowego wylewania żalów, ale wśród nich można znaleźć wartościowe opinie i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Alior Bank jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych banków jest dość często opisywany w sieci przez byłych pracowników. Co piszą o Alior Banku?

Opinie są zróżnicowane, ale prawie wszyscy podkreślają zdecydowanie korporacyjne nastawienie firmy. Alior Bank stawia na realizowanie planów i zgodność w tabelkach tworzonych przez wyższe szczeble zarządzania. Praca w tym banku jest więc przeznaczona dla osób, które potrafią się odnaleźć w korporacyjnym środowisku. Wynagrodzenia nie należą do najwyższych w branży, ale też nie należą do złych.

Wiele osób podkreśla, że praca w Alior Banku niesie za sobą bardzo duże profity w kwestii doświadczenia oraz atrakcyjności CV przy poszukiwaniu kolejnej pracy. Osoby na początku kariery w bankowości mogą śmiało starać się o zatrudnienie w Alior Banku.

Źródło: www.goldenline.pl

Źródło: www.absolvent.pl

Kontakt z firmą Alior Bank

Osoby zainteresowane pracą w Alior Banku mogą się kontaktować z firmą za pośrednictwem ofert pracy publikowanych na wspomnianej wyżej stronie. W pozostałych kwestiach można skorzystać z udostępnionych przez bank danych kontaktowych.

Siedziba Alior Banku:

Alior Bank Spółka Akcyjna

ul. Łopuszańska 38D

02-232 Warszawa

fax +48 22 555 23 23

Adres korespondencyjny:

Alior Bank SA

ul. Postępu 18 B

02-676 Warszawa

e-mail: kontakt@alior.pl

Klienci mogą również korzystać z linii informacyjnej dostępnej pod numerami telefonu 19 502 lub +12 370 70 00. Klienci indywidualni oraz micro i małe firmy mogą korzystać z infolinii przez całą dobę. Na stronie internetowej www.aliorbank.pl są również dostępne odpowiednie formularze kontaktowe.

Alior Bank chwali się innowacyjnymi technologiami i wprowadzaniem technologicznych rewolucji do bankowości. Firma stawiająca na takie podejście do biznesu nie może nie być obecna w social mediach. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o Alior Banku, możecie odwiedzić profile społecznościowe firmy:

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/AliorBankSA

 

 

https://www.youtube.com/user/aliortv

 

 

https://www.linkedin.com/company/alior-bank-s-a-/

 

 

Alior Bank bardzo szybko przebił się do czołówki polskiej bankowości. Dzięki temu na rynku powstała firma kusząca swoją ofertą oraz przyciągająca potencjalnych pracowników. Z budowaniem kariery w Alior Banku jest różnie, ale zdecydowanie jest to dobre miejsce pracy dla początkujących adeptów bankowości.

Podziel się

1 komentarz

aleks

aleks

Wszystko fajnie, tylko pytanie czy pracując u konkurencji przyjmą mnie w alior od razu, czymam wtedy jakieś większe atuty?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.