Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca PKP Cargo S.A. - lokomotywa gospodarki w Polsce

9 czerwca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 7 głosów

7 głosów

1 komentarz

Praca PKP Cargo S.A. - lokomotywa gospodarki w Polsce
PKP Cargo S.A. jest największym w Polsce i jednym z wiodących w Unii Europejskiej operatorów kolejowych przewozów towarowych. Przedsiębiorstwo transportowe przez lata ugruntowało sobie pozycję prawdziwego giganta branży. Za sukcesem PKP Cargo S.A. stoi bogate doświadczenie w działaniach na dużą skalę, zespół wykwalifikowanych pracowników oraz największy w Polsce tabor kolejowy. Spółka korzysta z niemal 2500 lokomotyw i przeszło 60 tys. wagonów.

Polska spółka założona w 2000 roku obsługuje transport kolejowy towarów zarówno w Polsce, jak i za granicą. PKP Cargo S.A. działa już w 8 krajach Unii Europejskiej i z każdym rokiem poszerza swoje zasięgi. Nie bez znaczenia jest tu doskonała lokalizacja Polski na przecięciu najważniejszych szlaków towarowych w Europie.

PKP Cargo S.A. w 2013 roku zadebiutowało na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, co okazało się bardzo dobrym ruchem i najbardziej udanym debiutem od lat. Potwierdzeniem tego okazały się wyróżnienia "Parkiet Gazety Giełdy" oraz "Best IPO on the Warsaw Stock Exchange 2013/2014". Dziś PKP Cargo S.A. interesuje nie tylko przedsiębiorstwa poszukujące przewoźnika towarów, ale także fachowców i absolwentów kierunków kolejowych poszukujących pracy. Sprawdźmy, co ma do zaoferowania ten gigant transportu kolejowego.

Działalność firmy PKP Cargo S.A.

PKP Cargo S.A. operuje głównie w branży kolejowego przewozu towarów, choć w swojej ofercie posiada kilka innych usług logistycznych. Warto się przyjrzeć, na jakiej działalności polska spółka zbudowała swoją potęgę.

Przewozy towarów - fundamentem działalności PKP Cargo S.A. jest przewóz kolejowy towarów różnego rodzaju. Przewoźnik dzięki bogatemu zapleczu technicznemu oraz know-how stał się cennym partnerem dla największych polskich przedsiębiorstw, oraz globalnych korporacji działających na terenie Polski i Europy.

PKP Cargo S.A. dziennie wypuszcza w trasę niemal 600 pociągów transportujących kluczowe dla gospodarki towary. Spółka szacuje, że dziennie jej pociągi przewożą około 300 tys. ton ładunków. Wagony w taborze PKP Cargo S.A. są przygotowane do transportu kruszywa, materiałów budowlanych, węgla, chemii, paliw oraz produktów automotive i zamówień specjalnych. Spółka jest przygotowana do obsługi każdego zamówienia.

Źródło: https://www.pkpcargo.com/pl/media/materialy-do-pobrania/

Transport intermodalny - przewóz towarów w kontenerach pozwalających na łatwą zmianę środka transportu stał się niezwykle ważny dla gospodarki. Skorzystanie z kontenerów pozwala umieścić towar w jednym nośniku, który może być sprawnie przekazywany między pociągiem, statkiem i samochodem. W ten sposób można zaplanować kompleksowo trasę towaru bez zbędnych przeładunków. PKP Cargo S.A. świadczy także takie usługi i jest polskim liderem w transporcie intermodalnym.

Przykładowe statystyki transportu intermodalnego w PKP Cargo S.A.:

 • PKP Cargo S.A. w 2017 r. przewiozło ponad 400 tys. kontenerów
 • ponad 50% przewozów intermodalnych w Polsce odbywa się z udziałem PKP Cargo S.A.
 • ponad 10% przewozów PKP Cargo S.A. to transport intermodalny

Spedycja - w ramach Grupy PKP Cargo funkcjonuje spółka PKP Cargo Connect świadcząca usługi spedycyjne na terenie Polski oraz świata. Firma realizuje projekty spedycyjne w Europie oraz Azji i może się pochwalić wykonywaniem około 40 tys. zleceń rocznie. Spółka posiada 12 oddziałów spedycyjnych i 18 agencji celnych.

Szukasz pracy?
Dodana

Asystent

Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.

 • Tychy
Dodana
Polecana
Dodana

Technolog / Inżynier elektronik

PCO SPÓŁKA AKCYJNA

 • Warszawa
Dodana

Terminale przeładunkowe - PKP Cargo S.A. posiada 25 terminali przeładunkowych w strategicznych miejscach Polski. Sześć z placówek znajduje się przy wschodniej granicy na najważniejszych szlakach towarowych. Firma posiada także pięć terminali kontenerowych między innymi w Gliwicach, Poznaniu oraz Warszawie, co pozwala obsłużyć najważniejsze regiony w kraju.

Źródło: https://www.pkpcargo.com/pl/media/materialy-do-pobrania/

Bocznice kolejowe - w ramach Grupy PKP Cargo funkcjonuje spółka PKP Cargo Service zajmująca się obsługą bocznic kolejowych. Firma zarządza bocznicami dla największych przedstawicieli branży górniczej, energetycznej i ciepłowniczej. Pracownicy PKP Cargo S.A. m. in. obsługują składy, zarządzają rozładunkiem i załadunkiem oraz dbają o utrzymanie infrastruktury.

Przykładowe statystyki PKP Cargo S.A. dotyczące obsługi bocznic:

 • PKP Cargo S.A. w 2017 roku obsłużyło 22,3 mln ton towaru na swoich bocznicach;
 • na bocznicach wykorzystuje się 60 lokomotyw oraz 400 wagonów;
 • PKP Cargo S.A. obsługuje 40 bocznic na terenie Polski.

Obsługa taboru kolejowego - PKP Cargo S.A. posiada imponujący tabor kolejowy, którego obsługą i utrzymaniem zajmuje się PKP CARGOTABOR. Spółka nie tylko utrzymuje tabor na potrzeby PKP Cargo S.A., ale także świadczy usługi dla innych przewoźników.

Szczegóły taboru PKP Cargo S.A.:

 • 2,3 tysiąca lokomotyw w użyciu;
 • 64 tys. wagonów towarowych różnego rodzaju;
 • 15 specjalistycznych zakładów remontowych.

Praca i struktura zatrudnienia w PKP Cargo S.A.

PKP Cargo S.A. chwali się, że jest jednym z najbardziej wiarygodnych pracodawców w Polsce, czego dowodem mają być między innymi tytuły:

 • "Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi"
 • "Pracodawcy Godnego Zaufania".

Z pewnością silna pozycja na rynku sprawia, że zainteresowanie pracą w PKP Cargo S.A. jest duże.

Video

Firma poszukuje głównie fachowców do prowadzenia, obsługi oraz utrzymania w ruchu swojego taboru. Także specjaliści od logistyki znajdą tu miejsce dla siebie. O ile ostatnie wydarzenia epidemiologiczne wpłynęły negatywnie na transport, to nie ma wątpliwości, że z czasem PKP Cargo S.A. będzie znów pracowało pełną parą, co zaowocuje utworzeniem nowych miejsc pracy.

Aktualne oferty pracy w PKP Cargo S.A. można znaleźć na stronie internetowej: www.pkpcargo.com/pl/kim-jestesmy/kariera. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie, proces rekrutacji jest prowadzony wieloetapowo. W pierwszej kolejności dział HR wybiera spośród aplikacji kandydatów, których zaprasza na pierwsze spotkanie prowadzone przez pracowników działu HR oraz przyszłych przełożonych. Wszyscy kandydaci są informowani o wyniku spotkań rekrutacyjnych.

Opinie o firmie PKP Cargo S.A.

Praca w PKP Cargo S.A. jest na pierwszy rzut oka dla wielu młodych osób chcących się związać z koleją bardzo atrakcyjna. Czy tak faktycznie jest? Przed aplikowaniem dobrze sprawdzić opinie na temat firmy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby skontaktowanie się z pracownikami przedsiębiorstwa, do którego chce się aplikować. To nie zawsze jest możliwe, a w tej sytuacji z pomocą przychodzą portale zbierające opinie o pracodawcach.

Co piszą ludzie o PKP Cargo S.A.? Praca w kolei jest odpowiedzialna i niestety stresująca co podkreśla wiele osób w swoich opiniach. Podkreślają one też, że zarobki nie należą do bardzo dobrych, choć zdania w tym temacie są podzielone, bo jak wiemy, na wypłaty każdy potrafi narzekać bez względu na jej wysokość.

Wielu komentujących ceni sobie atmosferę, współpracowników oraz godziny pracy. Wygląda na to, że spółka państwowa jest pod tym względem lepiej prowadzona niż prywatni przewoźnicy. Wiele wskazuje na to, że PKP Cargo S.A. może się okazać dobrym miejscem do pracy. Szczególnie młode osoby mogą zdobyć tu cenne doświadczenie, które wykorzystają w dalszym rozwoju kariery.

Źródło: www.goldenline.pl

Źródło: www.absolvent.pl

Jak się skontaktować z firmą PKP Cargo S.A.

PKP Cargo S.A. jest dużą spółką, która niestety nie posiada kanału kontaktowego dla osób zainteresowanych podjęciem pracy. W efekcie muszą się one posiłkować danymi publikowanymi wraz z ofertami pracy. Natomiast w celach informacyjnych bądź biznesowych można skorzystać z ogólnych środków kontaktu.

Infolinia PKP Cargo S.A. (Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00)

tel. 801 022 042

tel. kom. 32 722 14 14

email: infolinia@pkpcargo.pl

Na stronie internetowej www.pkpcargo.com można znaleźć szczegółowe informacje kontaktowe do poszczególnych działów PKP Cargo S.A. Firma działa także w social mediach, co również może być dobrą drogą do komunikacji oraz zaznajomienia się z działalnością PKP Cargo S.A.

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/pkpcargo

 

 

https://www.youtube.com/user/pkpcargoTV/feed

 

 

https://www.linkedin.com/company/pkp-cargo-s.a./

 

 

PKP Cargo S.A. odpowiada za sporą część transportu towarów w Polsce. Spółka przez lata stała się jedną z lokomotyw polskiej gospodarki i dzięki temu stała się atrakcyjnym miejscem pracy. Wiele osób może związać swoją karierę z PKP Cargo S.A. bądź potraktować przygodę w firmie jako czas na zdobycie niezwykle cennego doświadczenia.

Podziel się

1 komentarz

Kolec

Kolec

Widzę, że opinie są korzystne. Zatem muszę się sam zainteresować ofertami jakie zauważę firmowane od was.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka