Twoje wsparcie w rekrutacji

Oferta Urzędu Pracy w Zgierzu

Oferta Urzędu Pracy w Zgierzu
Osoby bezrobotne myślące o rozpoczęciu kariery zawodowej bądź chcące przerwać dłuższą przerwę w aktywności zawodowej mogą skorzystać z usług urzędu pracy. Publiczna placówka nie służy tylko rejestracji w celu uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego. W tym miejscu można także znaleźć pracę bądź podnieść kwalifikacje zawodowe. Mieszkańcy Zgierza chcący skorzystać z pomocy urzędników powinni się udać do Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu.

Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu przygotował kilka form pomocy dla bezrobotnych. Dzięki różnym programom, jak poradnictwo zawodowe, czy organizacja staży i szkoleń udaje się aktywizować bezrobotnych na rynku pracy. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie powiatowego urzędu pracy w Zgierzu.

Poradnictwo zawodowe w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu

Poszukiwanie pracy nie jest procesem łatwym i wymaga znajomości pewnych spraw. Warto określić swoje kompetencje, kwalifikacje oraz preferencje zawodowe. Temu i kilku innym rzeczom służy poradnictwo zawodowe prowadzone przez urzędy pracy. Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu nie odbiega od standardów i także prowadzi odpowiednie zajęcia w ramach poradnictwa grupowego oraz indywidualnego.

  • Poradnictwo grupowe - urzędy pracy w ramach poradnictwa grupowego przeprowadzają specjalne warsztaty zawodowe. Podczas spotkań ze specjalistami można zdobyć wiedzę na temat przygotowania dokumentów do celów rekrutacyjnych. Fachowcy uczą poprawnego komunikowania się z przyszłym pracodawcą oraz pomagają w określeniu preferencji zawodowych. Wielu bezrobotnych chętnie korzysta również z warsztatów dotyczących zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
  • Poradnictwo indywidualne - bardzo pomocną formą poradnictwa jest indywidualne spotkanie z pracownikiem urzędu, który udzieli porad odnoszących się do konkretnego przypadku. Bezrobotny może uzyskać pomoc w określeniu kompetencji i zostanie nakierowany na odpowiednie rozwiązania pomagające w podniesieniu kwalifikacji. Doradca może także pomóc w zmianie ścieżki kariery osobom, które chcą porzucić dotychczasowy zawód.

Szczegółowe informacje na temat aktualnych warsztatów w ramach poradnictwa zawodowego można znaleźć na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu: https://zgierz.praca.gov.pl

Formy wsparcia osób bezrobotnych w Zgierzu

Brak doświadczenia i odpowiednich umiejętności często przekreśla szanse na otrzymanie interesującej posady. Właśnie dlatego urzędy pracy prowadzą działania pozwalające na wsparcie bezrobotnych, w czasie nim zdobędą odpowiednie kwalifikacje.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Zgierz

Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu daje możliwość skorzystania z kilku podstawowych form zatrudnienia, które pozwolą zdobyć środki na życie oraz czas na edukację zawodową. Bezrobotni mają możliwość podjęcia prac interwencyjnych, robót publicznych bądź prac społecznie użytecznych. Tego typu prace podejmuje się za pośrednictwem urzędu pracy i mają one charakter tymczasowy, a w większości są finansowane z pieniędzy samorządów bądź w ramach programów rządowych.

W urzędzie pracy można także zdobyć bony zatrudnieniowe bądź bony na zasiedlenie. Pierwszy z nich daje gwarancję częściowego zrefundowania kosztów zatrudnienia bezrobotnego posiadacza bonu. Osoby poniżej 30 roku życia mogą skorzystać z takiego bonu jeżeli znajdą pracodawcę zainteresowanego zatrudnieniem ich na okres 18 miesięcy. W ten sposób pracodawca otrzyma zwrot części kosztów zatrudnienia. Bon na zasiedlenie pozwala na pokrycie kosztów zamieszkania w wyniku podjęcia zatrudnienia, innej pracy zarobkowej bądź działalności gospodarczej poza miejscem swojego zamieszkania. Warunkiem jest dystans między miejscem podjęcia pracy i zamieszkania wynoszący co najmniej 80 km.

Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu przygotował także różne formy dofinansowania dla bezrobotnych decydujących się na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Warto więc przed podjęciem działań mających na celu założenie firmy odwiedzić urząd pracy.

Pomoc w podnoszeniu kwalifikacji w PUP w Zgierzu

Brak kwalifikacji jest jednym z największych problemów przy poszukiwaniu pracy. Pracodawca nie jest zainteresowany zatrudnieniem osoby, która nie potrafi pracować na danym stanowisku. Bezrobotni mają jednak szanse na podnoszenie swoich umiejętności i doszkalanie się do pełnienia konkretnych zawodów.

Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu pomaga bezrobotnym w dokształcaniu się na kilka różnych sposobów. Najlepiej zdobywać kwalifikacje przez doświadczenie w pracy. Tutaj pomocne będą staże oraz bony stażowe gwarantujące pracodawcom refundację kosztów zatrudnienia na staż osoby bezrobotnej. Stażyści mają też często możliwość kontynuowania pracy w danym przedsiębiorstwie po zakończeniu stażu.

PUP w Zgierzu prowadzi także szkolenia zawodowe oraz organizuje kursy zakończone pozyskaniem odpowiednich certyfikatów. Absolwenci takich szkoleń zdobywają dokumenty potwierdzające nabyte przez nich umiejętności. Bezrobotni poniżej 30 roku życia mogą się starać o bony szkoleniowe gwarantujące sfinansowanie wybranego przez nich kursu. Urząd pracy prowadzi także różne formy finansowania edukacji zawodowej oraz pokrywania kosztów egzaminów i licencji zawodowych.

Oferty pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu

Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu monitoruje lokalny rynek pracy i zbiera ogłoszenia od przedsiębiorców działających w całym powiecie zgierskim. Dzięki temu bezrobotni mają możliwość skorzystania z konkretnej bazy ofert pracy. W urzędzie można także znaleźć oferty stażowe, dzięki czemu otwiera się droga do edukacji zawodowej przez praktykę.

Jakie ogłoszenia znajdziemy w zgierskim urzędzie pracy? W ostatnim czasie poszukiwani są głównie fachowcy np. dekarze, stolarze czy mechanicy pojazdów samochodowych. Nie brakuje także ogłoszeń dla budowlańców różnych specjalizacji. Sporadycznie można znaleźć ogłoszenia dla kucharzy i pomocy kuchennych oraz handlowców czy kasjerów.

Oferty pracy w zgierskim urzędzie pracy nie są zbyt zróżnicowane, ale wynika to w dużej mierze z charakterystyki lokalnego rynku. Niestety w Zgierzu brakuje dużych nowoczesnych firm pozwalających na ambitny rozwój kariery.

Oceń ten wpis
Oferta Urzędu Pracy w Zgierzu
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.