!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca lokalnie

Poszukiwanie pracy w Piekarach Śląskich

14 lutego 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 12 głosów

12 głosów

0 komentarzy

Poszukiwanie pracy w Piekarach Śląskich
Każda osoba bezrobotna chcąca się uaktywnić zawodowo musi najpierw znaleźć pracę. Prowadzenie poszukiwań zatrudnienia może się odbywać na kilka różnych sposobów. Znalezienie ciekawych ofert pracy nie musi być trudne, o ile włoży się w poszukiwania nieco wysiłku.

W jaki sposób mieszkańcy Piekar Śląskich mogą poszukiwać pracy? Sprawdźmy najskuteczniejsze techniki poszukiwań oraz miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Powiatowy Urząd Pracy w Piekarach Śląskich

Bezrobotni powinni odwiedzać urząd pracy nie tylko w celu rejestracji i starania się o zasiłek. W Polsce panuje przekonanie, że w urzędach pracy nie można znaleźć zatrudnienia. To krzywdzące stwierdzenie, ponieważ placówki takie, jak Powiatowy Urząd Pracy w Piekarach Śląskich regularnie analizują sytuację na lokalnych rynkach pracy i gromadzą oferty pracy od miejscowych przedsiębiorców. Faktycznie większość ogłoszeń w PUP dotyczy stanowisk niższego szczebla, ale dla wielu osób, szczególnie na początku kariery to w zupełności wystarczy.

Wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy pozwoli nie tylko na przejrzenie aktualnych ofert pracy z okolicy. Bezrobotny może także skorzystać z kilku dodatkowych usług, jak doradztwo zawodowe, czy szkolenia. Warto sprawdzić co w danym momencie oferuje PUP w Piekarach Śląskich.

Poszukiwanie pracy w Piekarach Śląskich przez internet

Wiele osób postanawia poszukiwać pracy przez internet. Taka decyzja jest jak najbardziej słuszna, ponieważ portale takie jak Aplikuj.pl posiadają bogatą bazę ofert pracy z całego kraju. Mieszkaniec Piekar Śląskich może siedząc przed swoim komputerem wejść na stronę portalu, wpisać interesującą go lokalizację i przebierać w ofertach. Wszystko w wygodny sposób bez wychodzenia z domu.

Wyszukiwanie ofert pracy za pośrednictwem stron internetowych pozwala między innymi aplikować on-line. Przesyłanie CV drogą elektroniczną znacząco ułatwia proces rekrutacji. W krótkim czasie można złożyć wiele aplikacji. Aktualne oferty pracy z Piekar Śląskich znajdziecie pod adresem: https://www.aplikuj.pl/praca/piekary-slaskie

Osobiste składanie aplikacji u pracodawców w Piekarach Śląskich

Składanie CV samodzielnie może się wydawać niektórych osobom reliktem minionych czasów, ale mogą być one w poważnym błędzie. Warto czasem samodzielnie przejść się po mieście i sprawdzić, czy interesujące nas firmy nie prowadzą rekrutacji. Osobiste złożenie CV może pokazać zaangażowanie osoby poszukującej pracy i zrobić pozytywne wrażenie. Wiele firm ciągle ceni sobie kontakt osobisty.

Warto także do atrakcyjnych firm składać swoje CV z podaniem o pracę.

Pamiętaj!
Nawet jeżeli przedsiębiorstwo nie prowadzi rekrutacji, to w przypadku pojawienia się wakatu może w pierwszej kolejności skontaktować się właśnie z osobą, która sama wyraziła chęć podjęcia pracy.

W dużych zakładach, gdzie rotacja pracowników jest ogromna, może się okazać, że taka wizyta z CV zakończy się natychmiastowym zatrudnieniem.

Alternatywne sposoby poszukiwania pracy w Piekarach Śląskich

Urząd pracy oraz internet to nie jedyne możliwości znalezienia zatrudnienia w Piekarach Śląskich.

  • Poszukiwania pracy warto prowadzić także z pomocą lokalnej prasy i radia. Wiele firm decyduje się na publikowanie ogłoszeń w tradycyjnych mediach. Rozpoczynając poszukiwania nowej pracy, warto się wyposażyć w najnowsze numery lokalnych gazet i posłuchać audycji z ogłoszeniami w radiu. W niektórych miejscach, jak większe markety czy ośrodki kulturalne i administracyjne, pojawiają się tablice ogłoszeń. Na nich mogą się znaleźć ogłoszenia pochodzące od pobliskich przedsiębiorstw.
  • Coraz większą popularnością na polskim rynku cieszą się prywatne agencje pośrednictwa pracy. Na Śląsku funkcjonuje wiele takich biur, więc mieszkańcy Piekar Śląskich mogą znaleźć stosunkowo niedaleko miejsca zamieszkania stosowną agencję. Pośrednicy prywatni oferują zarówno prace tymczasowe, jak i oferty na stałą pracę. W ofercie biur pracy można też znaleźć propozycje dla bardziej wykwalifikowanych pracowników. Część firm rezygnuje bowiem z samodzielnej rekrutacji i zleca takie zadania właśnie agencjom pracy.
  • Niezastąpiona może się okazać także tzw. poczta pantoflowa. Praktycznie wszystkie osoby, z którymi rozmawiamy, mogą tworzyć prywatną sieć informacyjną. Warto poruszać temat pracy wśród znajomych, bowiem każdy z nich mógł słyszeć o rekrutacji w jakiejś firmie. Co więcej, można też liczyć na pracę po znajomości. Na rynku pracy o dużym bezrobociu, jak w Piekarach Śląskich firmy bardzo chętnie zatrudniają osoby z polecenia. Zawierzenie swojemu pracownikowi eliminuje mozolny proces rekrutacji.

Mieszkańcy Piekar Śląskich mają kilka możliwości poszukiwania pracy. Każda z nich daje szanse na powodzenie i lepiej nie ograniczać się tylko do jednej. Trzeba też pamiętać, aby się nie zrażać po rozesłaniu pierwszej partii CV i braku odpowiedzi. Czasami znalezienie pracy wymaga trochę czasu.

To może Cię również zainteresować

Praca Piekary Śląskie

Podziel się

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.