Praca w Szczyrku - czy warto być... Mikołajem?

Praca w Szczyrku - czy warto być... Mikołajem?
Okres przedświąteczny to czas, gdy pracy dorywczej nie brakuje. Chcesz zarobić? Może czas wykorzystać magię tego okresu i na pewien czas zamienić się w Mikołaja? Okazuje się, że zarobki tych w ostatnich latach poszybowały w górę.

Przygotowania do świąt są energiczne i łączą się z wizytami w sklepach. Wykorzystują to m.in. właściciele galerii handlowych, którzy z myślą o klientach, przygotowują liczne niespodzianki. Jedną z częściej spotykanych jest możliwość porozmawiania z… Mikołajem. To szczególna atrakcja dla najmłodszych, którzy mogą mu się zwierzyć i powiedzieć, jaki prezent najbardziej ucieszyłby ich pod choinką.
Szukasz dorywczej pracy i nie boisz się wyzwań? Jako Mikołaj możesz sporo zarobić. Dodatkowym plusem jest to, że praca ta wiąże się ze świetną zabawą. Wymogi agencji poszukujących Mikołajów? Komunikatywność i poczucie humoru. Czas się zatem sprawdzić w takiej roli!


Nie tylko galerie handlowe – Mikołajów zapraszają również firmy

W wielu firmach odbywają się przedświąteczne spotkania pracowników. Podczas takich zebrań bardzo często pojawia się Mikołaj, którego zadanie sprowadza się do wręczenia poszczególnym zatrudnionym drobnych upominków. Nie musisz się obawiać – większość właścicieli firm spotyka się z przyszłym Mikołajem przed datą imprezy firmowej, aby omówić szczegóły.

Dlaczego firmy decydują się zaangażować Mikołaja? Głównym powodem jest chęć wprowadzenia pracowników w przedświąteczną atmosferę. Nie ma też co ukrywać – w każdym z nas tkwi dziecko, a spędzenie czasu w taki, nietypowy sposób może jedynie przełożyć się na kreatywność.


Odwiedzisz przedszkola i szkoły

Podejmując pracę w charakterze Mikołaja, musisz mieć świadomość, że prędzej czy później, ale z pewnością spotkasz się z najmłodszymi. Odwiedzając szkoły i przedszkola, musisz przygotować się, że dzieci zapytają cię nie tylko o to, jak udaje ci się dostarczyć wszystkie prezenty w jeden wieczór, lecz także będziesz musiał opowiedzieć o swojej wiosce i pomocnikach. Warto się zatem przygotować, odpowiednio wcześnie zdobywając podstawowe informacje.


Ile można zarobić?

Okazuje się, że zarobki Mikołajów z roku na rok są coraz wyższe i ma to ścisły związek ze zwiększoną liczbą zamówień na usługi takich pracowników. Poza firmami, przedszkolami i szkołami, Mikołajów poszukują również osoby prywatne, które chcą zrobić swoim dzieciom niespodziankę. Ile zatem możesz zarobić?

Zarobki są uzależnione od rodzaju usługi i tego, kto zatrudnia. Inaczej agencje wyliczają pracę Mikołaja polegająca na spotkaniach z dziećmi w szkole, inaczej zaś gdy ma on pomóc dziecku w wyborze świątecznego prezentu, czyli wówczas, gdy jest angażowany przez rodziców. Jeżeli skorzystasz z pośrednictwa agencji zatrudnienia i to właśnie przez nią będziesz kierowany do kolejnych prac, to możesz zarobić od 30 do nawet 80 zł netto za godzinę.


Praca (prawie) dla każdego

Dobrą wiadomość jest, że praca w charakterze Mikołaja to zajęcia praktycznie dla każdego. Takim może stać się zarówno student, jak i emeryt chcący sobie dorobić. Do agencji zatrudnienia możesz udać się ze swoimi znajomymi – zdarza się, że w szkole czy firmie Mikołaj nie ma pojawić się sam, ale ze swoimi pomocnikami.

Oceń ten wpis
Praca w Szczyrku - czy warto być... Mikołajem?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Mikołąj KO
2020-01-15, 07:19
W Szczyrku o pracę nie tak łatwo. Są domy wczasowe, sanatoryjne, restauracje, kawiarnie...kilka zakładów pracy. Pracę dorywczą można znaleźć. Piszecie o Mikołaju- każda praca jak daje efekt finansowy, to zawsze coś. To zawsze jedyny, albo dodatkowy zarobek. Być Mikołajem to nie żaden wstyd...
Mazan
2019-12-12, 12:57
Z pewnością zajęcia tymczasowe dla ludzi typu hostessa czy mikołaje są zajęciem dorywczym by coś drobić i to nie tylko przecież w Szczyrku.
Mikołajek
2019-05-18, 17:57
Dobrze znam Szczyrk, bo to piękna miejscowość górska koło miasta Bielska-Białej. Czy warto być Mikołajem w Szczyrku?????? - to praca dorywcza, można być Mikołajem nie tylko w Szczyrku a w każdej miejscowości.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.