!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Zawody i ich potencjał

Praca w Szczyrku - czy warto być... Mikołajem?

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 18 głosów

18 głosów

4 komentarze

Praca w Szczyrku - czy warto być... Mikołajem?
Okres przedświąteczny to czas, gdy pracy dorywczej nie brakuje. Chcesz zarobić? Może czas wykorzystać magię tego okresu i na pewien czas zamienić się w Mikołaja? Okazuje się, że zarobki tych w ostatnich latach poszybowały w górę.

Przygotowania do świąt są energiczne i łączą się z wizytami w sklepach. Wykorzystują to m.in. właściciele galerii handlowych, którzy z myślą o klientach, przygotowują liczne niespodzianki. Jedną z częściej spotykanych jest możliwość porozmawiania z… Mikołajem. To szczególna atrakcja dla najmłodszych, którzy mogą mu się zwierzyć i powiedzieć, jaki prezent najbardziej ucieszyłby ich pod choinką.
Szukasz dorywczej pracy i nie boisz się wyzwań? Jako Mikołaj możesz sporo zarobić. Dodatkowym plusem jest to, że praca ta wiąże się ze świetną zabawą. Wymogi agencji poszukujących Mikołajów? Komunikatywność i poczucie humoru. Czas się zatem sprawdzić w takiej roli!


Nie tylko galerie handlowe – Mikołajów zapraszają również firmy

W wielu firmach odbywają się przedświąteczne spotkania pracowników. Podczas takich zebrań bardzo często pojawia się Mikołaj, którego zadanie sprowadza się do wręczenia poszczególnym zatrudnionym drobnych upominków. Nie musisz się obawiać – większość właścicieli firm spotyka się z przyszłym Mikołajem przed datą imprezy firmowej, aby omówić szczegóły.

Dlaczego firmy decydują się zaangażować Mikołaja? Głównym powodem jest chęć wprowadzenia pracowników w przedświąteczną atmosferę. Nie ma też co ukrywać – w każdym z nas tkwi dziecko, a spędzenie czasu w taki, nietypowy sposób może jedynie przełożyć się na kreatywność.


Odwiedzisz przedszkola i szkoły

Podejmując pracę w charakterze Mikołaja, musisz mieć świadomość, że prędzej czy później, ale z pewnością spotkasz się z najmłodszymi. Odwiedzając szkoły i przedszkola, musisz przygotować się, że dzieci zapytają cię nie tylko o to, jak udaje ci się dostarczyć wszystkie prezenty w jeden wieczór, lecz także będziesz musiał opowiedzieć o swojej wiosce i pomocnikach. Warto się zatem przygotować, odpowiednio wcześnie zdobywając podstawowe informacje.


Ile można zarobić?

Okazuje się, że zarobki Mikołajów z roku na rok są coraz wyższe i ma to ścisły związek ze zwiększoną liczbą zamówień na usługi takich pracowników. Poza firmami, przedszkolami i szkołami, Mikołajów poszukują również osoby prywatne, które chcą zrobić swoim dzieciom niespodziankę. Ile zatem możesz zarobić?

Zarobki są uzależnione od rodzaju usługi i tego, kto zatrudnia. Inaczej agencje wyliczają pracę Mikołaja polegająca na spotkaniach z dziećmi w szkole, inaczej zaś gdy ma on pomóc dziecku w wyborze świątecznego prezentu, czyli wówczas, gdy jest angażowany przez rodziców. Jeżeli skorzystasz z pośrednictwa agencji zatrudnienia i to właśnie przez nią będziesz kierowany do kolejnych prac, to możesz zarobić od 30 do nawet 80 zł netto za godzinę.


Praca (prawie) dla każdego

Dobrą wiadomość jest, że praca w charakterze Mikołaja to zajęcia praktycznie dla każdego. Takim może stać się zarówno student, jak i emeryt chcący sobie dorobić. Do agencji zatrudnienia możesz udać się ze swoimi znajomymi – zdarza się, że w szkole czy firmie Mikołaj nie ma pojawić się sam, ale ze swoimi pomocnikami.

Podziel się

4 komentarze

Bolek

Bolek

Spotkać można oferty pracy w Szczyrku tylko lepiej bazować na wielu innych lokalizacjach bo miasto nie jest duże.
Mikołąj KO

Mikołąj KO

W Szczyrku o pracę nie tak łatwo. Są domy wczasowe, sanatoryjne, restauracje, kawiarnie...kilka zakładów pracy. Pracę dorywczą można znaleźć. Piszecie o Mikołaju- każda praca jak daje efekt finansowy, to zawsze coś. To zawsze jedyny, albo dodatkowy zarobek. Być Mikołajem to nie żaden wstyd...
Mazan

Mazan

Z pewnością zajęcia tymczasowe dla ludzi typu hostessa czy mikołaje są zajęciem dorywczym by coś drobić i to nie tylko przecież w Szczyrku.
Mikołajek

Mikołajek

Dobrze znam Szczyrk, bo to piękna miejscowość górska koło miasta Bielska-Białej. Czy warto być Mikołajem w Szczyrku?????? - to praca dorywcza, można być Mikołajem nie tylko w Szczyrku a w każdej miejscowości.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.