Pracodawca - prawa i obowiązki

Od czego zależy różnorodność wolnych etatów?

4 sierpnia 2023

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 24 głosy

24 głosy

4 komentarze
Od czego zależy różnorodność wolnych etatów?
Dane dotyczące ogólnego rynku pracy wskazują na to, że nie w każdym regionie Polski, oraz nie w każdym mieście mamy tak samo równy dostęp do etatów w danych branżach. Zależność ta wnika z tego, iż każdy region, bądź też miasto charakteryzuje się większą lub mniejszą działalnością poszczególnych branż . Chcąc mieć w czym wybierać musimy pod uwagę brać wyłącznie duże miasta, gdzie na rynku prosperuje bardzo dużo branż, które mają zapotrzebowanie na szereg pracowników cechujących się różnorakimi kwalifikacjami i doświadczeniem.

Aby zrobić pewnego rodzaju porównanie w tym temacie wystarczy spojrzeć na oferty pracy w Warszawie, a oferty pracy w obojętnie jakim mniejszym mieście. Od razu zwrócimy uwagę, że w stolicy jest więcej ofert pracy, ale co więcej są to oferty różnorodne pod kątem branż i stanowisk. W związku z tym osoby mieszkające w Warszawie lub nie mający nic przeciwko, aby tam zamieszkać nie powinny mieć problemu ze znalezieniem pacy, jeśli tylko zaangażują się w jej szukanie.

Selekcja potencjalnych pracowników

Fakt iż w dużych miastach np. w Warszawie mamy do wyboru więcej branż, oraz do obsadzenia jest więcej stanowisk nie oznacza, że pracodawcy przyjmują każdego, kto tylko złoży swoje CV. W związku z tym, iż każdy właściciel firmy dba o jej renomę wiąże się z zatrudnianiem osób z najlepszymi widokami na przyszłość jeśli chodzi o ich zatrudnienie. Wpływ na to ma wykształcenie i doświadczenie, ale także szereg innych kwestii, które w rezultacie opiniowane są przez potencjalnego pracodawcę na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeśli staramy się na dane stanowisko musimy mieć świadomość, iż nie jesteśmy sami. Oprócz nas swoje dokumenty złożyło wiele innych osób, dlatego warto zadbać o każdy szczegół, który przybliża do osiągnięcia celu. Pierwszym z nich jest przygotowanie profesjonalnego CV i listu motywującego. Nie wymyślajmy i nie wracajmy się do przedszkola, gdyż pracodawca szybko zorientuje się, iż tak naprawdę nie mamy nic ciekawego do zaoferowania. Poznajmy zasady rozmowy kwalifikacyjnej. Nasze zachowanie często jest kluczowe, jeśli chodzi o decyzję pracodawcy. Szukajmy pracy na wielu popularnych portalach, w prasie, urzędach pracy, oraz wszędzie tam gdzie publikuje się różnorodność ofert.

Szukasz pracy?

Specjalista Działu Rekrutacji

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

  • Mazowieckie
Dodana

Pomocnik lakiernika

GRUPA CONTRAIN

  • Łódź
Dodana

Pracownik produkcji/Operator wózka widłowego

DSV Services Sp. z o.o.

  • Tomaszów Mazowiecki
  • 5 080-5 600 zł / mc
Dodana

Operator maszyn

CMC POLAND SP. Z O.O.

  • Katowice
Dodana

Consultant Metalworking Industry

Alfleth Engineering

  • Katowice
  • 5 000-7 000 zł / mc
Dodana

Duże miasto, większe perspektywy

Eksperci od rynku pracy są zdania, że w większych, bądź dużych miastach osoby poszukujące pracy, jak także już pracujące mają większe perspektywy. Oczywiście jest w tym wiele prawdy. Zależność ta ma związek z większym wyborem, gdzie pracę można poszukać jak także zmienić o wiele szybciej niż w mniejszych miejscowościach. Dodatkowo można pracować i odbywać dodatkowe kursy czy szkolenia, których zakres również jest o wiele większy, niżeli w małych miastach. Czy warto przeglądać oferty pracy w stolicy? Jak najbardziej, to jest szansa na szybki powrót do zawodu.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może Cię również zainteresować

Co zrobić, kiedy nie możesz znaleźć pracy?

4 komentarze

Karol B

Karol B

Bardzo ciekawy i przydatny artykuł. W większych miastach wiadomo, jest większy manewr aby znaleźć pracę zgodnie ze swoim wykształceniem i kwalifikacjami.
Ola

Ola

Wiadomo, że w większych miastach o pracę jest łatwiej, niż w mniejszych. Kto pracuje w stolicy naszego kraju, pracę zawsze znajdzie. Gorzej jest w Białystoku.
genetyka

genetyka

Firmy pracują najlepiej, gdy mają szczęśliwą siłę roboczą i mogą zarówno przyciągać, jak i zatrzymywać najlepszych ludzi, aby zmaksymalizować swoją produktywność.
Czacha

Czacha

Region zamieszkania i wielkość firmy ma znaczenie. W wielu miejscach nie znajdzie się jednak dobrego zatrudnienia w specjalistycznych miejscach bo po prostu usługi nie działają tutaj a gdzie indziej.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.