!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Szkolenia i rozwój

Wolne etaty, a kwalifikacje

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 24 głosy

24 głosy

5 komentarzy

Wolne etaty, a kwalifikacje
Niestabilny rynek pracy w naszym kraju sprawia, że wiele osób ma problemy z podjęciem pracy. Niektóre osoby koniecznie chcą pracować w swoim zawodzie, inni poszukują obojętnie jakiego zatrudnienia, byle tylko pracować. Im większe miasto, tym lepsze perspektywy dla bezrobotnych lub z różnych powodów chcących zmienić pracę. W związku z powyższym na portalach z ofertami pracy stworzono także zakładki specjalnie dla ogłoszeń, które bez problemu mogą publikować szukający pracy.

Niejednokrotnie możemy zauważyć ogłoszenia typu szukam pracy Warszawa, które jasno określają miasto, w którym etat nas interesuje. Podajemy ważne informacje dotyczące naszych kwalifikacji, doświadczenia czy innych umiejętności. Jest to cenna wskazówka dla potencjalnych pracodawców, którzy wbrew pozorom odwiedzają owe zakładki i niejednokrotnie sami kontaktują się z wybranym potencjalnym pracownikiem.

 

Konkurencja wśród szukających pracy

W dzisiejszych czasach nie trudno zauważyć, że istnieje zjawisko konkurencji wśród poszukujących pracy. Oprócz tego, że dane osoby ukończyły różne szkoły osiągając świadectwa upoważniające do wykonywania zawodu, to dodatkowo korzystają z wielu możliwości podnoszenia kwalifikacji. Głównie są to kursy i szkolenia, jakich zarówno w urzędach pracy jak także innych organizacjach nie brakuje. Jedne są całkowicie bezpłatne, a w inne trzeba zainwestować, lecz prawdą jest że takie podejście wzmacnia pozycję bezrobotnego na rynku pracy. Biorąc pod uwagę Warszawę z kursów i szkoleń korzysta wiele osób. Mają one na celu wzbogacić CV, a tym samym wyróżnić się pośród innych aplikujących na dane stanowisko. Pracodawcy bez wątpienia zwracają na to uwagę i na rozmowy kwalifikacyjne zapraszają wybrane osoby, które charakteryzują się naprawdę interesującymi kwalifikacjami, tudzież doświadczeniem.

Jak szukać pracy?

Kiedy nasze CV nie jest ubogie, a my nadal siedzimy na bezrobociu wielki czas wziąć sprawy we własne ręce. Określić własne wymagania i zacząć rozmieszczać ogłoszenia mówiące o chęci podjęcia pracy w danym kierunku. Oczywiście warto przeglądać oferty na portalach, oraz publikowane np. w prasie lokalnej itp. Osoby mieszkające w Warszawie mają o tyle łatwiej, bo pracodawców jest więcej. W związku z powyższym szukając pracy czynnie znajduje się ją szybciej, niżeli w mniejszych miastach i miejscowościach. Co więcej pracy w stolicy szukają osoby z innych regionów Polski. Przeglądają oferty z gotowością przeprowadzki do stolicy. Przyciąga ich nie tylko szybsze zatrudnienie, ale też wyższe wynagrodzenie. Duży wpływ na taką decyzję ma również zmiana życia prywatnego, co w przypadku młodych osób ma duże znaczenie.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może Cię również zainteresować

Nie mogę znaleźć pracy

Podziel się

5 komentarzy

Zeon

Zeon

Coraz więcej pojawia się ogłoszeń związanych z pracą. Są wolne etaty w zakładach. Pracodawca wybierze sobie po rozmowie kwalifikacyjnej tylko najlepszych. Oprócz wykształcenia, należy posiadać też umiejętności....
Kadrowa

Kadrowa

Jak są wolne etaty, to zawsze liczą się najbardziej kwalifikacje pracowników, którzy pragną mieć pracę.
Monia L

Monia L

Wolne etaty, a kwalifikacje. Jeśli są wolne etaty na dane stanowisko, to jak ma się kwalifikacje, umiejętności to łatwiej jest się zatrudnić, nawet jak osoba jest wykształcona, ale nie ma doświadczenia.
Balon

Balon

Kwalifikacje zawsze trzeba mieć. Jeżeli ich nie ma to firma powinna stawiać na rozwój, jeżeli chce rozwijać obecną kadrę, która także chce dać coś od siebie w tym zakresie.
Kopa

Kopa

Wolny etat to jedno, jednak proponowane stawki za mpracę są czasami bardzo śmieszne i nie dziwi fakt, że ludzie z wykształceniem i kompetencjami nie są zainteresowani angażem.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.