Twoje wsparcie w rekrutacji

Wolne etaty, a kwalifikacje

Wolne etaty, a kwalifikacje
Niestabilny rynek pracy w naszym kraju sprawia, że wiele osób ma problemy z podjęciem pracy. Niektóre osoby koniecznie chcą pracować w swoim zawodzie, inni poszukują obojętnie jakiego zatrudnienia, byle tylko pracować. Im większe miasto, tym lepsze perspektywy dla bezrobotnych lub z różnych powodów chcących zmienić pracę. W związku z powyższym na portalach z ofertami pracy stworzono także zakładki specjalnie dla ogłoszeń, które bez problemu mogą publikować szukający pracy.

Niejednokrotnie możemy zauważyć ogłoszenia typu szukam pracy Warszawa, które jasno określają miasto, w którym etat nas interesuje. Podajemy ważne informacje dotyczące naszych kwalifikacji, doświadczenia czy innych umiejętności. Jest to cenna wskazówka dla potencjalnych pracodawców, którzy wbrew pozorom odwiedzają owe zakładki i niejednokrotnie sami kontaktują się z wybranym potencjalnym pracownikiem.

 

Konkurencja wśród szukających pracy

W dzisiejszych czasach nie trudno zauważyć, że istnieje zjawisko konkurencji wśród poszukujących pracy. Oprócz tego, że dane osoby ukończyły różne szkoły osiągając świadectwa upoważniające do wykonywania zawodu, to dodatkowo korzystają z wielu możliwości podnoszenia kwalifikacji. Głównie są to kursy i szkolenia, jakich zarówno w urzędach pracy jak także innych organizacjach nie brakuje. Jedne są całkowicie bezpłatne, a w inne trzeba zainwestować, lecz prawdą jest że takie podejście wzmacnia pozycję bezrobotnego na rynku pracy. Biorąc pod uwagę Warszawę z kursów i szkoleń korzysta wiele osób. Mają one na celu wzbogacić CV, a tym samym wyróżnić się pośród innych aplikujących na dane stanowisko. Pracodawcy bez wątpienia zwracają na to uwagę i na rozmowy kwalifikacyjne zapraszają wybrane osoby, które charakteryzują się naprawdę interesującymi kwalifikacjami, tudzież doświadczeniem.

Jak szukać pracy?

Kiedy nasze CV nie jest ubogie, a my nadal siedzimy na bezrobociu wielki czas wziąć sprawy we własne ręce. Określić własne wymagania i zacząć rozmieszczać ogłoszenia mówiące o chęci podjęcia pracy w danym kierunku. Oczywiście warto przeglądać oferty na portalach, oraz publikowane np. w prasie lokalnej itp. Osoby mieszkające w Warszawie mają o tyle łatwiej, bo pracodawców jest więcej. W związku z powyższym szukając pracy czynnie znajduje się ją szybciej, niżeli w mniejszych miastach i miejscowościach. Co więcej pracy w stolicy szukają osoby z innych regionów Polski. Przeglądają oferty z gotowością przeprowadzki do stolicy. Przyciąga ich nie tylko szybsze zatrudnienie, ale też wyższe wynagrodzenie. Duży wpływ na taką decyzję ma również zmiana życia prywatnego, co w przypadku młodych osób ma duże znaczenie.

To Cię powinno też zainteresować: Nie mogę znaleźć pracy

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Oceń ten wpis
Wolne etaty, a kwalifikacje
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Zeon
2019-12-05, 08:43
Coraz więcej pojawia się ogłoszeń związanych z pracą. Są wolne etaty w zakładach. Pracodawca wybierze sobie po rozmowie kwalifikacyjnej tylko najlepszych. Oprócz wykształcenia, należy posiadać też umiejętności....
Kadrowa
2019-05-29, 12:38
Jak są wolne etaty, to zawsze liczą się najbardziej kwalifikacje pracowników, którzy pragną mieć pracę.
Monia L
2019-05-24, 12:20
Wolne etaty, a kwalifikacje. Jeśli są wolne etaty na dane stanowisko, to jak ma się kwalifikacje, umiejętności to łatwiej jest się zatrudnić, nawet jak osoba jest wykształcona, ale nie ma doświadczenia.
Balon
2019-05-07, 12:02
Kwalifikacje zawsze trzeba mieć. Jeżeli ich nie ma to firma powinna stawiać na rozwój, jeżeli chce rozwijać obecną kadrę, która także chce dać coś od siebie w tym zakresie.
Kopa
2019-04-05, 14:37
Wolny etat to jedno, jednak proponowane stawki za mpracę są czasami bardzo śmieszne i nie dziwi fakt, że ludzie z wykształceniem i kompetencjami nie są zainteresowani angażem.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.