6 książek, które pomogą Ci znaleźć lepszą pracę!

6 książek, które pomogą Ci znaleźć lepszą pracę!
Marzysz o tym, by w pracy nie tylko dobrze zarobić, ale i chodzić do niej z uśmiechem każdego dnia? Znalezienie idealnego zatrudnienia nie jest łatwe. Ale jeśli połączysz wysokie kwalifikacje z umiejętnościami miękkimi - tymi związanymi choćby z negocjacjami czy autoprezentacją - Twoje szanse na sukces rosną.

Jeżeli chcesz zmienić perspektywę patrzenia na rynek pracy, myślisz o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej lub szykujesz się do walki o wyraźną podwyżkę pensji u swojego szefa, mamy dla Ciebie kompleksowe wsparcie merytoryczne. Oto sześć książek, które staną się dla Ciebie inspiracją do spełniania zawodowych marzeń.
 

Mit przedsiębiorczości. Dlaczego większość małych firm upada i jak temu zaradzić? - Michael E. Gerber

Jeśli rozważasz otwarcie własnej firmy, to książka właśnie dla Ciebie. Przeczytaj ją, by przygotować się na wyzwanie, jakim jest prowadzenie własnej działalności. Wbrew pozorom, same umiejętności „techniczne”, związane z clou Twojego biznesu nie wystarczą, byś osiągnął sukces. Dobry produkt bez odpowiedniego wsparcia marketingowego czy przemyślanej strategii zarządzania się nie obroni. Michael E. Gerber rozprawia się z największymi mitami związanymi z prowadzeniem własnego biznesu i pokazuje, jak je przełamać. „Mit przedsiębiorczości” doda Twojemu biznesowi skrzydeł.
 

7 nawyków skutecznego działania - Steven R. Covey

To prawdziwa biblia człowieka sukcesu. Pomoże Ci wprowadzić pozytywną zmianę zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym - ucząc m.in. skuteczniejszego zarządzania czasem, asertywnych zachowań oraz kreatywnego działania nastawionego na widoczne efekty. Wdrażając 7 pozytywnych nawyków opisanych przez Coveya, znajdziesz balans między życiem prywatnym a zawodowym i łatwiej zrealizujesz swoje cele.
 

Sztuka wojny - Tzu Sun

Chcesz pokoju? Szykuj się na wojnę! Zamień jednak ostrą broń na oręż na miarę XXI wieku. Skorzystaj ze sprawdzonych taktyk i strategii, które niemożliwe zamienią w możliwe - tak na polu osobistym, jak i biznesowym. Chińskie zasady taktyki, przekazywane od setek lat, zostały podane w przystępnej dla człowieka Zachodu formie - z łatwością wprowadzisz je do swojego życia.
 

Negocjuj! - Wojciech Woźniczka

Marzy Ci się podwyżka w pracy lub awans zawodowy, ale masz wrażenie, że w rozmowie z szefem jesteś na straconej pozycji? Nie wiesz, w jaki sposób wywalczyć sobie dobrą pensję podczas rozmowy kwalifikacyjnej? A może prowadzisz interesy i zależy Ci na uzyskaniu lepszych warunków współpracy z kontrahentami? Kluczem do sukcesu w tej i podobnych sytuacjach są odpowiednio przeprowadzone negocjacje. Poznaj ich tajniki od A do Z i nie bój się stawiać sobie odważnych celów!
 

TED. Jak wygłosić mowę życia - Jeremey Donovan

Dobre wystąpienie to więcej niż starannie dopracowana pod względem merytorycznym treść. Mowa ciała, intonacja głosu, akcentowanie kluczowych fragmentów wystąpienia, umiejętność opanowania stresu... oto prawdziwe wyzwanie. Naucz się mówić to, co chcesz powiedzieć tak, by inni chcieli Cię słuchać i zrozumieli treść przekazu.
 

Zarobić milion, idąc pod prąd - Jakub B. Bączek

Przychody pasywne, skuteczny marketing bez potężnych nakładów finansowych, usamodzielnienie firmy i wolność finansowa... to nie biznesowy mit, a rzeczywistość. Także w polskich realiach. Jak zarobić upragniony pierwszy milion i rozwinąć firmę od zera, bez dofinansowań i mentorów? O tym opowie praktyk z wieloletnim biznesowym doświadczeniem, który... nie musi już pracować. Co zrobił, by zarobić? Przeczytaj i znajdź własny sposób na sukces!
 

Tekst powstał przy wsparciu księgarni Gandalf.com.pl.

To Cię powinno też zainteresować: Nie mogę znaleźć pracy

 

ARTYKUŁ PARTNERA

Oceń ten wpis
6 książek, które pomogą Ci znaleźć lepszą pracę!
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Anna T.
2019-12-05, 14:47
Z tym to nigdy nie wiedziałem, że pomocne. Myślałem, że może kiedyś a tutaj lektura szybka do poczytania także jak widać może pomóc i dobrze.
Skoczów
2019-05-02, 14:30
Dobra książka nie jest nigdy zła. Nie musisz przyjmować pracy tylko dlatego, że została ci zaoferowana, ale uważnie ją oceniaj, a jeśli odmówisz, zrób to grzecznie. Pamiętaj, że nie musi to być decyzja „tak” lub „nie”.
Tobiasz
2019-04-17, 08:41
Kiedy nadejdzie czas na zwolnienie, podpisz odpowiedni wniosek i przekaż go sekretarzowi firmy. Aby uniknąć nieporozumień związanych z wyjazdem, zarejestruj ten dokument i zostaw kopię na swoich rękach.
Judyta ASF
2019-04-16, 16:26
Doskonale to rozumiem, ponieważ jakiś czas temu straciłem dobrą, normalnie płatną stabilną pracę. Początkowo pojawiły się myśli: dlaczego mi się to przytrafiło i jak żyć dalej. I chcę zauważyć, że w naszym małym miasteczku, aby uzyskać normalną pracę, a nawet bez kumoterstwa, czego nie mam, jest nierealne.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.