!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Zawody i ich potencjał

Jak zostać doradcą ubezpieczeniowym?

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 20 głosów

20 głosów

5 komentarzy

Jak zostać doradcą ubezpieczeniowym?
Doradcą ubezpieczeniowym są najczęściej agenci lub brokerzy ubezpieczeniowi. Taką działalność prowadzą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, polegającej na oferowaniu i sprzedawaniu produktów ubezpieczeniowych zainteresowanym klientom.

Doradca ubezpieczeniowny, czyli praca w ubezpieczeniach

Z oferty doradcy ubezpieczeniowego powinna skorzystać każda osoba, która ma zamiar zakupić polisę OC, AC, na życie i dożycie czy myśląca o tym, by stworzyć finansowe bezpieczeństwo dzieciom. Czym zajmuje się doradca ubezpieczeniowy? To osoba pomagająca klientom zainteresowanym zakupem polisy w ustaleniu jego potrzeb i określeniu, jaki produkt będzie spełniać jego oczekiwania. Ponieważ oferta ubezpieczycieli jest szeroka, dobry doradca jest w stanie szczegółowo porównać konkretne produkty i pomóc w wyborze najlepszej.

 

Jak zostać doradcą ubezpieczeniowym?

Każda osoba zainteresowana działaniem w branży ubezpieczeniowej musi liczyć się z tym, że będzie musiała przejść wiele szkoleń i nieustannie podnosić swoje umiejętności. Dlaczego? Wykształcenie w tej branży nie jest tak istotne, choć z pewnością lepiej poradzą sobie osoby posiadające dyplom ukończenia uczelni wyższej na kierunku np. finanse czy ekonomia. Większość towarzystw ubezpieczeniowych organizuje szkolenia, np. wstępne – dla pracowników rozpoczynających pracę. Na takich agenci dowiadują się m.in. jak rozmawiać z potencjalnymi klientami czy otrzymują materiały reklamowe.

Ponieważ doradca ubezpieczeniowy to pojęcie wieloznaczne, mogące odnosić się zarówno do agenta ubezpieczeniowego, jak i brokera ubezpieczeniowego, każda zainteresowana osoba musi mieć świadomość tego, że faktycznie są to dwa różne zawody, a najłatwiej jest zostać agentem.

 

Doradca ubezpieczeniowy - zarobki

Doradca ubezpieczeniowy to osoba zarabiająca dopiero wówczas, gdy sprzeda ubezpieczenie, czyli podpisze umowę z zainteresowanym klientem. Miesięczny zarobek wypracowany przez np. agenta ubezpieczeniowego zależy wyłącznie od ilości klientów. Zdecydowanie łatwiej mają osoby działające w branży od kilku czy nawet kilkunastu lat, bo one mogą liczyć na to, że będą do nich powracać wcześniejsi klienci lub otrzymają rekomendację od dotychczasowych.

Zarobki doradcy ubezpieczeniowego zależą również od jego podejścia do klienta. Przykładowo broker ubezpieczeniowy powinien pamiętać o tym, by zawsze działać w interesie osoby, która się do niego zgłosiła. Jeżeli będzie myślał wyłącznie o swoim zysku, czyli prowizji, to klient szybko zauważy to. Przedstawienie pełnej oferty i poinformowanie klienta o wszystkich kosztach, które będzie musiał ponieść to zupełna podstawa.

 

Agent ubezpieczeniowy szuka pracy

Branża ubezpieczeniowa rozwija się niezwykle dynamicznie. Na polskim rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych cieszących się dużym zainteresowaniem i uznaniem klientów. Są również takie, które działalność zaczęły stosunkowo niedawno, ale dzięki intensywnej reklamie szybko zdobywają nowych klientów. Jak zatem rozpocząć przygodę w branży ubezpieczeniowej?

Czytaj również: Liczby w CV i liście motywacyjnym - zaskocz rekrutera

Osoby zainteresowane pracą w branży ubezpieczeniowej powinny pamiętać przede wszystkim o tym, że na portalach ogłoszeniowych nie pojawiają się ogłoszenia o pracy w tym charakterze. Dlaczego? Doradca ubezpieczeniowy jest zobowiązany założyć własną działalność gospodarczą. To sprawia, że zdecydowana większość towarzystw ubezpieczeniowych decyduje się na rozwiązanie polegające na tym, że na prowadzonych serwisach internetowych tworzą zakładkę „praca” lub „współpraca”. To właśnie tam należy szukać wskazówek dotyczących tego, jak aplikować na doradcę zawodowego w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym.

To może Cię również zainteresować

Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Podziel się

5 komentarzy

krzysiek

krzysiek

Praca popularna jednak jej najważniejsze profity ludzie osiągali z 15-20 lat wcześniej - lub od tamtej chwili do teraz pracują.
Monika Tuszakowska

Monika Tuszakowska

Chce zostac doradca. Tel
Monika Tuszakowska

Monika Tuszakowska

Chce zostac doradca.
Bartłomiej

Bartłomiej

Wiedza i praktyka - potem budowanie sieci klientów i polecenia dają możliwości. Problem, że najlepsze kokosy już za nami są.
agent

agent

Doradca ubezpieczeniowy na pewno na zarobki nie narzeka. To agenci lub brokerzy ubezpieczeniowi. Wielu z nich prowadzi działalność gospodarczą. Aby nim być, nie potrzeba mieć wyższe wykształcenie - wystarczy średnie. Potrzeba mieć licencję agenta ubezpieczeniowego, którą wydaje Komisja Nadzoru Finansowego.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.