!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Tradycyjne czy online? Wybieramy biuro rachunkowe

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 6 głosów

6 głosów

7 komentarzy

Tradycyjne czy online? Wybieramy biuro rachunkowe
Przedsiębiorca jest od rozwijania swojego pomysłu na biznes. By odniósł sukces, powinien otaczać się specjalistami. Jakie biuro rachunkowe wybrać, by współpraca układała się pomyślnie i była korzystna dla właściciela firmy?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z szeregiem formalności. Jedną z nich jest konieczność rozliczania się z fiskusem. Większość przedsiębiorców nie ma pojęcia o tym, w jaki sposób prowadzić księgi rachunkowe swojej firmy. Nic dziwnego, bo przepisy podatkowe często można interpretować na wiele sposobów. Z tego też względu większość osób przedsiębiorczych, by nie spędzać nad kodeksami długich godzin, decyduje się na rozpoczęcie współpracy ze specjalistami zatrudnionymi w biurze rachunkowym.

W ostatnich latach rynek usług księgowych dynamicznie się rozwija. Biur rachunkowych z roku na rok przybywa, a to oznacza, że przedsiębiorcy mają w czym wybierać. Z myślą o nowoczesnych właścicielach firm, lubiących technologiczne nowinki, powstały biura rachunkowe online. Jeżeli jesteś zainteresowany podjęciem współpracy z takim biurem rachunkowym, to sprawdź, jakie korzyści na ciebie czekają.


Stacjonarne kontra online

Czy biura rachunkowe działające stacjonarnie, czyli lokalnie, różnią się od tych online? Śmiało można powiedzieć, że tak i nie. Oferta wszystkich podmiotów działających w tej branży jest zbliżona – większość z nich oferuje klientowi kompleksowe rozwiązania z zakresu księgowości. A jednak są przedsiębiorcy, którzy cenią sobie bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. I właśnie oni powinni zdecydować się na współpracę ze stacjonarnym biurem rachunkowym. Takie rozwiązanie, choć może być wygodne, pociąga za sobą konieczność dostarczania księgowej dokumentów niezbędnych jej do rozliczenia firmy.

Księgowość online jest przede wszystkim wygodna. Przedsiębiorca może porozumieć się z księgowym w każdej chwili, wykorzystując do tego nowoczesne narzędzia do komunikacji (np. Skype’a czy GG). Oszczędza również czas, bo wszelkie dokumenty przesyła w wersji elektronicznej. Nowoczesne biura księgowe, zorientowane na dostarczanie kompleksowych rozwiązań, często udostępniają klientowi dostęp do platformy, na której może on sprawdzić np. ile pieniędzy należy przelać na konto urzędu skarbowego tytułem podatku.


Jak to wygląda cenowo?

Nie można ukrywać, że większość przedsiębiorców, jeszcze przed nawiązaniem współpracy z konkretnym biurem rachunkowym, dokładnie sprawdza i porównuje oferty cenowe. Cena jest ważna i powinna odpowiadać oferowanej jakości. Śmiało można powiedzieć, że biura rachunkowe online oferują atrakcyjniejszy cennik niż tradycyjne. Dlaczego? Powodów jest kilka.

Właściciele biur księgowych online mogą pracować w zaciszu własnego domu, co oznacza, że nie muszą wynajmować lokalu usługowego w centrum miasta. Znaczenia ma również to, że z klientami kontaktują się nie telefonicznie, lecz mailowo lub za pomocą specjalnie stworzonej do tego celu platformy. W praktyce zatem ponoszą niższe koszty związane z utrzymaniem biura. Wyeliminowanie konieczności osobistych spotkań z klientami sprawia też, że mogą jednocześnie współpracować z większą ilością przedsiębiorców.


Które biuro wybrać?

Gdy mowa o biurach rachunkowych i sposobie ich działania, nie można zapomnieć, że ostateczny wybór jest sprawą indywidualną. Mówiąc najprościej, przedsiębiorca powinien kierować się własnymi potrzebami i oczekiwaniami. Osoby wybierające biura rachunkowe online, mogą obawiać się, że kontakt będzie utrudniony i tym samym nie będą mogli oni zasięgnąć porad. Ci, którzy nie obawiają się korzystać z firmowego maila i komunikatorów, powinni postawić na biuro rachunkowe online. Takie rozwiązanie pozwala im zaoszczędzić i jednocześnie nie odbija się na jakości otrzymywanych usług.

Podziel się

7 komentarzy

REmix 2008

REmix 2008

Różnie firmy do tego podchodzą, wszystko zależy od skali działalności danej firmy i co jest bardziej opłacalne.
Olza

Olza

Dla jednych będzie dobre biuro statyczne a dla innych nie.
Saba

Saba

Opinie jak widać są podzielone. Wiadomo, że poważna firma z dużym obrotem powinna mieć zaufaną księgową i sprawy rachunkowe ogarniane perfekto. Z kolei online możliwości wcale nie są takie złe i sprawdzają się wielu organizacjom.
Roman

Roman

Tradycyjne czy online? Wybieramy biuro rachunkowe. Wirtualnych biur rachunkowych jest dużo. Tradycyjne i wirtualne biuro rachunkowe to biura z ciekawymi ofertami. Ja wybrałem wirtualne biuro rachunkowe, a moja koleżanka tradycyjne. Które lepsze- nie wiem???
Dzembronia

Dzembronia

Ja posiadam online biuro rachunkowe, znaczy korzystam z tych usług i jestem zadowolony z współpracy z nimi. Nie zamieniłbym tego na inne usługi bo jest to wygodne.
Jarek

Jarek

Ponadto, jeśli obecność pełnoetatowych księgowych lub pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin zwiększa całkowitą podstawę opodatkowania przedsiębiorstwa, wówczas płatność za usługi outsourcowanej firmy księgowej zmniejsza się
Borys

Borys

Dzisiaj coraz więcej osób korzysta z takiego biura online. Jednak w przypadku wielu operacji polecałbym konkretne poznanie księgowej i bezpośrednie relacje.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.