OC dla firmy - by chronić się przed szkodą

OC dla firmy - by chronić się przed szkodą
O ubezpieczeniach myślimy najczęściej wówczas, gdy chcemy chronić swoje życie, właśnie kupiliśmy nowy samochód czy chcemy zabezpieczyć nasze dzieci. Ale wśród bogatej oferty ubezpieczycieli można znaleźć również produkty opracowane z myślą o przedsiębiorcach. Jakie korzyści płyną z posiadania ubezpieczenia OC przez właściciela firmy?

Za firmą stoi zawsze jej właściciel. To właśnie on buduje ją, rozwija i czerpie z niej korzyści materialne. Gdy firma się rozwija, niezbędne jest zatrudnienie pracowników. Niezależnie jednak od tego, czy przedsiębiorca samodzielnie wykonuje oferowane usługi, czy też korzysta z pomocy pracowników, powinien pomyśleć o ubezpieczeniu OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.

Produkty opracowane z myślą o przedsiębiorcach można znaleźć w ofercie większości towarzystw ubezpieczeniowych. Osoby prowadzące firmę mogą wybierać wśród różnych produktów opracowanych z myślą o nich. Przedsiębiorcy posiadający np. maszyny czy pojazdy, mogą pomyśleć o ubezpieczeniu mienia od zdarzeń losowych czy kradzieży. Ci, którzy świadczą usługi, najczęściej są zainteresowani ubezpieczeniem OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.


Kiedy przyda się dobra polisa?

Ubezpieczenia to produkty mające konkretny cel, np. stworzenie ochrony. W zależności od branży i tego, co przedsiębiorca oferuje, może potrzebować różnych produktów. Wspomniane OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej przyda się tym osobom świadczącym usługi. Jako przykład wystarczy wskazać choćby przedsiębiorcę działającego w branży budowlanej lub prowadzącego zakład mechaniczny.

Jeżeli w związku z przeprowadzanymi pracami, przedsiębiorca lub jego pracownicy uszkodzą samochód należący do klienta, to właściciel zakładu musi liczyć się z koniecznością poniesienia konsekwencji – dokładniej z naprawieniem powstałej szkody. Tak wynika bowiem z przepisów znajdujących się w Kodeksie cywilnym. Jeżeli jednak przedsiębiorca w porę pomyśli o dobrym zabezpieczeniu, czyli ubezpieczeniu, może uchronić się od konieczności płacenia – w takim przypadku szkodę ureguluje jego ubezpieczyciel. A to duże ułatwienie, bo konieczność wypłaty odszkodowania może nadwyrężyć firmowy budżet.

To Cię powinno też zainteresować: Obowiązki pracodawcy - co musi Twój szef?


Z myślą o przyszłości

Ryzyko jest wpisane w prowadzenie każdej działalności gospodarczej, niezależnie od tego, w jakiej branży działa przedsiębiorca. Z tego względu tak ważne jest, by odpowiednio wcześniej pomyślał on o właściwym zabezpieczeniu. Współcześnie dostępne produkty składają się na szeroką ofertę. Osoby zainteresowane mogą wybierać nie tylko wśród ubezpieczycieli, lecz także w zakresie ochrony, jaką zyskają, decydując się na konkretne ubezpieczenie.

Z punktu widzenia przedsiębiorcy nabycie ubezpieczenia to również konkretny wydatek. Rzeczywiście, decydując się na podpisanie umowy, właściciel firmy musi być świadomy tego, że zawartość jego portfela będzie co miesiąc uszczuplała się o wysokość składki ubezpieczeniowej. W praktyce jednak można zyskać znacznie więcej, bo kompleksową ochronę.


Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie?

Przedsiębiorca, jeszcze przed zapoznaniem się z ofertą towarzystw ubezpieczeniowych, powinien dokładnie określić swoje potrzeby. Dzięki temu będzie wiedział, jakie produkty go interesują. Ważny jest przy tym zakres ubezpieczenia, jaki oferuje ubezpieczyciel – by zabezpieczyć się kompleksowo, mogą być potrzebne dodatkowe ustalenia z przedstawicielem wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ponieważ ubezpieczenie to konkretny wydatek, warto porównać poszczególne oferty również pod tym względem. Trudno określić wysokość składki ubezpieczeniowej, bo ta zależy od wielu czynników – branży, w jakiej działa przedsiębiorca, prawdopodobieństwa wystąpienia szkody czy to, z jakich urządzeń, samochodów czy maszyn na co dzień korzysta właściciel firmy.

Oceń ten wpis
OC dla firmy - by chronić się przed szkodą
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Alicja
2019-12-11, 10:11
OC i AC pomocne są wszystkim w ochronie szkody więc trzeba według mnie zawsze sprawdzać szczegóły takiej polisy i co w konkretnych przypadkach się zyskuje gdy takie będą miały miejsce.
Wotek
2019-05-25, 17:26
OC firma powinna mieć nie tylko na samochody co posiada. Powinna być ubezpieczona na różne przypadki losowe. Powinna skorzystać z propozycji doradcy ubezpieczeniowego, który powie na co warto być ubezpieczonym.
Warmia
2019-05-03, 14:17
Dzisiaj wiele firm oferuje ciekawe pakiety oc. Firmy przeważnie mają więcej pojazdów więc upusty i rabaty oraz negocjacje są korzystne dla obu stron. Porównać trzeba to dobrze.
Patryk Sebo
2019-04-19, 09:01
Polisy ubezpieczeniowe są dobre w wielu zakresach. Najważniejsze ubezpieczyć nieruchomości, ruchomości oraz inne najważniejsze rzeczy w działaniu firmy. Sporo ofert jest na rynku.
Bagi
2019-04-02, 16:36
Dobra polisa to już dzisiaj chyba w każdym aspekcie życia jest potrzebna. Wiele firm oferujących takie rozwiązania posiada ciekawe pakiety. Dobrze jest wybrać najkorzystniejszy.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.