Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 27905        SUBSKRYBUJE: 7141
Tematy, które interesują czytelników:  Portfolio, Agencja pracy tymczasowej, Dobre CV

OC dla firmy - by chronić się przed szkodą

OC dla firmy - by chronić się przed szkodą
O ubezpieczeniach myślimy najczęściej wówczas, gdy chcemy chronić swoje życie, właśnie kupiliśmy nowy samochód czy chcemy zabezpieczyć nasze dzieci. Ale wśród bogatej oferty ubezpieczycieli można znaleźć również produkty opracowane z myślą o przedsiębiorcach. Jakie korzyści płyną z posiadania ubezpieczenia OC przez właściciela firmy?

Za firmą stoi zawsze jej właściciel. To właśnie on buduje ją, rozwija i czerpie z niej korzyści materialne. Gdy firma się rozwija, niezbędne jest zatrudnienie pracowników. Niezależnie jednak od tego, czy przedsiębiorca samodzielnie wykonuje oferowane usługi, czy też korzysta z pomocy pracowników, powinien pomyśleć o ubezpieczeniu OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.

Produkty opracowane z myślą o przedsiębiorcach można znaleźć w ofercie większości towarzystw ubezpieczeniowych. Osoby prowadzące firmę mogą wybierać wśród różnych produktów opracowanych z myślą o nich. Przedsiębiorcy posiadający np. maszyny czy pojazdy, mogą pomyśleć o ubezpieczeniu mienia od zdarzeń losowych czy kradzieży. Ci, którzy świadczą usługi, najczęściej są zainteresowani ubezpieczeniem OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.


Kiedy przyda się dobra polisa?

Ubezpieczenia to produkty mające konkretny cel, np. stworzenie ochrony. W zależności od branży i tego, co przedsiębiorca oferuje, może potrzebować różnych produktów. Wspomniane OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej przyda się tym osobom świadczącym usługi. Jako przykład wystarczy wskazać choćby przedsiębiorcę działającego w branży budowlanej lub prowadzącego zakład mechaniczny.

Jeżeli w związku z przeprowadzanymi pracami, przedsiębiorca lub jego pracownicy uszkodzą samochód należący do klienta, to właściciel zakładu musi liczyć się z koniecznością poniesienia konsekwencji – dokładniej z naprawieniem powstałej szkody. Tak wynika bowiem z przepisów znajdujących się w Kodeksie cywilnym. Jeżeli jednak przedsiębiorca w porę pomyśli o dobrym zabezpieczeniu, czyli ubezpieczeniu, może uchronić się od konieczności płacenia – w takim przypadku szkodę ureguluje jego ubezpieczyciel. A to duże ułatwienie, bo konieczność wypłaty odszkodowania może nadwyrężyć firmowy budżet.

To Cię powinno też zainteresować: Obowiązki pracodawcy - co musi Twój szef?


Z myślą o przyszłości

Ryzyko jest wpisane w prowadzenie każdej działalności gospodarczej, niezależnie od tego, w jakiej branży działa przedsiębiorca. Z tego względu tak ważne jest, by odpowiednio wcześniej pomyślał on o właściwym zabezpieczeniu. Współcześnie dostępne produkty składają się na szeroką ofertę. Osoby zainteresowane mogą wybierać nie tylko wśród ubezpieczycieli, lecz także w zakresie ochrony, jaką zyskają, decydując się na konkretne ubezpieczenie.

Z punktu widzenia przedsiębiorcy nabycie ubezpieczenia to również konkretny wydatek. Rzeczywiście, decydując się na podpisanie umowy, właściciel firmy musi być świadomy tego, że zawartość jego portfela będzie co miesiąc uszczuplała się o wysokość składki ubezpieczeniowej. W praktyce jednak można zyskać znacznie więcej, bo kompleksową ochronę.


Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie?

Przedsiębiorca, jeszcze przed zapoznaniem się z ofertą towarzystw ubezpieczeniowych, powinien dokładnie określić swoje potrzeby. Dzięki temu będzie wiedział, jakie produkty go interesują. Ważny jest przy tym zakres ubezpieczenia, jaki oferuje ubezpieczyciel – by zabezpieczyć się kompleksowo, mogą być potrzebne dodatkowe ustalenia z przedstawicielem wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ponieważ ubezpieczenie to konkretny wydatek, warto porównać poszczególne oferty również pod tym względem. Trudno określić wysokość składki ubezpieczeniowej, bo ta zależy od wielu czynników – branży, w jakiej działa przedsiębiorca, prawdopodobieństwa wystąpienia szkody czy to, z jakich urządzeń, samochodów czy maszyn na co dzień korzysta właściciel firmy.

Oceń ten wpis
OC dla firmy - by chronić się przed szkodą
Ocena: 3.5, liczba głosów: 5

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.