Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 3994        SUBSKRYBUJE: 7537
Tematy, które interesują czytelników:  Zatrudnienie po stażu, Zmiana pracy, Składka chorobowa

Ubezpieczenia grupowe dla pracowników - czy to się opłaca?

Ubezpieczenia grupowe dla pracowników - czy to się opłaca?
Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy spotkali się wielokrotnie z terminem „ubezpieczenia grupowe dla pracowników”. Dla wielu zatrudnionych jest to często jedyna szansa, aby skorzystać z prywatnego ubezpieczenia oferowanego przez towarzystwa ubezpieczeniowe działające na rynku.

Nie powinno to dziwić, jeżeli weźmie się pod uwagę wysokość składki – w przypadku ubezpieczeń grupowych jest ona znacznie niższa niż wtedy, gdy ubezpieczenie nabywa klient indywidualny.

Ubezpieczenia grupowe z myślą o pracowników znajdują się w ofercie wielu towarzystw ubezpieczeniowych, np. PZU czy Aviva. Nie ma zatem problemu z wyborem najlepszego – wystarczy dokładnie porównać warunki proponowane przez poszczególnych ubezpieczycieli. Jeżeli jesteś zainteresowany zatrzymaniem pracowników w swojej firmie, to zakup takiego ubezpieczenia może się opłacać.


Więcej niż wynagrodzeniePracownicy mają prawo do wynagrodzenia za wykonaną pracę. W dzisiejszych czasach oczekują jednak znacznie więcej od firm, do rozwoju których się przyczyniają. Jako szef masz konkretne zadania do wykonania – powinieneś np. motywować i dbać o rozwój osób, które zatrudniasz.

Motywacja to jednak nie wszystko. Okazuje się, że coraz więcej pracowników może liczyć na pozapłacowe benefity. Szczególną popularnością cieszą się wejściówki na siłownię czy fitness, ale – jak pokazują liczne badania – nie na nich zatrudnionym zależy najbardziej. Chcąc zatrzymać najlepszym i najwydajniejszych pracowników, powinieneś pomyśleć o zabezpieczeniu ich przyszłości. To możesz zrobić, wykupując ubezpieczenie grupowe dla podwładnych.


Dostosuj ubezpieczenie do potrzeb pracownikówDecydując się skorzystać z takiego czynnika motywującego, powinieneś pamiętać, że potrzeby pracowników są różne. Jedni będą chcieli zabezpieczyć byt swojej rodziny na wypadek swojej śmierci, drugim będzie zależało na tym, aby ubezpieczenie obejmowało również ich potomstwo. Niezależnie od wielkości firmy, powinieneś zdecydować się przeprowadzić np. ankietę, za pomocą której pracownicy wypowiedzą się na temat ubezpieczenia grupowego.

Powyższe rozwiązanie pozwala wybrać najlepsze ubezpieczenie grupowe. Plusem jest również to, że towarzystwa ubezpieczeniowe działające na polskim rynku doskonale zdają sobie sprawę z konkurencji. Z tego względu są w stanie negocjować warunki ubezpieczenia i dopuszczają możliwość modyfikacji warunków, które znajdą się w umowie.

To Cię powinno też zainteresować: Obowiązki pracodawcy - co musi Twój szef?


Nie zawsze musisz pokryć całą składkęJako pracodawca powinieneś pamiętać, że możesz partycypować w kosztach składki ubezpieczeniowej – nie musisz pokrywać jej w całości. Tu jednak również przyda się rozmowa z pracownikami i ustalenie zasad, które będą obowiązywały w tej kwestii.

W zależności od rozwiązania, na które się zdecydujesz, pamiętaj, że powinieneś przedyskutować kwestię również ze swoim księgowym lub biurem rachunkowym, z którym współpracujesz. Przepisy podatkowe są w tej kwestii precyzyjne, ale dobrze, abyś miał świadomość, czy fakt, że opłacasz składki ubezpieczeniowy ma wpływ na wysokość podatku. 

Oceń ten wpis
Ubezpieczenia grupowe dla pracowników - czy to się opłaca?
Ocena: 5.0, liczba głosów: 26

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.